Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ήξερα ότι πολλοί έλληνες καταστηματάρχες αγοράζουν από sportsdirect με τιμή χώμα και πουλάνε στο κατάστημα εδώ τριπλάσια τιμή.

Ξέρεις ποιο είναι το θέμα για εμένα? Θα το αγοράσουν 10 ενα πόλο μπλουζάκι adidas και θα το βάλουν 40, δεν θα το βάλουν 15 να κερδίσουν και αυτοί και εμεις που θα το δοκιμάσουμε πριν το πάρουμε, μετά βγάζουν ανακοινώσεις για sportsdirect γτ θέλουν να ψωνίζουν μόνο αυτοί. ουστ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα!Υπάρχει κουπόνι -10% στα runing παπουτσία δεν μπορώ να καταλάβω όμως με τι διάρκεια..Αν ξερει καποιος ως ποτε ειναι η προσφορά ας μας πει.. Ένα από τα καταστήματα που φέρνει από sportsdirect είναι το almaspor με πολύ μεγάλο καπέλο στης τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες ξερει κανεις τι παιζει με τις αλλαγες και ποσο πανε μεταφορικα;

 

Αλλαγές:

http://www.insomnia.gr/topic/466957-to-topic-%CF%84%CE%BF%CF%85-sportsdirectcom/page-326?do=findComment&comment=54572676

 

Μεταφορικά ξεκινάνε από 11€ και ανεβαίνουν αναλόγως το βάρος των προϊόντων. Συμφέρει συγκεντρωτική αγορά για να μοιραστούν και τα μεταφορικά (κοινώς ενημέρωσε συγγενείς και φίλους, να κάνετε μία παραγγελία).

Μία-δύο φορές το χρόνο δίνουν σε προσφορά τα μεταφορικά δωρεάν, συνήθως ισχύει για λίγες ώρες, οπότε είναι ψιλο-τζόκερ να το πετύχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαγές:

http://www.insomnia.gr/topic/466957-to-topic-%CF%84%CE%BF%CF%85-sportsdirectcom/page-326?do=findComment&comment=54572676

 

Μεταφορικά ξεκινάνε από 11€ και ανεβαίνουν αναλόγως το βάρος των προϊόντων. Συμφέρει συγκεντρωτική αγορά για να μοιραστούν και τα μεταφορικά (κοινώς ενημέρωσε συγγενείς και φίλους, να κάνετε μία παραγγελία).

Μία-δύο φορές το χρόνο δίνουν σε προσφορά τα μεταφορικά δωρεάν, συνήθως ισχύει για λίγες ώρες, οπότε είναι ψιλο-τζόκερ να το πετύχεις.

το θεμα ειναι οτι εχω ηδη παραγγειλει και δεν μου κανουν, να τους ενημερωσω κιολας οτι 8ελω αλλαγη? ή ν τα σειλω ετσι? και κατι ακομη, ελτα η ν παω dhl?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ είχα παραγγείλει 3 παντελόνια Pierre Cardin κι ένα μπουφάν και το ένα παντελόνι έχει ένα ελάττωμα στο φερμουάρ, σαν η μισή του πλευρά του να είναι μακρύτερη (να έχουν ράψει μεγαλύτερο κομμάτι φερμουάρ από το άλλο μισό, με συνέπεια να κλείνει πολύ δύσκολα.

 

Σύμφωνα με όσα γράφτηκαν εδώ λοιπόν, αν ζητήσω αλλαγή (και υπάρχει διαθέσιμο άλλο τέτοιο προϊόν) τα νέα μεταφορικά για Ελλάδα τα αναλαμβάνουν αυτοί; Δεν πληρώνω δεύτερη φορά μεταφορικά, σωστά;

http://www.insomnia.gr/topic/466957-to-topic-του-sportsdirectcom/page-326#entry54572676

 

 

Πάντως γενικά είμαι απογοητευμένος από την ποιότητα των Pierre Cardin παντελονιών...

- 3 παντελόνια, όλα μέγεθος 36 Regular και καθένα σαν να είναι λίγο διαφορετικό νούμερο...σαν να μην υπάρχει συνέπεια στο μέτρημα/ράψιμο.

- το ένα έχει πρόβλημα στο φερμουάρ, που θα περιμενα να συναντήσω μόνο σε αρκετά φτηνιάρικο προϊόν.

- το άλλο έχει στραβο-ραμμένες ραφές σε δυο σημεία, και σ' άλλο ένα σημείο έχει εμφανέστατα ξηλωμένη ραφή και νέα ραφή από πάνω (σαν σε κάτι παντελόνια του Lidl).

 

Θα τα ενέτασσα πλέον στην "οικονομική"-χαμηλή κατηγορία ως προς τη ποιότητα....δλδ στην κανονική τους τιμή δεν νομίζω ότι αξίζουν με τίποτα, μόνο στην τιμή προσφοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ είχα παραγγείλει 3 παντελόνια Pierre Cardin κι ένα μπουφάν και το ένα παντελόνι έχει ένα ελάττωμα στο φερμουάρ, σαν η μισή του πλευρά του να είναι μακρύτερη (να έχουν ράψει μεγαλύτερο κομμάτι φερμουάρ από το άλλο μισό, με συνέπεια να κλείνει πολύ δύσκολα.

 

Σύμφωνα με όσα γράφτηκαν εδώ λοιπόν, αν ζητήσω αλλαγή (και υπάρχει διαθέσιμο άλλο τέτοιο προϊόν) τα νέα μεταφορικά για Ελλάδα τα αναλαμβάνουν αυτοί; Δεν πληρώνω δεύτερη φορά μεταφορικά, σωστά;

http://www.insomnia.gr/topic/466957-to-topic-του-sportsdirectcom/page-326#entry54572676

 

 

Πάντως γενικά είμαι απογοητευμένος από την ποιότητα των Pierre Cardin παντελονιών...

- 3 παντελόνια, όλα μέγεθος 36 Regular και καθένα σαν να είναι λίγο διαφορετικό νούμερο...σαν να μην υπάρχει συνέπεια στο μέτρημα/ράψιμο.

- το ένα έχει πρόβλημα στο φερμουάρ, που θα περιμενα να συναντήσω μόνο σε αρκετά φτηνιάρικο προϊόν.

- το άλλο έχει στραβο-ραμμένες ραφές σε δυο σημεία, και σ' άλλο ένα σημείο έχει εμφανέστατα ξηλωμένη ραφή και νέα ραφή από πάνω (σαν σε κάτι παντελόνια του Lidl).

 

Θα τα ενέτασσα πλέον στην "οικονομική"-χαμηλή κατηγορία ως προς τη ποιότητα....δλδ στην κανονική τους τιμή δεν νομίζω ότι αξίζουν με τίποτα, μόνο στην τιμή προσφοράς.

 

Για τα μεταφορικά: Αναλαμβάνεις το κόστος της επιστροφής στην Αγγλία, και αυτοί αναλαμβάνουν το κόστος μα σου στείλουν πίσω ότι προϊών έχετε συμφωνήσει.

Αν έχεις πληρώσει με paypal Και εχεις ενεργοποιήσει το feature του paypal για αποζημίωση μεταφορικών, τότε δεν θα σου κοστίσει η επιστροφή στη Αγγλία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα μεταφορικά: Αναλαμβάνεις το κόστος της επιστροφής στην Αγγλία, και αυτοί αναλαμβάνουν το κόστος μα σου στείλουν πίσω ότι προϊών έχετε συμφωνήσει.

Αν έχεις πληρώσει με paypal Και εχεις ενεργοποιήσει το feature του paypal για αποζημίωση μεταφορικών, τότε δεν θα σου κοστίσει η επιστροφή στη Αγγλία 

 

Ωραία, για τα μεταφορικά του SD ήθελα να βεβαιωθώ...για τις επιστροφές του Paypal το ξέρω, το έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν...

 

Πάντως οι "paypal returns" νομίζω σε καλύπτουν ακόμη και αν δεν είχες προηγουμένως (δλδ πριν την αγορά) ενεργοποιήσει το πρόγραμμα...αρκεί να "τρέχει" για τη συγκεκριμένη περίοδο...

...ευτυχώς ανανεώθηκε και για το 2016...

 

...τουλάχιστον το Δεκέμβρη που το είχα χρησιμοποιήσει, το ενεργοποίησα όταν χρειάστηκε να επιστρέψω παραγγελία που είχα κάνει νωρίτερα και μου επέστρεψαν τα χρήματα (16€ περίπου) σε καμιά βδομάδα αφού τους έδωσα αποδείξεις κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάζουν ανακοινώσεις? Που έγινε αυτό, για δώσε κανα λινκ να δούμε

Είναι παλιο αυτο που λέω ειχε βγάλει η αντιπροσωπεία της lonsdale στην Ελλάδα ίσως να είχε γραφτεί και εδω, θα επανέλθω όταν το βρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια υπενθυμιση..

Το Sportsdirect πρωτου γινει γνωστο στον μεσο Ελληνα(την τελευταια πενταετια) ειχε μεταφορικα απο 30€ για την Ελλαδα.Τοτε πραγματικα μαζευομασταν για να βγουν τα μεταφορικα.Reviews κτλ δεν παιζαν οποτε επρεπε να ησουν προσεκτικος για το καθετι που εβαζες στο καλαθι και δεν ηθελες να μπλεξεις με επιστροφες.Αν εξαιρεσεις τον χρονο μεταφορας(που αλλαξε) κατα τα αλλα πρεπει να ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι παλιο αυτο που λέω ειχε βγάλει η αντιπροσωπεία της lonsdale στην Ελλάδα ίσως να είχε γραφτεί και εδω, θα επανέλθω όταν το βρω.

Οk dont sorry Ευχαριστώ-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι παλιο αυτο που λέω ειχε βγάλει η αντιπροσωπεία της lonsdale στην Ελλάδα ίσως να είχε γραφτεί και εδω, θα επανέλθω όταν το βρω.

Δεν υπαρχει αντιπροσωπεια της Lonsdale.

Η Lonsdale οπως και πολλες αλλες εταιριες ανηκουν στην Sportsdirect.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει αντιπροσωπεια της Lonsdale.

Η Lonsdale οπως και πολλες αλλες εταιριες ανηκουν στην Sportsdirect.

Sorry δεν ξέρω τι ακριβώς είναι, σε αυτό αναφέρομαι πάντως http://www.lonsdalehellas.gr/poiotiko-rouxo-lonsdale

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...