Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για Flashcarts σε DS και 3DS


SteelLord
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς δεν το γνωρίζω το site.

Πού λέει για το paypal, κάτω κάτω πάντως στη σελίδα δεν το έχει.

Αμα προχωρησεις την αγορα εχει επιλογη με paypal αλλα αν καταλαβα καλα ...ο συνδεσμος για την πληρωμη ερχεται αργοτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 581
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Α μάλιστα.

 

Δεν ξέρω πόσο έμπιστο είναι, πάντως το paypal κανονικά δεν συνεργάζεται με site που πουλάνε flashcarts/κτλ οπότε αν γίνει καμιά στραβή μην περιμένεις και πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μάλιστα.

 

Δεν ξέρω πόσο έμπιστο είναι, πάντως το paypal κανονικά δεν συνεργάζεται με site που πουλάνε

flashcarts/κτλ οπότε αν γίνει καμιά στραβή μην περιμένεις και πολλά.

Ισως να το κανουν για ασφαλεια στοιχειων καρτας

Θα το ψαξω λιγο παραπανω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ισως να το κανουν για ασφαλεια στοιχειων καρτας

Θα το ψαξω λιγο παραπανω

εχει να κανει με το ολο θεμα της πειρατιας, εδω και χρονια το paypal εχει μπλοκαρει σχετικα μαγαζια και ολα (?) τα file sharing sites

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Ενημερωση:

Rip Gateway η "Τοπ Flashcard του 3ds" αφου μπορεις να περασεις το cfw μεσο sd του 3ds με παρομοιο τροπο οπως χακαρεις και το psp, τοσο ευκολο εχει γινει το Patcharισμα του cfw στο 3ds... επισης η GW εχει να κανει Update απο τον φεβρουαριο του 17 και παει 18... Σιγουρα ρεστ ιν πισ... Βεβαια η Flashcards ειναι ψωφιες πλεον αφου δεν μπορουν να προσφερουν κατι παραπανω απο το cfw τς sd που σου προσφερει παραπανω απο τς Flashcards.. 

 

Εν το μεταξυ τον Αυγουστο του 17 κυκλοφορησε μια Flashcard λεγομενη Stargate 3ds https://gbatemp.net/threads/news-new-stargate-3ds-flashcart.481500/ 

αλλα και παλι δεν συμφερει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

R4 SDHC Gold eBay

Γειά σας :)

Θέλω να ρωτήσω κάτι φυσικά όσοι θα έχουν Nintendo DS θα γνωρίζουν καλύτερα.

Αγόρασα πρόσφατα την R4 SDHC Gold απο το eBay στα 5.99$ φυσικά και απο μόνο του η τιμή μου φάνηκε κάπως σε σχέσει με τα καταστήματα που τι πουλάνε.

Η ερωτησή μου τι είδος Micro SD δέχεται και κατα πόσο αγόρασα πατάτα, Γιατί ο πωλητής στο Description γράφει new Branded και στο μήνυμα με έστειλε unbranded.

Ευχαριστώ

uvNtWh0.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 03/02/2018 στις 3:58 ΜΜ, MrJulius είπε

R4 SDHC Gold eBay

Γειά σας :)

Θέλω να ρωτήσω κάτι φυσικά όσοι θα έχουν Nintendo DS θα γνωρίζουν καλύτερα.

Αγόρασα πρόσφατα την R4 SDHC Gold απο το eBay στα 5.99$ φυσικά και απο μόνο του η τιμή μου φάνηκε κάπως σε σχέσει με τα καταστήματα που τι πουλάνε.

Η ερωτησή μου τι είδος Micro SD δέχεται και κατα πόσο αγόρασα πατάτα, Γιατί ο πωλητής στο Description γράφει new Branded και στο μήνυμα με έστειλε unbranded.

Ευχαριστώ

uvNtWh0.jpg

Mε μια των 16 GB νομίζω θα είσαι εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Nintendo DS lite r4 card

Καλησπέρα,

σκέφτομαι να παραγγείλω κάρτα r4 για να παίζω διάφορα roms στο nintendo ds lite. Έχω ήδη μια mini sd card kingston 16 GB. Ξέρει κανείς ποιό μοντέλο της κάρτας r4 πρέπει να επιλέξω; Τπάρχουν πολλοί τύποι τέτοιας κάρτας και έχω μπερδευτεί κάπως. Και μιας και το αναφέρω, από πού προτείνετε να αγοράσω, από αγγλικό μαγαζί ή πουλάνε και εδώ;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 2 χρόνια αργότερα...

Ερώτηση Για Hacking Nintendo DSi

Παιδιά ψάχνω για μια καρτα R4 για να βάλω ολα τα αγαπημένα μου παιχνίδια στο Nintendo DSi. 

Που μπορω να βρω στην Ελλάδα R4 Card (δεν θέλω απο eBay) για να μπορώ να κάνω επιστροφή αμα δεν είναι αυθεντική (ΈΧΕΙ ΧΑΛΆΣΕΙ Η ΚΆΜΕΡΑ ΣΤΟ NINTENDO DSI ΓΙ'ΑΥΤΌ  ΔΕΝ ΓΊΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΏΣ ΜΟΝΟ ΜΕ R4 Card) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...