Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, vgiozo είπε

Αγόρασα κι εγώ δύο μπουφάν για 27€ περίπου, αλλά κατά λάθος στο ένα επέλεξα μέγεθος "medium" αντί για "large" (χειρισμός μέσω της εφαρμογής γαρ)...

 https://www.sportsdirect.com/sondico-padded-coat-mens-605200?colcode=60520003

https://www.sportsdirect.com/lonsdale-bubble-jacket-mens-606358?colcode=60635803

Το πρόβλημα είναι και παρήγγειλα λάθος νούμερο ενόσω είχε ακόμη τα δωρεάν μεταφορικά κι αυτό το λάθος νούμερο εξαντλήθηκε και μου ήρθε πρώτα email για ακύρωση του συγκεκριμένου προϊόντος και σήμερα το απόγευμα και στη σελίδα της παραγγελίας φαίνεται ακυρωμένο.

 Εγώ αμέσως μέσω email τους ζήτησα - καθότι υπάρχει ακόμη διαθέσιμο στον κατάλογο το επιθυμητό μέγεθος - να μού το αλλάξουν σε Large, διαφορετικά να ακυρώσουν το σύνολο της παραγγελίας.

 Πάντως και σε μένα αφαιρέθηκε όλο το ποσό εξαρχής

Τώρα δεν ξέρω τί να κάνω...τους ειδοποίησα έγκαιρα για την αλλαγή ή την ακύρωση, αλλά δεν φαίνεται να το έλαβαν υπόψη (εφόσον φαίνεται να ακυρώθηκε το δεύτερο μπουφάν).

 Ωστόσο δεν έλαβα μερική έστω επιστροφή χρημάτων, δεν ξέρω αν ολοκληρωθεί η επιστροφή αργότερα.

 Πόσο χρόνο τούς παίρνει συνήθως να δουν τα email;

 ΥΓ

Για τα μπουφάν αυτά έχετε εμπειρία/γνώμη;

Ευχαριστώ.

Καλημέρα Lonsdale και Everlast είναι φαρδιές γραμμές. Το έχω διαπιστώσει στα φουτερ της Everlast . Δεν είναι ασχημα . Αυτα που προτείνω εγώ είναι τα Soulcal σε φουτερ φόρμες και μπουφάν. Εχουν μια καλή ποιότητα

Κατι Slaggeger κτλ μέτρια ποιοτικά τα αποφεύγω . Γενικά να βλέπετε και την σύσταση του ρουχου .. Μην είναι 100% πολυεστέρας εκτός και αν μιλάμε για μπουφάν.

Το μπουφανάκι για 8 λίρες ειναι μια χαρά απλά φαντάζομαι οτι θα ειναι αρκετά φαρδιά γραμμή. Οπότε θα το αγόραζα 1 νούμερο μικρότερο.

image.png.0221b4097d687ce429026f324c91915c.png

 

Αυτο που καταλαβαίνω είναι οτι μου ακύρωσαν το ένα απο τα δύο τεμάχια κάλτσες. Εχω χρεωθει ολο το ποσό δεν πήρα το ποσό που αναλογεί απο την ακύρωση. Ισως εγινε αυτοματοποιημένα και αρχίσουν απο σήμερα αυριο να επεξεργάζονται τις παραγγελίες

Επεξ/σία από Prof_Chaos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Βασικά τούς ζήτησα είτε να την αλλάξουν (μιλαμε μόνο για αλλαγή σε νούμερο, Μ>L, που φαίνεται διαθέσιμο) είτε να ακυρώσουν το σύνολο της παραγγελίας...

Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο για υποστήριξη πελατών / διεθνείς παραγγελίες;

Για το Sondico δεν είμαι τόσο βέβαιος, ίσως να μην φαίνεται καλά στην αγγελία, αλλά μού φαίνεται πως έχει ένα φτηνιάρικο "glow", μια φτηνιάρικη λάμψη....
...είχα βάλει το Everlast Large δύο φορές στη καλάθι, μού ζήτησε να μειώσω τη ποσότητα, τελικά το έβγαλα τελείως και πήγα να το ξαναπροσθέσω κι εκεί δεν πρόσεξα ότι πάτησα στο Medium, κι αυτό βγήκε άμεσα μετά εκτός διαθεσιμότητας

Εγώ δεν έχω ψωνίσει πολλές φορές από το Sportsdirect, οι μάρκες που έχει μαζέψει έχουν πέσει πολύ σε ποιότητα και μόνο μια φορά έμεινα ευχαριστημένος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/1/2019 στις 5:47 ΜΜ, arisg90 είπε

Μηπως εχει αγορασει κανενας στο παρελθον καποιο απο αυτα τα 2 μπουφαν Gelert να μου δωσει μια εικονα για την ποιοτητα τους?Τα θελω για το μηχανακι.Για το κατα ποσο αντιανεμικα και ζεστα ειναι.

https://gr.sportsdirect.com/gelert-horizon-insulated-jacket-mens-443333?colcode=44333326

https://gr.sportsdirect.com/gelert-horizon-3-in-1-jacket-mens-443040?colcode=44304003

Καλησπέρα. Έχω αγοράσει το 3 σε 1 σε γκρι χρώμα. Το πήρα large και μου είναι καλό σαν νούμερο, καμία έκπληξη. Αν είχα φαρδιές πλάτες όμως θα είχα πρόβλημα καθώς όταν απλώνω τα χέρια και τα ενώνω, λιγάκι "τραβάει" πίσω στην πλάτη. Με ένα north face large 3 σε 1 που έχω, θα έλεγα πως αυτή είναι η μόνη διαφορά. Στο θέμα ζέστης δεν δοκιμάστηκε σε δυνατές συνθήκες. Θα το βάλω αυτές τις μέρες στον κωλοκαιρο και θα επανέλθω.

Διόρθωση: Το north face που έχω είναι medium. Γενικά φοράω σπάνια medium και συνήθως large σχεδόν σε όλα τα ρούχα (1,78 82kg 90cm περιφέρεια). Τα μπουφάν βέβαια είναι μυστήρια υπόθεση μιας και είχα δοκιμάσει ένα Columbia 3 σε 1 το οποίο μου έκανε μόνο στο small...

Επεξ/σία από vziou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Prof_Chaos είπε

Καλημέρα Lonsdale και Everlast είναι φαρδιές γραμμές. Το έχω διαπιστώσει στα φουτερ της Everlast . Δεν είναι ασχημα . Αυτα που προτείνω εγώ είναι τα Soulcal σε φουτερ φόρμες και μπουφάν. Εχουν μια καλή ποιότητα

Κατι Slaggeger κτλ μέτρια ποιοτικά τα αποφεύγω . Γενικά να βλέπετε και την σύσταση του ρουχου .. Μην είναι 100% πολυεστέρας εκτός και αν μιλάμε για μπουφάν.

Το μπουφανάκι για 8 λίρες ειναι μια χαρά απλά φαντάζομαι οτι θα ειναι αρκετά φαρδιά γραμμή. Οπότε θα το αγόραζα 1 νούμερο μικρότερο.

image.png.0221b4097d687ce429026f324c91915c.png

Αυτο που καταλαβαίνω είναι οτι μου ακύρωσαν το ένα απο τα δύο τεμάχια κάλτσες. Εχω χρεωθει ολο το ποσό δεν πήρα το ποσό που αναλογεί απο την ακύρωση. Ισως εγινε αυτοματοποιημένα και αρχίσουν απο σήμερα αυριο να επεξεργάζονται τις παραγγελίες

καλησπέρα να σε ρωτήσω σε SoulCal  πως πάνε τα νούμερα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/1/2019 στις 12:20 ΜΜ, vgiozo είπε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Βασικά τούς ζήτησα είτε να την αλλάξουν (μιλαμε μόνο για αλλαγή σε νούμερο, Μ>L, που φαίνεται διαθέσιμο) είτε να ακυρώσουν το σύνολο της παραγγελίας...

Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο για υποστήριξη πελατών / διεθνείς παραγγελίες;

Για το Sondico δεν είμαι τόσο βέβαιος, ίσως να μην φαίνεται καλά στην αγγελία, αλλά μού φαίνεται πως έχει ένα φτηνιάρικο "glow", μια φτηνιάρικη λάμψη....
...είχα βάλει το Everlast Large δύο φορές στη καλάθι, μού ζήτησε να μειώσω τη ποσότητα, τελικά το έβγαλα τελείως και πήγα να το ξαναπροσθέσω κι εκεί δεν πρόσεξα ότι πάτησα στο Medium, κι αυτό βγήκε άμεσα μετά εκτός διαθεσιμότητας

Εγώ δεν έχω ψωνίσει πολλές φορές από το Sportsdirect, οι μάρκες που έχει μαζέψει έχουν πέσει πολύ σε ποιότητα και μόνο μια φορά έμεινα ευχαριστημένος...

Αγνόησαν τελικά τα email και στείλανε μόνο το ένα προϊόν, αλλά επιστροφή χρημάτων για το δεύτερο δεν έχω λάβει ακόμη (πληρωμή μέσω paypal)...

...μπουρδέλο σκέτο που να πάρει η ευχη, καλύτερη  και πιο γρήγορη συνεννόηση με τους Κινέζους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα τους παίρνει ημέρες.  Βέβαια το σωστό θα ηταν να γίνεται άμεσα ή εστω οταν αποστέλεται.

Εμένα είναι ακόμη Processing . Περιμένω μόλις γίνει η αποστολή μήπως πάρω το Refund ,αλλιώς βλέπουμε..

Οι Αγγλοι οσες φορές χρειάστηκα after sales με έχουν απογοητεύσει. Είναι στα ίδια επίπεδα με Ελλάδα και κάποιες φορές ακόμη χειρότεροι.

Εγω δεν θα μπώ κάνω στην διαδικασία email ..για την ψυχική μου ηρεμία. ¨Οποτε τα βάλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vgiozo είπε

Αγνόησαν τελικά τα email και στείλανε μόνο το ένα προϊόν, αλλά επιστροφή χρημάτων για το δεύτερο δεν έχω λάβει ακόμη (πληρωμή μέσω paypal)...

...μπουρδέλο σκέτο που να πάρει η ευχη, καλύτερη  και πιο γρήγορη συνεννόηση με τους Κινέζους.

Αρχικά κάνει κράτηση το PayPal το ποσό της παραγγελίας, και μετά γίνεται όταν μαζέψουν τα πράγματα γίνεται η πληρωμή (όπου αφαιρούν ότι δεν έχουν πχ). Οπότε δες στο PayPal πόσα πληρώθηκαν τελικά.

Γενικά, δε λαμβάνουν τίποτα υπόψιν τους από τη στιγμή που καταχωρήθηκε η παραγγελία. Ερχονται εδώ και μετά κάνεις τις αλλαγές που θέλεις..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, c23 είπε

Αρχικά κάνει κράτηση το PayPal το ποσό της παραγγελίας, και μετά γίνεται όταν μαζέψουν τα πράγματα γίνεται η πληρωμή (όπου αφαιρούν ότι δεν έχουν πχ). Οπότε δες στο PayPal πόσα πληρώθηκαν τελικά.

Γενικά, δε λαμβάνουν τίποτα υπόψιν τους από τη στιγμή που καταχωρήθηκε η παραγγελία. Ερχονται εδώ και μετά κάνεις τις αλλαγές που θέλεις..

Μα ξαναείπα παραπάνω, πληρώθηκε το συνολικό ποσό εξαρχής-από τη στιγμή της παραγγελίας μέσω Paypal από τη χρεωστική κάρτα...πλέον πρέπει να γίνει μερική επιστροφή χρηματων

Επεξ/σία από vgiozo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vgiozo είπε

Μα ξαναείπα παραπάνω, πληρώθηκε το συνολικό ποσό εξαρχής-από τη στιγμή της παραγγελίας μέσω Paypal από τη χρεωστική κάρτα...πλέον πρέπει να γίνει μερική επιστροφή χρηματων

θα γίνει, απλά παίρνει κάποιες μέρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, vgiozo είπε

Μα ξαναείπα παραπάνω, πληρώθηκε το συνολικό ποσό εξαρχής-από τη στιγμή της παραγγελίας μέσω Paypal από τη χρεωστική κάρτα...πλέον πρέπει να γίνει μερική επιστροφή χρηματων

Τι να σε πω, εμένα σε 200ε παραγγελία, έγινε κράτηση όλο το ποσό αρχικά, βγάλανε ένα πράγμα σε έλλειψη μετά, ήρθε email και όταν έγινε η τελική κοστολόγηση από το SD είχαν τραβήξει μόνο όσα με στείλανε.

Όπως και να έχει, αν δεις ότι αργούν στείλε τους ένα mail (στο fb έχω δει απαντάνε πιο γρήγορα) και ενημέρωσε τους. Εμένα με είχαν χρεώσει ένα προϊόν χωρίς την έκπτωση μια φορά, τους το είπα και έγινε η επιστροφή που αντιστοιχουσε σε 4 εργάσιμες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το ποσο της παραγγελιας αρχικα δεσμευεται στο συνολο του. Η τελικη χρεωση γινεται με την αποστολη και αναλογα τι ελλειπε απτη παραγγελια αφαιρουν το ποσο. σημερα που εγινε η εκκαθαριση στη καρτα φανηκε κ η σωστη χρεωση εμενα.

Επεξ/σία από kostas_87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια , το καρριμορ 3 σε 1 αξιζει τα λεφτα του; ειναι στα 66€ 

Τα νουμερακια πως πανε; Ενα no fear που είχα αγοράσει παλαιότερα μου ηταν ισα ισα Μιντιουμ , οποτε λεω να παω σε Λαρτζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρηγγειλα βραδυ στις 31-12-18 και το μονο που μου εχει ερθει(στις 1-1-19) ειναι ενα mail που με ευχαριστει για την αγορα,αλλα μου λεει πως αυτο δεν ειναι η τελικη επιβεβαιωση της παραγγελιας.Μεχρι σημερα δεν εχω λαβει αλλο mail.Εσεις εχετε καποιο νεοτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...