Προς το περιεχόμενο

Windows 8 - Αλλαγές στο Desktop (video)


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποια ιδια αποσταση διανυεις; διαβασες καθολου τι εγραψα; για την κινηση που πρεπει να κανει το χερι αναφερομαι, οχι για το ποσο προχωραει ο κερσορας πανω στην οθονη.

αλλο να χρειαζεται να μετακινησεις το καρπο σου με το ποντικι 1cm για να φτασεις την γωνια και αλλο να μετακινησεις 10cm ολοκληρο το χερι σου ...για να φτασει και παλι στην ιδια γωνια!!! :shock:

ποιο απο τα δυο ειναι πιο κουραστικο και χρονοβορο;

capisce?

Γιατι συζητω,ακομη???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 224
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι συζητω,ακομη???

 

συζητηση το λες εσυ αυτο; η μονολογος;

δυο ποστς σου εγραψα, με καλα ελληνικα, και ακομη δεν καταλαβες η δεν θελεις να καταλαβεις για τι πραμα μιλαω.

εγω σου λεω για το χερι του χρηστη, εσυ μου λες για τον κερσορα στην οθονη.

οποτε αστο αδερφε, μην χανουμε το χρονο μας τσαμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συζητηση το λες εσυ αυτο; η μονολογος;

δυο ποστς σου εγραψα, με καλα ελληνικα, και ακομη δεν καταλαβες η δεν θελεις να καταλαβεις για τι πραμα μιλαω.

εγω σου λεω για το χερι του χρηστη, εσυ μου λες για τον κερσορα στην οθονη.

οποτε αστο αδερφε, μην χανουμε το χρονο μας τσαμπα.

Σορυ,φιλε μου,ξεχασα οτι η κινηση του κενσορα,δεν εχει σχεση με την κινηση του χεριου που κραταει το ποντικι!Παει μονος του!!!!!!

 

Και μετα θες να κανω και σοβαρη συζητηση μαζι σου???????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο 1+ μήνα που χρησιμοποιώ τα 8 έχω να πω:

 

 

+πολύ καλή διαχείρισή πόρων

+καλύτερη αποκριση

+πολύ καλός ο βελτιωμένος task manager

+δυνατότητα εικονικού drive

+πολύ καλός ο νέος explorer

+πολύ εύχρηστη η Αναζήτηση στο νεο windows ui (πρωην metro)

 

-το ότι πρέπει να συνδεθώ με κάποιον λογαριασμό email οπωσδήποτε για να τα εγκαταστησω

-για μένα έπρεπε να αφήσουν μια επιλογή για start menu για να γίνει πιο εύκολη η μετάβαση των χρηστών

-πολλές φορές αυτή η εναλλαγή desktop windows ui πάλι desktop με "κουράζει" (αν και σιγά σιγά το συνηθίζω)

-το windows ui δεν έχει πολλές επιλογές διαμόρφωσης(ας μου πει κάποιος πως μπορώ να κάνω τα ροζ μοβ πράσινα κουτάκια των εφαρμογών του windows ui μπλε)

-σχεδόν όλες οι εφαρμογές του windows ui είναι χάλια με ελάχιστες ρυθμίσεις

πχ οι φωτογραφίες παίζουν ότι βρίσκεται στο φάκελο εικόνες , δεν μπορώ να διαλέξω εγώ ποιον φάκελο θα παίζει

η εφαρμογή βίντεο δεν παίζει σχεδόν τίποτα.

 

Απορώ πως τα θα την βγάλουν windows rt, που θα τρέχουν μόνο εφαρμογές windows rt.

 

Αν σε κάποια από αυτά είμαι λάθος, πείτε το μου γιατί είμαι και γκαβός τώρα τελευταία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

-το ότι πρέπει να συνδεθώ με κάποιον λογαριασμό email οπωσδήποτε για να τα εγκαταστησω

 

μπορείς και με offline, παραδοσιακό account...

 

πχ οι φωτογραφίες παίζουν ότι βρίσκεται στο φάκελο εικόνες , δεν μπορώ να διαλέξω εγώ ποιον φάκελο θα παίζει

 

δεξί click και preview, τις βλέπεις με τον κλασικό τρόπο των Vista & 7...

 

 

η εφαρμογή βίντεο δεν παίζει σχεδόν τίποτα.

 

seriously τώρα, πόσοι από "μας" παίζουν με τον "εργοστασιακό" player? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς και με offline, παραδοσιακό account...

 

Πως γινεται αυτο; αν θυμαμαι καλα έπρεπε να δηλώσω οπωσδήποτε ενα μειλ, ακομα και τωρα για να φτιαξω νεο χρηστη μου ζηταει να δηλωσω μειλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορυ,φιλε μου,ξεχασα οτι η κινηση του κενσορα,δεν εχει σχεση με την κινηση του χεριου που κραταει το ποντικι!Παει μονος του!!!!!!

 

Και μετα θες να κανω και σοβαρη συζητηση μαζι σου???????

 

wow! και εισαι και apple fan, σωστα;

it figures.

 

τεσπα, οπως σου ειπα και πριν, αστο εδω,μην το ζοριζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πως γινεται αυτο; αν θυμαμαι καλα έπρεπε να δηλώσω οπωσδήποτε ενα μειλ, ακομα και τωρα για να φτιαξω νεο χρηστη μου ζηταει να δηλωσω μειλ.

 

στο installation είχε επιλογή κάτω αριστερά αν θυμάμαι καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεξί click και preview, τις βλέπεις με τον κλασικό τρόπο των Vista & 7...

 

 

εννοώ το live ορθογώνιο φωτογραφίες που δείχνει οτι υπαρχει στο φακελο εικονες οταν ειμαι σε περιβάλλον windows ui

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εννοώ το live ορθογώνιο φωτογραφίες που δείχνει οτι υπαρχει στο φακελο εικονες οταν ειμαι σε περιβάλλον windows ui

 

ναι, απλά είπα άλλο τρόπο για να βλέπεις photos...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά τα win 8 είναι επιεικώς τραγικά άσε που έχουν αντιγράψει και το ουμπούντου σε πολλά όσο αφορά το ψάξιμο και τα λοιπά ευχαριστώ δεν θα πάρω μια χαρά μου είναι και τα 7 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αντιδράσεις του κόσμου, πάντως, είναι απολύτως φυσιολογικές και κατανοητές. Αν αποτύχουν εμπορικά τα 8, δε θα μου κάνει καμία εντύπωση. Το ότι εμείς καταφέραμε (μετά κόπων και βασάνων ορισμένοι) να προσαρμοστούμε, δε σημαίνει πως θα το κάνουν και οι μάζες οι οποίοι, με το που θα δουν να απουσιάζει το start menu ή θα ψάχνουν να βρουν το shut down και δεν θα το βρίσκουν, το ξαναλέω, θα επιστρέφουν τους υπολογιστές τους στο Πλαίσιο κατά κύματα!!! Άντε μετά να τους πείσεις για τις under the hood βελτιώσεις! Ίσως θα έπρεπε να υπάρχει ένας μικρός οδηγός στην εκκίνηση και η επιλογή να κρύψεις το modern ui (τονίζοντας τα μειονεκτήματα αυτής της επιλογής).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

από το απλή μέχρι το "κόπο και βάσανα" υπάρχει ένα μεγάλο κενό και στη τελική αν πας προκατηλιμένος τα πάντα θα σου φαίνονται δύσκολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...