Προς το περιεχόμενο

Galaxy Note II (N7100) - Η ''Βίβλος 2''


eliashadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα βγει έκδοση 4G για να προλάβω όσους δεν το έχουν πάρει ακόμα..

 

όσον αφορά την τρέχουσα έκδοση επίσης η samsung δίνει αυτό

http://www.samsung.com/gr/cashback/

κ ο γερμανός με δωροεπιταγή των -150 ευρώ δηλαδή αν μπορέσει κάποιος κ κάνει επιπλέον και το cashback βγαίνει

699.90 - 150=549,90 από γερμανό και από samsung μετά - 100 = 449,90 κ ελληνικότατο..

 

όποιος ενδιαφέρεται ας ρωτήσει τη samsung για τους όρους του cashback αν μπορεί να συμπεριληφθεί κ η αγορά από καταστήματα γερμανός..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Λοιπον, showtime!

 

Υπαρχει αυτο το mod στους xda το οποιο λεγεται Exposed Framework. Συνοπτικα, σου επιτρεπει να περνας καποια mods ακομα κι αν εισαι με stock rom με μονη προυποθεση ναι εχεις rooted συσκευη. 

Εχει διαφορα modακια που δεν εχω δοκιμασει γιατι εχω custom rom (Ω), αλλα αυτο που δοκιμασα και τρελαθηκα ειναι το Dpi per App το οποιο σου επιτρεπει να αλλαζεις την αναλυση ανα εφαρμογη. 

Κανονικα γινεται και με editing του build.prop, αλλα ετσι αλλαζεις το dpi γενικα και μπορει να δημιουργησει θεματακια (συν το οτι καποιος μπορει να μη θελει γενικη αλλαγη του dpi). Anyway, η εφαρμογη του mod εχει ως εξης.

Παμε εδω  και κατεβαζουμε το XposedInstaller-ICS_JB-rc2.apk και φυσικα το εγκαθιστουμε με file manager.

Μετα παμε εδω  και κατεβαζουμε την εφαρμογη TT-PerAppSettings-0.0.4.apk και την εγκαθιστουμε με τον ιδιο τροπο.

 

Ανοιγουμε την πρωτη εφαρμογη και ενεργοποιουμε το Module. Επειτα ανοιγουμε τη δευτερη και αλλαζουμε το Dpi στην εφαρμογη που θελουμε. Στην περιπτωση μου ειναι ο Nova Launcher και του εχω θεσει 260 Dpi και τικαρισμενο το Tablet Mode. Γενικα πειραματιζομαστε για να δουμε ποια εμφανιση μας αρεσει.

Save και Enjoy!

 

PS. Εννοειται βεβαια πως απο τη στιγμη που προκειται για εγκατασταση ενος mod που απαιτει root, κανεις δεν εγγυαται πως θα λειτουργουν ολα σωστα μετα, οποτε καλο ειναι ειναι να παρουμε και ενα backup ετσι να υπαρχει. 

PS2. Credits στον afilopou για το find και τις οδηγιες :)

 

 

post-122525-0-49101900-1356076871_thumb.png

 

 

 

post-122525-0-23944300-1356077017_thumb.png

 

 

 

post-122525-0-10297200-1356076888_thumb.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aγορασα και αυτην την θηκη Kalaideng Charming II Series Black for Samsung Galaxyεχετε και καποιο αλλο προστατευτικο να προτινεται κυριως για την oθονη για να ειμαι υπερκαλυμενος?
και εγω ψαχνω θηκη. πως σου φανηκε αυτη; ποσο την πηρες και απο που;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω ψαχνω θηκη. πως σου φανηκε αυτη; ποσο την πηρες και απο που;

Η θηκη ειναι παρα πολυ καλη και βολικη και προσταυευει και κινητο και οθονη και δεν κανει το κινητο μεγαλυτερο . Την παραγειλα απο mobilecenter.gr.To κινητο αφου εκανα ενα factory reset και περασα και το 4.1.2 firmware απλα πεταει και ειναι φοβερο . Πλεον εχει πιασει σκονη το laptop μου , δεν το χρειαζομαι απλα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα προχθές τελικα απο πλαισιο, το μηχανάκι εινα φανταστικό...να ρωτησω κατι τα αυτοκόλητα επάνω στο κουτι σε τι χρησιμεύουν ? συγνωμη ειμαι λίγο ασχετος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να ρωτησω για την μειωση τιμης που γινετε στο note 2. Καταρχην την δωροεπιταγη μεχρι ποτε θα την δινει ο Γερμανος? Και αυτα τα -100 ευρω απο που τα μειωνω για να βγει το κινητο στην τελικη τιμη των 450 ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να ρωτησω για την μειωση τιμης που γινετε στο note 2. Καταρχην την δωροεπιταγη μεχρι ποτε θα την δινει ο Γερμανος? Και αυτα τα -100 ευρω απο που τα μειωνω για να βγει το κινητο στην τελικη τιμη των 450 ευρω?

 

σε Γερμανό που πήγε φίλος να το πάρει του είπαν ότι δεν έχουν άλλα κομμάτια , Πλαίσιο είχα πολλά άμεσα διαθέσιμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

note2-awards.jpg

 

 

Σε ψηφοφορία στο myphone.gr το Galaxy Note ii σάρωσε τα βραβεία!!!Σε όλα βγήκε 1ο!!!!

 

Και πλέον όσοι έχετε Facebook μπορείτε να ακολουθήσετε τη Galaxy Note ii Greek Team:

 

http://www.facebook.com/groups/126756994153418/128563443972773/?notif_t=group_activity

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εκανα την διαδικασία όπως το έλεγε ο οδηγός για root και τωρα το ΝΟΤΕ 2 μου δεν ανοιγει! εχει μείνει κολλημενο στο start up screen που λεει Samsung Galaxy NOTE 2 GT - N7100

 

τι να κανω? βοήθεια πλζ!!!!! :((((((((((

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...