Προς το περιεχόμενο

Εκκίνηση των Windows 8 με κόστος αναβάθμισης €29.99 και δώρο το Media Center


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...Γιατί εγω είμαι φοιτητής και την κατεβάζω τζάμπα τώρα:P

Κι εγώ, αλλά δεν μπορώ να τα κατεβάσω.

Ο λογαριασμός μου έβγαλε «Eligibility expired» και στη σχολή μου έχουν διώξει ακόμα και αυτούς που είχαν αναλάβει το MDNAA λόγω περικοπών.

 

Αν έχεις κανείς καμιά βοήθεια για αυτό το πρόβλημα, ας μου στείλει π.μ. παρακαλώ.

Και συγνώμη για το off topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 458
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κατεβαινουν ηδη.. :)

στο 30%....θα ξεκινησουν αυτοματα upgrade?

μπορω να αποθηκευσω καπου το αρχειο για να κανω clean install αργοτερα;;;

thanx...

 

Δεν δινει την επιλογη για dvd παντα, εχω αγορασει 3 (και εγκαταστησει 1) και στο τριτο δεν υπαρχει η επιλογη!

Ισως να το αλλαξαν τωρα γιατι με το dvd εκανα clean install κατι που δεν τους συμφερει γενικοτερα.

 

Δεν εβγαλε την επιλογη σε ενα μηχανημα με γνησια xp και αγορα κανονικου πακετου των 30, πολυ περιεργο γιατι οπως ειπα ηταν η 3η αγορα κ στα προηγουμενα ειχε βγαλει κανονικα (ενα των 15 κ ενα των 30).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επιλογη για κατεβασμα εχει σχεση με το πως θα εγκαταστησετε τα windows. Εαν πατησετε εγκατασταση τωρα το αρχειο που κατεβασατε δε θα φαινεται. Αλλιως μπορειτε να πατησεται να φτιαξετε καποιο bootable disk και να τον χρησιμοποιησετε οσες φορες θελετε, εφοσον βαζετε διαφορετικο κλειδι καθε φορα...

 

Εγω που χρειαστηκε να κανω format εφτιαξα ενα τετοιο δισκο και ειναι πολυ χρησιμος σε περιπτωση σφαλματων γιατι εχει πολλες επιλογες διορθωσης.

 

Επισης κατι που ισως δεν εχετε προσεξει ειναι οτι στο email που σας ηρθε με τον κωδικο υπαρχει link για να ξανακατεβασετε το iso σε περιπτωση που δεν το κανατε πριν.... και μαλιστα εχει και tool να το καψετε σε dvd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης στα settings του μετρο εχει επιλογη για φορματ και επιλογη που λεγετε refresh καπως ετσι,απορια αν κανεις απο κει φορματ κανει μονο το μετρο η ολο τον δισκο?γιατι στα setting στο desktop δεν εχει επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επισης κατι που ισως δεν εχετε προσεξει ειναι οτι στο email που σας ηρθε με τον κωδικο υπαρχει link για να ξανακατεβασετε το iso σε περιπτωση που δεν το κανατε πριν.... και μαλιστα εχει και tool να το καψετε σε dvd.

 

Εννοείς αυτό; "If you need to download Windows, write down your new product key and enter it here

 

."

Εκεί μου κατεβάζει πάλι το αρχείο windows setup που το έχω ήδη, αλλά μου ζητάει να του βάλω τον κωδικό στην αρχή. Επειδή δεν θυμάμαι τη σειρά, πρώτα θα το κατεβάσει και μετά θα με ρωτήσει αν θέλω να το περάσω σε usb κτλ; Γιατί θα ήθελα να φτιάξω ένα δισκάκι για μπακάπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το format (εαν εννοεις αυτο που εμφανιζεται κατω απο την λιστα νε ολους τους δισκους σου) στο custom installation διαγραφει τα παντα. Οτι εχει και δεν εχει δηλαδη ο δισκος. Αυτο ειναι και το clean instal. Το refresh διαγραφει σχεδον τα παντα, δηλαδη ολα τα προγραμματα, ρυθμισεις κ.α. εκτος απο τα αρχεια σου (φωτο μουσικη κτλ) Επισης τιτοτα δε χανεται στην πραγματικοτητα αφου ολα πανε σε ενα φακελο windows.old.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς αυτό; "If you need to download Windows, write down your new product key and enter it here

 

."

Εκεί μου κατεβάζει πάλι το αρχείο windows setup που το έχω ήδη, αλλά μου ζητάει να του βάλω τον κωδικό στην αρχή. Επειδή δεν θυμάμαι τη σειρά, πρώτα θα το κατεβάσει και μετά θα με ρωτήσει αν θέλω να το περάσω σε usb κτλ; Γιατί θα ήθελα να φτιάξω ένα δισκάκι για μπακάπ.

 

 

 

Ναι ετσι ακριβως πρωτα το κατεβαζει. Επισης μπορεις να το τρεξεις δυο φορες μια για cd και μια dvd... Τη δευτερη αποτι θυμαμαι δεν το ξανακατεβαζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επιλογη για κατεβασμα εχει σχεση με το πως θα εγκαταστησετε τα windows. Εαν πατησετε εγκατασταση τωρα το αρχειο που κατεβασατε δε θα φαινεται. Αλλιως μπορειτε να πατησεται να φτιαξετε καποιο bootable disk και να τον χρησιμοποιησετε οσες φορες θελετε, εφοσον βαζετε διαφορετικο κλειδι καθε φορα...

 

Εγω που χρειαστηκε να κανω format εφτιαξα ενα τετοιο δισκο και ειναι πολυ χρησιμος σε περιπτωση σφαλματων γιατι εχει πολλες επιλογες διορθωσης.

 

Επισης κατι που ισως δεν εχετε προσεξει ειναι οτι στο email που σας ηρθε με τον κωδικο υπαρχει link για να ξανακατεβασετε το iso σε περιπτωση που δεν το κανατε πριν.... και μαλιστα εχει και tool να το καψετε σε dvd.

 

Λαθος κανεις φιλε, οπως ειπα αγορασα 3 (σε διαφορετικους Η/Υ), στα πρωτα 2 εφτιαξα μια χαρα τα iso, δεν τιθεται θεμα διαδικαστικο, ομως στο 3ο δεν υπηρχε καν επιλογη για iso.

Επισης σε κανενα απο τα email που ελαβα, δεν υπαρχει download link, μοναχα το κλασσικο link για να αγορασεις εξτρα δισκακι κ το link για το αρχικο setup των 5ΜΒ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος κανεις φιλε, οπως ειπα αγορασα 3, στα πρωτα 2 εφτιαξα μια χαρα τα iso, δεν τιθεται θεμα διαδικαστικο, ομως στο 3ο δεν υπηρχε καν επιλογη για iso.

Επισης σε κανενα απο τα email που ελαβα, δεν υπαρχει download link, μοναχα το κλασσικο link για να αγορασεις εξτρα δισκακι κ το link για το αρχικο setup των 5ΜΒ.

 

 

Μα δεν εχει νοημα αυτο που λες, εαν και το αγορασα μονο μια φορα και δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια. Γιατι να μη σε αφηνει να το ξανακατεβασεις? Αφου το αρχειο δεν ειναι user specific και μπορεις να το χρησιμοποιησεις σε οποιον υπολογιστη θες.... Και παλι δεν το λεω με σιγουρια γιατι δεν ξερω, απλως το εχω ηδη γραψει σε δυο dvd και ενα usb...

 

opmg6e.png

 

 

Τωρα για το δευτερο αμα κοιταξεις απο πανω θα δεις οτι και αλλος χρηστης ελαβε τετοιο email με Link και αυτο το 5mb που λες δεν ειναι ο assistant...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ασφαλής εκκίνηση δεν είναι συμβατή με τον υπολογιστή σας

Το υλικολογισμικό του υπολογιστή σας δεν υποστηρίζει Ασφαλή εκκίνηση, επομένως δεν θα μπορέσετε να τη χρησιμοποιήσετε στα Windows 8.

 

WTF?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ασφαλής εκκίνηση δεν είναι συμβατή με τον υπολογιστή σας

Το υλικολογισμικό του υπολογιστή σας δεν υποστηρίζει Ασφαλή εκκίνηση, επομένως δεν θα μπορέσετε να τη χρησιμοποιήσετε στα Windows 8.

 

WTF?

 

 

 

Ειναι μια επιπλεον λειτουργια δεν θα εχεις προβλημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπλέκεις πουθενά .. Δες εδώ> http://www.insomnia.gr/topic/463336-windows-8-%CE%BC%CE%B5-15-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E/page__st__60

και παρτα με 15 ευρώ.. λίγο να διαβάζεις αυτά που λέει και να μην είσαι μεταξύ Fcb Msn και δεν ξέρω τι άλλο θα καταλάβεις πόσο απλό είναι.

Έτοιμοι για επανάσταση είσαστε η νέοι βλέπω.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...