Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπομονή. Μαζεύουν παραγγελίες για να γεμίσει το φορτηγο.

δεν ξερω αν κανεις πλακα ή το λες σοβαρα...αλλά....:D μαλιστα......λιγο τραγικο.....αλλα τι να κανεις...

ευχαριστω παντως...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν κανεις πλακα ή το λες σοβαρα...αλλά.... :D μαλιστα......λιγο τραγικο.....αλλα τι να κανεις...

ευχαριστω παντως...

Σοβαρά το λέω. Δεν έχω στοιχεία , αλλά κ σε δικιές μου παραγγελίες έχω παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο και αν το συνδιάσω με γνωστούς που κάνουν 1-2 μέρες παραγγελία πιο πριν ή πιο μετα από μένα και τελικά φεύγουν την ίδια ημέρα, ε αφού έρχονται οδικώς , νομίζω κάπως έτσι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά το λέω. Δεν έχω στοιχεία , αλλά κ σε δικιές μου παραγγελίες έχω παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο και αν το συνδιάσω με γνωστούς που κάνουν 1-2 μέρες παραγγελία πιο πριν ή πιο μετα από μένα και τελικά φεύγουν την ίδια ημέρα, ε αφού έρχονται οδικώς , νομίζω κάπως έτσι γίνεται.

μαλιστα....τι να κανεις....οτι θελουν κανουν....anyway

το πιο κουφό είναι οτι τους στελνω "" το link που μου στειλατε για tracking ΔΕΝ δουλευει.."" και μου απαντουν...σας εχουμε στειλει link, ακολουθηστε το και θα δειτε....

 

δηλαδη μερικες φορες λες και μιλας σε 5χρονο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη μερικες φορες λες και μιλας σε 5χρονο....

βάζω στοίχημα ότι το ίδιο θα λένε και αυτοί από εκεί...

 

αφού σου έδωσαν tracking, αργά ή γρήγορα θα εμφανιστεί, ρίξε μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες και θα δεις ότι αυτό γίνεται πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βάζω στοίχημα ότι το ίδιο θα λένε και αυτοί από εκεί...

 

αφού σου έδωσαν tracking, αργά ή γρήγορα θα εμφανιστεί, ρίξε μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες και θα δεις ότι αυτό γίνεται πάντα.

και για πες....πότε ειναι αυτο το γρήγορα??

γιατι η παραγγελία εγινε την τεταρτη και το λινκ ακομα βγαζει μηνυμα λαθους!( δεν ξερω αν το προσεξες αυτο)

εκτος και αν εχεις μαντικες ικανοτητες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το έχουν πάρει χαμπάρι οι άνθρωποι ότι στην νότια και ανατολική ευρώπη είναι μονοπώλιο στο θέμα value for money σε αυτό που πουλάνε και έτσι αποφασίσανε να ρίξουν τα λειτουργικά έξοδα όσο περισσότερο μπορούνε...οδικώς όλα πλέον λοιπόν και 10 μέρες μέσος όρος αποστολής.

 

Ας υπήρχαν κάνα 3-4 τέτοια μαγαζιά στην ευρωπαική ένωση με τέτοια ποικιλία και τέτοιες τιμές και θα σας έλεγα εγώ μετά...σε 3 μέρες σπίτι μας με δωρεάν μεταφορικά από 50 ευρώ και πάνω θα ήταν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές σε πολλά προϊόντα του ομίλου όπως πχ. Donnay, Slazenger, Lonsdale κλπ ανταποκρίνονται και στην ποιότητα τους. Κακά τα ψέματα, οι τιμές είναι πολύ χαμηλές γιατί και η ποιότητα δεν είναι και στα καλύτερα επίπεδα. Για παράδειγμα, έχω δοκιμάσει φόρμες jokking από slazenger, lonsdale, everlast. Αν εξαιρέσουμε την τελευταία, οι lonsdale ήταν επιεικώς για πέταμα μετά τα πρώτα πλυσίματα. Οι slazenger λίγο καλύτερες ποιοτικώς αλλά δεν κατάφεραν να κρατήσουν και πολύ. Έχω φόρμες puma και nike πολλαπλάσιας τιμής από τις προαναφερθείσες οι οποίες είναι σχεδόν όπως τις αγόρασα άσχετα αν έχουν περάσει κάποια χρόνια.

 

Από την άλλη οι τιμές σε προϊόντα που δεν είναι του ομίλου είναι σε πολύ καλά επίπεδα αλλά αν πλέον συνυπολογίσεις τα μεταφορικά, πολλές φορές έρχεται μια ή άλλη.

 

Το value για εμένα με το συγκεκριμένο μαγαζί ήταν ο,τι μπορώ να πάρω προϊόντα μεσαίας - χαμηλής ποιότητας σε τιμές "λαϊκής" με πολύ φθηνά και γρήγορα μεταφορικά. Αφού πλέον δεν ισχύει κάτι τέτοιο, απλά αποστασιοποιούμαι.

 

Θα συμφωνήσω πάντως με τα λεγόμενα του @Backpacker.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@questioner

 

απο συνηθεια διαβασα την πρωτη σειρα απο το ποστ σου με την φωνη του αντρεα 

 

:lol:  :lol:  :lol:

 

Σταμάτησα να ψωνίζω από αυτούς αφού δεν μπορώ να ανταποκριθώ στα παιδιά μου... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές σε πολλά προϊόντα του ομίλου όπως πχ. Donnay, Slazenger, Lonsdale κλπ ανταποκρίνονται και στην ποιότητα τους. Κακά τα ψέματα, οι τιμές είναι πολύ χαμηλές γιατί και η ποιότητα δεν είναι και στα καλύτερα επίπεδα. Για παράδειγμα, έχω δοκιμάσει φόρμες jokking από slazenger, lonsdale, everlast. Αν εξαιρέσουμε την τελευταία, οι lonsdale ήταν επιεικώς για πέταμα μετά τα πρώτα πλυσίματα. Οι slazenger λίγο καλύτερες ποιοτικώς αλλά δεν κατάφεραν να κρατήσουν και πολύ. Έχω φόρμες puma και nike πολλαπλάσιας τιμής από τις προαναφερθείσες οι οποίες είναι σχεδόν όπως τις αγόρασα άσχετα αν έχουν περάσει κάποια χρόνια.

 

Από την άλλη οι τιμές σε προϊόντα που δεν είναι του ομίλου είναι σε πολύ καλά επίπεδα αλλά αν πλέον συνυπολογίσεις τα μεταφορικά, πολλές φορές έρχεται μια ή άλλη.

 

Το value για εμένα με το συγκεκριμένο μαγαζί ήταν ο,τι μπορώ να πάρω προϊόντα μεσαίας - χαμηλής ποιότητας σε τιμές "λαϊκής" με πολύ φθηνά και γρήγορα μεταφορικά. Αφού πλέον δεν ισχύει κάτι τέτοιο, απλά αποστασιοποιούμαι.

 

Θα συμφωνήσω πάντως με τα λεγόμενα του @Backpacker.

 

Με την ποιότητα ως τώρα πραγματικά δεν έχω αγοράσει κάτι που να μου βγήκε σκάρτο (ξεχειλωμα,ξεβάψιμο,να μπει στο πλυντηριο,κλωστές και αλλα τετοια)...αγοράζω βέβαια μάρκες που ξέρω και εμπιστεύομαι (everlast,londsdale,lee cooper,obscene,character,nike,CK,british knights) ...

 

Όταν αγοράζω παπούτσι british knights με 16 λίρες την στιγμή που σε μαγαζιά στην σαλονικη το πέτυχα μετά ακριβώς ίδιο μοντελο/χρώμα με εκπτωση 30% στα 70 ευρώ δεν τίθεται καν θέμα κόστους μεταφορικών...τα μεταφορικά αν παραγγείλεις ακόμα και μόνο με  ένα άλλο άτομο είναι μηδαμινα..αν παραγγείλετε 3 άτομα μαζί είναι ένα πεντάευρω..για ψώνια αν βγεις αγορά θα τα δώσεις σε βενζίνες και κάνα σνακ αυτά για να τα λέμε όλα. 

 

Όταν παίρνω φουτερ ή βερμούδες με 7-12 ευρώ μάρκα lee cooper (πολύ καλή μάρκα για μένα και σε ποιοτητα και σε σχέδια) παιδιά στην Ελλάδα ούτε στα παζάρια ούτε στα μεταχειρισμένα δεν βρίσκεις με τέτοια λεφτά.

 

To ξέρουν αυτοί αυτό..ότι νότια ευρώπη τέτοιες τιμές δεν παίζουν...αν υπήρχαν άλλοι 2-3 τέτοιοι κολλοσοί stock με τέτοια ποικιλία σε Βρετανία ή σε άλλη χώρα της ΕΕ που να στέλνει πανευρωπαικά τότε θα γίνονταν τρελό παιχνίδι...

 

Αλλά και πάλι για casual ρούχα είναι ΚΟΡΥΦΗ value for money...δεν μπορώ να ψωνίσω πλέον τέτοιου είδους ρούχα από κανονικά μαγαζιά στην Ισπανία που μένω ή στην Ελλάδα όταν έρχομαι...νιώθω ότι οι καταστηματάρχες με κλέβουν μες στα μούτρα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγνοούσα ο,τι είχε BK παπούτσια, τα οποία πράγματι είναι σε πολύ καλή τιμή σε σχέση με την Ελλάδα!

 

Από εκεί και πέρα είναι καθαρά επιλογή και γνώμη του καθενός κατά πόσο vfm είναι τα ρούχα τους. Αυτό που άλλαξε για εμένα είναι πως παλιά είχα την άνεση να παραγγείλω μόνος μου ο,τι ήθελα με reasonable μεταφορικά και να μου έρθουν γρήγορα ενώ τώρα πρέπει να μαζέψω 2-3 (περισσότερα κομμάτια = μεγαλύτερες πιθανότητες λάθους) ακόμα για να κάνω την ίδια παραγγελία και να μου έρθουν σε 10 μέρες. Ουσιαστικά λοιπόν δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα ρούχα είτε είναι χαμηλής είτε υψηλής ποιότητας.

 

Βέβαια για να είμαι ειλικρινής αρχίζω και λυγίζω μιας και ψήνονται 2 άτομα από την παρέα να κάνουμε καμία ομαδική. :P :p

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς εμπειρία από μεγέθη και ποιότητα των παρακάτω (μιλάω για t-shirts);

 

Soviet

SoulCal

Hot Tuna

 

DC (δυστυχώς δεν απέκτησα ποτέ t shirts παρά μόνο φούτερ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...