Προς το περιεχόμενο

Euro Truck Simulator 2


olympiakosgate7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην αρχή και εγώ είχα θέμα με το GPS και έχανα στροφές, μετά όμως το συνήθισα. Υπάρχει ένα ωραίο mod που στρώνει λιγάκι τα γραφικά αν σε ενδιαφέρει. Brutal Environment λέγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σχετικά με mods, είχα γράψει ένα σχόλιο στο οποίο συγκέντρωσα όλα όσα χρησιμοποιούσα. Φαντάζομαι τα περισσότερα από αυτά εξακολουθούν να είναι δημοφιλή και σήμερα.

 

ps: αυτό που λέει ο φίλος Alithinos είναι κάτι που μάλλον να έχουμε πάθει όλοι μας, σίγουρα παραπάνω από μία φορές. Αν χάσεις έξοδο σε εθνική οδό με διαχωριστικό στο μέση, την έχεις βάψει. Η μόνη ελπίδα να είναι λίγο φαρδύς ο δρόμος για να πιάσεις τη ΛΕΑ και να γυρίσεις με όπισθεν στην έξοδο που έχασες. Οι αναστροφές κλπ. σε στενούς δρόμους συνήθως έχουν τραγικά αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα διαβάζω για διάφορα mods(χάρτη Ελλάδος και νταλίκες και τα απαραίτητα-《υποχρεωτικά》αρχεία που πρέπει να εγκαταστήσω). Που μπορώ να τα κατεβάσω για το μη original παιχνίδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνα από εδώ: http://ets2downloads.com/

 

Δεν έχει σημασία αν το παιχνίδι είναι αυθεντικό ή όχι, τα mods είναι τα ίδια. Έχει όμως σημασία η έκδοση του σπασμένου παιχνιδιού και αν είναι συμβατή με των mods (συνήθως είναι, αφού τα γνωστά mods αναβαθμίζονται για να παίξουν στις τελευταίες εκδόσεις που γενικά έχουν συμβατότητα προς τα πίσω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το έχω από το steam, μπορώ να έχω κανονικά mods;

 

Ναι. Αυτό κάνουμε όλοι. Η αγορασμένη έκδοση αξίζει για όποιον έχει σκοπό να παίξει επί μακρόν το παιχνίδι. Κοστίζει λιγότερο από 7 ευρώ (ή περίπου 8,5 για την Gold έκδοση που περιλαμβάνει και τους χάρτες της ανατολικής Ευρώπης), συν άλλα 11 για το προαιρετικό Scandinavia DLC που αξίζει τον κόπο. Με αυτό τον τρόπο θα έχει πάντα άμεσα διαθέσιμα τα updates του παιχνιδιού, τα οποία είναι συχνά και συνήθως ενδιαφέροντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σωστή ερώτηση είναι "ποιο mod περιλαμβάνει την Ελλάδα", αφού το κανονικό παιχνίδι δεν υποστηρίζει ελληνικούς χάρτες σε καμία έκδοση.

 

Το Trucksim Map (TSM) είναι το πιο γνωστό mod, οπότε συνιστώ την τελευταία του έκδοση (6.2), η οποία νομίζω συνεργάζεται με την πιο πρόσφατη έκδοση του παιχνιδιού (1.22.2). Δεν θυμάμαι αν βγάζουν κι άλλοι χάρτες για Ελλάδα, πάντως δεν νομίζω να είναι εξίσου καλοί. Κάποιες προσπάθειες όπως αυτή δεν ευδοκίμησαν.


ps: πολύ μπροστά οι δικοί μας!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο, σωστός, από τις λίστες των ελληνικών ραδιοσταθμών που είχε το παιχνίδι ο Νταλκάς είναι μακράν ο καλύτερος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζεύω λεφτά για να πάρω τιμονιέρα το Πάσχα. Driving Force GT ή G27 αναλόγως πως θα πάει. Έχω φάει κόλλημα. Από το ETS2 στο ATS και τούμπαλιν πάω! XD

 

PS: Έπαιξα το game σε G29 φίλου και έπαθα πλάκα. Παρά το γεγονός ότι και με το Χ360 controller παίζω μια χαρά με τιμονιέρα είναι σαν να παίζεις άλλο παιχνίδι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζεύω λεφτά για να πάρω τιμονιέρα το Πάσχα. Driving Force GT ή G27 αναλόγως πως θα πάει. Έχω φάει κόλλημα. Από το ETS2 στο ATS και τούμπαλιν πάω! XD

 

PS: Έπαιξα το game σε G29 φίλου και έπαθα πλάκα. Παρά το γεγονός ότι και με το Χ360 controller παίζω μια χαρά με τιμονιέρα είναι σαν να παίζεις άλλο παιχνίδι!

 

Δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα σε οποιαδήποτε τιμονιέρα με το καλύτερο χειριστήριο. Το δεύτερο είναι λύση ανάγκης για να περνάει η ώρα, με την πρώτη όμως όχι μόνο ευχαριστιέσαι πολύ περισσότερο το παιχνίδι, αλλά μπορείς να κάνεις και πράγματα που για το χειριστήριο αποτελούν επιστημονική φαντασία (διορθώσεις, ανάποδα τιμόνια, ανεβοκατεβάσματα ταχυτήτων τη σωστή στιγμή κλπ). Στο ETS2 βέβαια δεν θα καταλάβεις τόσο πολύ τη διαφορά αφού ο σκοπός του παιχνιδιού δεν είναι να πηγαίνεις με τις μπάντες αλλά να χρησιμοποιείς τις 900 περιστροφής των τιμονιών αυτών.

 

Όπως επίσης δεν υπάρχει και σύγκριση μεταξύ DFGT και G27/29. Οι δεύτερες είναι πολύ ανώτερης ποιότητας, οπότε αν μπορείς να πάρεις μια τέτοια σου τη συνιστώ ανεπιφύλακτα. Αν όχι, τότε η αμέσως καλύτερη λύση εξακολουθεί να είναι η DFGT.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...