Προς το περιεχόμενο

Windows 8 - Αλλαγές στο Desktop (video)


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οτι να ναι γράφεται μερικοι πραγματικά.εγω απο τότε που τα αγορασα μπορω να πω οτι ειναι αισθητά πιο γρήγορα απο τα 7 σε όλα.ακομα και σε μεταφορά δεδομένων.για να μη μιλήσω για καινούργιες τεχνολογίες refresh και repair που τα 7 σε αυτο το θέμα ήταν σαν τα xp.απλα όσοι τα σιχαινεστε και δε σας αρέσουν γιατι γράφετε εδω;δε αξίζει καν να γράφετε αν είστε fan προηγούμενου λειτουργικού.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Έχεις δίκιο. Ας αλλάξει όμως ο τίτλος ¨" windows 8 - μόνο θετικά σχόλια." και το θέμα ας είναι έτσι

 

@ Καταπληκτικά τα windows 8 το netbook που πήρα το 2010 200 ευρώ πάει σφαίρα (στο facebook συμπληρώνω εγώ)

 

@Τέλεια τα windows 8 ανάβει το PC μου σε 10"

 

@Πολύ καλό το νέο λειτουργικό εμένα ανάβει σε 8"

 

@Μπράβο MS επιτέλους ανάβω το PC και αμέσως βλέπει την κίνηση σε όλα τα social media

 

Όπου @ διαφορετικός χρήστης.

 

Τι νόημα βέββαια θα έχει ένα τέτοιο θέμα δεν το γνωρίζω εκτός από κάποιον που εκστασιάζετε να διαβάζει μόνο θετικά σχόλια για κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@Τέλεια τα windows 8 ανάβει το PC μου σε 10"

 

 

Λαθος φιλε. Θελουν να αναβει οσο γρηγορα αναβει μια λάμπα και να τους εχει κανει και log in στο fb! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο. Ας αλλάξει όμως ο τίτλος ¨" windows 8 - μόνο θετικά σχόλια." και το θέμα ας είναι έτσι

 

@ Καταπληκτικά τα windows 8 το netbook που πήρα το 2010 200 ευρώ πάει σφαίρα (στο facebook συμπληρώνω εγώ)

 

@Τέλεια τα windows 8 ανάβει το PC μου σε 10"

 

@Πολύ καλό το νέο λειτουργικό εμένα ανάβει σε 8"

 

@Μπράβο MS επιτέλους ανάβω το PC και αμέσως βλέπει την κίνηση σε όλα τα social media

 

Όπου @ διαφορετικός χρήστης.

 

Τι νόημα βέββαια θα έχει ένα τέτοιο θέμα δεν το γνωρίζω εκτός από κάποιον που εκστασιάζετε να διαβάζει μόνο θετικά σχόλια για κάτι...

εχεις δικιο.το θεμα ειναι οτι τα βαζουν μερικοι και περιμενουν να δουν τιποτα λειτουργικα απο star wars μαλλον. καταλαβες το σκεπτικο μου?

ειναι ανωτερα απο τα 7.οποιος μπορει ας αποδειξει το αντιθετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο θα κοστίζουν αν θελει κάποιος να τα αγοράσει εξαρχής χωρίς να εχει προηγούμενος γνήσιο παλιότερο λειτουργικο?.

Ισχυει το 59.9ε για τα Win8 pro?

Εχουν βγαλει και αλλες version εκτος απο Win8 & Win8 Pro?

Eλληνκα ποτε θα εβγουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ποσο θα κοστίζουν αν θελει κάποιος να τα αγοράσει εξαρχής χωρίς να εχει προηγούμενος γνήσιο παλιότερο λειτουργικο?.

Ισχυει το 59.9ε για τα Win8 pro?

Εχουν βγαλει και αλλες version εκτος απο Win8 & Win8 Pro?

Eλληνκα ποτε θα εβγουν?

 

retail? skroutz it και θα δει τιμές...

 

59.9 euro? που είδες κάτι τέτοιο?

 

μόνο η Enterprise νομίζω, κατά τα άλλα είναι σαν τα XP, σκέτα και Pro...

 

για ελληνικά κατεβάζεις και installάρεις μέσα από τα language options το greek language pack...

 

μεινε με windows 7 και ας κερδίζετε 5 δευτερολεπτα στο boot

 

ε ναι, μόνο στο boot/shutdown και στο νέο UI διαφέρουν τα 7 από τα 8 :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δικιο.το θεμα ειναι οτι τα βαζουν μερικοι και περιμενουν να δουν τιποτα λειτουργικα απο star wars μαλλον. καταλαβες το σκεπτικο μου?

ειναι ανωτερα απο τα 7.οποιος μπορει ας αποδειξει το αντιθετο

Ειναι κατωτερα απο τα 7.

Πιο γρηγορα, αλλά οι ολες τους αλλαγες στο περιβαλλον ειναι ΑΘΛΙΕΣ. Οποτε συνολικα τα βρισκω κατωτερα των 7.

Μην ρωτησεις για ποιον.

Για εμενα! Προσωπικη γνωμη λεω. Αυτονοητο. Δεν γινοταν να λεω την γνωμη του γεινοτα.

 

Και φυσικα και εσενα προσωπικη σου γνωμη ειναι οτι ειναι ανωτερα απο τα 7. Και μην προσπαθεις να μετρησεις ως παραπανω απο ενα ατομα. Διοτι εισαι ΕΝΑΣ. ΜΙΑ γνωμη και αξιζει οσο των υπολοιπων(αν και μαλλον λιγοτερο λογω της κακης λογικης που εχεις που αναδεικνυω εδω περα).

Οποτε οι ορισμοι τυπου "ειναι ανωτερα απο τα 7" και οι ανοησιες του τυπου "οποιος μπορει ας αποδειξει το αντιθετο" ειναι απλως λαθος. Και εγω πολυ ευκολα θα μπορουσα να πω "Ειναι κατωτερα απο τα 7. Οποιος μπορει ας αποδειξει το αντιθετο."

Μια τρυπα στο νερο δηλαδη.

 

Οποτε εχουμε ΜΙΑ γνωμη την δικη σου και τιποτα αλλο. Ουτε χρειαζεται να αποδειξει κανείς κατι, ουτε τιποτα.

 

Τα Windows 8 τα εβαλα και τα εβγαλα σε μια μερα, γιατι δεν μου αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ το περιβαλλον τους. Πολλες ΑΧΡΕΙΑΣΤΕΣ αλλαγες.

Κατα την αποψη μου και παλι.

Και ελπιζω συνολικα να εντερνιστουν την αποψη μου και το συνολο του κοσμου παγκοσμιως, να αποτυχουν οικτρα τα 8, ωστε η Microsoft να επιστρεψει στο μονοπατι των Windows 7 σε θεμα περιβαλλοντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Microsoft να επιστρεψει στο μονοπατι των Windows 7 σε θεμα περιβαλλοντος.

 

Και γω μαζι μου αλλα δεν προκειται.

Τον πηρε τον δρομο της. Αργα ή γρήγορα θα πεσουν και οι αντιστασεις μας γιατι θα εχει μπει στον εγκεφαλο σαν δεδομένο,σαν συνηθεια και θα πορευομαστε σαν tableto-ειδη και μεις.

 

 

Ετσι και στα τελη του 80 κοροϊδευαν την pop μουσική ο κόσμος (οι εταιρίες τον χαβά τους) και απο το πολυ "spam" εφτασαν να τ'ακουν ολοι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Windows 8 τα εβαλα και τα εβγαλα σε μια μερα, γιατι δεν μου αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ το περιβαλλον τους. Πολλες ΑΧΡΕΙΑΣΤΕΣ αλλαγες. Κατα την αποψη μου και παλι.

Βάλε αυτό για να γυρίσεις σε περιβάλλον windows 7 και αν κάποια στιγμή αποκτήσεις ταμπλέτα ή κινητό με windows ή θες απλά να του δώσεις μια 2η ευκαιρία, ξαναενεργοποιείς το modern ui.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε αυτό για να γυρίσεις σε περιβάλλον windows 7 και αν κάποια στιγμή αποκτήσεις ταμπλέτα ή κινητό με windows ή θες απλά να του δώσεις μια 2η ευκαιρία, ξαναενεργοποιείς το modern ui.

 

Το δινει η Microsoft αυτο? Δεν νομιζω.

THIS PROGRAM IS PROVIDED TO YOU "AS-IS" AND I'M NOT RESPONSIBLE FOR ANYTHING.

 

Δεν συνηθιζω σε λειτουργικο συστημα να βασιζομαι σε αλχημειες που δεν μπορω να ξερω τι πιθανες συνεπειες μπορει να εχουν. Μπορει και καμια, αλλά επαναλαμβανω: Δεν συνηθιζω σε λειτουργικο συστημα για τοσο μεγαλο ζητημα οσο το ολο περιβαλλον του, να βασιζομαι σε αλχημειες.

 

Οποτε thanks but no thanks. :-D Eνδιαφερον παντως.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mετα κλαίνε για τα trojan/ιους και ακομα πιο μετα μπαινουν εδω στο insomnia και λενε 5 χρονια ειμαι χωρις antivirus και δεν εχω κολλήσει τιποτα.

Ιστορίες για αγρίους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τωρα που παμε για antivirus , τα 8αρια εχουν ή πρεπει να βαλω;

και κατι αλλο ποση ραμ σας τρωνε τα 8αρια με το που τα ανοιξετε σε idle κατασταση;

Επεξ/σία από vaggospat13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε, τι είναι αυτά τα πράγματα;; εγώ λέω βάλτε τα 3.11 είναι πιο απλά!! τι windows 8 και ανοησίες μετρο ui;; μετρό δεν έχει ακόμα η Θεσσαλονίκη θα βάλουμε στα windows;;

Πραγματικά πολύ κλάψα για ένα λειτουργικό που στην τελική δεν σας αναγκάζει κανείς να βάλετε, όποιος γουστάρει τα 7 ας τα κρατήσει, του είπε κανείς να βάλει 8 με το ζόρι;ή μήπως έπρεπε να σας ρωτήσει η ms πρώτα; Το τι προτιμάει ο καθένας είναι δικό του θέμα και δεν είναι το θέμα του topic, ούτε είναι αν θα πουλήσουν ή θα πετύχουν..

Από εκεί και πέρα σίγουρα τα 8 έχουν μεγάλες αλλαγές και έχουν διαφορετική φιλοσοφία σαν λειτουργικό αλλά κάθε μετάβαση σε άλλο λειτουργικό θέλει κάποιον χρόνο προσαρμογής (αν θελήσεις να την κάνεις).

Εφόσον είναι σταθερό λειτουργικό (προς το παρόν) και γρήγορο, αντικειμενικά δεν τα λες χάλια όσο για το start και το ui δεν είναι κάτι που δεν ξέραμε (εδώ και μήνες) και το αν αρέσει ή όχι είναι σχετικό και υποκειμενικό.

Επίσης και μένα με ενόχλησε π.χ. η απουσία του aero αλλά νομίζω θα ζήσω.. και σε κάθε αλλαγή λειτουργικού κάτι θα βρω που με πειράζει γιατί το είχα συνηθίσει αλλιώς. Συνήθεια είναι και αλλάζει εκτός αν έχει να κάνει με την σταθερότητα και με προβλήματα πιο ουσιώδης όπως η μετάβαση xp-vista δεν έγινε ποτέ από πολλούς. Τώρα αν μπούμε στη διαδικασία γιατί να αλλάξει το ένα και το άλλο και αν χρειάζεται ή όχι δε νομίζω να βγάλουμε άκρη, είναι όντως όπως είπανε και πιο πάνω θέμα marketing της κάθε εταιρίας και προσανατολίζουν τα προϊόντα τους εκεί που θέλουν...

Τέλος θεωρώ ότι τα 8 είναι αναβάθμιση από τα 7 - όχι στο να κάνεις την δουλειά σου,αλλά αν πάμε με αυτή τη λογική την δουλειά μου την κάνω και με τα xp - αλλά θέλουν τον χρόνο τους και στην πορεία θα δείξει..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι κατωτερα απο τα 7.

Πιο γρηγορα, αλλά οι ολες τους αλλαγες στο περιβαλλον ειναι ΑΘΛΙΕΣ. Οποτε συνολικα τα βρισκω κατωτερα των 7.

Μην ρωτησεις για ποιον.

Για εμενα! Προσωπικη γνωμη λεω. Αυτονοητο. Δεν γινοταν να λεω την γνωμη του γεινοτα.

 

Και φυσικα και εσενα προσωπικη σου γνωμη ειναι οτι ειναι ανωτερα απο τα 7. Και μην προσπαθεις να μετρησεις ως παραπανω απο ενα ατομα. Διοτι εισαι ΕΝΑΣ. ΜΙΑ γνωμη και αξιζει οσο των υπολοιπων(αν και μαλλον λιγοτερο λογω της κακης λογικης που εχεις που αναδεικνυω εδω περα).

Οποτε οι ορισμοι τυπου "ειναι ανωτερα απο τα 7" και οι ανοησιες του τυπου "οποιος μπορει ας αποδειξει το αντιθετο" ειναι απλως λαθος. Και εγω πολυ ευκολα θα μπορουσα να πω "Ειναι κατωτερα απο τα 7. Οποιος μπορει ας αποδειξει το αντιθετο."

Μια τρυπα στο νερο δηλαδη.

 

Οποτε εχουμε ΜΙΑ γνωμη την δικη σου και τιποτα αλλο. Ουτε χρειαζεται να αποδειξει κανείς κατι, ουτε τιποτα.

 

Τα Windows 8 τα εβαλα και τα εβγαλα σε μια μερα, γιατι δεν μου αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ το περιβαλλον τους. Πολλες ΑΧΡΕΙΑΣΤΕΣ αλλαγες.

Κατα την αποψη μου και παλι.

Και ελπιζω συνολικα να εντερνιστουν την αποψη μου και το συνολο του κοσμου παγκοσμιως, να αποτυχουν οικτρα τα 8, ωστε η Microsoft να επιστρεψει στο μονοπατι των Windows 7 σε θεμα περιβαλλοντος.

:-D

ε, τι είναι αυτά τα πράγματα;; εγώ λέω βάλτε τα 3.11 είναι πιο απλά!! τι windows 8 και ανοησίες μετρο ui;; μετρό δεν έχει ακόμα η Θεσσαλονίκη θα βάλουμε στα windows;;

Πραγματικά πολύ κλάψα για ένα λειτουργικό που στην τελική δεν σας αναγκάζει κανείς να βάλετε, όποιος γουστάρει τα 7 ας τα κρατήσει, του είπε κανείς να βάλει 8 με το ζόρι;ή μήπως έπρεπε να σας ρωτήσει η ms πρώτα; Το τι προτιμάει ο καθένας είναι δικό του θέμα και δεν είναι το θέμα του topic, ούτε είναι αν θα πουλήσουν ή θα πετύχουν..

Από εκεί και πέρα σίγουρα τα 8 έχουν μεγάλες αλλαγές και έχουν διαφορετική φιλοσοφία σαν λειτουργικό αλλά κάθε μετάβαση σε άλλο λειτουργικό θέλει κάποιον χρόνο προσαρμογής (αν θελήσεις να την κάνεις).

Εφόσον είναι σταθερό λειτουργικό (προς το παρόν) και γρήγορο, αντικειμενικά δεν τα λες χάλια όσο για το start και το ui δεν είναι κάτι που δεν ξέραμε (εδώ και μήνες) και το αν αρέσει ή όχι είναι σχετικό και υποκειμενικό.

Επίσης και μένα με ενόχλησε π.χ. η απουσία του aero αλλά νομίζω θα ζήσω.. και σε κάθε αλλαγή λειτουργικού κάτι θα βρω που με πειράζει γιατί το είχα συνηθίσει αλλιώς. Συνήθεια είναι και αλλάζει εκτός αν έχει να κάνει με την σταθερότητα και με προβλήματα πιο ουσιώδης όπως η μετάβαση xp-vista δεν έγινε ποτέ από πολλούς. Τώρα αν μπούμε στη διαδικασία γιατί να αλλάξει το ένα και το άλλο και αν χρειάζεται ή όχι δε νομίζω να βγάλουμε άκρη, είναι όντως όπως είπανε και πιο πάνω θέμα marketing της κάθε εταιρίας και προσανατολίζουν τα προϊόντα τους εκεί που θέλουν...

Τέλος θεωρώ ότι τα 8 είναι αναβάθμιση από τα 7 - όχι στο να κάνεις την δουλειά σου,αλλά αν πάμε με αυτή τη λογική την δουλειά μου την κάνω και με τα xp - αλλά θέλουν τον χρόνο τους και στην πορεία θα δείξει..

αχχαχαχααχχα χρυσοστομε.

βασικα σκεφτομαι να βαλω τα 98 τωρα,ειναι πιο ελαφρια απο τα 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...