Προς το περιεχόμενο

Steam For Linux - Βγήκε!!


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πώς το έκανες ντε; Το ίδιο θέλω κι εγώ να κάνω.

Το Counter-Strike μου λέει πως δεν υποστηρίζεται πάντως (ακόμα ελπίζω).

Να αποφύγουμε την beta-φάση γίνεται τελικά. Δοκίμασα διάφορα αλλά τίποτα.

 

Δεξι κλικ , remove local content ή καπως ετσι.

 

ναι ασε και εγω θελω να παιξω το torchlight2 (που το χω αγορασμενο) στο λινουξακι μου , αλλα ακομα ειναι μη-διαθεσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεξι κλικ , remove local content ή καπως ετσι.

 

ναι ασε και εγω θελω να παιξω το torchlight2 (που το χω αγορασμενο) στο λινουξακι μου , αλλα ακομα ειναι μη-διαθεσιμο.

Α εσύ το έκανες μέσα από το steam. Εμένα δε με αφήνει να παραμείνω. Με πετάει λόγω Beta. Πώς τα κατάφερες εσύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καπου ειχα στειλει αιτηση...σε καποιο σαιτ...θα σε γελασω...

 

http://www.valvesoftware.com/linuxsurvey.php - εδω μαλλον...

 

Λογικα ναι , με αποδεχθησαν στην beta.Εκανα μολις login και δεν μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν ειναι beta account και να μου κλεισει στα μουτρα το steam.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω ειχε φατσα καρτα το team fortress 2...το περναω τωρα να δω τι λεει..να δουμε τουλαχιστον τα 3d πως πανε...

 

η μαμακια ειναι οτι εχω κατι τορρεντς και το παιχνιδι κατεβαινει εδω και 2 ωρες :) (ειναι 4 γιγα περιπου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε μένα σήμερα μου ήρθε το invite :) ιστορικές μέρες ζούμε...

 

 

steamxg.png

 

 

Λίγα διαθέσιμα τα game που έχω ήδη αγορασμένα. Γενικά έχω 180 game στο steam και στην linux version του έχω μόνο 9

 

piratebay3.png

 

αρχικά προσπάθησα να παίξω το vvvvvv που είναι και μικρό σε μέγεθος αλλά μου έβγαλε fail όταν πηγα να το φορτώσω γιατί του έλειπε λέει το executable. Τώρα φορτώνω το trine 2 αν και θα πάρει ώρα μέχρι να τελειώσει.

Φτωχή και η πρώτη library για steam αν και έχει μερικούς αξιόλογους τιλους. Ο ποιο αξιόλογος που θα πάει σίγουρα για αγορά και καινούργιος είναι το the book of unwritten tales τα χρονικά των critters μιλάμε για τρελό γέλιο adventure το έχουν και προσφορά

 

piratebay4.png

 

τα προβληματάκια τώρα που μου έχει βγάλει είναι ότι δεν υπάρχει το εικονίδιο του steam στο system tray. Δεν έχω δει κάτι άλλο δλδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμένα με έβαλαν σήμερα... τι παίζουμε όμως? να το πληρώσουμε κιόλλας αν είναι κάτι καλό και αξίζει

 

(τίποτα τύπου ricochet και dx-ball έχει?)

 

To serious sam 3 είναι καλό παιχνιδάκι. Χθες που είδα το είχε σε προσφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα για λιγο το Team Fortress 2 , καλο παιχνιδακι και πηγαινε σφαιρα....Δεν ξερω ομως κατα ποσο τα γραφικα του ειναι "σοβαρα"..κοινως βαρια....για να κρινω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαιξα το trine αγόρα και το dlc του που είναι στα 3 ευρώ. Αν και βαρύ game νομίζω έτρεξε καλύτερα απο τι το είχα δει στα windows. Σε opengl είναι αυτά τα game? Και που κάνει εγκατάσταση τα παιχνίδια το steam?

Πήγα να τραβήξω και μια screenshoot με το κλασικό f12 του steam αλλά είναι bugarismeno και πάγωσε όλο το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαιξα το trine αγόρα και το dlc του που είναι στα 3 ευρώ. Αν και βαρύ game νομίζω έτρεξε καλύτερα απο τι το είχα δει στα windows. Σε opengl είναι αυτά τα game? Και που κάνει εγκατάσταση τα παιχνίδια το steam?

Πήγα να τραβήξω και μια screenshoot με το κλασικό f12 του steam αλλά είναι bugarismeno και πάγωσε όλο το game.

 

Δημιουργει κατι φακελους στο home dir του χρηστη.Στην ουσια κατεβαζει το παιχνιδι , το πεταει σε εναν φακελο , και με καποιο τροπο/interface το "τρεχει".

Για αυτο αν θες να το απεγκαταστησεις το παιχνιδι , κανεις ενα απλο "remove local content" και τελος.Αρα δεν κανει καποιου ειδους εγκαταστασης..απλα τα πεταει σε φακελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Review με 17 κάρτες γραφικών στο Steam και το Ubuntu 12.04 βασισμένο πάνω στο Serious Sam 3.

 

http://ubuntuxtreme.com/serious-sam-3bfe-gpu-graphics-performance-in-ubuntu/

 

αρκεί να σας πω οτι είδα ΤΙΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ με τους drivers, και μου βγήκε η πίστη για να τρέξω με τις σωστές ρυθμίσεις. Τώρα σειρά παίρνει το Team Fortress 2. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...