Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sorry δεν ξέρω τι ακριβώς είναι, σε αυτό αναφέρομαι πάντως http://www.lonsdalehellas.gr/poiotiko-rouxo-lonsdale

Υπαρχουν τα γνωστα Lonsdale της Sportsdirect που ειναι φθηνοτερα και κυκλοφορουν απο την σελιδα Sportsdirect,τα φυσικα καταστηματα της και το lonsdale.com

Υπαρχουν επισης τα Lonsdale που κυκλοφορουν στην Αυστραλια,Γερμανια απο αλλες εταιριες(ειτε με την αδεια της Sportsdirect,ειτε ανηκουν στον ιδιο μετοχο κτλ) και ειναι πιο ακριβα μεν αλλα σχεδιαστικα και ποιοτικα καλυτερα.

 

Ολα γνησια ειναι και το χρημα ειτε αμεσα ειτε εμμεσα θα καταληξει στην Sportsdirect.

 

 

ΥΓ.Το ιδιο γινεται με την Everlast.

ΥΓ2.Ειτε απο sportsdirect,ειτε "Γερμανια",ειτε απο Αυστραλια ναι μεν το λογοτυπο London αλλα κατα τα αλλα Μπαγκλαντες,Κινα,Ταιλανδη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταίες μέρες είδα ότι έχει πάρα πολλά αρώματα και γυαλιά ηλίου

τα έχετε χαζέψει?. Παλιά αρώματα αλλά πολύ φτηνά

Δοκίμασα να παραγγείλω άρωμα αλλά μου στείλανε e-mail ότι δεν στέλνουν τέτοιου είδους προϊόντα στο εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ λες? Δηλαδή σου κόψανε την παραγγελία ή σου επιστρέψανε τα λεφτά?

 

Εγώ παλιότερα που είχα παραγγείλει , μεταξύ άλλων και 1 παιδικό lip gloss, μου έστειλαν mail ότι δε στέλνουν τέτοια προιόντα σε άλλες χώρες και ζητούσαν επιβεβαίωση ώστε να συνεχιστεί η παραγγελία χωρίς αυτό.Δεν υπήρξε δηλ. ιδιαίτερη καθυστέρηση στην παραγγελία μου. Επειδή έχω γύρω στο εξάμηνο να παραγγείλω από το SD κι άλλο τόσο να παρακολουθήσω το topic, εξακολουθεί να κάνει περίπου 10 μέρες να φτάσει η παραγγελία? Δεν πιστεύω να αυξήθηκαν οι μέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν γίνει ξεφτίλα τα μεταφορικά.

 

Βάζω 4-5 πραγματάκια και πάει αμέσως στα 14,99 ευρώ.

 

Στα 8-9 πραγματάκια που θέλω, (ελαφριά και μικρά) πάει στα 19,99 ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν γίνει ξεφτίλα τα μεταφορικά.

 

Βάζω 4-5 πραγματάκια και πάει αμέσως στα 14,99 ευρώ.

 

Στα 8-9 πραγματάκια που θέλω, (ελαφριά και μικρά) πάει στα 19,99 ευρώ...

 

Δεν έχω ψωνίσει από εκεί ο ίδιος, αλλά βλέπω ότι το woomie.gr έχει ακριβώς τα προϊόντα του SportsDirect με αποθήκες μάλλον  Βαλκάνια, κι έχει 4€ μεταφορικά ανεξαρτήτως βάρους και αριθμού προϊόντων...

 

Το σημαντικότερο, υποστηρίζει αποστολή με αντικαταβολή.

http://woomie.gr/

 

 

Όταν το έψαξα δεν βρήκα κάτι αρνητικό, απατεωνιές κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4-5 ζευγάρια παπουτσια? 

 

5 πράγματα, μικρού όγκου και βάρους, όσο ένα και μισό κουτί παπούτσια.

 

Δεν έχω ψωνίσει από εκεί ο ίδιος, αλλά βλέπω ότι το woomie.gr έχει ακριβώς τα προϊόντα του SportsDirect με αποθήκες μάλλον  Βαλκάνια, κι έχει 4€ μεταφορικά ανεξαρτήτως βάρους και αριθμού προϊόντων...

 

 

 

Τα ίδια προϊόντα, με + ~50% καπέλο στις τιμές τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επιβεβαιωνω και εγω, εκανα παραγγελια και ξεχασα κατι παγουρια που ηθελα. Δοκιμασα να κανω νεα παραγγελια με ΜΟΝΟ δυο πλαστικα μπουκαλια νερου 1λιτρο το καθενα και μου δινει μεταφορικα 9,98€ η 13€ αναλογα τον τροπο. Φυσικα για κατι τοσο μικρο (συνολικης αξιας λιγοτερο απο 10€ δεν κανω ξεχωριστη παραγγελεια, θα περιμενω να μαζευτουνε παλι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 πράγματα, μικρού όγκου και βάρους, όσο ένα και μισό κουτί παπούτσια.

 

 

Τα ίδια προϊόντα, με + ~50% καπέλο στις τιμές τους...

 

Μάλλον κοιτάς προϊόντα κοντά στο 10€...όσο κοιταξα η επιβάρυνση ήταν είτε μηδαμινή (κάτι ζευγάρια κάλτσες πχ) είτε γύρω στα 3-5€...

 

Αν κάτι κάνει 50€, δεν νομίζω πως αυξάνεται κατά 50%, ας πούμε, όσο κοίταξα....

 

Αναλόγως τί θέλει να ψωνίσει κάποιος (πχ 2-3 πράγματα κοντά στο 10€ στην αρχική τιμή του μαγαζιού) μπορεί να βγαίνει κοντά το ίδιο μαζί με τα μεταφορικά των 10€+ που θέλει το SD + την απουσία υποχρέωσης εμβάσματος κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ψωνισει απο το woomie.απο Βουλγαρια στα στελνουν αφου αυτοι πρωτα ταχουν παρει απο sportsdirect.οι τιμες ειναι παραπανω απο sportsdirect.αν ομως παρεις ενα το πολυ δυο πραγματα σου ερχεται το ιδιο γιατι εχει μεταφορικα 4 ευρω.για παραπανω πραγματα δεν συμφερει.θετικο επισης οτι εχει αντικαταβολη.ουτε capital controls ουτε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα τελευταια χρονια ψωνιζω απο το SD και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος  και με την ποιοτητα και με τις τιμες και με τα μεγεθη και σε σχεση παντα με τις τιμες με την ελλαδα το SD δεν συγκρινεται αλλα γιανα πουμε και του στραβου το δικαιο οτι δινεις περνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ λες? Δηλαδή σου κόψανε την παραγγελία ή σου επιστρέψανε τα λεφτά?

Η παραγγελία έγινε κανονικά γιατί αγόρασα και κάτι μπλούζες. τα λεφτά για το άρωμα μου τα επέστρεψαν. 

Εγώ παλιότερα που είχα παραγγείλει , μεταξύ άλλων και 1 παιδικό lip gloss, μου έστειλαν mail ότι δε στέλνουν τέτοια προιόντα σε άλλες χώρες και ζητούσαν επιβεβαίωση ώστε να συνεχιστεί η παραγγελία χωρίς αυτό.Δεν υπήρξε δηλ. ιδιαίτερη καθυστέρηση στην παραγγελία μου. Επειδή έχω γύρω στο εξάμηνο να παραγγείλω από το SD κι άλλο τόσο να παρακολουθήσω το topic, εξακολουθεί να κάνει περίπου 10 μέρες να φτάσει η παραγγελία? Δεν πιστεύω να αυξήθηκαν οι μέρες...

Δεν αυξήθηκαν τόσο κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...