Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελικά μου απάντησε το paypal για το pending , είχε να κάνει με την πειραιώς. Για κάποιο λόγο δεν έδωσε έγκριση ,και το paypal αποδέσμευσε τα χρήματα. Πήγα και είδα ότι ήταν στον λογαριασμό μου , έβαλα άλλα 10 ευρώ γιατί είχα 1-2 ευρώ περισσότερα από την παραγγελία μέσα , και τώρα την έκανα ξανά και πέρασε κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το μάθω όταν ολοκληρωθεί η συναλλαγή και δω τί μου τράβηξε. Αν και σε ευρώ ήταν η χρέωση στο paypal... Ίσως όταν βλέπουν αγορές από εξωτερικό να θέλουν λίγο παραπάνω για ασφάλεια μήπως χρειαστεί συνάλαγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλησπερα στην παρεα! Λεω να κανω την πρωτη μου παραγγελια...Η γνωστη απορια με τα everlast... ειμαι 1,75 και 70 κιλα...

 

εχω στο νου μου αυτη τη ζακετα  http://www.sportsdirect.com/everlast-core-tricot-jacket-mens-554103?colcode=55410301

 

λογικα θα πηγαινα στο medium.... να το κανω small?? (παντως στο size chart της εταιριας ειδα οτι ειναι ιδια με τα δικα μας.αλλα απο οτι βλεπω εδω δεν ισχυει)

 

ακομα εχω και δυο φουτερ απο lee cooper παλι σε medium... λετε να χω προβλημα κι εκει ? εχουν  ανοιχτη γραμμη?

 

οποιος γνωριζει..  :-)

Επεξ/σία από razor xt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lee Cooper κ Everlast εχουν φαρδια γραμμη. Ειμαι 174 , 69κιλα κ ο αδερφος μου 176 , 71 κιλα κ οι 2 φοραμε small.

 

Υ.Γ. Αν εχεις φαρδια πλατη ή μακρια χερια παρε medium , γιατι θα σου ειναι κοντα τα μανικια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω liakjim !

 

τοτε γιατι οι εταιριες τους στις στηλες με τα μεγεθη εχουν το small σε περιφερεια στηθους 36 ιντσες δηλ 91 εκατοστα?  :huh:

 

ολα τα ρουχα μου (medium) που μετρησα εχουν περιπου 100 εκατ σε περιφερεια στηθους...

 

μαλλον τα καναν μανταρα στους πινακες κ λενε οτι να ναι...

 

τι να πω εχω μπερδευτει :mellow:

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συντομη ερωτηση κι απο μενα. Στα φουτερ lonsdale & everlast υπαρχει αντιστοιχεια μεγεθων; Εχω ενα Lonsdale extra large με παιρνει να αγορασω κι ενα everlast στο ιδιο νουμερο, γιατι κατι ακουω οτι εχει πιο φαρδια γραμμη η everlast.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι πίνακες δεν είναι ακριβείς , πχ στα nike τα νούμερα για παπούτσια είναι τελείως λάθος 

 

το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις να τα βρεις, να δοκιμασεις στην Ελλαδα για να εχεις αποψη...

 

παραγγελνεις κ οτι ερθει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συντομη ερωτηση κι απο μενα. Στα φουτερ lonsdale & everlast υπαρχει αντιστοιχεια μεγεθων; Εχω ενα Lonsdale extra large με παιρνει να αγορασω κι ενα everlast στο ιδιο νουμερο, γιατι κατι ακουω οτι εχει πιο φαρδια γραμμη η everlast.

Longdale κ Everlast ειναι εξισου φαρδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε μην παιρνετε πολυ ακριβα ρουχα απο εξω ,εκτος και αν ξερετε το μεγεθος τους στα σιγουρα.Οτι υπαρχει σε προσφορα και φθηνο ειναι οκ απο εξω[αν δεν σου κανει τι ειχαμε τι χασαμε].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την παρέα εδω και θελω να δώσω τα συγχαρητήρια για το πολύ καλο φόρουμ. Ειμαι καινούργιος εδω πέρα και θα ήθελα μια βοήθεια για τα ρουχαλάκια απο το συγκεκριμένο σιτε. Ειμαι έτοιμος να παραγγείλω κάποια ρούχα και παπούτσια, ανάμεσα και τα everlast kai londale φουτερ. Θα κανω  την ερώτηση που συζητήθηκε αρκετά εδω, όσον αφορά για τα νούμερα στα φούτερ londale kai everlaste. Είμαι 1.75 και στα 87-89 κιλά, θα έλεγα γυμνασμένος,περίμετρο στήθους στα 115,και ρωτάω για τα νούμερα.Δεν μου αρέσουν να τα φοράω φαρδιά και σκεφτομαι για το μιντιουμ νουμερο.Τι λέτε? Για τα αθλιτικα και συγκεκριμένα τα nike φοράω 41 νούμερο και 26 cm. Εδω που δοκίμασα στη Θεσσαλονίκη στα μαγαζιά τα ruuning διάφορα  μου έκαναν και το 7 αλλά και 8 αγγλικά νούμερα.Για βοηθήστε παιδιά.Θα είναι η πρώτη μου παραγγελία και αν πάνε όλα καλα παραγγέλνω την επομένη μαζι με κάποιον για λιγότερα μεταφορικά.Ευχαριστώ εκ΄τών προτέρων

     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι 1.75 και στα 87-89 κιλά, θα έλεγα γυμνασμένος,περίμετρο στήθους στα 115

Δυσκολη η περιπτωση σου. Για το υψος σου , εχεις αρκετα κιλα κ φραδυ στηθος αρα ενω θα σου ελεγα χαλαρα medium (λογω υψους) , τα κιλα σου με προβληματιζουν. Μπορεις να παρεις κατι φθηνο σαν δοκιμη πχ http://www.sportsdirect.com/everlast-fleece-hoody-mens-536036?colcode=53603625 κ βλεπεις. (σε medium σε κοβω παντως)

Για τα παπουτσια θα παρεις το 7. (ισχυει για everlast, asics , nike , karrimor που εχω δοκιμασει και φοραω 42 , πηρα το 8 κ ειναι just)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολη η περιπτωση σου. Για το υψος σου , εχεις αρκετα κιλα κ φραδυ στηθος αρα ενω θα σου ελεγα χαλαρα medium (λογω υψους) , τα κιλα σου με προβληματιζουν. Μπορεις να παρεις κατι φθηνο σαν δοκιμη πχ http://www.sportsdirect.com/everlast-fleece-hoody-mens-536036?colcode=53603625 κ βλεπεις. (σε medium σε κοβω παντως)

Για τα παπουτσια θα παρεις το 7. (ισχυει για everlast, asics , nike , karrimor που εχω δοκιμασει και φοραω 42 , πηρα το 8 κ ειναι

 

 

Δυσκολη η περιπτωση σου. Για το υψος σου , εχεις αρκετα κιλα κ φραδυ στηθος αρα ενω θα σου ελεγα χαλαρα medium (λογω υψους) , τα κιλα σου με προβληματιζουν. Μπορεις να παρεις κατι φθηνο σαν δοκιμη πχ http://www.sportsdirect.com/everlast-fleece-hoody-mens-536036?colcode=53603625 κ βλεπεις. (σε medium σε κοβω παντως)

Για τα παπουτσια θα παρεις το 7. (ισχυει για everlast, asics , nike , karrimor που εχω δοκιμασει και φοραω 42 , πηρα το 8 κ ειναι

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ. Εισαι μεσα στο μυαλό μου :-D . Το έχω προσθέσει στο καλάθη για αγορά το συγκεκριμένο φούτερ (φαινεται καλής πιότητας πάντως ). Και εγώ για medium λεω, μιας και πηγα τις προάλλες και δοκήμασα αρκετά φουτερ και φόρμες(adidas,puma) σε medium και μου ήταν οτι χρειάζομαι σε μέγεθος. Οσον αφορά τα παπούτσια προβληματήστηκα που δο΄κημασα κάποια nike εδώ στα μαγαζιά  καποια μου ήταν στενά, και μικρά θα έλεγα. Σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...