Προς το περιεχόμενο

Έλεγχος εγγύησης μηχανημάτων HP-IBM LENOVO-DELL-FUJITSU


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα

 

εχω αγοράσει προ λιγων ήμερων ενα yoga 500-14 με 4gb και ssd 128

 

υπάρχει κάποιος τρόπος να γινει αναβάθμιση  χωρις να χάσουμε εγγύηση ?  πχ να παει σε κάποιον συνεργάτη της lenovo ??

 

εχει κάνεις παρόμοια εμπειρία ???  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μηλισα με λενοβο και μου ειπαν οτι στα μοντελα yoga δεν πρεπει να ανοιχτουν απο κανεναν γιατι λεει χανουν την εγγυηση !!!  :wacko:  :wacko:  :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηλισα με λενοβο και μου ειπαν οτι στα μοντελα yoga δεν πρεπει να ανοιχτουν απο κανεναν γιατι λεει χανουν την εγγυηση !!!  :wacko:  :wacko:  :wacko:

Στο συγκεκριμένο μοντέλο,λογικό μου ακούγεται!

το "ανοίγεις" αρκετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Πήρα πριν μερικές ημέρες ένα lenovo σειρά Ε από τον Κοτσώβολο. Δοκίμασα σήμερα να φτιάξω account στη Lenovo και όταν έβαλα το serial number του φορητού μου έβγαλε ότι έχει υπόλοιπο εγγυησης λίγο λιγότερο από ένα χρόνο. Είναι δυνατόν? Δεν έχουν όλα δύο χρόνια???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνεις ότι η εταιρεία δεν ξέρει πότε το αγόρασες, λογικό. Τι ξέρουμε ότι είναι απαραίτητο για την εγγύηση? Η απόδειξη αγοράς. Γιατί? Για να φανεί ποτέ αγοράστηκε.

 

Άρα κρατάς την απόδειξη και την δίνεις με βάση την διαδικασία της εκάστοτε εταιρείας ή τους παίρνεις τηλέφωνο και σου στέλνουν mail για να την στείλεις και να αναβαθμιστεί η εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εγγυηση που αναφερει το  προγραμμα ειναι βαση του serial κατασκευης οπως ειπε ο αποπανω ισχυει εγγυηση βαση αποδειξης ,

προσωπικα μου τυχε μια ασχημη εμπειρια καθοτι ειχα ενα lenovo tablet  thinkpad 8 το οποιο αγοραστηκε απο αγγλια με την αντιπροσωπεια την εδω να μου λεει οτι δεν εχει εγγυηση απο την lenovo εδω διοτι δεν το φερνουν το μοντελο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα πριν μερικές ημέρες ένα lenovo σειρά Ε από τον Κοτσώβολο. Δοκίμασα σήμερα να φτιάξω account στη Lenovo και όταν έβαλα το serial number του φορητού μου έβγαλε ότι έχει υπόλοιπο εγγυησης λίγο λιγότερο από ένα χρόνο. Είναι δυνατόν? Δεν έχουν όλα δύο χρόνια???

Από που το πήρες ; B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χι χι

 

μολις κερδισα 4 μηνες εγγυηση ( δηλαδη , πηγε στα 2 ετη οπως επρεπε να ηταν !

 

Ευχαριστώ πολύ ολους τους γάτους του νήματος που γράψανε για τη λυση στο θεμα αυτο.

 

Χρόνια Πολλά !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

μου χει συμβει το ιδιο απο κωτσοβολο με κινητο και με laptop toshiba.προφανως εχεις βαλει αλλος το serial number πιο πριν και ειναι refurbish στην ουσια. μαλλον ειναι συστημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω που πηρα lenovo legion στις 3/2/2018 και ειχε παραπανω απο 2 χρονια εγγυηση ...
Ισως το κανανε για να καλυψουν την περιπτωση που δεν πωληθει αμεσα απο το καταστημα...

Δειτε το σχετικο σκρινσοτ εδω. Στην ουσια 4,5 μηνες παραπανω εγγυηση ειχαν βαλει :)

 

 

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...