Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γράφω προς ενημέρωση καθώς μπορεί να βρεθεί και άλλος γκαντέμης όσο εγώ. Χάθηκε η παραγγελία μου την ώρα που έφτασε Αθήνα, το κουριερ ενημέρωσε το sd και το sd είπε να απευθυνθώ σε αυτούς, σε ολα τα νορμαλ μυνηματα δεν απάντουσε κανείς ούτε facebook ούτε email ουτε στην φόρμα που συμπληρώνεις, μόλις άρχισα να βρίζω και να λεω μου κλέψατε τα λεφτά απάντησαν κατευθείαν. Καταλήξαμε να μου στείλουν όσα απο την παραγγελία μου υπάρχουν σε στοκ, evoucher για το υπόλοιπο ποσό(καθώς είχα revolut) και επιστροφή μεταφορικών (και εκει μπέρδεμα τους είπα η κάρτα μου δεν δέχεται refund και αυτοί έκαναν,δεν πιστεύω οτι είναι κάτι θα το λύσω). Στην λύση αυτή καταλήξαμε ενώ τους λέω απο την πρώτη μέρα στείλτε μου evoucher να ξαναπαραγγείλω  :eek: . 9-3 έκανα αρχική παραγγελία τώρα συλλέγουν τα προϊοντα που είναι σε στοκ.. αλλη φορά θα παρω απο το χονγκ κονγκ  :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας παιδια

 

θελα να ρωτησω αν παιζει ακομα η φαση που η paypal σου επιστεφει τα ταχυδρομικα εξοδα σε περιπτωση αλλαγης προιοντων που αγορασες απο sd.

 

ευχαριστω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά έχω πάρει αυτά τα ποδοσφαιρικά με σχάρα

http://www.sportsdirect.com/adidas-ace-15-4-tf-mens-trainers-263325?colcode=26332503

42 νούμερο και μου είναι μικρά όποιος θέλει μου λέει 38 ευρώ τα πείρα και τα δίνω 30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν βγαλει τα reviews απο ολα τα προϊοντα ή ειναι η ιδεα μου;;

 

ναι και εχει δημιουργηθει μεγαλο θεμα με μεγεθη...

 

επισης το ιδιο προιον το αγορασα 6 μηνες μετα και ήταν διαφορετικές οι διαστάσεις στο ιδιο μεγεθος... τι παιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και εχει δημιουργηθει μεγαλο θεμα με μεγεθη...

 

επισης το ιδιο προιον το αγορασα 6 μηνες μετα και ήταν διαφορετικές οι διαστάσεις στο ιδιο μεγεθος... τι παιζει;

Προφανώς κάποια απο τα προιοντα είναι δευτερης διαλογής γιατι μου έχει τύχει ακομη και σε παπουτσια nike suede να βραχούν κ να ξεβάψουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μέχρι και σήμερα έχει προσφορές το sportsfactory

http://www.sportsfactory.gr/sfactory/el/home.html

 

Αν βρείτε νούμερο, έχει μερικές πολύ καλές τιμές, χωρίς μεταφορικά πάνω από 70€, με δωρεάν επιστροφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια θελω να παρω αυτα τα παπουτσια http://www.sportsdirect.com/jack-and-jones-spider-canvas-shoes-246005?colcode=24600526 στα asiqs που φοραω τωρα το νουμερο μου ειναι 42. τι νουμερο λετε να τα παρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο μενα παιδες.νεο μελος οπως φαινεται γιατι ψαχνομαι καιρο για παραγγελια απο sports direct και δεν βρισκω ακρη 100% πουθενα.η αληθεια ειναι οτι θελω να κανω μια μεγαλη παραγγελια(γυρω στα 700)και θελω να το ψαξω με σιγουρια οσο μπορω.λοιπον εκανα λογαριασμο paypal και εχω φιλο στην ολλανδια ο οποιος μου εκανε link το δικο του bank account(για αποφυγη capital controls προφανως) αλλα τωρα 5 μερες γραφει checking στο account type(οποτε μαλλον ακομα το επεξεργαζεται υποθετω).εκανα μια αποπειρα μεσω sports direct αλλα με παραπεμπει να συνδεσω και καρτα.τωρα να περιμενω να τελειωσει το checking στο account type και να μου τα περασει στο balance η να του πω να συνδεσει και την καρτα ωστε να τα τραβηξει απευθειας απο την καρτα?ειναι προαπαιτουμενη η χρηση καρτας για αγορα μεσω paypal στο sports direct η γινεται και μεσω balance?υποψιν οτι εχει προσβαση και ο φιλος μου απο το εξωτερικο στο account για να μου συνδεσει τον λογαριασμο του προφανως.σορυ για το μεγαλο ποστ,ευελπιστω και εκλιπαρω πραγματικα για μια σοβαρη βοηθεια εδω για να τα βαλω σε μια σειρα.εψαχνα την απαντηση καπου στο νημα αλλα ειναι αχανες.σας ευχαριστω προκαταβολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς, καλώς ήρθες στο forum.

Όλα αυτά που ρωτάς είναι διαδικαστικά ζητήματα του αφορούν το PayPal και όχι το Sportsdirect, οπότε θα ήταν λογικότερο να τα ρωτήσεις στο αντίστοιχο topic που υπάρχει ήδη, γιατί εδώ είναι offtopic.

Επιγραμματικά θα σου γράψω τα εξής:

 

1) Δεν γίνεται στο PayPal άλλος να είναι ο κάτοχος και να συνδέονται κάρτες και λογαριασμοί άλλου ατόμου.

Αν λοιπόν έχεις φτιάξει λογαριασμό με δικά σου στοιχεία, θα πρέπει να αφαιρέσεις τον τραπεζικό λογαριασμό του φίλου σου και να του ζητήσεις να δημιουργήσει εκείνος δικό του στο PayPal με τα πραγματικά του στοιχεία. Μετά, θα συνδέσει τον τραπεζικό λογαριασμό και την κάρτα του, ενώ στη διεύθυνση αποστολής εκτός από τη δικιά του, να προσθέσει και μια δεύτερη που θα είναι η δικιά σου. Αυτή τη δεύτερη, κατά τη διάρκεια της προσθήκης, θα πρέπει να την επιλέξει ως "Gift Address" για να ορίσει και το όνοματεπώνυμο του παραλήπτη, δηλαδή το δικό σου. Οπότε, όταν γίνεται κάποια παραγγελία για εσένα, θα επιλέγει τη δεύτερη με τα δικά σου στοιχεία και θα έρχονται τα πράγματα κανονικά σ' εσένα.

 

2) Το "Chenking" που σου γράφει στον τραπεζικό λογαριασμό, σημαίνει "Checking Account", δηλαδή "Τρεχούμενος Λογαριασμός" και όχι ότι ελέγχει κάτι πάνω σ' αυτόν το PayPal. Από την πρώτη στιγμή έχει προστεθεί σωστά και δεν κάνει κάποιους ελέγχους το PayPal. Αν όμως πας να στείλεις λεφτά από αυτό το λογαριασμό που είναι στο όνομα του φίλου σου, στο λογαριασμό σου στο PayPal που είναι στο δικό σου όνομα, όταν το PayPal παραλάβει το έμβασμα, θα δει την ασυμφωνία, θα ακυρώσει τη συναλλαγή και θα επιστραφούν τα λεφτά πίσω στην τράπεζα.

 

3) Για να κάνεις αγορές με το balance, πρέπει να βάλεις λεφτά μέσα. Δεν γίνεται αυτομάτως μόνο και μόνο επειδή προστέθηκε ο τραπεζικός λογαριασμός. Θα πρέπει δηλαδή να σταλούν τα λεφτά από τον τραπεζικό λογαριασμό με έμβασμα στο PayPal. Αν πατήσεις πάνω στο Top Up σου γράφει τα στοιχεία που πρέπει να συμπληρώσεις για το έμβασμα.

 

4) Αν θέλεις να γίνονται άμεσα οι αγορές και όχι να περιμένεις πότε θα μπουν τα λεφτά στο balance με το έμβασμα, που θέλει 2 εργάσιμες μέρες περίπου, θα πρέπει να προστεθεί η κάρτα του φίλου σου, ώστε οι συναλλαγές να γίνονται απευθείας από την κάρτα. Αρκεί να υπάρχει το αντίστοιχο ποσό μέσα στον τραπεζικό λογαριασμό για να μπορέσει να το αντλήσει η κάρτα.

 

Και όπως είπα στην αρχή, όλα αυτά με λογαριασμό που θα φτιάξει ο φίλος σου και θα ανήκει σε εκείνον. Θεωρητικά, μπορείς και στον υπάρχοντα λογαριασμό να αλλάξεις τα στοιχεία που είχες δώσει και να βάλεις του φίλου σου, αλλά λογικά για κάτι τέτοιο το PayPal θα σου ζητήσει έγγραφα πιστοποίησης και θα μπερδευτεί λίγο η κατάσταση. Οπότε, καλύτερα να αφαιρεθεί ο τραπεζικός λογαριασμός, για να μην υπάρχει σε αυτό το προφίλ και να φτιαχτεί άλλος από την αρχή, σωστά αυτή τη φορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας παρακαλω επειδη ειμαι αρχαριος,ας μου εξηγησει καποιος τον τροπο που μπορω να παραγγειλω.Κατεβασα την εφαρμογη της Axis,συμπηρωσα τα στοιχεια μου και μου εστειλαν το sms με τον κωδικο.Τα επομενα βηματα παρακαλω ποια ειναι?Ευχαριστω εκ των προτερων

Επεξ/σία από lawan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...