Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι καθόλου εύκολο να ανεβάσει κανείς screenshot με το tracking του δέματος του με απλό (όχι express) shipping; Τελευταία φορά που πήρα από αυτούς ήταν πολλούς μήνες πριν και το tracking έχει λήξει. Θέλω να υπολογίσω ακριβώς πότε θα φτάσει το δέμα μου.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι καθόλου εύκολο να ανεβάσει κανείς screenshot με το tracking του δέματος του με απλό (όχι express) shipping; Τελευταία φορά που πήρα από αυτούς ήταν πολλούς μήνες πριν και το tracking έχει λήξει. Θέλω να υπολογίσω ακριβώς πότε θα φτάσει το δέμα μου.

 

Ευχαριστώ.

Δεν έχω αριθμό Αλλά 10/12 έκανα παραγγελία και ήρθε 23/12.

 

Ψέματα. Βρήκα.

 

https://www.dropbox.com/s/dhmx4r3kfrnly7w/26%20%CE%94%CE%B5%CE%BA%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CF%81%CE%AF%CE%BF%CF%85%202015%2055159%20%CE%BC.%CE%BC.%20EET.png?dl=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω αριθμό Αλλά 10/12 έκανα παραγγελία και ήρθε 23/12.

 

Ψέματα. Βρήκα.

 

https://www.dropbox.com/s/dhmx4r3kfrnly7w/26%20%CE%94%CE%B5%CE%BA%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CF%81%CE%AF%CE%BF%CF%85%202015%2055159%20%CE%BC.%CE%BC.%20EET.png?dl=0

 

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας και Χρόνια πολλά !

Εκανα και εγώ χθές τη πρώτη μου παραγγελία απο το μαγαζί αυτό.

Τωρα απο αυτα που διάβασα ειναι οτι στέλνει με DHL σωστά ?

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω κατι .

Εγω παράγγειλα παπούτσια. Φοράω 42 με 43 νούμερο.

Πηρα 2 ζευγάρια . Στο ένα είχε 42 μισο οποτε κομπλε , στο άλλο πηρα 43 (μηπως το 42 με χτύπαγε).

Σε περίπτωση που ειναι μπαλότσα πολύ μεγάλο , γίνεται να επιστραφεί σωστά ? Εντός 7 ημερών ?

Και με το paypal εφόσον έκανα πληρωμή παίρνω τα χρήματα των elta πίσω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eτοιμαζω παραγγελια,και λογικα δευτερα θα ειμαι ετοιμος..Μηπως ομως να περιμενω μεχρι πεμπτη/παρασκευη?

Λετε να βγει καμια τρελη προσφορα και να χτυπαω το κεφαλι μου που δε περιμενα 3-4 μερες?Απο την αλλη σχεδον ολα αυτα που εχω στη παραγγελια ειναι 80% off,λιγο δυσκολο να πεσουν και αλλο...

Επισης,γραφει πουθενα μεχρι ποτε θα ισχυουν αυτα τα 80%αρια?

Ευχαριστω!

 

υγ-το πιο πιθανο ειναι να βγαλουν κανα δωρεαν μεταφορικο για Πρωτοχρονια κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιθανοτερο ειναι οτι εαν περιμενεις και αλλο λιγα απο τα πραγματα σου θα εχουν πουληθει και δεν θα ειναι πλεον διαθεσιμα. Το εχω παθει πολλες φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ιδια αξια εχουν. Πηρα πριν απο ενα-εναμησι μηνα αρκετα πραγματα και ειχε ενα -10% (νομιζω καπου εκει ηταν) αυτο πρακτικα ηταν η αξια των μεταφορικων που πληρωσα κανονικα (15ευρω) αλλα με την εκπτωση -10% ειναι σαν να μην πληρωσα.
Αυτον τον πανικο να παραλαβει καποιος απο Αγγλια που κανει μετρημενα μια εβδομαδα για την Αθηνα δεν τον καταλαβαινω, να ηταν Κινα που θελει μηνα δεχομαι οτι εχει νοημα η γρηγορη αποστολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ιδια αξια εχουν. Πηρα πριν απο ενα-εναμησι μηνα αρκετα πραγματα και ειχε ενα -10% (νομιζω καπου εκει ηταν) αυτο πρακτικα ηταν η αξια των μεταφορικων που πληρωσα κανονικα (15ευρω) αλλα με την εκπτωση -10% ειναι σαν να μην πληρωσα.

Αυτον τον πανικο να παραλαβει καποιος απο Αγγλια που κανει μετρημενα μια εβδομαδα για την Αθηνα δεν τον καταλαβαινω, να ηταν Κινα που θελει μηνα δεχομαι οτι εχει νοημα η γρηγορη αποστολη.

 

Προφανώς δεν έχουν ίδια αξία...για να είναι το ίδιο πρέπει να κάνεις παραγγελία 100+ ευρώ.

 

Οι περισσότεροι, όμως, νομίζω πως κάνουν επιμερους μικρές αγορές...σε τέτοιες αγορές με τα επιπλέον μεταφορικά η διαφορά για αγορά από Ελλάδα μπορεί να είναι μικρή και μια παραγγελία πχ 25-30€ να σου βγαίνει 40€ είναι κάπως αποτρεπτικός παράγοντας, αν λάβει κανείς υπόψη και τον "κίνδυνο" (λάθος νούμερο πχ) αγοράς εξ αποστάσεως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω  πηρα χθες 2 ζευγαρια παπουτσια μετα απο πολυ καιρο πληρωσα με παυπαλ balance και ειδα οτι ποια δεν στελνει με dhl αλλα διακεγεις ή οδικως ή αεροπ με μια Barlin delivery service..Ελπιζω να τα παρω καποτε..χαχαχα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω  πηρα χθες 2 ζευγαρια παπουτσια μετα απο πολυ καιρο πληρωσα με παυπαλ balance και ειδα οτι ποια δεν στελνει με dhl αλλα διακεγεις ή οδικως ή αεροπ με μια Barlin delivery service..Ελπιζω να τα παρω καποτε..χαχαχα..

Παλι με dhl σου ερχονται εσενα,η barlin ειναι αγγλικη εταιρια και μαλλον τα συλλεγει απο τα εργοστασια του sportsdirect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας και Χρόνια πολλά !

Εκανα και εγώ χθές τη πρώτη μου παραγγελία απο το μαγαζί αυτό.

Τωρα απο αυτα που διάβασα ειναι οτι στέλνει με DHL σωστά ?

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω κατι .

Εγω παράγγειλα παπούτσια. Φοράω 42 με 43 νούμερο.

Πηρα 2 ζευγάρια . Στο ένα είχε 42 μισο οποτε κομπλε , στο άλλο πηρα 43 (μηπως το 42 με χτύπαγε).

Σε περίπτωση που ειναι μπαλότσα πολύ μεγάλο , γίνεται να επιστραφεί σωστά ? Εντός 7 ημερών ?

Και με το paypal εφόσον έκανα πληρωμή παίρνω τα χρήματα των elta πίσω ?

Μιας και επέστρεψα πρόσφατα προιόν (πριν 2 βδομάδες), ναι γίνεται να επιστραφεί και να πάρεις τα λεφτά σου πίσω μέσω του PayPal (η διαδικασία έχει ειπωθεί και σε προηγούμενες σελίδες). Επίσης, είχα μιλήσει μέσω faceboοk με την εξυπηρέτησή τους και με είχαν πει ότι γίνεται η επιστροφή μέσα σε 30 μέρες από όταν παρέλαβα, και αν ζητήσεις αλλαγή αναλαμβάνουν αυτοί τα έξοδα (όπως και έγινε, δηλαδή ζήτησα αλλαγή σε μια φόρμα, με ήρθε σε μια βδομάδα με DHL και δεν πλήρωσα τίποτα). Απλά να επικοινωνήσεις μαζί τους για να στα πούνε και αυτοί, μη τυχόν και γίνει καμιά αλλαγή σε αυτά που σε είπα ;)

 

Eτοιμαζω παραγγελια,και λογικα δευτερα θα ειμαι ετοιμος..Μηπως ομως να περιμενω μεχρι πεμπτη/παρασκευη?

Λετε να βγει καμια τρελη προσφορα και να χτυπαω το κεφαλι μου που δε περιμενα 3-4 μερες?Απο την αλλη σχεδον ολα αυτα που εχω στη παραγγελια ειναι 80% off,λιγο δυσκολο να πεσουν και αλλο...

Επισης,γραφει πουθενα μεχρι ποτε θα ισχυουν αυτα τα 80%αρια?

Ευχαριστω!

 

υγ-το πιο πιθανο ειναι να βγαλουν κανα δωρεαν μεταφορικο για Πρωτοχρονια κτλ...

Να πέσουν και άλλο δύσκολα, να μη μείνει απόθεμα εύκολο, ήταν να πάρω το Σάββατο, και εκεί που είχε κανονικά φουλ μεγέθη για το μπουφάν που ήθελα γκρίζαραν όλα :( Με έχει ξανατύχει, αλλά βρήκα άλλο προιόν. Γενικά παρακολούθησε πόσο απόθεμα έχει, και αν βλέπεις ότι κιτρινίζει, ψώνισε τα. 

 

Ισχύει το τελευταίο; Θυμάται κανείς τι έκαναν πέρσι πρωτοχρονιά; Αν έβαλαν καμιά έκπτωση ή τσάμπα μεταφορικά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...