Προς το περιεχόμενο

Mass Effect: Andromeda


Tobajara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Και να ήθελες να παίξεις παραπάνω μάλλον δεν θα μπορούσες, υπάρχει ένα bug σε όλα τα platform που μετά από κάποια ώρα κάθε kill παγώνει το game για 10-20 secs.

 

Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Είναι μόνο για ΜΡ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι και στο SP, το bug ξεκινάει όταν μετά από κάποια ώρα κανεις πολλά critical hits και combos και ειδικά άμα χρησιμοποιείς scope, λύνεται μονο με restart, έχουν πολλοί το πρόβλημα άμα google "freeze on kill".

 

 

Προσωπικά δεν με χαλάει που το ΑΙ των δικών μου είναι ελαφρώς πατάτα.

 

Δεν παίζω στο insanity, αλλά στο hard. Με την ομάδα χρειάζεται συνεχώς μικρο-διαχείριση, να τους στέλνεις σε κάλυψη, να τους προωθείς πιο μπροστά, να τους αλλάζεις στόχο (priority target). Δεν με χαλάει.

 

Δεν βολεύει καθόλου το command mapping χωρίς pause και το game ήδη χρησιμοποιεί πολλά keys και τα 1,2,3 δεν βολεύουν καθόλου για power management, οποτε το remap είναι αναγκαίο με αποτέλεσμα να μην υπάρχουν ελευθερα για remap τον z, x, c. Βασικά το gamepad ίσως να ήταν καλύτερο για αυτό αλλα με τόσο shooting ούτε καν το σκέφτομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όχι και στο SP, το bug ξεκινάει όταν μετά από κάποια ώρα κανεις πολλά critical hits και combos και ειδικά άμα χρησιμοποιείς scope, λύνεται μονο με restart, έχουν πολλοί το πρόβλημα άμα google "freeze on kill".

 

Από πότε άρχισε αυτό; Δεν μου είχε τύχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No idea bud, λογικά είσαι τυχερός, φυσικά δεν είναι game breaking αλλα πολλές φορες το game δεν σε αφήνει να κανεις manual save οποτε πρέπει να replay το τελευταίο part μέχρι το autosave. Παρόλα αυτά υπάρχουν quest breaking bugs άμα κανεις μερικά με όχι "λογική" σειρά αλλα νομίζω το είχες αναφέρει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι και στο SP, το bug ξεκινάει όταν μετά από κάποια ώρα κανεις πολλά critical hits και combos και ειδικά άμα χρησιμοποιείς scope, λύνεται μονο με restart, έχουν πολλοί το πρόβλημα άμα google "freeze on kill".

 

Ότι πρέπει δηλαδή για εμάς τους noobάδες που δεν μπορούμε να πετύχουμε Reaper στα δύο μέτρα.

Bug γροθιά στην υπεργαματοσύνη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

No idea bud, λογικά είσαι τυχερός, φυσικά δεν είναι game breaking αλλα πολλές φορες το game δεν σε αφήνει να κανεις manual save οποτε πρέπει να replay το τελευταίο part μέχρι το autosave. Παρόλα αυτά υπάρχουν quest breaking bugs άμα κανεις μερικά με όχι "λογική" σειρά αλλα νομίζω το είχες αναφέρει αυτό.

 

Δεν έχω κοιτάξει ποια έχουν φτιάξει μετά τα patches, αλλά ναι, υπήρχαν quest chain bugs on release.

 

Για μένα θα ήταν game closing το freeze bug πάντως. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα ρε φιλε ειναι δυνατον να λεμε οτι δεν σε χαλαει η αθλια ΑΙ οταν το 1ο 10 χρονια πισω σχεδον ειχε αν οχι καλυτερη εστω συγκρισιμη με την σημερινη ΑΙ?! δηλ ποσο κατεβαζεις τις απαιτησεις σου?!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.youtube.com/watch?v=kj6St0tbaGI

 

Αν και νομίζω ότι τα δραματοποιεί περισσότερο από ότι πρέπει, 3,5+ εκ πωλήσεις είναι πολύ μεγάλο νούμερο, ειδικά για το συγκεκριμένο τίτλο, συμφωνώ μαζί του ότι EA/Bioware έχουν ήδη παρατήσει το Andromeda και ότι πολύ δύσκολα θα δούμε DLC για αυτό (όχι ότι είναι κάτι κακό το τελευταίο, απλά δείχνει ακόμα πιο έντονα ότι το παιχνίδι θεωρείται αποτυχία)

 

Ίσως να ήταν όλο απλά μια διερευνητική απόπειρα από EA/Bioware προκειμένου να διαπιστώσουν πόσο ενδιαφέρων ή όχι θα δείξουν οι gamers για την σειρά μετά το φιάσκο του MA3 ending αξιοποιώντας το μικρότερο studio και μικρότερο budget.

 

Δεν είδαν την ανταπόκριση που που ήθελαν και απλά το παράτησαν

Επεξ/σία από mike299
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτο το Ghost Recon?! Wtf?! Για το budget του Andromeda νομίζω μια χαρά sales έκανε.

απο τι καταλαβα δεν μιλαει για κοπιες αλλα για το ποσα λεφτα εβγαλαν οποτε αν περιεχονται microtransactions εκει ειναι λογικο τα 2 multiplayer παιχνιδια να ειναι πρωτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος και εγω. 65 hours συνολικα !!!

 

Νομιζω πως το τελειωσα μονο και μονο για να το σβησω στα καπακια, γιατι επιανε πολυ χωρο στον ssd μου :P

Μετα τα μισα με κουρασε αρκετα μπορω να πω, καθως το story δεν σε κραταει ΚΑΘΟΛΟΥ. 

Το space για skip επαιρνε φωτια στους διαλογους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι αξίζει είναι το core gameplay και η ποιότητα της παρουσίασης, τουλάχιστον σε αρκετά σημεία. Από τις λίγες ώρες που έχω αφιερώσει μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκει που επαιζα πεταει μηνυμα για μνημη και κρασαρει.

Κανω reset και τωρα το παιχνιδι μενει στο loading(του save για να κανεις resume)...

Καμια ιδεα η απλα το παραταω?

 

ΥΓ.Τελικα δοκιμασα καποια παλαιοτερα save και ενα δουλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το story ήταν για τα μπάζα, γενικά το παιχνίδι έπεσε σε χέρια ερασιτεχνών που το μόνο που τους ένοιαξε ήταν το πως θα περάσουν την SJW προπαγάνδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...