Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσον αφορά τα Lee Cooper, πήρα πέρσι 2 κοντομάνικα πουκάμισα, μια χαρά από ποιότητα, το μέγεθος όμως είναι οριακό στα μέτρα, μου προς μικρό.

Επίσης την πάτησα σε παπούτσια karrimor, είχε λάθος την αναλογία στα νούμερα και μου στείλανε πολύ μεγαλύτερο νούμερο. Ναι μεν μου γύρισαν τα χρήματα πίσω αλλά πλήρωσα εγώ την επιστροφή του δέματος. Δεν είναι δικό τους λάθος κτλ, ενώ ήταν βεβαίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 hours ago, Atropos28 said:

Επίσης την πάτησα σε παπούτσια karrimor, είχε λάθος την αναλογία στα νούμερα και μου στείλανε πολύ μεγαλύτερο νούμερο. Ναι μεν μου γύρισαν τα χρήματα πίσω αλλά πλήρωσα εγώ την επιστροφή του δέματος. Δεν είναι δικό τους λάθος κτλ, ενώ ήταν βεβαίως.

Ζητησες επιστροφη χρηματων αποστολης; ξαναεπικοινωνησε μαζι τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ζήτησα αλλά μου είπαν οτι δεν είναι δικό τους λάθος το τυπογραφικό και οτι θα έπρεπε να ξέρω τις αντιστοιχίες από τα νούμερα κτλ.

Πλήρωσα να τα στείλω πίσω και απλώς μου πίστωσαν την αξία των παπουτσιών.

Έχει πολύ καιρό που έγινε αυτό, πάνω από 2 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, Atropos28 said:

Ναι, ζήτησα αλλά μου είπαν οτι δεν είναι δικό τους λάθος το τυπογραφικό και οτι θα έπρεπε να ξέρω τις αντιστοιχίες από τα νούμερα κτλ.

Πλήρωσα να τα στείλω πίσω και απλώς μου πίστωσαν την αξία των παπουτσιών.

Έχει πολύ καιρό που έγινε αυτό, πάνω από 2 χρόνια.

Α μαλιστα, καταλαβα τι θες να πεις, ναι αυτο με την και καλα κλιματα που εχουν ειναι αισχρη κοροιδια. Το ιδιο επαθα και με κατι παντελονια που ηταν οτι να ναι απο αυτα που γραφουν στη σελιδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά, έχω παραγγείλει από sportsdirect δύο σακίδια και μια σκηνή και τα περιμένω μέσα στη βδομάδα αλλά δυστυχώς μόλις συνειδητοποίησα ότι έκανα λάθος με την σκηνή και θα χρειαστώ μεγαλύτερη.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι μπορώ να κάνω για αλλαγή και τι ακριβώς ισχύει σε αυτή την περίπτωση; 

Όποιος γνωρίζει κάτι ας γράψει την γνώμη του.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Panos_rpk είπε

Καλησπέρα παιδιά, έχω παραγγείλει από sportsdirect δύο σακίδια και μια σκηνή και τα περιμένω μέσα στη βδομάδα αλλά δυστυχώς μόλις συνειδητοποίησα ότι έκανα λάθος με την σκηνή και θα χρειαστώ μεγαλύτερη.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι μπορώ να κάνω για αλλαγή και τι ακριβώς ισχύει σε αυτή την περίπτωση; 

Όποιος γνωρίζει κάτι ας γράψει την γνώμη του.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

αν πλήρωσες με paypal κάνεις τα εξής:

1. το στέλνεις πίσω με ελτα, βγάζεις φωτο το δέμα με τα γραμματόσημα πάνω και την απόδειξη

2. πας στο paypal και κάνεις request return shipping refund στην παραγγελία που έχεις κάνει, βάζεις τις φωτο και κάνεις την αίτηση

μετά αναμένεις απάντηση από paypal, θα πάρεις μέχρι 30€ πίσω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, john_shadow είπε

αν πλήρωσες με paypal κάνεις τα εξής:

1. το στέλνεις πίσω με ελτα, βγάζεις φωτο το δέμα με τα γραμματόσημα πάνω και την απόδειξη

2. πας στο paypal και κάνεις request return shipping refund στην παραγγελία που έχεις κάνει, βάζεις τις φωτο και κάνεις την αίτηση

μετά αναμένεις απάντηση από paypal, θα πάρεις μέχρι 30€ πίσω

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Μια ακόμα ερώτηση, το paypal θα μου επιστρέψει τα χρήματα της επιστροφής αν κατάλαβα καλά, εγώ πως θα κινήσω όμως την διαδικασία αλλαγής της σκηνής με το sports direct; Σε αυτό το σημείο χάνομαι λιγάκι, γιατί θέλω να επιστρέψω την σκηνή αυτή και να πάρω άλλη η οποία είναι ακριβότερη άρα πρέπει να πληρώσω και την διαφορά της τιμής.

Αν έχεις τον χρόνο εξήγησε το μου λιγάκι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2 Lee Cooper και 1 Pierre Cardin t-shirts που πήρα, έχουν λογική νούμερων Ασίας. Ας πούμε ένα polo gant που πήρα πρόσφατα XL μου είναι πολύ άνετο, ενώ LC και PC σε XXL μόνο το 1 LC μου έκανε και αυτό πιο στενό από το XL gant.

Για να βοηθήσω όποιον ενδιαφέρεται, ειδικά το αραιουφασμένο LC (basic tshirt men) που κάνει 3,59€ είναι αρκετά εφαρμοστό και αν τυχόν φοράτε φανελάκι από μέσα, φαίνεται πολύ. Το LC printed tshirt men έχει λίγο μεγαλύτερη φόρμα και στέκεται πολύ καλά. Το PC print tshirt men έχει μια ενδιάμεση φόρμα από τα 2 LC. Εννοείται και τα 3 σε μέγεθος XXL.

Επεξ/σία από Everest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, john_shadow said:

αν πλήρωσες με paypal κάνεις τα εξής:

1. το στέλνεις πίσω με ελτα, βγάζεις φωτο το δέμα με τα γραμματόσημα πάνω και την απόδειξη

2. πας στο paypal και κάνεις request return shipping refund στην παραγγελία που έχεις κάνει, βάζεις τις φωτο και κάνεις την αίτηση

μετά αναμένεις απάντηση από paypal, θα πάρεις μέχρι 30€ πίσω

Σχετικο με τα παραπανω, εχει σημασια για το paypal αν τα αποστειλεις ως φακελο η ως πακετο; Η απλα και λαικα σου δικαιολογουν μεχρι 30€ πισω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Panos_rpk είπε

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Μια ακόμα ερώτηση, το paypal θα μου επιστρέψει τα χρήματα της επιστροφής αν κατάλαβα καλά, εγώ πως θα κινήσω όμως την διαδικασία αλλαγής της σκηνής με το sports direct; Σε αυτό το σημείο χάνομαι λιγάκι, γιατί θέλω να επιστρέψω την σκηνή αυτή και να πάρω άλλη η οποία είναι ακριβότερη άρα πρέπει να πληρώσω και την διαφορά της τιμής.

Αν έχεις τον χρόνο εξήγησε το μου λιγάκι.

Συμπληρώνεις το έντυπο επιστροφής που ήταν μέσα στην παραγγελία.

το 2ο δυστυχώς δε γίνεται, η θα πάρεις το ίδιο προϊόν σε άλλο μέγεθος η επιστροφή χρημάτων της άξιας του.

22 λεπτά πριν, Getta Robo είπε

Σχετικο με τα παραπανω, εχει σημασια για το paypal αν τα αποστειλεις ως φακελο η ως πακετο; Η απλα και λαικα σου δικαιολογουν μεχρι 30€ πισω;

όχι, σου λένε και καλά στειλτο με τον πιο οικονομικό τρόπο αλλά δεν έχει και πολύ σημασία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, john_shadow είπε

Συμπληρώνεις το έντυπο επιστροφής που ήταν μέσα στην παραγγελία.

το 2ο δυστυχώς δε γίνεται, η θα πάρεις το ίδιο προϊόν σε άλλο μέγεθος η επιστροφή χρημάτων της άξιας του.

όχι, σου λένε και καλά στειλτο με τον πιο οικονομικό τρόπο αλλά δεν έχει και πολύ σημασία..

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. 

Επειδή σήμερα μου ήρθε η σκηνή, την άνοιξα και τελικά επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου ότι είναι μικρή και αμέσως θέλω να ξεκινήσω την διαδικασία επιστροφής της.

Όπως μου είπες υπάρχει η δυνατότητα επιστροφής των χρημάτων, σωστά; Στέλνω λοιπόν με ελτά το πακέτο με την σκηνή πίσω μαζί με την αίτηση επιστροφής συμπληρωμένη, βγάζω μια φωτογραφία το πακέτο με τα γραμματόσημα για να πάρω πίσω τα έξοδα επιστροφής από paypal. 

Όταν γίνουν αυτά η sportsdirect θα μου μισθώσει στον λογαριασμό μου πίσω τα χρήματα από την σκηνή; Πως ακριβώς θα γίνει αυτό, πρέπει να κάνω μια συγκεκριμένη ενέργεια ;

Συγγνώμη που έγινα κουραστικός αλλά όπως καταλαβαίνεις δεν είμαι και πολύ σχετικός.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Panos_rpk είπε

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. 

Επειδή σήμερα μου ήρθε η σκηνή, την άνοιξα και τελικά επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου ότι είναι μικρή και αμέσως θέλω να ξεκινήσω την διαδικασία επιστροφής της.

Όπως μου είπες υπάρχει η δυνατότητα επιστροφής των χρημάτων, σωστά; Στέλνω λοιπόν με ελτά το πακέτο με την σκηνή πίσω μαζί με την αίτηση επιστροφής συμπληρωμένη, βγάζω μια φωτογραφία το πακέτο με τα γραμματόσημα για να πάρω πίσω τα έξοδα επιστροφής από paypal. 

Όταν γίνουν αυτά η sportsdirect θα μου μισθώσει στον λογαριασμό μου πίσω τα χρήματα από την σκηνή; Πως ακριβώς θα γίνει αυτό, πρέπει να κάνω μια συγκεκριμένη ενέργεια ;

Συγγνώμη που έγινα κουραστικός αλλά όπως καταλαβαίνεις δεν είμαι και πολύ σχετικός.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

όχι δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο, όλα θα γίνουν αυτόματα με το που παραλάβουν το πακέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...