Προς το περιεχόμενο

Αφηρημάδα


pavlinara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να μην ξεχάσω να το βλέπω

να μην ξεχάσω να το βλέπω

να μην ξεχάσω να το βλέπω

 

δεν θα ήταν πολύ άσχημο να διαγραφούν για πάντα από το μυαλό μου κάποιες αναμνήσεις.. καθόλου άσχημο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@pavlinara

 

και εγώ το παθαίνω αυτό τελευταία .. και μάλιστα έχω γεμίσει τις τσέπες μου χαρτάκια και σημειώνω και το παραμικρό για να μην το ξεχάσω. Κολλάει και το μυαλό μου και δεν θυμάμαι ονόματα και ονομασίες περιοχών , πχ ειχα ξεχάσει για μέρες πως λέγεται το χωριό της γιαγιάς μου και δεν μπορούσα να το θυμηθώ με τίποτα , λες και υπήρχε ενα κενό.

 

επίσης έχω προσέξει πως χαζεύω πολύ , δεν σκέφτομαι τίποτα και απλά υπάρχει ενα κενό και κοιτάζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο η αφηρημαδα , αλλο η απωλεια μνημης . Το ενα μπορει να ειναι απο κουραση , το αλλο γιατι απλα βαριεσαι που ζεις . Χαλαρωσε λιγο . Και προσπαθησε να σημειωνεις πραγματα για να μην τα ξεχνας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε στρατό είμαι , πως να μην βαριέμαι ? ιδικά εφόσον δεν μπορώ ούτε να γυμνάζομαι , ούτε να παίζω παιχνίδια , ούτε να μπαίνω ιντερνετ που ήταν οι τρεις βασικές μου ασχολίες. τα δυο τελευταία πάνε στο διάολο , αλλα το πρώτο ? ... δεν μας αφήνουν μη χτυπήσουμε

 

picard-facepal44.jpg.jpeg

 

 

πάντως αυτό το έπαθα εδω και ένα μηνα που πηγα στην μονάδα... ξεχνάω ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης έχω προσέξει πως χαζεύω πολύ , δεν σκέφτομαι τίποτα και απλά υπάρχει ενα κενό και κοιτάζω

 

πάντως αυτό το έπαθα εδω και ένα μηνα που πηγα στην μονάδα... ξεχνάω ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

 

Η ΣΩΤΗΡΙΑ σου, ΦΕΡΕΛΠΙ ΝΕΕ μου, βρίσκεται ΕΔΩ

 

http://www.youtube.com/watch?v=oGbIYT8ECb4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Διάβασα μόνο την πρώτη σελίδα και απαντάω με την σειρά μου. Εχω τα ίδια συμπτώματα σε ποιο ήπια μορφή. Δεν θυμάμαι κυρίως λέξεις και ονόματα. Κοιμάμαι θα έλεγα τέλεια, η Ζωή που κάνω θα έλεγα ότι έιναι καλή με σχετικά χαμηλούς τόνους και το άγχος έιναι μάλλον μέτριο αφού μετα απο διπλο ραγεν ανεύρυσμα στον εγκέφαλο που είχα σχεδόν θανατηφόρο έχω δει τα πράγματα κάπως διαφορετικά. 

 

Μετά απο τρια χρόνια αγωνίας όλα καλά όμως μαι τώρα έιμαι καλύτερα απο πριν. Το θέμα έιναι όμως αρμονικό όπως είπαν κάποιοι? Η κάποια ζημιά έχει γίνει σε κάποια περιοχή στον εγκέφαλο? 

 

Σας συμβουλεύω όλους και όλες σας να κάνετε μια τυπική μαγνητική εγκεφάλου τουλάχιστον για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο ότι δεν παιζει κάτι με τα αγγεία σας. Αν και μετά απο αυτο που πέρασα θα συμβούλευα ακόμη και ψηφιακή αγγειογραφία να κάνουν όλοι όσοι έιναι άνω των 35 για να έχετε σιγουριά ότι όλα έιναι καλά εκεί μέσα γιατί πρόκειται για μάστιγα αν το ψάξετε με προσοχή τι εστί ανεύρυσμα εγκεφάλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πρωτη φαση κανε μια δοκιμαστικη αλλαγη στην καθημερινοτητα σου για ενα μηνα, να δεις τυχον διαφορες. Κοψε το ιντερνετ τελειως. Σβηστα ολα, οτι εχει οθονη και κανε οτι αλλο νομιζεις. Η τουλαχιστον δωσε μονο πολυ λιγο χρονο να τσεκαρεις κανα mail κτλ.

Ααααν σου ειναι τοσο δυσκολο, δοκιμασε να μην δεις οθονη ουτε κινητου ουτε υπολογιστη ουτε τηλεοραση 3 ωρες πριν πεσεις για υπνο.

Αν σε αγχωνει αυτο που διαβασες μολις τωρα, κατα 99% ειναι η αιτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...