Προς το περιεχόμενο

Galaxy Note II (N7100) - Η ''Βίβλος 2''


eliashadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν επέλεξα τα Ελληνικά σαν γλώσσα, λες να΄ναι γι΄αυτό?

 

Edit: πήγα, τα επέλεξα, αλλά δεν μου εμφανίζει επιλογή, ή μάλλον δεν ξέρω από πού αλλάζω τα αγγλικά με τα ελληνικά - Ok, μόλις το βρήκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Δεν επέλεξα τα Ελληνικά σαν γλώσσα, λες να΄ναι γι΄αυτό?

To αποκλειω...

 

Πηγαινε Settings> Languafe and Input και στο Keyboards and Input Methods λογικα ειναι επιλεγμενο το Samsung Keyboard. Διπλα του εχει ενα γραναζακι, πατα το και θα σου ανοιξει ενα νεο μενου. Στο Input Languages επιλεξε τα Ελληνικα (ενδεχομενως να σου ζητησει να κατεβασει τη γλωσσα, οποτε δεξου το αν σε ρωτησει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή σαρακοστή παιδιά! Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για σύνδεση και μεταφορά δεδομένων μεταξύ του κινητού και του υπολογιστή ή απλά μπαίνουμε μέσω του υπολογιστή στα αρχεία του κινητού? Θα ήθελα να συγχρονίσω τις επαφές με εκείνες του google αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι το έχω πετύχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ας πω και εγώ την άποψη μου καθώς πλέον είμαι κάτοχος :)

 

Καταρχήν ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Ηλία για τον κατατοπιστικό οδηγό του. Πολλά πολλά συγχαρητήρια απο εμένα. Είχα μία αποχή σχεδόν 3 ετών -που αυτό μεταφράζεται σε 3 αιώνες με τις ραγδαίες εξελίξεις στην τεχνολογία- αλλά μου τα έδωσες όλα στο πιάτο. Να είσαι καλά. (ένα like καμιά φορά δεν είναι αρκετό)

 

Εν συνεχεία να πω ότι το σκεφτόμουν αρκετό καιρό και πλέον που το πήρα δεν καταλαβαίνω γιατί και που κολλούσα;

Ακουγα και διάβαζα σχόλια ότι είναι άβολο. Οτι δεν φτάνει το χέρι για να κάνεις επιλογές στην οθόνη. Γυναικεία χέρια έχω και πραγματικά δεν αισθάνθηκα καθόλου άβολα.

Απο SGS πήγα στο Note 2 και πλέον δεν με γυρνάς σε μικρή οθόνη, που να χτυπηθείς κάτω σαν χταπόδι.

Επανήλθε και η αυτοπεποίθηση μου στο θέμα πειράγματος, χάρη στον Stormrain ο οποίος με άφησε να παίξω λίγο με το δικό του πριν αγοράσω συσκευή. Πέτρο ευχαριστώ ρε συ.

 

Τώρα το τι με ενθουσίασε:

1) Η μπαταρία οεο!!!! WTF όλη μέρα το έχω me 3G on, BT, φλασαρισμα, Surfing, να δω τι και που βρίσκεται. Γενικά δεν έμεινε το καημένο σε ησυχία και κοιτάω μπαταρία 52%!!! Common λέμε!!!

2) Ταχύτητα στο θέμα ανοίγματος apps

3) ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ ΛΕΜΕ

4) Η αίσθηση της οθόνης είναι ΤΟΡ!

5) S-pen. Αχ ναι ναι spen τι μαγεία είναι αυτή; Πάνε τα κίτρινα χαρτάκια που είχα τριγύρω μου. Πάει και η αριθμομηχανή :lol:

6) Για πρώτη φορά μπορώ να κάνω επεμβάσεις στο Site μου χωρίς να χρειάζομαι σταθερό ή λαπτοπ. Αμ αυτό που το πας;

7) Ασε που έχω κάνει κινητό και πορτοφόλι ένα. Εξοικονόμηση χώρου :P

8) Πολύ καλή ποιότητα φωτογραφικής και βίντεο. Δεν θα αγοράσω βιντεοκάμερα των 200ευρώ για ένα review που ήθελα. Θα ανεβει με βίντεο απο το NOTE 2.

 

το μόνο αρνητικό που του καταλογίζω μετά απο λίγο καιρό που είμαι μαζί του είναι το πλαστικό καπάκι πίσω. θα το ήθελα λίγο πιο ανθεκτικό και με πιο έξυπνο κλείσιμο/άνοιγμα.

κατά τα άλλα κρίμα που δε το είχα αποφασίσει πιο νωρίς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

καλημερα σε ολους

μια ερωτηση θελω να κανω

 

για να βαλω adobe flash που πηγαινω???

 

 

ευχαριστω

Eδω :)

 

http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.54/install_flash_player_ics.apk

 

Το λινκ για τον flash player στο πρωτο ποστ εγινε updated. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρμεν τωρα μενει να βαλεις καμια custom rom να τα δεις ολα. Προτεινω phoenix μιας και ακουω τα καλυτερα για την συγκεκριμενη. Εγω εχω το 1 και ειναι τελειο κινητο. Μετα θα παω στο 3, αλλα βεβαια το σκεφτομαι γιατι αν εχει 6.1" τοτε θα παω αλλου. Θα ειναι υπερβολικα μεγαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν κατάλαβες. Πως λέμε o/c on first boot ε φλασάρισμα πριν το first boot έγινε :P

Το λέω και πιο πάνω :)

bobcat φοράει και είναι γάτα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μeh θα διαφωνησω, καλες οι cm αλλα αν δεν υποστηριζουν τα Spen features πληρως ειναι no go κατα τη γνωμη μου... Βεβαια για πειραματισμο καλη ειναι αλλα οχι για καθημερινη χρηση :lol:

 

 

Αν και για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω ενημερωθει για τις τελευταιες υλοποιησεις των CM οποτε αν υποστηριζουν τα παντα ignore το παραπανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας σε 4.1.2 τις υποστηριζουν τις spen εφαρμογες. Απλα οπως και στο note, η Samsung δεν εχει βγαλει την 4.2.2 για να παρουν οι developers τα αρχεια για να μπορουμε να τις εχουμε και στην 4.2.2. Ειχα ρωτησει τον neobuddy (developer της stunner) και καπως ετσι μου ειχε πει οτι γινετε η δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ρε παιδια προσπαθω να κανω rooot το τηλ μεσω odin  και ενω μπαινω σε download mode συνδεω στον υπολογιστη  στο id:com μου βγαζει με κιτρινο φοντο 0:[com 4] και δεν λεει να μπλεδισει με τπτ εχετε καμια ιδεα?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...