Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι στην DHL εαν θυμαμαι καλα. Ειμαι Αθηνα και συνηθως μου κανει καπου μια εβδομαδα. Υποψην οτι παει πρωτα Ουγγαρια και μετα ερχεται εδω. Θα τα βλεπεις ολα αυτα με το tracking number που θα σου στειλουν αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα μπήκα να δω σε τι φάση βρίσκεται η παραγγελία μου και αναγράφεται "processing".

Η παραγγελία έγινε κατά τις 2 τη νύχτα και επέλεξα express.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μπα δεν ισχύει,μόλις έβαλα παραγγελία.

 

Ενημερωτικά,μέσω paypal συνδεδεμένο με AMEX έγινε κανονικά η πληρωμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε με να μαντεψω, η ΑΜΕΧ καρτα σου ΔΕΝ ειναι της Alpha. Σωστα;
Εχω καρτες απο αυτη την τραπεζα και δεν περνανε με τιποτα και πουθενα. Φιλοι και γνωστοι κανουν αγορες και εγω αναγκαζομαι να υποχρεωνομαι για να κανω αγορες μεταφορα στο PayPall.
Περιμενω καποια παντελονια να τα παραλαβουν για να μπορεσω να πληρωσω με το PayPall.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε με να μαντεψω, η ΑΜΕΧ καρτα σου ΔΕΝ ειναι της Alpha. Σωστα;

Εχω καρτες απο αυτη την τραπεζα και δεν περνανε με τιποτα και πουθενα. Φιλοι και γνωστοι κανουν αγορες και εγω αναγκαζομαι να υποχρεωνομαι για να κανω αγορες μεταφορα στο PayPall.

Περιμενω καποια παντελονια να τα παραλαβουν για να μπορεσω να πληρωσω με το PayPall.

 

Εγώ πάντος μόνο με paypal + AMEX Alpha μπόρεσα να πληρώσω (δεν έχω AMEX άλλης τράπεζας).

Με paypal + Visa Eurobank ή Mastercard Alpha δεν τα κατάφερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

ξέρει κανείς τι γίνεται με τα μεταφορικά αν επιστρέψεις κάτι και ζητήσεις αλλαγή; Διάβασα τα σχόλια από κάτω και πήρα μισό νούμερο μεγαλύτερο κάτι παπούτσια (2 ζευγάρια) όπως λέγανε. Ήταν λάθος οι συμβουλές (για μένα τουλάχιστον).

 

Για να τα στείλω πληρώνω εγώ (θα τα ζητήσω από paypal) αλλά για να μου στείλουν αυτοί σε άλλο νούμερο, ποιος το χρεώνεται και πως;

Επίσης, έχει κανείς υπόψη ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να τα επιστρέψω; Κούριερ; Ελτά;

 

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ: Βρήκα ένα πόστ αλλά δεν έλεγε σίγουρα τι γίνεται και είναι και παλιό. Στο σάιτ του σπορτνταϊρέκτ δε βρήκα κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

ξέρει κανείς τι γίνεται με τα μεταφορικά αν επιστρέψεις κάτι και ζητήσεις αλλαγή; Διάβασα τα σχόλια από κάτω και πήρα μισό νούμερο μεγαλύτερο κάτι παπούτσια (2 ζευγάρια) όπως λέγανε. Ήταν λάθος οι συμβουλές (για μένα τουλάχιστον).

 

Για να τα στείλω πληρώνω εγώ (θα τα ζητήσω από paypal) αλλά για να μου στείλουν αυτοί σε άλλο νούμερο, ποιος το χρεώνεται και πως;

Επίσης, έχει κανείς υπόψη ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να τα επιστρέψω; Κούριερ; Ελτά;

 

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ: Βρήκα ένα παλιό πόστ αλλά δεν έλεγε σίγουρα τι γίνεται και είναι και παλιό. Στο σάιτ του σπορτνταϊρέκτ δε βρήκα κάτι.

καλησπερα φιλε μου.απο την στιγμη που το λαθος ειναι δικο σου και οχι της εταιριας υποθετω οτι αν το επιστρεψεις και το ξαναστειλουν θα χρεωθεις ξανα μεταφορικα.

ωστοσο μπορεις να γλιτωσεις τα μεταφορικα οταν θα το στειλεις πισω αν εκανες αγορα μεσω paypal.επισης ειναι πολυ ευελικτοι και δεν θα σου πουν τιποτα επειδη θα το επιστρεψεις.εγω επεστρεψα τον ιουνιο τρια μπλουζακια πηρα τα μεταφορικα απο το paypal και μου εβαλαν τα λεφτα απο το sportdirect στο paypal balance οταν πηραν τα επιστρεφομενα.

η αποφαση ειναι δικια σου να δεις αν αξιζει ή οχι.

τελος το paypal καλυπτει μεχρι 30 ευρω μεταφορικα στις επιστροφες οποτε παλι ειναι δικια σου επιλογη.

ελπιζω να βοηθησα.καλη σου μερα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@apostolisk4 βοήθησε μας λίγο με το paypal.

 

Έχεις κάποιο λινκ για αυτό?

Τα μπλουζάκια πως τα επέστρεψες, πόσο κόστισε και τι έκανες στο paypal? Τους έστειλες απόδειξη συναλλαγής?

 

Θέλω να επιστρέψω 1 ζευγάρι παπούτσια, αν δεν καταφέρω να το πουλήσω εδώ σε κάποιον... Απλά τα ΕΛΤΑ έχουν κόστος κάπόυ στα 25-30ευρώ.

http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CE%B9.aspx

 

Τέλος την ενεργοποίηση της υπηρεσίας την έκανα τώρα. Ξέρεις αν ισχύει και για τις προηγούμενες αγορές? Εσύ, πριν κάνεις το refund, είχες ενεργοποιήσει ήδη από πριν την υπηρεσία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@apostolisk4 βοήθησε μας λίγο με το paypal.

 

Έχεις κάποιο λινκ για αυτό?

Τα μπλουζάκια πως τα επέστρεψες, πόσο κόστισε και τι έκανες στο paypal? Τους έστειλες απόδειξη συναλλαγής?

 

Θέλω να επιστρέψω 1 ζευγάρι παπούτσια, αν δεν καταφέρω να το πουλήσω εδώ σε κάποιον... Απλά τα ΕΛΤΑ έχουν κόστος κάπόυ στα 25-30ευρώ.

http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CE%B9.aspx

 

Τέλος την ενεργοποίηση της υπηρεσίας την έκανα τώρα. Ξέρεις αν ισχύει και για τις προηγούμενες αγορές? Εσύ, πριν κάνεις το refund, είχες ενεργοποιήσει ήδη από πριν την υπηρεσία?

αυτο ειναι το λινκ https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/refunded-returns.

η διαδικασια ειναι απλη.πηγα στα ελτα εβγαλα φωτογραφια το δεμα να φαινεται δηλαδη οτι τα στελνω στο sportdirect και την αποδειξη που να φαινεται το ποσο που πληρωσα και ενα print screen απο το paypal οταν τα ειχα αγορασει.μου κοστισε 12-13 ευρω τα οποια μπηκαν σε 2-3 μερες.οταν εφτασαν τα αντικειμενα αγγλια μου εβαλαν τα λεφτα στο λογαριασμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... και μία ακόμα "ερώτηση":

 

Στο return advice στη στήλη return code τί έβαλες θυμάσαι?

A/ Exchange Required

Β/ Product not required

C/ Item is faulty

D/ Product was not ordered

 

Λογικά το (Β) μου φαίνεται...

Αν βάλω όμως το (Α) θα μου στείλουν άλλο μέγεθος?

 

ΥΓ. Ρώτησα τα ΕΛΤΑ και το κουτί παπούτσια πηγαίνει σαν επιστολή με κόστος 11,20 συστημένο (μεχρι 1χγρ)... το βάρος των δικων μου παπουτσιών είναι κάπου 800γρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... και μία ακόμα "ερώτηση":

 

Στο return advice στη στήλη return code τί έβαλες θυμάσαι?

A/ Exchange Required

Β/ Product not required

C/ Item is faulty

D/ Product was not ordered

 

Λογικά το (Β) μου φαίνεται...

Αν βάλω όμως το (Α) θα μου στείλουν άλλο μέγεθος?

 

ΥΓ. Ρώτησα τα ΕΛΤΑ και το κουτί παπούτσια πηγαίνει σαν επιστολή με κόστος 11,20 συστημένο (μεχρι 1χγρ)... το βάρος των δικων μου παπουτσιών είναι κάπου 800γρ

ειχα βαλει το Α αλλα μετα αλλαξα γνωμη και μου ειπαν οτι δεν παιζει και πολυ ρολο γιατι ετσι και αλλιως θα μου εβαζαν τα λεφτα στο λογαριασμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραγγείλει απο την Κυριακή το βράδυ και η παραγγελία είναι ακόμα ΄΄ status Processing''  . ( standard delivery επέλεξα ).

Το ίδιο συμβαίνει και με εσας? Ισως έχει πέσει πολλή δουλειά εκει λόγω Χριστουγέννων.Σε πόσες μέρες φτάνει περίπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...