Προς το περιεχόμενο

Windows 8 - Αλλαγές στο Desktop (video)


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα εβαλα τα Windows 8, μου φανηκαν ΑΠΑΙΣΙΑ, αρκετα πιο γρηγορα σε ταχυτητα χρησης, αλλά ΑΠΑΙΣΙΟ περιβαλλον για τις προσωπικες μου προτιμησεις. Ηδη ψαχνω το DVD για να ξαναβαλω τα Windows 7.

All in all, απαισιο περιβαλλον, καθολου χρηστικο κατα την γνωμη μου και ολες οι "κοσμογονικες" αλλαγες αχρειαστες, πιο γρηγορα σε ταχυτητα. Θα τα απεγκαταστησω αυριο κιολας, δεν παραπονιεμαι, δικαιωμα της Microsoft να τα κανει ετσι, δικαιωμα μου και εμενα να μην τα εχω.

 

Ελπιζω ο κοσμος συνολικα να τα σνομπαρει τελειως, ωστε η Microsoft να επιστρεψει στα χναρια των 7 σε θεμα περιβαλλοντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 224
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό το οποίο βλέπω είναι πως εδώ και χρόνια προσπαθεί απεγνωσμένα να κάνει τη διαφορά αντιγράφοντας είτε το interface είτε τρόπο με τον οποίο λειτουργούν πολλά πράγματα στο λειτουργικό και στην διεπαφή του χρήστη με τα σαφώς λειτουργικότερα της Apple και του Linux.. Απλά αν δεν έχεις τάμπλετ δε βλέπω τον λόγο να χρησιμοποιήσεις τα win8...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το οποίο βλέπω είναι πως εδώ και χρόνια προσπαθεί απεγνωσμένα να κάνει τη διαφορά αντιγράφοντας είτε το interface είτε τρόπο με τον οποίο λειτουργούν πολλά πράγματα στο λειτουργικό και στην διεπαφή του χρήστη με τα σαφώς λειτουργικότερα της Apple και του Linux.. Απλά αν δεν έχεις τάμπλετ δε βλέπω τον λόγο να χρησιμοποιήσεις τα win8...

 

you nailed it captain trollbeard..

 

ελλην

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι να ναι γράφεται μερικοι πραγματικά.εγω απο τότε που τα αγορασα μπορω να πω οτι ειναι αισθητά πιο γρήγορα απο τα 7 σε όλα.ακομα και σε μεταφορά δεδομένων.για να μη μιλήσω για καινούργιες τεχνολογίες refresh και repair που τα 7 σε αυτο το θέμα ήταν σαν τα xp.απλα όσοι τα σιχαινεστε και δε σας αρέσουν γιατι γράφετε εδω;δε αξίζει καν να γράφετε αν είστε fan προηγούμενου λειτουργικού.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι να ναι γράφεται μερικοι πραγματικά.εγω απο τότε που τα αγορασα μπορω να πω οτι ειναι αισθητά πιο γρήγορα απο τα 7 σε όλα.ακομα και σε μεταφορά δεδομένων.για να μη μιλήσω για καινούργιες τεχνολογίες refresh και repair που τα 7 σε αυτο το θέμα ήταν σαν τα xp.απλα όσοι τα σιχαινεστε και δε σας αρέσουν γιατι γράφετε εδω;δε αξίζει καν να γράφετε αν είστε fan προηγούμενου λειτουργικού.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Ο,τι θέλουμε θα γράφουμε πλάκα μας κάνεις ?

Στο κάτω κάτω οι περισσότεροι που γράφουμε είμαστε χρήστες των παραθύρων και μας ενδιαφέρει η εξέλιξη του πράγματος , οπότε μην κάνεις λες και γράφουμε σε θέμα με μήλα

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα όσοι τα σιχαινεστε και δε σας αρέσουν γιατι γράφετε εδω;

Γιατι ετσι?

Γιατι ετσι θελουμε?

Γιατι ετσι μας αρεσει?

Διαλεγεις και παιρνεις.

 

Το τοπικ αφορα τα Windows 8 και δεν αφορα τον σχολιασμο θετικων πραγματων για τα Windows 8.

Την καταλαβες τωρα την διαφορά ή θελεις παραπανω επεξηγηση για ενα τοσο αυτονοητο πραγμα?

 

δε αξίζει καν να γράφετε αν είστε fan προηγούμενου λειτουργικού.

Αρκουντως φασιστικη αυτη η αποψη. :eek: :-(

Ο καθενας θα γραφει οποτε θελει και ο,τι θελει ασχετως των προσωπικων σου πεποιθησεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε τα 8 να τα δοκιμάσουμε δωρεάν για τέσσερις μήνες όπως με τα 7; Το interface δεν μου αρέσει και δεν μου αρέσουν οι εκπλήξεις. Προτιμώ να τρώω στο ίδιο εστιατόρια παρά να περιμένω την έκπληξη. Θα περιμένω λίγους μήνες να βγουν τα πρώτα update. "Beta test" isn't over κατά τη γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο,τι θέλουμε θα γράφουμε πλάκα μας κάνεις ?

Στο κάτω κάτω οι περισσότεροι που γράφουμε είμαστε χρήστες των παραθύρων και μας ενδιαφέρει η εξέλιξη του πράγματος , οπότε μην κάνεις λες και γράφουμε σε θέμα με μήλα

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

http://www.youtube.com/watch?v=sTSA_sWGM44

Γιατι ετσι?

Γιατι ετσι θελουμε?

Γιατι ετσι μας αρεσει?

Διαλεγεις και παιρνεις.

 

Το τοπικ αφορα τα Windows 8 και δεν αφορα τον σχολιασμο θετικων πραγματων για τα Windows 8.

Την καταλαβες τωρα την διαφορά ή θελεις παραπανω επεξηγηση για ενα τοσο αυτονοητο πραγμα?

 

 

Αρκουντως φασιστικη αυτη η αποψη. :eek: :-(

Ο καθενας θα γραφει οποτε θελει και ο,τι θελει ασχετως των προσωπικων σου πεποιθησεων.

δε ξερω αν η αντιδραστικοτητα σαν την δικια σου εχει να κανει με το φασισμο επισης,και btw εγραψα και αλλα απαντα και σε αυτα :)

http://www.youtube.com/watch?v=sTSA_sWGM44

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά αν δεν έχεις τάμπλετ δε βλέπω τον λόγο να χρησιμοποιήσεις τα win8...

 

Ακριβώς. Δύο φιλοι μου που τα βαλανε τους αρεσαν πολυ τα 8αρια αλλα το προβλημα ηταν αυτό. Νο οθονη αφής, no tablet? = No fun.

Rollback to previous version τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε τα 8 να τα δοκιμάσουμε δωρεάν για τέσσερις μήνες όπως με τα 7; Το interface δεν μου αρέσει και δεν μου αρέσουν οι εκπλήξεις. Προτιμώ να τρώω στο ίδιο εστιατόρια παρά να περιμένω την έκπληξη. Θα περιμένω λίγους μήνες να βγουν τα πρώτα update. "Beta test" isn't over κατά τη γνώμη μου.

 

Ναι μπορείς να τα κατεβάσεις δωρεάν από το site της Microsoft όπως και τα 7. Προσωπικά τα έστησα σε Hyper-V ώστε να παίξω μαζί τους και να δω τι διαφορές έχει η τελική έκδοση από την pre-release.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ακριβώς. Δύο φιλοι μου που τα βαλανε τους αρεσαν πολυ τα 8αρια αλλα το προβλημα ηταν αυτό. Νο οθονη αφής, no tablet? = No fun.

Rollback to previous version τωρα.

Αν σου έλεγα ότι υπάρχει ένας "μαγικός" τρόπος να έχεις τα windows 8 χωρίς το "απαίσιο" modern ui, θα γύριζες πίσω στα 7;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου έλεγα ότι υπάρχει ένας "μαγικός" τρόπος να έχεις τα windows 8 χωρίς το "απαίσιο" modern ui, θα γύριζες πίσω στα 7;

 

Δεν ειναι ο,τι δεν τους αρεσαν. Απεναντιας. Απλα λενε σαν την apple καταντησε. Σε βαζει σε τρυπακι να εχεις windows phone,λαπτοπ με οθονη αφής,ταμπλετ κτλπ (για να μην πατας με το ποντικι τα τετραγωνακια σαν νεαντερνταλ που λετε και στο νήμα).

 

Ολα αυτα θελουν λεφτα για να τα χαρεις.(κάποιοι τα χουν κάποιοι όχι)

 

Για μένα τώρα:

Αμα ειναι να κανεις μισες δουλειες με ενα desktop pc και να ψαχνεις να βαλεις το start menu ξανα για μένα, μεινε με windows 7 και ας κερδίζετε 5 δευτερολεπτα στο boot ή την βγαζετε 64μπιτα με 2 gb RAM (λες και ειναι ακριβη πια η RAM)

 

Καλύτερα 7αρια και οταν ειναι να ρθει η εξελιξη και σε μενα θα τα βαλω τα 8αρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...