Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια κοιταω τζινακια nofear,kangol,firetrap....Eχω αγορασει τζιν lee cooper και ειμαι στο 34,οπως και στα ελληνικα..

Η απορια μου ειναι αν οι παραπανω εταιριες που ανεφερα ειναι στην ιδια γραμμη με τα lee cooper,ωστε να ριξω μια παραγγελια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παραγγείλει παντελόνια Pierre Cardin (Chinos, Bedford, Linen) και τώρα υπέπεσε στην αντίληψή μου κάτι που στην αρχή το είχα αγνοήσει...

 

Σε μέγεθος 36 R(egular) στο ύψος μου (1.84-5) έρχονται ίσα-ίσα όταν στέκομαι όρθιος, αλλά με κοντό καλοκαιρινό παπούτσι ανασηκώνονται κάπως τα μπατζάκια πάνω από το παπούτσι, με τρόπο που δεν έχω συνηθίσει και προσέχοντάς το τώρα με ενοχλεί λίγο...

 

...δεν είναι πολύ έντονο, αλλά είναι αρκούντως εμφανές για να προβληματίσει...είναι στο όριο...

 

Πόση διαφορά έχουν τα Regular από τα Long μεγέθη των Pierre Cardin;

 

Ένα κακό δείγμα φωτογραφίας από καθρέφτη, πάνω στη κίνηση.

pc36r.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας θέλω να παρεγγείλω αυτά τα Παπούτσια

http://www.sportsdirect.com/everlast-judofast-mens-trainers-119073?colcode=11907301

 

Είναι Everlast ξέρει κανείς εαν το Καλούπι είναι κανονικό δηλαδή το  9 είναι το δικό μας το 43

ή εαν έχει στενή γραμή?


Παιδια κοιταω τζινακια nofear,kangol,firetrap....Eχω αγορασει τζιν lee cooper και ειμαι στο 34,οπως και στα ελληνικα..

Η απορια μου ειναι αν οι παραπανω εταιριες που ανεφερα ειναι στην ιδια γραμμη με τα lee cooper,ωστε να ριξω μια παραγγελια...

Γεια σου φίλε μου επειδή θα πάρω και εγώ άμεσα 2 Τζιν Lee Cooper και δεν έχω ξαναπάρει μπορείς να μου πεις το ύψος σου και το βάρος σου? Εγώ είμαι 1.85 και 110 Κιλά και θέλω να πάρω το 38 Νούμερο αλλά δεν είμαι σίγουρος για το Νούμερο εαν μου κάνει.

Και κάτι ακόμα σαν ποιότητα πως σου φαίνονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας θέλω να παρεγγείλω αυτά τα Παπούτσια

http://www.sportsdirect.com/everlast-judofast-mens-trainers-119073?colcode=11907301

 

Είναι Everlast ξέρει κανείς εαν το Καλούπι είναι κανονικό δηλαδή το  9 είναι το δικό μας το 43

ή εαν έχει στενή γραμή?

Γεια σου φίλε μου επειδή θα πάρω και εγώ άμεσα 2 Τζιν Lee Cooper και δεν έχω ξαναπάρει μπορείς να μου πεις το ύψος σου και το βάρος σου? Εγώ είμαι 1.85 και 110 Κιλά και θέλω να πάρω το 38 Νούμερο αλλά δεν είμαι σίγουρος για το Νούμερο εαν μου κάνει.

Και κάτι ακόμα σαν ποιότητα πως σου φαίνονται?

Εγω πηρα 2 φθηνα τζιν και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Ειμαι 1.80-90 κιλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εχετε να πειτε γιαυτο??

 

 

Κίτρινος τύπος

 

Λίγο Κίνα μέσα στην Αγγλία

Δε θα μας πείραζε όμως να είχαμε και εμείς ένα τέτοια κατάστημα από έναν Ελληνα και να δουλεύανε όντως κάποιοι άνθρωποι

 

Εν κατακλείδι για τα εργασιακά προφανώς υπάρχει πίεση. Αλλά από θέματα ποιότητας δεν αισθάνθηκα ποτέ ότι με κλέβουν . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις τιμές προσφοράς δεν σε κλέβουν, αλλά στις κανονικές τιμές είναι ασύμφορο από θέμα ποιότητας και τιμής...

 

Επίσης πουλάει αρκετές μάρκες "γνωστές" (πχ Lee Cooper), με αρκετά κατώτερη ποιότητα σε σχέση με αυτό που θα περίμενε κανείς...

...ασφαλώς ψάχνουν το "sweet-spot" του ελάχιστου κόστους και της αποδεκτής ποιότητας...

 

Προσωπικά από θέμα ποιότητας είμαι κάπως απογοητευμένος από τα παπούτσια Lee Copper και τα παντελόνια Pierre Cardin που αγόρασα...

- Τα "δερμάτινα" μποτάκια Lee Cooper είναι πολύ "πλαστικά" με αποτέλεσμα να "βράζει" το πόδι μέσα ακόμη και τον χειμώνα (ασφαλώς γνώριζα πως πρόκειται για ψεύτικο δέρμα, αλλά και πάλι χαμηλής ποιότητας), και η σόλα είναι πολύ ευαίσθητη, τρίβεται με το παραμικρό...δεν ξέρω πόσο θα επιβιώσει

- Κάτι αθλητικά Donnay για τρέξιμο που πήρα ήταν χειρότερα κι από τα παπούτσια λαϊκής, σε λιγότερο από μήνα χρήσης για 1-2 ώρες την ημέρα ΧΑΛΑΡΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ, ψιλοέλιωσε ο πάτος και τρύπησε εσωτερικά κι εξωτερικά.

- Τα Pierre Cardin παντελόνια που πήρα είχαν αρκετούτσικα θέματα που συναντά κανείς στα κατώτερης ποιότητας ενδύματα: προβληματικά φερμουάρ, στραβές ραφές, ξηλωμένες και ξαναραμμένες ραφές, ασυνέπεια στο μέτρημα/κόψιμο, ώστε να μην μοιάζουν να είναι καν το ίδιο νούμερο (size)...

 

Μετά από αυτές τις δύο αγορές, δεν μπορώ να πω ότι θα έτρεχα να παραγγείλω ξανά...σου δίνει τιμές και "ονόματα" που θαρρείς ότι "τους κλέβεις", αλλά στη πράξη σου δίνουν κάτι ανάλογο του κόστους που πλήρωσες.

 

...για αθλητικά βρήκα το Sportsfactory.gr που όταν έχει προσφορές, αν βρεις μέγεθος, θα πάρεις καλές μάρκες σε χαμηλές τιμές, χωρίς υψηλά ή χωρίς καθόλου μεταφορικά σε 2-3 μέρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στα πολυ φτηνά παπούτσι κι εγω δεν είμαι ικανοποιημένος και δε θα ξαναπάρω.

Βραζει το πόδι μου όντως

 

Στην αρχή δοκίμασα μερικά 

 

Τώρα ξέρω και παραγγέλνω συγκεκριμένα και δε ρισκάρω και πάρα πολυ

Εχω χάσει περί τα 20 ευρω σε αρρηστα πράγματα στα 3 χρόνια

 

Αλλά πχ στα slazenger (Τα 30 ευρω της Nike για μία φόρμα παντελόνι είναι πάρα πολλα) και στα no fear είμαι πολύ ικανοποιημένος. 

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα 2 φθηνα τζιν και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Ειμαι 1.80-90 κιλα...

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

στα πολυ φτηνά παπούτσι κι εγω δεν είμαι ικανοποιημένος και δε θα ξαναπάρω.

Βραζει το πόδι μου όντως

 

Στην αρχή δοκίμασα μερικά 

 

Τώρα ξέρω και παραγγέλνω συγκεκριμένα και δε ρισκάρω και πάρα πολυ

Εχω χάσει περί τα 20 ευρω σε αρρηστα πράγματα στα 3 χρόνια

 

Αλλά πχ στα slazenger (Τα 30 ευρω της Nike για μία φόρμα παντελόνι είναι πάρα πολλα) και στα no fear είμαι πολύ ικανοποιημένος. 

Καλημέρα Coyote 2 έχω βρει 2 Παπούτσια που θέλω να πάρω

 

http://www.sportsdirect.com/everlast-judofast-mens-trainers-119073?colcode=11907301

 

http://www.sportsdirect.com/lee-cooper-lace-perforated-canvas-mens-shoes-249090?colcode=24909003

 

Everlast

Lee Cooper

Μήπως ξέρεις εαν το Μέγεθος είναι εντάξει? Εαν το 9 είναι δηλαδή το 43 ή έχουν στενή γραμμή?

Είναι σε πολύ καλή τιμή και δεν αξίζει να στείλω πίσω εαν δεν μου κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παπούτσια έχω δοκιμάσει μονο τα karrimor, μέχρι στιγμής όσα ζευγάρια έχω πάρει δεν με έχουν απογοητεύσει... 

Μιλάμε price range μέχρι 20€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξαναρωτήσω κάτι:

 

1) Γνωρίζετε τί διαφορά σε μήκος έχουν τα R(egular) από τα L(ong) νούμερα παντελονιών Pierre Cardin; (μικρή / μεγάλη: εντυπώσεις)

 

2) Θα αλλάζατε εσείς το παρακάτω παντελόνι (φωτό), που είναι κάπως κοντό στους αστραγάλους;

(σε όρθια στάση είναι κανονικά, σε κίνηση ανασηκώνεται το μπατζάκι όπως παρακάτω)

 

3) Αν επιστρέψεις όλη τη παραγγελία, σου επιστρέφουν και τα μεταφορικά;

 

 

Δυστυχώς δεν έχει L νούμερο στα παντελονια που αγόρασα...εκτός αν δεχθούν αλλαγή με άλλο χρώμα

 

 

Είχα παραγγείλει παντελόνια Pierre Cardin (Chinos, Bedford, Linen) και τώρα υπέπεσε στην αντίληψή μου κάτι που στην αρχή το είχα αγνοήσει...

 

Σε μέγεθος 36 R(egular) στο ύψος μου (1.84-5) έρχονται ίσα-ίσα όταν στέκομαι όρθιος, αλλά με κοντό καλοκαιρινό παπούτσι ανασηκώνονται κάπως τα μπατζάκια πάνω από το παπούτσι, με τρόπο που δεν έχω συνηθίσει και προσέχοντάς το τώρα με ενοχλεί λίγο...

 

...δεν είναι πολύ έντονο, αλλά είναι αρκούντως εμφανές για να προβληματίσει...είναι στο όριο...

 

Πόση διαφορά έχουν τα Regular από τα Long μεγέθη των Pierre Cardin;

 

Ένα κακό δείγμα φωτογραφίας από καθρέφτη, πάνω στη κίνηση.

pc36r.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παπούτσια έχω δοκιμάσει μονο τα karrimor, μέχρι στιγμής όσα ζευγάρια έχω πάρει δεν με έχουν απογοητεύσει... 

Μιλάμε price range μέχρι 20€

 

εχω πάρει τρία ,2 αντρικά και 1 γυναικείο

 

Από ποιότητα είναι μια χαρά για τα 20 ευρω που εδωσα. Δε φαίνονται για κάτω από 35 ευρω-40 που βγάζει καμιά φορά το intersport σε βασικά μοντέλα adidas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφαίρεσαν τα reviews; Που πήγαν;
Είδα και το ντοκυμαντέρ που αποκάλυπτε τις απατεωνιές με τις δήθεν εκπτώσεις, τις παραβιάσεις του νόμου για παραπλάνηση των καταναλωτών και την εκμετάλευση των εργαζομένων στις αποθήκες απ' όπου στέλνουν τις παραγγελίες. Έτσι μου 'ρχεται να μην ξαναπαραγγείλω.

Επεξ/σία από aristarhos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...