Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον είναι ανάλογα με το αν υπάρχουν (σίγουρα παίζει ρόλο και η ποσότητα... πχ αν είναι πολλά όλο και κάποιο μπορεί να αργήσει). Από ότι κατάλαβα τα κάνουν συλλογή από τα διάφορα καταστήματα και την αποθήκη και μετά τα στέλνουν...

 

Εγώ παρήγγειλα Δευτέρα πρωί και τα περιμένω σήμερα... έχουν ήδη φτάσει Θεσσαλονίκη (είχα βάλει express επειδή ήταν free)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον είναι ανάλογα με το αν υπάρχουν (σίγουρα παίζει ρόλο και η ποσότητα... πχ αν είναι πολλά όλο και κάποιο μπορεί να αργήσει). Από ότι κατάλαβα τα κάνουν συλλογή από τα διάφορα καταστήματα και την αποθήκη και μετά τα στέλνουν...

 

Εγώ παρήγγειλα Δευτέρα πρωί και τα περιμένω σήμερα... έχουν ήδη φτάσει Θεσσαλονίκη (είχα βάλει express επειδή ήταν free)

Μαλλον ειναι ετσι οπως τα λες..εκανα αρκετα μεγαλη παραγγελια.15 πραγματα περιπου! Ελπιζω να μου ερθουν πριν τα Χριστουγεννα.Καλες γιορτες σε ολους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει πιθανότητα να αλλάξει η διεύθυνση της παράδοσης?

Δηλαδή όταν δω ότι φτάσει Θεσσαλονίκη να επικοινωνήσω με DHL και να τους πω ότι θα βρίσκομαι σε άλλη διεύθυνση από αυτή που δήλωσα.Θα δεχτούν κάτι τέτοιο?(Η διαφορά απόστασης είναι μικρή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε τηλεφωνικά με τα εδώ τους γραφεία δίνοντας τον αριθμό αποστολής

 

Οκ.Θα κάνω μια προσπάθεια.

 

Σήμερα έγινε collected από DHL. Από προηγούμενη εμπειρία κάποιου μέλους υπάρχει περίπτωση να έρθει Παρασκευή-Δευτέρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει πιθανότητα να αλλάξει η διεύθυνση της παράδοσης?

Δηλαδή όταν δω ότι φτάσει Θεσσαλονίκη να επικοινωνήσω με DHL και να τους πω ότι θα βρίσκομαι σε άλλη διεύθυνση από αυτή που δήλωσα.Θα δεχτούν κάτι τέτοιο?(Η διαφορά απόστασης είναι μικρή)

 

Εγώ είχα καταφέρει να κάνω λάθος τον αριθμό του σπιτιού οπότε έστειλα μέιλ στην DHL. Μου απάντησαν πως δε μπορούν να το αλλάξουν μόνοι τους. Πρέπει το sportsdirect να τους ειδοποιήσει. Έστειλα μέιλ στο sportsdirect και απάντησαν πολύ γρήγορα πως έστειλαν την αλλαγή στη DHL και έφτασε κανονικά σήμερα.

----

 

Είχα ρωτήσει πάλι προχτές, μήπως έχει κανείς εμπειρία ποιος χρεώνεται τα μεταφορικά για να μου στείλουν άλλο νούμερο παπούτσια αν τα επιστρέψω για αλλαγή;

 

Τα μεταφορικά από εκεί προς τα εδώ, για το σωστό νούμερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@besddimo, από όσο θυμάμαι στους όρους τους αν δεν έχουν κανει αυτοί λάθος ή αν το προϊόν δεν είναι προβληματικό τα χρεώνεσαι όλα εσύ... (αν εχεις παρει με paypal μεχρι τέλος της χρονιας μπορείς να τα επιστρέψεις δωρεάν)... δες στην προηγούμενη σελίδα.

... βέβαια αν ισχύει κάτι άλλο θα ήθελα να το ξέρω γιατί θέλω και εγώ να αλλάξω κάτι...

 

15 μέρες δεν ισχύει για επιστροφή προϊόντος?

 

EDIT: Εδώ μιλάει για επιστροφές

http://ie.sportsdirect.com/customerservices/completedorders/returnsandexchanges

 

Έχει κανείς εμπειρία από επιστροφές αν στην αγορά του εχει παρει gift card? πχ εγω στην αγορά με 125ευρω πηρα gift card 24ευρώ... αν τα επιστρεψω πίσω πέφτω κάτω από τα 120ε. Θα πάρουν πίσω την 1 κάρτα? Δλδ θα μου πιστώσουν ποσό 38-12?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@besddimo, από όσο θυμάμαι στους όρους τους αν δεν έχουν κανει αυτοί λάθος ή αν το προϊόν δεν είναι προβληματικό τα χρεώνεσαι όλα εσύ... (αν εχεις παρει με paypal μεχρι τέλος της χρονιας μπορείς να τα επιστρέψεις δωρεάν)... δες στην προηγούμενη σελίδα.

... βέβαια αν ισχύει κάτι άλλο θα ήθελα να το ξέρω γιατί θέλω και εγώ να αλλάξω κάτι...

 

15 14 μέρες δεν ισχύει για επιστροφή προϊόντος?

 

EDIT: Εδώ μιλάει για επιστροφές

http://ie.sportsdirect.com/customerservices/completedorders/returnsandexchanges

 

Ναι αυτό είδα και εγώ και δε λέει πουθενά κάτι για τα μεταφορικά για τις αλλαγές. Ίσως σου δίνουν απλά τα χρήματα πίσω και σου λένε "παρήγγειλε πάλι";

 

(Έχεις 14 μέρες για επιστροφή. Που δε ξέρω αν είναι σφραγίδα ταχυδρομείου ή πρέπει να έχει φτάσει και σε αυτούς μέσα σε 14 μέρες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε με να μαντεψω, η ΑΜΕΧ καρτα σου ΔΕΝ ειναι της Alpha. Σωστα;

Εχω καρτες απο αυτη την τραπεζα και δεν περνανε με τιποτα και πουθενα. Φιλοι και γνωστοι κανουν αγορες και εγω αναγκαζομαι να υποχρεωνομαι για να κανω αγορες μεταφορα στο PayPall.

Περιμενω καποια παντελονια να τα παραλαβουν για να μπορεσω να πληρωσω με το PayPall.

 

Είναι της Alpha...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! Με χρεωστικη να υποθέσω δεν μπορώ να αγοράσω απο sportsdirect ε; Δοκιμασα με eurobank mastercard και με alpha bank visa και δεν τις παιρνει. Μόνο με paypal γινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...