Προς το περιεχόμενο

Mass Effect: Andromeda


Tobajara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακόμα δε νομίζω πως κάποιος εδώ έχει να σου πει κάτι σαφές... διαβάζεις, βλέπεις βίντεο και κρίνεις.

 

Αλλιώς περιμένεις να παίξουν κάμποσο μερικοί και ακούς γνώμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ενα θελω να μαθω. Τα 40 ευρω τα αξιζει η μπα;; Πορωμενος Mass Effectακιας εδω

Αν διαβάσεις τα reviews που έχουν βγει τότε η απάντηση είναι απλή: ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι οσο το έχω παίξει εχει πολύ καλο performance αν και δεν εχω δει τα fps στο σύστημα της υπογραφής μου αν κρίνω απο ποσο smooth παει λογικά θα ειμαι στα 60 fps με vsync on , απο εκει και πέρα όντως οταν έρχεται στους διαλόγουν τα facial ειναι αρκετά άσχημα η αλλιώς σαν να μην κολάνε με τις φωνές και το όλο σώμα , γενικά πάντως σαν παιχνίδι φαίνεται αρκετά καλό και αν υπάρχει η δυνατότητα με patch να φτιαχτεί αυτο με το facial τοτε θα ειναι ακόμα καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οπως τα λεει ειναι. Εχω κανα 10ωρο στο multi και μπορω να πω οτι εχει τη φαση του. Το μοοοονο αρνητικο ειναι η P2P συνδεση που επελεξαν να παιζουμε με αποτελεσμα 2-3 στα 10 παιχνιδια που θα παιξεις lagαρεις απιστευτα αν ο host εχει μουφα συνδεση (που κατα μεγαλη πλειοψηφια εχουν αρκετοι >.> )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχω φτάσει στον πλανήτη Havarl (ουσιαστικά 2ο στόρυ πλανήτη -ή 3ο, γιατί διαλέγεις πού θα πας πρώτα), αφού σχεδόν όλο τον Eos.

 

Eos γενικά, δεν είναι για μονορούφι 100%, μια φάση σαν Hinterlands. Αν και φεύγεις από εκεί για στόρυ λόγους, γρήγορα γίνεται να μπορείς να πας παντού, οπότε είπα να κάνω ό,τι βρω. Πολύ μεγάλος χάρτης (έχει quick travel το παιχνίδι στα Forward Stations ευτυχώς).

 

Μερικά secondary quests είναι ψαξίματος και δεν έχουν waypoint, οπότε ή comb the desert ή guide.

Επίσης κάποιο θέμα υπάρχει (και ελπίζω να φτιάξουν) με την συνοχή των chains. Αν κάνεις προχωρημένο βήμα σε quest και πας στο προηγούμενο, οι χαρακτήρες κάνουν σαν να μην γνωρίζουν τι έχει γίνει (εκτός από μια περίπτωση). Κατάφερα να σπάσω κι ένα quest γιατί βρήκα το τέλος του καταλάθος, χωρίς να έχω βρει τα υπόλοιπα κομμάτια του, αν και μετά βρήκα ένα και το κατέγραψε (νομίζω).

Σε ένα άλλο δεν είμαι σίγουρος αν το έσπασα, γιατί φάνηκε ότι έπρεπε να πάω σε ένα μέρος, που τελικά έπρεπε να πάω μετά (ναι, χωρίς context, it sounds silly) αφού είχα προετοιμαστεί και ενώ είχα objective και το έβγαλε completed το έκοψε λίγο απότομα. Νot sure. (Aυτό μου έφερε σε μερικά broken Witcher 3 quests που ευτυχώς φτιάχτηκαν, ελπίζω κι εδώ γρήγορα)

 

Sidequests γενικά είναι κλασσική BioWare, fix this, find this person, κλπ, που είναι γρήγορα. Μερικά που βοηθάνε τους squadmates είναι πιο μεγάλα και δεν βγαίνουν με την μία, αλλά πρέπει να περιμένεις να ξεκλειδώσεις άλλο σύστημα, πλανήτη ή να επικοινωνήσουν μαζί σου. Επίσης μου έτυχαν και non-squadmate long secondaries. Witcher 3 φάση όπως με τηγάνι, τυρί και Roach (ξέρουν όσοι λέω :P), δεν έχω πετύχει.

 

Υπάρχουν και κάποια fetch quests (plants, minerals, enemy scans, κλπ) που έχουν σχέση με το στόρυ. Δεν ξέρω τον αντίχτυπό τους, αλλά με την εμπειρία από τα προηγούμενα MEs που έπρεπε να κάνεις τα πάντα σχεδόν για να τα καλύτερα αποτελέσματα σε sequels, θα κάνω τα πάντα, οπότε θα αργήσω πιστεύω.

 

Έχω πετύχει 2 κουλά animations που δεν έχουν μπει στο τόπικ (Peebee να ακουμπάει τα χέρια στο οριζόντιο κάγκελο, να μου μιλάει και μετά να ξαναπαίρνει την ίδια στάση αλλά 180 μοίρες από την άλλη και έναν waking up from cryo που το κεφάλι του πάει...περίεργα, μέχρι που σταματάει επιτέλους και πάει στην κανονική του θέση), αλλά τα είχα δει στο Reddit.

 

Toν Scott τον έχω κυρίως casual / emotional με μερικά professional / logical όποτε χρειάζεται. Αν ήταν να τον παρομοιάσω με χαρακτήρα, όπως είπα και στο Reddit, περιμένω να πει σε κάποιον "I'm the Pathfinder!" και η απάντηση να είναι who?

Γενικά, Peter Quill-Ιάζει και με το μικρότερο σκάφος (το Tempest έχει μόνο τους teammates και Gil, Kallo, Suvi για crew), το έχει λίγο το Guardians of the Galaxy style σε κάποια πράγματα. Ι don't have a problem with that. ^_^

Μου αρέσει το νέο crew. Προφανώς δεν τους έχω μάθει όπως τους παλιούς, αλλά εκείνους είχαμε 3 παιχνίδια (ή 2 ανάλογα) να τους μάθουμε. Fav squadmates: Vetra και Drack.

Έχω ακούσει κάποια cheesy lines, αλλά συνήθως υπάρχει ένα lean on the fourth wall ("Someone somewhere must have shivered after I said that" - κάπως έτσι). Φέρνει λίγο στο στυλ του Citadel DLC μερικές φορές.

To Nomad έχει φάση, αλλά δεν του έχω κάνει κανένα upgrade ακόμα. Βολικό αν πέσει μάχη στην μέση του πουθενά και είναι το μόνο cover. :P

Combat όπως πάντα, παίζω Vanguard με Mattock AR και Piranha Shotgun. Pull / Singularity / Charge. Eίχα ξεχάσει ότι ορισμένα melee elites μπορούν να σε κάνουν 1-hit kill...Το νέο mobility πάντως βολεύει πολύ καλά.

Crafting πρέπει να το ψάξω περισσότερο, αλλά μέχρι στιγμής χρειάζομαι materials για τα πράγματα που θέλω.

Σχεδόν παντού πάω λες και είμαι από το Star Trek με tricorder στο χέρι, σκανάροντας ό,τι βρω. Μου αρέσει που έχουμε exploration πάλι.

ΑPEX teams είναι κλασσικό πραγματάκι σαν Brotherhood. Δουλεύει και από Android, iOS, κλπ.

Δεν έχω φτάσει ακόμα στο leak / final comparison κομμάτι.

 

Ισχύει γενικά ότι θέλει polish / patches όπως για το πρόβλημα με quest chains του Eos. Aλλά κατά τ' άλλα συνεχίζω ακάθεκτος.

 

Εμ...αυτά για τώρα. Μπορεί να έχω ξεχάσει κάτι κλασσικά.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο instant gaming πάντως που είναι από τα top κλειδαδικα είναι πρώτο το pre-order...σοβαρά τώρα τι ψάχνεις, ο περισσότερο κόσμος ανημέρωτος αγοράζει. Βασικά το scroll δεξιά με τι πρόσφατες πωλήσεις μονο αυτό δείχνει, παίζει να είναι out of stock πριν το release... :D

https://www.instant-gaming.com/en/top50/

there you go. εντωμεταξυ γυρω στα 3m πωλησεις αναμενει η ΕΑ για πρωτη εβδομαδα, με το τελικο νουμερο στα 6m. και 4m να κανει συνολικα, με τοσο φθηνη παραγωγη παλι κερδισμενοι ειναι. οποτε και θα ξανακανουν τα ιδια στο επομενο σηκουελ, αλλα θα ειναι πιο προσεκτικοι με το PR/hype machine τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ghost γιατί έχεις pull και singularity μαζί, αφού και τα δυο είναι defensive και primers, εγώ θα άλλαζα ένα από τα δυο με ένα offensive detonator like push. Εκτος άμα έχεις ρυθμίσει τους άλλους να detonate τα explosions, κάπου διάβασα ότι μπορείς, και μιας που το ανέφερες είναι cool τα explosions όπως ήταν στο 3?!

 

https://www.youtube.com/watch?v=l8P2pSFbRrA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ghost γιατί έχεις pull και singularity μαζί, αφού και τα δυο είναι defensive και primers, εγώ θα άλλαζα ένα από τα δυο με ένα offensive detonator like push. Εκτος άμα έχεις ρυθμίσει τους άλλους να detonate τα explosions, κάπου διάβασα ότι μπορείς, και μιας που το ανέφερες είναι cool τα explosions όπως ήταν στο 3?!

 

Τα explosions εννοείς των combos;

 

Όσο για pull, το χρησιμοποιώ για unshielded να τους βγάζω από το cover ή να τους φέρνω σε μένα (hold button). To singularity περισσότερο για generic area damage και "stay there".

 

Θα δοκιμάσω και το push που το λες. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα biotic combo explosions δεν είναι κάτι ουάου. Cryo αλλά κυρίως fire combo explosions μου αρέσουν περισσότερο. :)

 

Edit: https://www.youtube.com/watch?v=gXK_XXooizA

 

Δεν θυμάμαι του 3 πώς έμοιαζαν να σου πω την αλήθεια, έχω καιρό να παίξω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εστειλε το cdkeys.com mail προσφορας με την χρηση του κωδικου CDKEYSMEA777 

Βγηκε τελικη 36.42.

 

Οποιος το θελει ας δοκιμασει αν ισχυει ο κωδικος σε αυτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έστειλαν και εμένα τον ίδιο κωδικό αλλα προσωπικά δεν θα το αγοράσω τώρα το παιχνίδι ίσως οταν πέσει η τιμή του αρκετά , πάντως φαίνεται αρκετά καλό για οσουν σκέφονται να το πάρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έστειλαν και εμένα τον ίδιο κωδικό αλλα προσωπικά δεν θα το αγοράσω τώρα το παιχνίδι ίσως οταν πέσει η τιμή του αρκετά , πάντως φαίνεται αρκετά καλό για οσουν σκέφονται να το πάρουν

Το τσιμπησα!! Σ' ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...