Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις ‎12‎/‎3‎/‎2018 στις 4:24 ΜΜ, thomasvlax είπε

Παιδιά καλησπέρα, είδα ότι τα deliveries γίνονται μέσω των ελτα στην Ελλάδα. Πως μπορώ να τα παραλάβω κατευθείαν από το κατάστημα το τοπικό των ελτα της περιοχής μου; από οτ ι είδα Δεν δέχεται τη διεύθυνση τους ως ντελιβερι άντρες όταν κλείνω τη παραγγελία. Τι μου προτείνετε;

Δεν γίνονται μέσω ΕΛΤΑ οι παραδόσεις. Μέσω Speedex γίνονται οι standard και μέσω DHL οι express.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γράψω την πρόσφατη εμπειρία μου με το Sports Direct. Μετά από πολλές παραγγελίες εδώ και χρόνια και από το ίδιο και από τα αδελφά μαγαζιά (USC, Firetrap), έκατσε για πρώτη φορά στραβή. Έστειλαν αριθμό tracking που εμφανιζόταν τζούφιος για μέρες, ενώ η παραγγελία εμφανιζόταν για μέρες Ready to Ship. Για 2 εβδομάδες τους έστελνα email, απάντησαν την πρώτη με ένα γενικό ότι θα το στείλουν σύντομα, μετά σε 2-3 email δεν απαντούσαν, μετά απάντησαν ότι θα το ψάξουν. Επειδή πέρασε καιρός άνοιξα case στο Paypal, εκεί δεν απάντησαν ποτέ, αφού το έκανα claim και τους ξαναέγραψα στο support να στείλουν τα λεφτά μου πίσω (αφού προφανώς κάπου χάθηκε το δέμα) εδέησαν να τα επιστρέψουν. Συνολικά, παραγγελία 2/2, υποτιθέμενη αποστολή 6/2, τα χρήματα πίσω τα πήρα στις 22/2 και στις 23/2 ένα ξερό email ότι τα επέστρεψαν. 

Σε άλλες περιπτώσεις στο παρελθόν πραγματική στραβή δεν είχε κάτσει, μια φορά που είχαν ξεχάσει να αφαιρέσουν ένα αντικλεπτικό, η απάντηση ήταν να πάω σε ένα τοπικό μαγαζί άσχετο και να παρακαλέσω να μου το βγάλουν. 

Δικό μου συμπέρασμα επωφελούμαστε από τις τιμές μεν, αλλά ουσιαστικό support αν συμβεί κάτι δεν υπάρχει. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κρίμα, πιστεύω όμως κάτι θα βγάλουν για το Πάσχα. Αν έχεις λίγα συμφέρουν τα δωρεάν μεταφορικά, αν έχεις πολλά ένα 20% ξανά θα σου ήταν λουκούμι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει να μπω σε διαδικασια επιστροφης επειδη δεν κανουν καποια νουμερα ή θα βγω χρεωμενος απο τα μεταφορικα και την ταλαιπωρια?

Αν γνωριζει κανεις την διαδικασια ακριβως ας στειλει μηνυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kalo είπε

Αξιζει να μπω σε διαδικασια επιστροφης επειδη δεν κανουν καποια νουμερα ή θα βγω χρεωμενος απο τα μεταφορικα και την ταλαιπωρια?

Αν γνωριζει κανεις την διαδικασια ακριβως ας στειλει μηνυμα

αν πλήρωσες με paypal μπορείς να πάρεις μέχρι 30€ πίσω από τα έξοδα επιστροφής, κατά τ άλλα άμα τα στείλεις με Ελτα απλό πίσω είναι ο πιο φτηνός τρόπος, τελευταία φορά έστειλα ένα ζευγάρι παπούτσια μαζί με ένα t-shirt (1κιλο+) και κόστισε 14€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, john_shadow είπε

αν πλήρωσες με paypal μπορείς να πάρεις μέχρι 30€ πίσω από τα έξοδα επιστροφής, κατά τ άλλα άμα τα στείλεις με Ελτα απλό πίσω είναι ο πιο φτηνός τρόπος, τελευταία φορά έστειλα ένα ζευγάρι παπούτσια μαζί με ένα t-shirt (1κιλο+) και κόστισε 14€

Με paypal πληρωσα, ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, kalo είπε

Με paypal πληρωσα, ευχαριστω

Οπότε τα πακετάρεις, πας ταχυδρομείο και τα στέλνεις.
Στο ταχυδρομείο βγάλε φώτο το πακέτο με τα γραμματόσημα πάνω να φαίνονται, όπως και οι διευθύνσεις.
Βγάζεις φώτο και την απόδειξη και πας στο paypal, βρίσκεις την συναλλαγή με το sportsdirect και πας εκεί που λέει Request return shipping refund, το συμπληρώνεις και βάζεις και τις φώτο και σε λίγες μέρες σου κάνουν refund τα μεταφορικά που πλήρωσες(αυτά μένουν στο paypal δεν πάνε στην κάρτα).
Αυτό μπορείς να το κάνεις μέχρι 5 φορές τον χρόνο νομίζω...

Επεξ/σία από john_shadow
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να κάνω μια ερώτηση, μου πήραν δώρο λάθος νούμερο παπούτσια, αξίας 50 (40+10) €.

 

Υπάρχει κόστος μεταφοράς να τα στείλω όπου το χρεώνομαι εγώ; Υπάρχει κόστος μεταφοράς να μου τα αποστείλουν ξανά ελλάδα;

Μόλις τώρα, alkis13 είπε

Να κάνω μια ερώτηση, μου πήραν δώρο λάθος νούμερο παπούτσια, αξίας 50 (40+10) €. [40€ αξια παπουτσιου+10€ μεταφορικα]

Υπάρχει κόστος μεταφοράς να τα στείλω όπου το χρεώνομαι εγώ; Υπάρχει κόστος μεταφοράς να μου τα αποστείλουν ξανά ελλάδα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, john_shadow είπε

δες το ποστ μου ακριβώς απο πάνω.

δεν υπάρχει κόστος όταν σου ξαναστελνουν αλλαγή απο επιστρεφόμενο προϊόν.

Συγγνώμη δεν το είδα νωρίς.

Δηλαδή αν πλήρωνε με paypal θα ήταν τα μεταφορικά δωρεάν για να τα στείλω για αλλαγή, σωστά; Και αυτό είναι υπηρεσία του PayPal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, alkis13 είπε

Συγγνώμη δεν το είδα νωρίς.

Δηλαδή αν πλήρωνε με paypal θα ήταν τα μεταφορικά δωρεάν για να τα στείλω για αλλαγή, σωστά; Και αυτό είναι υπηρεσία του PayPal?

ναι, αυτό γίνεται μέχρι 5 επιστροφές το χρόνο νομίζω και σου επιστρέφει μέχρι 30€ από τα έξοδα σου για να τα στείλεις πίσω.

ναι και πάλι, μαζί με μια άλλη εταιρία(δε θυμάμαι ποια)

Επεξ/σία από john_shadow
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...