Προς το περιεχόμενο

Windows 8 με 15 ευρώ?


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ακριβό φούρνο έχεις kamui. :P

 

Πλάκα κάνω, και γω συμφωνώ. Εκτός από ειδικές περιπτώσεις τώρα δεν υπάρχει κ σοβαρή δικαιολογία να τα κατεβάσεις σπασμένα. Τουλάχιστον όσο διατηρείται η προσφορά, μέχρι τις 31.01.13.

 

Εμένα εν τέλει που δεν έκανε εγκατάσταση με το στικάκι, χρησιμοποίησα το cd to usb tool που είχα από windows 7 και με το iso που μου είχε κατεβάσει ο windowsupdater έφτιαξα ένα bootable usb stick και δούλεψε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω αν είμαι γυφταριό που λέω για τον θείο αλλά ακόμα και μία άδεια των 15 ευρώ που αγόρασα και πολύ είναι από την στιγμή που βρίσκω κάτι δωρεάν.Σιγά μην πληρώσω και για δεύτερη.Τώρα για τους χαρακτηρισμούς καλύτερα αν δεν ξέρουμε για ποιον μιλάμε καλύτερα να μην μιλάμε έχω 5 υπολογιστές στο σπίτι και δεν θα αγοράζω άδειες έτσι για την πλάκα.Όπως το είπα ...υπάρχει και ο θείος

 

Δεν χρειάζεται να πω κάτι παραπάνω απλά επιβεβαιώνεις ότι λέω παραπάνω. Όπως είπα κανονικά κάνει 60€ το upgrade 4χ15 βγήκαν και τα πολλααααα pc σου. Δεν είναι προσωπική η επίθεση ακόμη χειρότερα είναι γενική επίθεση προς όλους όσους αντιμετωπίζουν έτσι το παρόν θέμα.

 

... μία άδεια των 15 ευρώ που αγόρασα και πολύ είναι από την στιγμή που βρίσκω κάτι δωρεάν...

 

 

ΔΕΝ το βρίσκεις δωρεάν, το παραβιάζεις. Ελπίζω να το καταλαβαίνεις, αλλιώς είναι πολύ κακό. Άλλο να είναι κάποιο giveaway που σου δίνει κάτι δωρεάν με το κλειδάκι του (π.χ. http://www.giveawayoftheday.com/) και άλλο να παραβιάζεις. Δεν είμαι υποστηρικτής της M$ σε καμία περίπτωση το λέω για οποιοδήποτε λογισμικό, game κτλ κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι με 15 ευρώ να του φέρνει και 2 Τσέχες να του κάνουν.....αέρα. Καλά ώρες ώρες γινόμαστε κυνικοί και γυφταριά.

Δε με βγάζω στην απέξω τόσα χρόνια τζαμπατζής είμαι αλλά όταν ο άλλος σου το δίνει για ένα καρβέλι ψωμί έεεεε ντροπή είναι. Τώρα ο καθένας επιλέγει. Το κακό είναι ότι ειπώθηκε και αυτό δείχνει πως σκέφτεται ένα μεγάλο μέρος του κόσμου....αμ, γι αυτό ήρθαμε εδώ που ήρθαμε.

 

Είμαι υπέρ του θείου όταν υπάρχει εμφανής αισχροκέρδεια, αλλά σε καμία περίπτωση όταν ο άλλος είναι λογικός στη τιμολόγηση του.

 

Συγνώμη ρε φίλε κιόλας.

Αλλά έχω δώσει πάνω απο 500 € σε εφαρμογές iPhone-iPad-Mac

Έχω αγοράσει OSX Lion Και Mountain Lion τα οποία έχω τη δυνατότητα νόμιμα να τα εγκαταστήσω σε όσα μηχανήματα έχω.

 

Για ένα λειτουργικό της πλάκας είναι πολλά τα 15 ευρώ για να τρέχω 2 εφαρμογές που δε μου τρέχουν σε Mac.

Στο σπίτι έχω 2 Mac και 3 Η/Υ με windows, γιατί να πρέπει να πληρώσω για τα 3 ενώ η άλλη μου το δίνει τζάμπα.

Και τι είναι το ένα και τι το άλλο!

Το ότι μέχρι τώρα χρέωναν τα windows χρυσό δε σημαίνει ότι τώρα που τα δίνουν 15 € είναι ευκαιρία. Για την αξία τους και τα 5 € είναι πολλά. Σε σχέση πάντα με τον ανταγωνισμό.

 

Πλήρωσα 15 € και θέλω να τα βάλω και στο Mac σε virtual Machine. Που είναι το πρόβλημα;

Θα μπορούσα να μη δώσω τίποτα και να τα έχω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη ρε φίλε κιόλας.

Αλλά έχω δώσει πάνω απο 500 € σε εφαρμογές iPhone-iPad-Mac

Έχω αγοράσει OSX Lion Και Mountain Lion τα οποία έχω τη δυνατότητα νόμιμα να τα εγκαταστήσω σε όσα μηχανήματα έχω.

 

Για ένα λειτουργικό της πλάκας είναι πολλά τα 15 ευρώ για να τρέχω 2 εφαρμογές που δε μου τρέχουν σε Mac.

Στο σπίτι έχω 2 Mac και 3 Η/Υ με windows, γιατί να πρέπει να πληρώσω για τα 3 ενώ η άλλη μου το δίνει τζάμπα.

Και τι είναι το ένα και τι το άλλο!

Το ότι μέχρι τώρα χρέωναν τα windows χρυσό δε σημαίνει ότι τώρα που τα δίνουν 15 € είναι ευκαιρία. Για την αξία τους και τα 5 € είναι πολλά. Σε σχέση πάντα με τον ανταγωνισμό.

 

Πλήρωσα 15 € και θέλω να τα βάλω και στο Mac σε virtual Machine. Που είναι το πρόβλημα;

Θα μπορούσα να μη δώσω τίποτα και να τα έχω!

Εδώ πλήρωσες για Mac τα λειτουργικά σε χαλάσανε ? Καλά λέει το παλικάρι,εμ'δωσαμε 15 εμ ζητάμε και τα ρέστα.. Ο θείος είναι θείος με τα προβλήματα του πάντα , αλλά κάποτε πρέπει ν'αποδειξουμε ότι δεν είμαστε φτηνοί τελικά..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη ρε φίλε κιόλας.

Αλλά έχω δώσει πάνω απο 500 € σε εφαρμογές iPhone-iPad-Mac

Έχω αγοράσει OSX Lion Και Mountain Lion τα οποία έχω τη δυνατότητα νόμιμα να τα εγκαταστήσω σε όσα μηχανήματα έχω.

 

Για ένα λειτουργικό της πλάκας είναι πολλά τα 15 ευρώ για να τρέχω 2 εφαρμογές που δε μου τρέχουν σε Mac.

Στο σπίτι έχω 2 Mac και 3 Η/Υ με windows, γιατί να πρέπει να πληρώσω για τα 3 ενώ η άλλη μου το δίνει τζάμπα.

Και τι είναι το ένα και τι το άλλο!

Το ότι μέχρι τώρα χρέωναν τα windows χρυσό δε σημαίνει ότι τώρα που τα δίνουν 15 € είναι ευκαιρία. Για την αξία τους και τα 5 € είναι πολλά. Σε σχέση πάντα με τον ανταγωνισμό.

 

Πλήρωσα 15 € και θέλω να τα βάλω και στο Mac σε virtual Machine. Που είναι το πρόβλημα;

Θα μπορούσα να μη δώσω τίποτα και να τα έχω!

Σωστός............
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Συγνώμη ρε φίλε κιόλας.

Αλλά έχω δώσει πάνω απο 500 € σε εφαρμογές iPhone-iPad-Mac

Έχω αγοράσει OSX Lion Και Mountain Lion τα οποία έχω τη δυνατότητα νόμιμα να τα εγκαταστήσω σε όσα μηχανήματα έχω.

 

Για ένα λειτουργικό της πλάκας είναι πολλά τα 15 ευρώ για να τρέχω 2 εφαρμογές που δε μου τρέχουν σε Mac.

Στο σπίτι έχω 2 Mac και 3 Η/Υ με windows, γιατί να πρέπει να πληρώσω για τα 3 ενώ η άλλη μου το δίνει τζάμπα.

Και τι είναι το ένα και τι το άλλο!

Το ότι μέχρι τώρα χρέωναν τα windows χρυσό δε σημαίνει ότι τώρα που τα δίνουν 15 € είναι ευκαιρία. Για την αξία τους και τα 5 € είναι πολλά. Σε σχέση πάντα με τον ανταγωνισμό.

 

Πλήρωσα 15 € και θέλω να τα βάλω και στο Mac σε virtual Machine. Που είναι το πρόβλημα;

Θα μπορούσα να μη δώσω τίποτα και να τα έχω!

 

Όταν δεν έχεις λεφτά για βενζίνη το πουλάς το αμάξι ή το βάζεις στην άκρη, δεν κλέβεις από του δίπλα. Αλλά όπως τα λες καλά που κλειδώνει το ντεπόζιτο.

 

Συγχαρητήρια που έδωσες 500€ για apps. Τι θες να σου πω μπράβο που πλήρωσες το νόμιμο αντίτιμο του προϊόντος που πήρες? Καλά κάνουμε συζήτηση του παραλόγου αυτή τη στιγμή. Τουλάχιστο όταν γράφετε κάτι, να είναι επιχείρημα, όπως πχ....

 

Σωστός............

 

Ναί σαρκάζομαι.

 

Το σταματάω βέβαια μιας και είναι κρίμα να έρθουν οι admins να το κλείσουν το θέμα. Καθένας πράττει όπως θέλει και εγώ δεν θα αλλάξω μυαλά σε κανέναν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ πλήρωσες για Mac τα λειτουργικά σε χαλάσανε ? Καλά λέει το παλικάρι,εμ'δωσαμε 15 εμ ζητάμε και τα ρέστα.. Ο θείος είναι θείος με τα προβλήματα του πάντα , αλλά κάποτε πρέπει ν'αποδειξουμε ότι δεν είμαστε φτηνοί τελικά..

Μερικοί από μας που πήραμε παλιότερα έτοιμους υπολογιστές τα windows ήταν ήδη εγκατεστημένα και είχε προϋπολογιστεί το κόστος τους σαν σύνολο σε όλους τους υπολογιστές που έχω.Ποτέ δεν αγόρασα έξτρα λειτουργικό και στο κάτω κάτω όσο ακριβή αγορά και να κάνω ή και φτηνή έχω προϋπολογίσει και το τελευταίο ευρώ.....έτσι είμαι εγώ κανείς δεν αντιλέγει ότι η προσφορά είναι πολύ καλή για αυτό και άλλωστε αγόρασα μια άδεια ήδη.....αλλά για 5 άδειες που χρειάζομαι δεν νομίζω.....

 

Όταν δεν έχεις λεφτά για βενζίνη το πουλάς το αμάξι ή το βάζεις στην άκρη, δεν κλέβεις από του δίπλα. Αλλά όπως τα λες καλά που κλειδώνει το ντεπόζιτο.

 

Συγχαρητήρια που έδωσες 500€ για apps. Τι θες να σου πω μπράβο που πλήρωσες το νόμιμο αντίτιμο του προϊόντος που πήρες? Καλά κάνουμε συζήτηση του παραλόγου αυτή τη στιγμή. Τουλάχιστο όταν γράφετε κάτι, να είναι επιχείρημα, όπως πχ....

 

 

 

Ναί σαρκάζομαι.

 

Το σταματάω βέβαια μιας και είναι κρίμα να έρθουν οι admins να το κλείσουν το θέμα. Καθένας πράττει όπως θέλει και εγώ δεν θα αλλάξω μυαλά σε κανέναν.

Φαντάζομαι ότι όλα πάνω στον υπολογιστή σου τα προγράμματα θα είναι νόμιμα και δεν έχεις κλέψει ούτε ένα λίτρο βενζίνης....Ξέρεις πόσοι λίγοι είμαστε σε αυτήν την χώρα για να δουλευόμαστε μεταξύ μας και να πουλάμε ηθική;

 

Όταν δεν έχεις λεφτά για βενζίνη το πουλάς το αμάξι ή το βάζεις στην άκρη, δεν κλέβεις από του δίπλα. Αλλά όπως τα λες καλά που κλειδώνει το ντεπόζιτο.

 

Συγχαρητήρια που έδωσες 500€ για apps. Τι θες να σου πω μπράβο που πλήρωσες το νόμιμο αντίτιμο του προϊόντος που πήρες? Καλά κάνουμε συζήτηση του παραλόγου αυτή τη στιγμή. Τουλάχιστο όταν γράφετε κάτι, να είναι επιχείρημα, όπως πχ....

 

 

 

Ναί σαρκάζομαι.

 

Το σταματάω βέβαια μιας και είναι κρίμα να έρθουν οι admins να το κλείσουν το θέμα. Καθένας πράττει όπως θέλει και εγώ δεν θα αλλάξω μυαλά σε κανέναν.

Φαντάζομαι ότι όλα πάνω στον υπολογιστή σου τα προγράμματα θα είναι νόμιμα και δεν έχεις κλέψει ούτε ένα λίτρο βενζίνης....Ξέρεις πόσοι λίγοι είμαστε σε αυτήν την χώρα για να δουλευόμαστε μεταξύ μας και να πουλάμε ηθική;

 

Όταν δεν έχεις λεφτά για βενζίνη το πουλάς το αμάξι ή το βάζεις στην άκρη, δεν κλέβεις από του δίπλα. Αλλά όπως τα λες καλά που κλειδώνει το ντεπόζιτο.

 

Συγχαρητήρια που έδωσες 500€ για apps. Τι θες να σου πω μπράβο που πλήρωσες το νόμιμο αντίτιμο του προϊόντος που πήρες? Καλά κάνουμε συζήτηση του παραλόγου αυτή τη στιγμή. Τουλάχιστο όταν γράφετε κάτι, να είναι επιχείρημα, όπως πχ....

 

 

 

Ναί σαρκάζομαι.

 

Το σταματάω βέβαια μιας και είναι κρίμα να έρθουν οι admins να το κλείσουν το θέμα. Καθένας πράττει όπως θέλει και εγώ δεν θα αλλάξω μυαλά σε κανέναν.

Φαντάζομαι ότι όλα πάνω στον υπολογιστή σου τα προγράμματα θα είναι νόμιμα και δεν έχεις κλέψει ούτε ένα λίτρο βενζίνης....Ξέρεις πόσοι λίγοι είμαστε σε αυτήν την χώρα για να δουλευόμαστε μεταξύ μας και να πουλάμε ηθική;Άσε ρε παλικάρι της επίπλαστες ηθικολογίες αν εσένα σου περισσεύουν λεφτά για να αγοράζεις κάτι που προσφέρεται δωρεάν δικό σου θέμα δεν το κλέβω όπως την βενζίνη που λες το βρίσκω και αυτό είναι μεγάλη διαφορά...Άλλο να βάλω το χέρι μου στην τσέπη σου και να σου πάρω λεφτά και άλλο να τα βρω στον δρόμο ...Η απόσταση που τα χωρίζει είναι από εδώ μέχρι τον Άρη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας προχωράει όπως αυτός νομίζει καλύτερο γι'αυτον,αλλά άλλο είναι αυτό,άλλο είναι να χτίζεις άποψη για το πόσο άχρηστο λειτουργικό είναι κλπ κλπ .. πόσο μάλλον αν το έχεις αγοράσει κιόλας.. Σε αυτό που λες σου είπα δικαίωμα του καθενός,αλλά πρώτα λες "ευχαριστώ" γι'αυτο που στην ουσία σου πρόσφεραν και μετά κάνεις ότι γουστάρεις και σε παίρνει για τα υπόλοιπα..

Όλοι ξέρουμε ελπίζω πόσο σημαντικό και ανέμελο είναι να έχουμε γνήσιο λειτουργικό στον υπολογιστή μας.και επειδή μας έκατσε η ενεργοποίηση με τα 7 αυτό δεν σημαίνει οτι θα μας κάτσει και με τα 8.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ποιος ειναι ο "ΘΕΙΟΣ"

Στειλτε μου πμ αν δεν μπορειτε να απαντησετε εδω.

Ε για θειο που μιλαει ελληνικα ψαχνω.

 

Οσο για τα win8 εμεις που δεν εχουμε win xp-vista-7 ειναι αναγκη αυτος ο Θειος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είμαι γυφταριό που λέω για τον θείο αλλά ακόμα και μία άδεια των 15 ευρώ που αγόρασα και πολύ είναι από την στιγμή που βρίσκω κάτι δωρεάν.Σιγά μην πληρώσω και για δεύτερη.Τώρα για τους χαρακτηρισμούς καλύτερα αν δεν ξέρουμε για ποιον μιλάμε καλύτερα να μην μιλάμε έχω 5 υπολογιστές στο σπίτι και δεν θα αγοράζω άδειες έτσι για την πλάκα.Όπως το είπα ...υπάρχει και ο θείος

 

Δεν ειναι το ιδιο το δωρεαν με την νομιμη αδεια.

Π.χ. ειναι γνωστο οτι τα μισα τουλαχιστον σπασμενα windows εχουν ενσωματωμενο κακοβουλο λογισμικο με αγνωστες συνεπειες...

Φυσικα εξαρταται απο την χρηση το ρισκο, αν τα βαζεις μονο για παιχνιδια, καλα κανεις.

Επειτα η microsoft ξερει πολυ καλα ποια ειναι γνησια και ποια οχι (το διαπιστωσαν και εδω οι φιλοι που τους ζητηθηκε κλειδι και εβαλαν το κλειδι του σπασμενου ενεργοποιημενου 7), οι λογοι που επιτρεπει τα σπασμενα ειναι μεγαλο θεμα. Το αυτο ισχυει και για την προσφορα των 30 ακομη και των 15 με την "περιεργη" διαδικασια, τιποτε δεν ειναι τυχαιο, καποιοι καπου κοιτανε το δασος και οχι το δεντρο.

 

...

Για ένα λειτουργικό της πλάκας είναι πολλά τα 15 ευρώ για να τρέχω 2 εφαρμογές που δε μου τρέχουν σε Mac.

Στο σπίτι έχω 2 Mac και 3 Η/Υ με windows, γιατί να πρέπει να πληρώσω για τα 3 ενώ η άλλη μου το δίνει τζάμπα.

Και τι είναι το ένα και τι το άλλο!

Το ότι μέχρι τώρα χρέωναν τα windows χρυσό δε σημαίνει ότι τώρα που τα δίνουν 15 € είναι ευκαιρία. Για την αξία τους και τα 5 € είναι πολλά. Σε σχέση πάντα με τον ανταγωνισμό.

 

Πλήρωσα 15 € και θέλω να τα βάλω και στο Mac σε virtual Machine. Που είναι το πρόβλημα;

Θα μπορούσα να μη δώσω τίποτα και να τα έχω!

 

ΛΑΘΟΣ.

Επιχειρηματα δεν θα μπω καν στον κοπο να γραψω, ιδιαιτερα οταν χαρακτηριζεται το Νο 1 λειτουργικο παγκοσμιως εδω και 20+ χρονια, σαν "λειτουργικο της πλακας", λες και μιλαμε για αλλη εταιρεια και οχι την γνωστη οικονομικη αυτοκρατορια, η οποια ουτε τυχαια εγινε αυτο που εγινε, ουτε τυχαια προσπαθει να το διατηρησει και να το επεκτεινει.

Πρεπει να ζουμε σε παραλληλους πλανητες.

 

Οσο για τα mac που εχεις σε καλυτερη υποληψη, θα επρεπε παλι να ευχαριστεις την microsoft που υπαρχουν κ τα χρησιμοποιεις (και τα εχεις πληρωσει εν αγνοια σου και στην microsoft επισης!). Ολιγον ιστορια:

 

H Apple δεν θα υπήρχε σήμερα αν δεν της το επέτρεπε η Microsoft.

Λίγοι γνωρίζουν ότι ο Gates (της Microsoft) είχε στριμώξει άγρια την Apple την δεκαετία του 90 και αν δεν του έδινε μετοχές απλά πήγαινε για κλείσιμο. Η Apple πήρε τα πάνω της μόλις έδωσε μετοχές της στην Microsoft λίγο πριν την επικείμενη πτώχευση της (επένδυση $100 εκ. από τη Microsoft). Λίγο μετά με τα κεφάλαια που πήρε έβγαλε το iMac το υποστήριξε η Microsoft με το Office και στάθηκε στα πόδια της. Μετά ipod, iphone, ipad τα οποία συνδύασε με εργονομικό και καλαίσθητο design καθώς και με εμπνευσμένο μάρκετινγκ και έφτασε σήμερα να έχει μεγαλύτερα αποθέματα σε ρευστό από την κυβέρνηση των ΗΠΑ.

 

 

 

Τεσπα, ο καθενας ας κανει οτι νομιζει καλυτερο για τον ευατο του, δεν ειναι απαραιτητο να συμφωνησουν οι αλλοι. Για το "δωρεαν" βλεπε παραπανω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση αν γνωριζει καποιος

εχω αγορασει ενα netbook με 7 σταρτερ πριν ενα μηνα

αν δηλωσω αυτο θα μου στειλουν τα αναλογα 8 σταρτερ?

ή δινουν μονο τα προ

 

ρωταω γιατι σκεφτομαι να δηλωσω αυτο και να τα βαλω στο pc

αν ειναι τα pro

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, δεν χρειάζεται να τσακωνόμαστε. Αυτός που έχει μάθει στα πειρατικά , πρόβλημα του είναι να θέλει πάλι έτσι, δεν θα τον χαρακτηρίσουμε εμείς. Όσον αφορά εμένα, όταν με 15 ευρώ, έστω και με πλάγιο τρόπο, μου δίνεται η δυνατότητα να το έχω νόμιμα, το κόστος δεν αποτελεί δικαιολογία για να ζητήσω από τον θείο. Και μάλιστα επειδή υπολόγιζα να δώσω 30 ευρώ, τώρα με 30 αγόρασα δύο άδειες. Εξάλλου στο μελλον κανείς δεν ξέρει τι προσφορά θα ξαναβγει για τους κατόχους. Επίσης είναι μια καλή ευκαιρία να δείξουμε ότι η πειρατία είναι θέμα τιμολογιακής πολιτικής και να επικροτήσουμε την κίνηση της microsoft. Εύκολα διαπιστώνουμε πόσοι από εμάς είχαμε του θείου και πόσοι πήραμε τα γνήσια. Εύχομαι η microsoft να συνεχίσει έτσι, το μήνυμα εξάλλου το πήρε.

υ.γ. Αυτό το plaisio, πόσους υπολογιστές πούλησε Σεπτέμβριο; Η microsoft πρέπει να του κάνει ειδικές εκπτώσεις!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ότι όλα πάνω στον υπολογιστή σου τα προγράμματα θα είναι νόμιμα και δεν έχεις κλέψει ούτε ένα λίτρο βενζίνης....Ξέρεις πόσοι λίγοι είμαστε σε αυτήν την χώρα για να δουλευόμαστε μεταξύ μας και να πουλάμε ηθική;Άσε ρε παλικάρι της επίπλαστες ηθικολογίες αν εσένα σου περισσεύουν λεφτά για να αγοράζεις κάτι που προσφέρεται δωρεάν δικό σου θέμα δεν το κλέβω όπως την βενζίνη που λες το βρίσκω και αυτό είναι μεγάλη διαφορά...Άλλο να βάλω το χέρι μου στην τσέπη σου και να σου πάρω λεφτά και άλλο να τα βρω στον δρόμο ...Η απόσταση που τα χωρίζει είναι από εδώ μέχρι τον Άρη

 

Εδώ και 3 χρόνια που "μεγάλωσα" σε αυτό το τομέα ναι όλα νόμιμα. Έχει τόσες free και Open source Λύσεις. Ακόμη και για office έχω το open office και το Softthink. Και τα παιχνιδάκια μου...πλέον με τα παιδιά εδώ http://www.insomnia.gr/topic/345863-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CE%BD/ τα παίρνω φτηνά και νόμιμα.

 

...δεν το κλέβω όπως την βενζίνη που λες το βρίσκω και αυτό είναι μεγάλη διαφορά...Η απόσταση που τα χωρίζει είναι από εδώ μέχρι τον Άρη

 

ΧΑΧΑΧΑ είναι τραγικό και μόνο που είπες το παραπάνω. Αλήθεια όταν σου μάθαν να κατεβάζεις torrent σου είπαν..."Φιλαράκι εδώ βρίσκεις πράματα, με πολύ κόπο και ψάξιμο. Αν βρεις κάτι καλό Finders - keepers"

Δεν μπορώ να αποφασίσω αν είσαι relic hunter ή ντετέκτιβ και τα βρίσκεις....σαρκάζομαι και πάλι, κλεπταποδόχος μάλλον είναι ο σωστός όρος ή αν κάποιος εδώ ξέρει καλύτερα νομικούς όρους, μας λέει τη σωστή λέξη.

 

Όσο για την απόσταση Γης - Άρη είναι τόσο μεγάλη όσο η προοπτική από την οποία τη κοιτάς...Μεγάλη από τη Γη, μικρή από το σύμπαν. Είναι καθαρά θέμα "οπτικής γωνίας" και το παρόν θέμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...