Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες φωτογραφίες από το φημολογούμενο Nexus 10 tablet


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

διορθωση:

Τα Win 8 ΔΕΝ ειναι ταμπλετ επι της ουσιας. Ειναι OS' date=' finger friendly. Οι Core i δεν εχουν τιποτα το ταμπλετ πανω τους.

Μαλλον εννοεις τα Win RT με τις πραγματικές touch εφαρμογες και τα χαρακτηριστικα που πρεπει να συνοδευουν ενα ταμπλετ...[/quote']

 

Αυτη ειναι η δικη σου θεωρια,περι ταπλετ!

Απλα μια θεωρια καποιου,δε θα εμποδισει καποιον αλλο,να χρησιμοποιει για παραδειγμα,το surface pro,για ταπλετ χρηση και ουτε θα κανει τις metro εφαρμογες να τρεχουν στη RT και οχι στα windows 8 του pro!

Προσωπικα δε με ενδιαφερει,αν θεωρηται ή οχι,ταπλετ,αλλα αυτο που εχει σημασια για μενα ειναι οτι θα κανει την δουλεια οπως ενα ταπλετ,σαν αυτα που εχετε συνηθισει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αν έχει Α15 θα είναι φοβερά γρήγορο, ειδικά απο τη στιγμή που θα έχει και το 4.2.

SD θα παίρνει όμως; Έχουν αυτή την περίεργη συνήθεια στα nexus να την "ξεχνάνε" και είναι πολύ σημαντική.

Απο εμφάνιση τίποτα το ιδιαίτερο, το bezel είναι αρκετά μεγάλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σταθώ στο UI! Τι είναι αυτό το έκτρωμα ρε παιδιά;

Από πού κι ως πού χρησιμοποιούν το phone layout σε 10αρι tablet;

Τα κουμπιά στη μέση είναι εντελώς άβολο, το status bar πάνω δεν έχει λόγο ύπαρξης και γενικά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο δεν κράτησαν ένα ui το οποίο είχε πετύχει τον σκοπό του άψογα.

 

Περιμένω την παρουσίαση αλλά αυτό που βλέπω μέχρι στιγμή δεν μου αρέσει. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα μπορείς να επαναφέρεις το κλασικό tablet ui με κάποιο τρόπο, αλλά και πάλι κατά την άποψή μου βλέπω ένα mega fail μπροστά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει Α15 θα είναι φοβερά γρήγορο, ειδικά απο τη στιγμή που θα έχει και το 4.2.

SD θα παίρνει όμως; Έχουν αυτή την περίεργη συνήθεια στα nexus να την "ξεχνάνε" και είναι πολύ σημαντική.

Απο εμφάνιση τίποτα το ιδιαίτερο, το bezel είναι αρκετά μεγάλο.

 

δεν το ξεχνάνε αντί είναι πολιτική τις google δίνει καλο μηχάνημα αλλα με λίγη μνήμη χωρίς επεκτασιμότητα ώστε να αγοράσει αργότερα κόσμος χορό στο cloud τις (google drive)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...