Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, gregdel είπε

Πριν αρκετους μηνες είχα πληρώσει 7-8 ευρω. Τα Χριστούγεννα πλήρωσα 16,5.

Δεν ξερω αν άλλαξε κάτι και μου χρεώσαν τόσο πολλα.

Και στις 2 περιπτώσεις ήταν κουτί παπούτσια... την 2η φορά ήταν σίγουρα πάνω από κιλο και ίσως χρέωσαν 2 κιλά. Την 1η φορά δε θυμαμαι το βαρος

ναι οπως τα λες. δεν ξερω αν θα σου στειλουν αλλαγή. όποτε το προσπάθησα μου έκαναν refund

το εστειλες σαν απλο δεμα?η συστημενο δεμα?εχει διαφορα(αυτο το ακουσα στο ταμειο στα Ελτα απο την υπαλληλο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 ώρες πριν, MrPanozzz είπε

Γνωρίζω για την υπηρεσία κάλυψης εξόδων επιστροφής αλλά δυστυχώς όχι. Εκτός αυτού πόσο να κοστίσει περίπου η επιστροφή για ένα ζευγάρι σανδάλια;

Μπαίνεις στο site των ΕΛΤΑ  και συμπληρώνεις τα στοιχεία, μέχρι 2 κιλά πάει σαν επιστολή.

16 ώρες πριν, nas91 είπε

Εγω πληρωσα με paypal,αλλα επειδη πηρα πολλα πραγματα,και καποιες εταιριες εξ'αυτων για πρωτη φορα και δεν ηξερα τη γραμμη τους,σε περιπτωση που δεν ειναι ενταξει τα νουμερα,μπορω να ενεργοποιησω την υπηρεσια δωρεαν μεταφορικων απο το paypal και να τα στειλω πισω για αλλαγη?

Θα τα πληρωσω,και με την αποδειξη θα ζητησω refund?

Ξερω οτι συμπληρωνω το χαρτι του sportsdirect,και αν δεν εχουν διαθεσιμα νουμερα,σου κανουν και αυτοι refund το ποσο του προιοντος..

Γιεπ, φωτογραφία απόδειξη και το δέμα με πάνω του στοιχεία και γραμματόσημα, μπαίνεις στη συναλλαγή σου στο PayPal και έχει εκεί λινκ για να συμπληρώσεις τα στοιχεία που ζητάνε. Μέχρι 30ε θα σε γυρίσουν.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Dynamics είπε

το εστειλες σαν απλο δεμα?η συστημενο δεμα?εχει διαφορα(αυτο το ακουσα στο ταμειο στα Ελτα απο την υπαλληλο)

Συστημένο. Το συστημένο έχει διαφορά 2,5€.

... και μόλις που άνοιξα τον τιμοκατάλογο και κατάλαβα ότι από 1κ και πάνω πληρώνεις 2κ. δλδ 14+2,5=16,5 το συστημένο.

Από 500γρ-1κ ειναι 11,20+2,50=13,70 και 200-500γρ 8,40+2,50=10,90.

Και τσέκαρα και τις επιστροφές στο paypal... δικό μου το λάθος... οι τιμές ήταν αυτές του τιμοκαταλόγου ΕΛΤΑ

https://www.elta.gr/Portals/0/pdf/Τιμοκατάλογος Επιστολικού_11_2018_final.pdf

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, c23 είπε

Μπαίνεις στο site των ΕΛΤΑ  και συμπληρώνεις τα στοιχεία, μέχρι 2 κιλά πάει σαν επιστολή.

Γιεπ, φωτογραφία απόδειξη και το δέμα με πάνω του στοιχεία και γραμματόσημα, μπαίνεις στη συναλλαγή σου στο PayPal και έχει εκεί λινκ για να συμπληρώσεις τα στοιχεία που ζητάνε. Μέχρι 30ε θα σε γυρίσουν.

Αν είναι όντως σαν επιστολή μια χαρά γιατί απ' ότι δείχνει βγαίνει κάτω από 5€. Γιατί σαν δέμα έφτανε γύρω στα 25€ και δεν άξιζε για κανένα λόγο.

Επίσης τι γίνεται με τα έξοδα αποστολής του νέου προϊόντος που σου στέλνουν για αλλαγή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ στην Θεσσαλονίκη την παραγγελία των Χριστουγέννων. Μάλλον είχα ξεμείνει από τους τελευταίους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρήγγειλα την πρωτοχρονιά και παρέλαβα σήμερα (Θεσσαλονίκη), ένα μπουφάν αξίας 18€ (μέγεθος Large)

...δυστυχώς όμως, σε αντίθεση με όσα διάβασα, τα μπουφάν δεν έχουν φαρδιά γραμμή και χρειάζεται το παραπάνω νούμερο...

 

...το θέμα είναι τώρα μπαίνεις στη ταλαιπωρία της αλλαγής ή αφού η τιμή είναι ακόμη η ίδια (και έχει ακόμη το νούμερο που θες) παραγγέλνεις εκ νέου και "φορτώνεσαι" τα 12€ μεταφορικά; 

Από 18€ θα στοιχίσει 30€ όμως...χμ….

(το μπουφάν που έλαβα θα μπορούσα να το δώσω στη μητέρα μου ως πρόχειρο)

Παίζει κανά κουπονάκι κοντά στο 10ευρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμένα 2-3 νούμερα δεν μου κάτσανε καλά αλλά τα ζύγισα και δεν έχει ιδιαίτερο κέρδος να μπω στην διαδικασία της επιστροφής. Ας κάνουμε και κανένα δώρο μέρες που είναι. 🤣

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα σε καμία περίπτωση δεν αξίζει να πληρώσεις έξοδα αποστολής για ένα κομμάτι. Παίρνεις τα έξοδα αποστολής από το PayPal στο balance, το κόστος του συγκεκριμένου είδους από το SD και τα επενδύεις σε άλλη αγορά. 😃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαφώς, αν δεν είχα άλλη χρήση για το συγκεκριμένο, αυτό θα γινόταν...επειδή αφενός βρέθηκε "πρόθυμος" αποδέκτης του προϊόντος κι αφετέρου είναι καλύτερης ποιότητας απ' ότι περίμενα κι υπα΄ρχει ακόμη το νούμερο, γι αυτό λέω.

..παππούτσια θα μπορούσα να πάρω, αλλά δεν έχει αυτό που θέλω...για 2 τζιν, με το μπουφάν και τα μεταφορικά θα έβγαινε γυρω στα 23€ το καθένα. για Pierre Cardin δεν είναι κακή τιμή αλλά δεν τρελαίνομαι κι όλας.

αν πετύχετε κανά κουπονάκι πουθενά...

Επεξ/σία από vgiozo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vgiozo είπε

αν πετύχετε κανά κουπονάκι πουθενά... 

Βγάζουν -20% καμια φορά αλλα τωρα δύσκολο γιατι έβαλε δυο φορές δωρεάν μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε ολους

Και εγώ παραγγελία 190 ευρώ με δωρεάν μεταφορικά Χριστουγέννων παρέλαβα την Τρίτη.Aπό λάθος δικό μου σε νούμερο converse το έστειλα πίσω και περιμένω επιστροφή μεταφορικών από paypal 11 ευρώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα ακύρωση παραγγελιας 4/12 , δεν θα έπρεπε να εχω ηδη λαβει τα χρήματα πισω; Το παραδοξο ειναι οτι στο paypal ενω μου εμφάνιζε την αγορα , ξαφνικα δεν μου την δειχνει στο ιστορικό αγορων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...