Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γενικα, καθεται ασχημα να πηγαινει τα μεταφορικα απο τα 10 στα 15 χωρις να προσφερει κατι παραπανω κι ακομα περισσοτερο να σε πηγαινει πολυ ευκολα στην επομενη κλιμακα

 

για τον χρονο αποστολης συμφωνω κι εγω, παπουτσια και ρουχα αγοραζουμε, μπορω να περιμενω 5-7 μερες παραπανω

 

κουπονια ψαχνω εδω και κανα μηνα, απο τοτε που πηγαν τα μεταφορικα απο 10 σε 15 αλλα δε βρισκω κατι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά βασιζόμενος στα ακριβά της μοντέλα δεν θα τα επέλεγα όταν με τα ίδια χρήματα αγοράζεις Nike - τα οποία και προτιμώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λετε για running shoes της Karrimor ?

 

ειναι καλα ? 

εξαρτάται ποια κοιτάς.

εγώ έχω πάρει τα karrimor excel trail, τα οποία μου βγήκαν πολύ μαλακά και σίγουρα έχουν gel που δουλεύει.

το σύστημα με τα κορδόνια τους είναι μάπα, αλλά με 1.5 ευρώ παίρνεις και κορδόνια.

και πρόσφατα πήρα και τα karrimor excel αλλά δεν έχω προλάβει να τα δοκιμάσω.

 

συγκριτικά θα πω οτι έχω και τα kayano και η διαφορά σε άνεση είναι μικρή υπέρ των kayano.

αλλά αν αγοράσεις στα 30 ευρώ τα karrimor σίγουρα αξίζουν απο τα nike και adidas που θα βρεις στα ίδια $.

για τρέξιμο πάντα μιλάμε και όχι σαν ομορφιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα μεταφορικα σιγουρα θα ηταν καλο να μην εχουν αυξηθει αλλα μηπως κανετε την τριχα τριχια?

 

Ακουω κατι για μποικοταζ και αλλες βλακειες με το συμπαθειο...

Και ολα αυτα για ενα καταστημα που προσφερει ποιοτικα προιοντα σε ξεφτιλα τιμες.

Sorry αλλα ειστε πλεονεκτες...

 

Αν βαλετε και το γεγονος οτι οι παραγγελιες που γινονται ειναι συνηθως σε μεγαλα ποσα τα μεταφορικα εκμηδενιζονται και ειναι αστειο μονο και μονο να μιλας για αυτα συνυπολογιζοντας το κερδος που εχεις σε σχεση με αλλα καταστηματα.

Αν βαλεις και τις ομαδικες παραγγελιες ακομα περισσοτερο.

 

Ή για τον χρονο μεταφορας. Σιγα το πραγμα ρε παιδια που δεν θα εχετε τα πραγματα σε 3 μερες αλλα σε μια βδομαδα.

 

Το καταστημα ακομα και με τα σημερινα δεδομενα ειναι απλα αριστο και δεν υπαρχει κανενας λογος για διαμαρτυριες και τα συναφη...

Εγω δε συμφωνώ σε τίποτα απ' αυτά που λες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή για κάποιο λόγο τέτοια ώρα θα έπρεπε να κοιμάμαι αλλά είμαι όρθιος και πεινάω, ας προσπαθήσω να το εξηγήσω με κάποια παραβολή μήπως γίνει καλύτερα κατανοητό.

 

Ας πούμε ο,τι κάποιος πάει να αγοράσει ένα σουβλάκι με τιμή 2€ και ποιότητα x. Για τα δεδομένα αυτού του κάποιου η τιμή των 2€ είναι αποδεκτή για την ποιότητα x του σουβλακίου. Αν ένα όμορφο βράδυ ο κάποιος πάει να φάει το αγαπημένο του σουβλάκι αλλά πλέον έχει 2,20€ και η ποιότητά του είναι x-1 τι μπορεί να σκεφτεί; Μάλλον ο,τι πιάστηκε όχι μία αλλά δύο φορές μ@λ@κ@ς. Θα το σκεφτεί; Σίγουρα θα το σκεφτεί.

 

Αν λοιπόν ο σουβλατζής τη δεδομένη στιγμή δει ο,τι πέφτουν ραγδαία οι πωλήσεις (ας το πούμε μποϊκοτάζ από τον πελάτη) του, μάλλον θα μπει στην διαδικασία να το ξανασκεφτεί ή να βρει άλλο τρόπο να "ενσωματώσει" την χασούρα του στην τελική τιμή.

 

Αν για τον CROM271, το μποϊκοτάζ και άλλες παρόμοιες τακτικές είναι βλακείες (με το συμπάθειο πάντα), τότε I rest my case και περιμένω να μου κάνουν τη χάρη να πάνε στο θεό τα μεταφορικά (με το συμπάθειο).

 

ΥΓ1 Προς Θεσσαλονικιούς: Η μετάφραση για τη λέξη "σουβλάκι" ως αντικείμενο διατροφής δεν είναι διαθέσιμη προς το παρόν. Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.

 

ΥΓ2 Just kidding στο ΥΓ1!  :devil:  :devil:  :devil:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Επειδή για κάποιο λόγο τέτοια ώρα θα έπρεπε να κοιμάμαι αλλά είμαι όρθιος και πεινάω, ας προσπαθήσω να το εξηγήσω με κάποια παραβολή μήπως γίνει καλύτερα κατανοητό.</p>

<p> </p>

<p>Ας πούμε ο,τι κάποιος πάει να αγοράσει ένα σουβλάκι με τιμή 2€ και ποιότητα x. Για τα δεδομένα αυτού του κάποιου η τιμή των 2€ είναι αποδεκτή για την ποιότητα x του σουβλακίου. Αν ένα όμορφο βράδυ ο κάποιος πάει να φάει το αγαπημένο του σουβλάκι αλλά πλέον έχει 2,20€ και η ποιότητά του είναι x-1 τι μπορεί να σκεφτεί; Μάλλον ο,τι πιάστηκε όχι μία αλλά δύο φορές μ@λ@κ@ς. Θα το σκεφτεί; Σίγουρα θα το σκεφτεί.</p>

<p> </p>

<p>Αν λοιπόν ο σουβλατζής τη δεδομένη στιγμή δει ο,τι πέφτουν ραγδαία οι πωλήσεις (ας το πούμε μποϊκοτάζ από τον πελάτη) του, μάλλον θα μπει στην διαδικασία να το ξανασκεφτεί ή να βρει άλλο τρόπο να "ενσωματώσει" την χασούρα του στην τελική τιμή.</p>

<p> </p>

<p>Αν για τον CROM271, το μποϊκοτάζ και άλλες παρόμοιες τακτικές είναι βλακείες (με το συμπάθειο πάντα), τότε I rest my case και περιμένω να μου κάνουν τη χάρη να πάνε στο θεό τα μεταφορικά (με το συμπάθειο).</p>

<p> </p>

<p>ΥΓ1 Προς Θεσσαλονικιούς: Η μετάφραση για τη λέξη "σουβλάκι" ως αντικείμενο διατροφής δεν είναι διαθέσιμη προς το παρόν. Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.</p>

<p> </p>

<p>ΥΓ2 Just kidding στο ΥΓ1!  :devil:  :devil:  :devil:</p>

 

Φαίνεται πως δεν πειναγες κ πολύ :)

 

Εγώ πάντως έχω να παραγγειλω απο τέλη Φλεβάρη αν θυμάμαι καλά. Μετα άλλαξαν τα μεταφορικά κ ο χρονος παράδοσης και δεν ξανά πήρα κάτι. Όχι λόγω μποϊκοτάζ απλα δεν ετυχε, γιατί πλεον μονο μεγάλη ομαδική πιστεύω οτι αξίζει...

 

Αποστολή από το HM2013023 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου ήρθε το παρακάτω newsletter απο το sports direct: http://ebm.enews.sportsdirect.com/c/tag/hBTdH7UB8dkXsB86CKuAA3tmilH/[email protected] , στο κάτω μέρος αναφέρει: "To receive Free delivery simply add any products to your basket to the value of 150€ or higher and your delivery will automatically be free! Offer Applies to delivery only. Terms and Conditions Apply. All offers are subject to availability and Management retain the right to remove or review any offers, products or prices at any time......".

Είναι καινουργιο αυτό? Έχει κάνει κανείς καμία παραγγελία πάνω απο 150€ να δούμε αν είχε δωρεάν μεταφορικά??

 

Επίσης αναφέρει και το εξής: "Standard delivery for Belgium, Channel Islands, Ireland, Netherlands, France and Germany, in now only 5.99€"

 

Μόνο για εμάς είναι τόσο ακριβά τα μεταφορικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου ήρθε το παρακάτω newsletter απο το sports direct: http://ebm.enews.sportsdirect.com/c/tag/hBTdH7UB8dkXsB86CKuAA3tmilH/[email protected] , στο κάτω μέρος αναφέρει: "To receive Free delivery simply add any products to your basket to the value of 150€ or higher and your delivery will automatically be free! Offer Applies to delivery only. Terms and Conditions Apply. All offers are subject to availability and Management retain the right to remove or review any offers, products or prices at any time......".

Είναι καινουργιο αυτό? Έχει κάνει κανείς καμία παραγγελία πάνω απο 150€ να δούμε αν είχε δωρεάν μεταφορικά??

 

Επίσης αναφέρει και το εξής: "Standard delivery for Belgium, Channel Islands, Ireland, Netherlands, France and Germany, in now only 5.99€"

 

Μόνο για εμάς είναι τόσο ακριβά τα μεταφορικά?

 

Μήπως είναι για συγκεκριμένες χώρες δωρεάν? Έβαλα τώρα δοκιμαστικά κάποια πράγματα στο καλάθι, άνω των 150 ευρώ και μου βγάζει το κλασσικό ποσό των 28.99..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσαν να βάλουν επιλογή με απλό ταχυδρομείο ώστε να κρατήσουν χαμηλα το κόστος των μεταφορικών και ας κάναν και 20 μέρες να ρθουν. Λέω γω τώρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσαν να βάλουν επιλογή με απλό ταχυδρομείο ώστε να κρατήσουν χαμηλα το κόστος των μεταφορικών και ας κάναν και 20 μέρες να ρθουν. Λέω γω τώρα...

Πιο γρήγορα θα ερχόντουσαν και πάλι.

Άσχετη παραγγελία από Ebay που έγινε την Πέμπτη απόγευμα (σύμφωνα με τον πωλητή θα έφευγε Παρασκευή) ,ήταν εδώ την Τρίτη με ΕΛΤΑ.

Η Royal Mail πετάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου ήρθε το παρακάτω newsletter απο το sports direct: http://ebm.enews.sportsdirect.com/c/tag/hBTdH7UB8dkXsB86CKuAA3tmilH/[email protected] , στο κάτω μέρος αναφέρει: "To receive Free delivery simply add any products to your basket to the value of 150€ or higher and your delivery will automatically be free! Offer Applies to delivery only. Terms and Conditions Apply. All offers are subject to availability and Management retain the right to remove or review any offers, products or prices at any time......".

Είναι καινουργιο αυτό? Έχει κάνει κανείς καμία παραγγελία πάνω απο 150€ να δούμε αν είχε δωρεάν μεταφορικά??

 

Επίσης αναφέρει και το εξής: "Standard delivery for Belgium, Channel Islands, Ireland, Netherlands, France and Germany, in now only 5.99€"

 

Μόνο για εμάς είναι τόσο ακριβά τα μεταφορικά?

Εγω έκανα παραγγελία 190 ευρώ αλλα ΔΕΝ ειχε free μεταφορικα!.

 

Επισης θελω να ρωτησω κατι εσας τους γνώστες....

 

Εχω κανει μια παραγγελία απο τις 14/5 το πρωι!!!!

το status της παραγγελίας ειναι ακομα "awaiting for courier pick up""

 

Επισης το link που μου έστειλαν να παρακολουθω την παραγγελία δεν δουλευει....βγαζει μήνυμα λάθους.

 

ολα αυτα τα εχω στειλει με email sthn SD αλλα με έχουν γραψει κανονικά,

 

Εχει τύχει σε κανέναν αλλο αυτο?

εχει κολλήσει η παραγγελία? τι ακριβώς έχει γίνει???

να τονίσω οτι ΟΛΑ τα προιόντα ήταν διαθέσιμα και η παραγγελία τοποθετήθηκε κανονικότατα!!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω έκανα παραγγελία 190 ευρώ αλλα ΔΕΝ ειχε free μεταφορικα!.

 

Επισης θελω να ρωτησω κατι εσας τους γνώστες....

 

Εχω κανει μια παραγγελία απο τις 14/5 το πρωι!!!!

το status της παραγγελίας ειναι ακομα "awaiting for courier pick up""

 

Επισης το link που μου έστειλαν να παρακολουθω την παραγγελία δεν δουλευει....βγαζει μήνυμα λάθους.

 

ολα αυτα τα εχω στειλει με email sthn SD αλλα με έχουν γραψει κανονικά,

 

Εχει τύχει σε κανέναν αλλο αυτο?

εχει κολλήσει η παραγγελία? τι ακριβώς έχει γίνει???

να τονίσω οτι ΟΛΑ τα προιόντα ήταν διαθέσιμα και η παραγγελία τοποθετήθηκε κανονικότατα!!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Και εγώ έχω κάνει παραγγελία από τις 13/5 και ακόμα είναι στο awaiting for courier pick up! Δεν ξέρω τι συμβαίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...