Προς το περιεχόμενο

Mass Effect: Andromeda


Tobajara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έχω πολύ καιρό το παιχνίδι, έχω "γράψει" περί των 70+ ωρών και είμαι αρκετά μακριά από την ολοκλήρωση. Πήρα τον χρόνο μου να εξερευνησω,να κάνω sidequests, να διαβάζω τα codex του.

Για να πω την αλήθεια, εδώ και καιρό παίζω ελάχιστα.

 

Μου κράτησε το ενδιαφέρον 5 μέρες, το πολύ μια εβδομάδα.

 

Η εντύπωση που έχω αποκομίσει είναι οτι το παιχνίδι είναι πολύ απλωμενο, με την αρνητική έννοια.

 

Το όλο σκηνικό μου θυμίζει πιο πολύ ένα "fast food" MMORPG, όπως το SWTOR (να μου συγχωρηθει ο χαρακτηρισμός, παρά ένα δεμένο, δυνατό single player.

 

Σε καμία περίπτωση δεν είναι κακό.

 

Το φέρνω στον αντιποδα του reboot του Tomb Raider (τυχαία παρομοιωση ενός πολύ καλού single player adventure),όπου δεν σταμάτησα να παίζω μέχρι που εμφανίστηκαν οι τίτλοι τέλους. Κρίμα γιατί βάση της δουλειάς που έχει πονεθεί στα επιμέρους τμήματα, θα άξιζε ένα καλύτερο συνόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με το τελος του 3 η bioware τρολλαρε πολυ κοσμο μιλαμε.

 

Ξεκινησα τωρα το andromeda.

Δε θυμαμαι σε αλλο game η καρτα να ριχνει χρονισμους κατω απο 1304 που επαιζε συνηθως.

Και ενα τεταρτο μεσα στο game,παρε και ενα reset το pc.

Απο θερμοκρασιες ημουν οκ,οποτε με βλεπω να κλαιω κανα τροφοδοτικο  :P


Σκεφτηκα μην ηταν οι μνημες γιατι τις εχω σκαλισει λιγο,αλλα λογικα θα τρωγα bsod.

Τωρα απλα εκοψε ρευμα και ξανανοιξε μονο του.

Εβαλα το v sync και θα το παρακολουθησω.

Η αληθεια ειναι οτι το δυσμοιρο το τροφοδοτικο το χω και 7-8 χρονια,μπορει και παραπανω.Τη παλευει γιατι ειναι αρκετα watt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαμα ειναι το συστημα,απλα στις μνημες εχω βαλει καρφωτες τις ρυθμισεις απο το ΧΜΡ των 1866 και το εχω ελεγξει και ειναι οκ.

Συν το οτι θα κρασαρε,δε θα κλεινε το πισι.Δε θελω να το δοκιμασω κιολας παλι,μη πεθανει και παρει τιποτα μαζι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα το βρηκα το προβλημα.Η καρτα ηταν συνδεδεμενη με το 8+6 πινα που εβγαιναν απευθειας απο το τροφοδοτικο ενω εχει και αλλα 2 που βγαινουν modular.

Εχει 4 rails που τα 2 δινουν 18Α και τα αλλα 2 απο 30Α.

Φαινεται πετυχε το συγκεκριμενο παιχνιδι σε συνδυασμο με το πολυκαιρισμενο τροφοδοτικο και πιανει οριο στα 30Α(δε ξερω αν σε αυτη τη γραμμη ειναι μεσα και ο επεξεργαστης).

Πολυ απλα εβγαλα το 6πινο και εβαλα το αλλο 6πινο που ειναι στην αλλη γραμμη ,δοκιμασα στο σημειο που μου το εκανε τις αλλες 2 φορες και φαινεται οκ.

Ειχα βαλει και το πολυμετρο και εδινε 11,9 εκεινη τη στιγμη,οποτε μαλλον ειμαι οκ.

Να γιατι πλεον βαζουν σε ολα τα τροφοδοτικα μια μονο γραμμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν ήδη mods που φτιάχνουν τα μούτρα των Ryder, άμα δεν υπάρχουν για Asari τώρα να είσαι σίγουρος θα υπάρξουν σύντομα. ;)

Θα τους προτεινα το ξεκινήσουν με το ακόλουθο tool :P

 

be79.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατσάκι σήμερα για το παιχνίδι, ανεβαίνει στην 1.06 έκδοση.

 

Κάποιες διορθώσεις στην κινηματογραφική εισαγωγή και σε ένα bug του Sam, καθώς και παραμετροποιήσεις στο Multi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα τέλος patches και dlc, σωστά?

 

Το παιχνίδι πατωσε εμπορικά και ήδη το έχουν εγκαταλείψει οι ΕΑ/bioware. Sad but good riddance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα διαβάσεις Mike ένα μέρος του team παρέμεινε για support, δεν λέει για DLC αλλα λέει για patches/multi. Απλά χώνουν τους καλους στο Battlefront 2 από ότι φαίνεται και μην στεναχωριέσαι σε κάνα χρόνο θα επιστρέψουν, η EA δεν θάβει franchise που φέρνει τόσο χρήμα, θα γίνει λογικά ότι έγινε και με το Dragon Age. Btw το game δεν είναι και τόσο καλά optimized, αρκετό microstutter και καθόλου stable fps, μερικά places όπως τempest και nexus είναι gtp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...