Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για Flashcarts σε DS και 3DS


SteelLord
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα, μπορειτε να μου προτεινετε ποιο nintendo να αγορασω για την μικρη και να παιζει παιχνιδια (roms) απο flashcards?

για την ιστορια ειχα το dsi με μια r4i και ηταν ολα ok αλλα χαλασε. τωρα δεν ξερω αν τα νεα nintendo που κυκλοφορουν 2ds 3ds αν υποστηριζουν flashcards. παρακαλω αν μπορειτε να με διαφωτισετε λιγο για που να στραφω!

 

σας ευχαριστω πολυ

 

Καλησπέρα, 

Η gateway λογικά θα βγάλει σε λίγες ημέρες υποστήριξη για το μέχρι τωρινό firmware (9.2.0-20) που θα επιτρέπει να παίζεις παιχνίδια 3ds. 

Υπομονή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, 

Η gateway λογικά θα βγάλει σε λίγες ημέρες υποστήριξη για το μέχρι τωρινό firmware (9.2.0-20) που θα επιτρέπει να παίζεις παιχνίδια 3ds. 

Υπομονή....

ευχαριστω για την απαντηση, αν αγορασω το 2ds τοτε ποια καρτα να παρω?

στο dsi που ειχα χρησιμοποιουσα αυτη 2013 R4isdhc RTS Lite αν την βαλω σε 2ds που θα αγορασω θα παιξει?

Επεξ/σία από laniel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση, αν αγορασω το 2ds τοτε ποια καρτα να παρω?

στο dsi που ειχα χρησιμοποιουσα αυτη 2013 R4isdhc RTS Lite αν την βαλω σε 2ds που θα αγορασω θα παιξει?

 

Δε θα σου πω ψέματα, δεν το έχω ψάξει για το ποιά κάρτα παίζει παιχνίδια του απλού DS. Έχω την εντύπωση οτι και η gateway πάντως κάνει το ίδιο. κάπου μέσα στο forum είχε πάρει το μάτι μου παρουσίασή της, ψάξτο λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα σου πω ψέματα, δεν το έχω ψάξει για το ποιά κάρτα παίζει παιχνίδια του απλού DS. Έχω την εντύπωση οτι και η gateway πάντως κάνει το ίδιο. κάπου μέσα στο forum είχε πάρει το μάτι μου παρουσίασή της, ψάξτο λίγο.

ok θα το κοιταξω σ ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

παιδιά καλησπέρα, έχω firmware 8.01 οπότε με βάση τις δηλώσεις της gateway καλύπτομαι. ξέρει κανείς που μπορεί κανείς να την προμηθευτεί στην ελλάδα γιατί το σάιτ δεν είναι και πολυ κατατοπιστικό και αν υποστηρίζει όλα τα μέχρι τώρα έστω παιχνίδια του 3ds ;;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά καλησπέρα, έχω firmware 8.01 οπότε με βάση τις δηλώσεις της gateway καλύπτομαι. ξέρει κανείς που μπορεί κανείς να την προμηθευτεί στην ελλάδα γιατί το σάιτ δεν είναι και πολυ κατατοπιστικό και αν υποστηρίζει όλα τα μέχρι τώρα έστω παιχνίδια του 3ds ;;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων !!

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά,

 

Προσωπικά παρήγγειλα την κάρτα από http://www.playmods.co.uk/el/(είναι το επίσημο που δίνει στο ίδιο το site η gateway ως official reseller Ελλάδα). Έχει και μία μικρή έκπτωση λόγω Χριστουγέννων. Δεν μου έχει έρθει ακόμα αλλά το περιμένω από στιγμή σε στιγμή.  

Καλού κακού κάνε μία έρευνα στο srkoutz σε περίπτωση που το φέρνει κανένας άλλος.

 

Εγώ είμαι στο προτελευταίο firmware 9.0- 9.2. 

Σύμφωνα με τις δηλώσεις της gateway και την μέχρι τώρα λογική της, θα τρέχουν όλα τα παιχνίδια που έχουν κυκλοφορήσει μέχρι σήμερα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αν και δεν κάνει ξεκάθαρο η εταιρία την υποστήριξη στο συγκεκριμένο firmware...σε κάθε περίπτωση μπορώ να το αναβαθμίσω μέχρι το 9.0 - 9.2 η πρέπει αναγκαστικά να βάλω το τελευταίο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αν και δεν κάνει ξεκάθαρο η εταιρία την υποστήριξη στο συγκεκριμένο firmware...σε κάθε περίπτωση μπορώ να το αναβαθμίσω μέχρι το 9.0 - 9.2 η πρέπει αναγκαστικά να βάλω το τελευταίο ;

 

Σε ποιά έκδοση είναι το 3ds σου; γιατί ήδη η nintendo έχει βγάλει firmware ΜΕΤΑ το 9.0-9.2.

Αν είσαι σε χαμηλότερο firmware απλά μην συνδεθείς στο internet και μην κάνεις update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημερα και χρονια πολλα πηρα το 2ds και αναβαθμησα στην 9.4.0.21 τωρα απ οτι καταλαβα δεν υπαρχει καρτα που να υποστηριζει το εν λογο firmware σωστα? υπαρχει καμια λυση παιδια?

Επεξ/σία από laniel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα και χρονια πολλα πηρα το 2ds και αναβαθμησα στην 9.4.0.21 τωρα απ οτι καταλαβα δεν υπαρχει καρτα που να υποστηριζει το εν λογο firmware σωστα? υπαρχει καμια λυση παιδια?

H sky3ds αλλα ειναι η αισχατη λυση.

 

Αρκετα θεματακια - κολληματα εχει αλλα δεν ειμαι κατοχος για να σου πω. 

 

Αν δεν βιαζεσαι καλυτερα να περιμενεις απο καποιον που την εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H sky3ds αλλα ειναι η αισχατη λυση.

 

Αρκετα θεματακια - κολληματα εχει αλλα δεν ειμαι κατοχος για να σου πω. 

 

Αν δεν βιαζεσαι καλυτερα να περιμενεις απο καποιον που την εχει.

καλη χρονια! πηρα μια R4 dual core και παιζει κανονικα, αλλα θα παρω και μια gateway απλα δεν ξερω τι παραπανω κανει και ειδικα σε μενα που εχω το 2ds

 

απο που αγοραζουμε την gateway? εγω εχω το 2ds μου κανει η gateway?

καλη χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη χρονια! πηρα μια R4 dual core και παιζει κανονικα, αλλα θα παρω και μια gateway απλα δεν ξερω τι παραπανω κανει και ειδικα σε μενα που εχω το 2ds

 

απο που αγοραζουμε την gateway? εγω εχω το 2ds μου κανει η gateway?

καλη χρονια

για τo 2ds περιμενουμε update απο τν gateway για να υποστηριζει παραπανω firmware τς nintendo απο 9 και εκει.. το 2ds σου τι firmware ειναι; υπαρχει περιπτωση να τρεχει gateway.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τo 2ds περιμενουμε update απο τν gateway για να υποστηριζει παραπανω firmware τς nintendo απο 9 και εκει.. το 2ds σου τι firmware ειναι; υπαρχει περιπτωση να τρεχει gateway.. 

 

ειναι 9.4.0.21

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά εχω το αρχικό 3ds με firmware 9.4.0-21E ποια flashcard παιζει παιχνίδια 3ds? Αν δεν κάνω λάθος η gateway ακομα δεν το υποστηρίζει και για την sky3ds δεν ξέρω κάποιον που να έχει πάρει και απο που.....τα φώτα σας plz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...