Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά, μόλις παρέλαβα την παραγγελία μου, έκανα την αγορά την πρωτοχρονιά με τα δωρεάν μεταφορικά, 5/7 είναι κομπλέ με το νούμερο τους, ωστόσο δύο φόρμες δεν είναι, στη φόρμα που έστειλαν (returns advice) έβαλα στο quantity 1 και return code A και στα comments : New size : Medium, το έκανα σωστά; Από εκεί και πέρα, πώς να κάνω την αποστολή και πώς θα πάρω τα μεταφορικά πίσω μέσω paypal; (Εννοώ να τα πληρώσει το paypal) Μπορεί να με κατευθύνει κάποιος; Πρέπει να στείλω και το invoice μαζί με το returns advice; Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

Επεξ/σία από Ola150
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για ενα διαστημα,τα δεματα ερχονταν με dhl,μετα με speedex.Τωρα ξανασυνεργαζονται με dhl?Βλεπω στο traking της dhl να λεει '' Awaiting collection by recipient as requested ''.Αυτο απο σημερα το πρωι,αλλα κανεις δεν επικοινωνησε μαζι μου.Θα με καλεσουν αυριο λογικα.(?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ola150 είπε

Καλησπέρα παιδιά, μόλις παρέλαβα την παραγγελία μου, έκανα την αγορά την πρωτοχρονιά με τα δωρεάν μεταφορικά, 5/7 είναι κομπλέ με το νούμερο τους, ωστόσο δύο φόρμες δεν είναι, στη φόρμα που έστειλαν (returns advice) έβαλα στο quantity 1 και return code A και στα comments : New size : Medium, το έκανα σωστά; Από εκεί και πέρα, πώς να κάνω την αποστολή και πώς θα πάρω τα μεταφορικά πίσω μέσω paypal; (Εννοώ να τα πληρώσει το paypal) Μπορεί να με κατευθύνει κάποιος; Πρέπει να στείλω και το invoice μαζί με το returns advice; Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

Στις 21/9/2018 στις 4:33 ΜΜ, john_shadow είπε

1. το στέλνεις πίσω με ελτα, βγάζεις φωτο το δέμα με τα γραμματόσημα πάνω και την απόδειξη

2. πας στο paypal, βρίσκεις την συναλλαγή και κάνεις request return shipping refund στην παραγγελία που έχεις κάνει, βάζεις τις φωτο και κάνεις την αίτηση

μετά αναμένεις απάντηση από paypal, θα πάρεις μέχρι 30€ πίσω

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, john_shadow είπε

 

 

Μπορεί εν τέλει να μην χρειάστηκε (τα έκανα δώρο στον πατέρα μου που του έκαναν) αλλά και πάλι σε ευχαριστώ γιατί ίσως το χρειαστώ στο μέλλον. Να σαι καλά φίλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαζε ότι παραδόθηκαν στο κούριερ και χθες έστειλα μέιλ να ρωτήσω και μετά από λίγες ώρες έστειλαν refund λέγοντας τα πράγματα επέστρεψαν σε αυτούς. Δεν ανανεώθηκε πότε το tracking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα θα χρειαστει να στειλω πισω 4-5 πραγματακια για αλλαγη ή refund,συν οτι ελειπε και μια μπλουζα απο τη παραγγελια.

Θα πρεπει πρωτα να τα στειλω και μετα να κανω εγγραφη στην υπηρεσια του paypal returns,ή το αντιθετο?

Ειναι ευκολο απο καποιον να μου στειλει ενα λινκ του paypal returns,για να το ενεργοποιησω κατευθειαν?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, nas91 είπε

Τελικα θα χρειαστει να στειλω πισω 4-5 πραγματακια για αλλαγη ή refund,συν οτι ελειπε και μια μπλουζα απο τη παραγγελια.

Θα πρεπει πρωτα να τα στειλω και μετα να κανω εγγραφη στην υπηρεσια του paypal returns,ή το αντιθετο?

Ειναι ευκολο απο καποιον να μου στειλει ενα λινκ του paypal returns,για να το ενεργοποιησω κατευθειαν?

Ευχαριστω.

Αν έχεις πληρώσει με PayPal κάνεις την διαδικασία που λέει εδώ.

 

Αν ΔΕΝ έχεις πληρώσει με PayPal δεν μπορείς να πάρεις πίσω τα μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, *Kopanos* είπε

Αν έχεις πληρώσει με PayPal κάνεις την διαδικασία που λέει εδώ.

Αν ΔΕΝ έχεις πληρώσει με PayPal δεν μπορείς να πάρεις πίσω τα μεταφορικά.

Με paypal πληρωσα.Σε ευχαριστω.

Και το εψαχνα το παραπανω..

Kατι τελευταιο.Ειτε σταλει ως απλο ειτε ως συστημενο δεν υπαρχει προβλημα ετσι?Ειχα στειλει καποτε αλλα δε θυμαμαι πως..

 

 

Επεξ/σία από nas91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, nas91 είπε

Με paypal πληρωσα.Σε ευχαριστω.

Και το εψαχνα το παραπανω..

Kατι τελευταιο.Ειτε σταλει ως απλο ειτε ως συστημενο δεν υπαρχει προβλημα ετσι?Ειχα στειλει καποτε αλλα δε θυμαμαι πως..

Στείλε το συστημένο γιατί είναι και μικρή διαφορά και την καλύπτει το PayPal

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα,έκανα μια παραγγελία από sportsdirect, αλλά πολλά θα τα στείλω πίσω. Οπότε έφτιαξα ένα pdf [κλίκ εδώ αν δεν ανόιγε, υπάρχει και στο τέλος του ποστ internal link] με ενεργά λίνκς για να εξυπηρετήσω όποιον ενδιαφέρεται να αγοράσει τίποτα πριν τα επιστρέψω. Το κάνω κυρίως γιατί μπορεί κάποιος από δω να ενδιαφέρεται και να επωφεληθεί από άποψη χρόνου-κόστους. Προσωπικά τα έχω αγοράσει με Paypal οπότε θα ήθελα να πάω απλά στα ΕΛΤΑ [όπως κάνω συνήθως] ώστε να ξεμπερδεύω και να μην ασχοληθώ με αυτή τη διαδικασία, αλλά μετά σκέφτηκα ότι αυτή είναι και η ουσία του φόρουμ να αλληλοβοηθούμαστε, οπότε αν κάποιος ενδιαφέρεται μου στέλνει άμεσα μήνυμα για να συναντηθούμε Αθήνα και μόνο αν κάτιτον ενδιαφέρει. Όλα αυτά για συνάντηση μέχρι αύριο 21/01 γιατί μετά λήγει το 14ήμερο για επιστροφή των υπολοίπων.

Οι τιμές είναι ήδη αρκετά χαμηλές όπως θα δέιτε και στο αρχείο γιατί όλα έχουν αγοραστεί ως προσφορές ενώ κυμαίνονται από 3,99-12,00 Λίρες.

Θα τα δώσω με βάσει την ισοτιμία του xe.com + στρογυλοποίηση προς τα κάτω άρα π.χ. για το πρώτο θα δοθεί στα 4,5 Ευρώ . [Μεταφορικά δε θα χρεωθούν πουθενά]

Προϋποθέσεις:

- Όχι παζάρια [για μένα είναι έξτρα διαδικασία ήδη αυτό που κάνω, και δεν ξέρω αν θα το ξανακάνω, σίγουρα ναι αν δω ότι βοηθάει αρκετούς]

- Αγορά τουλάχιστον 2 τεμαχίων

- Θα βρεθούμε μόνο αν γνωρίζετε ότι σας κάνουν τα συγκεκριμένα μεγέθη ή για δώρο ή οτιδήποτε, αλλά μη μου πείτε "ελα σπιτι να το δοκιμάσω" ή οτιδήποτε άλλο.

- Στείλτε σε πμ και το κινητό σας για να σας καλέσω άμεσα ώστε να βρεθούμε σήμερα-αύριο.

Sportsdirect.pdf

Επεξ/σία από GiannisK45
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...