Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν χανεται η εγγυηση αμα βγαλεις το cooler?76 με ποσους βαθμους μεσα στο δωματιο που εισαι?

Eιμαι με γυρω στου 28 με 30 καλα πιστευω ειμαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπεσαν 3-4 βαθμούς οι θερμοκρασίες σε full load με αυτήν την ψύκτρα στους πυρήνες :D. Με 29-30 βαθμούς θερμοκρασία δωματίου είμαι στους 52 max σε πυρήνες :) (με λίγο prime stress testing για δοκιμή). 

 

Edit: πριν είχα την evo.

Holy crap. Τελικά η evo είναι καλύτερη απ' ότι νόμιζα. Εγώ με την απλή TS 140 για να πιάσω αυτές τις θερμοκρασίες είμαι με stock frequency στο 1.21vcore και turbo core off φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Holy crap. Τελικά η evo είναι καλύτερη απ' ότι νόμιζα. Εγώ με την απλή TS 140 για να πιάσω αυτές τις θερμοκρασίες είμαι με stock frequency στο 1.21vcore και turbo core off φυσικά.

 

Σοβαρά μιλάς? Σου σήκωσε τα 4ghz με 1.21V? Πρέπει να έχεις πολύ καλό chip εσύ. Πέρα από αυτό όμως, το πολύ πολύ να ανεβάζεις μέχρι 50 βαθμούς με την TS 140 στα 1.21V ακόμα και αν έχεις τόσο υψηλή θερμοκρασία δωματίου (φούρνος) όπως εγώ. Δηλ με 1.21ν στα 4ghz πώς γίνεται να πιάνεις αυτές τις θερμοκρασίες? Είσαι σίγουρος? Έχεις τοποθετήσει καλά την ψύκτρα? Η evo πραγματικά είναι καλή :) αλλά με το μαλακό..Γιατί με 29 βαθμούς δωματίου ζορίζεται πολύ γρήγορα σε 1.3v+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά μιλάς? Σου σήκωσε τα 4ghz με 1.21V? Πρέπει να έχεις πολύ καλό chip εσύ. Πέρα από αυτό όμως, το πολύ πολύ να ανεβάζεις μέχρι 50 βαθμούς με την TS 140 στα 1.21V ακόμα και αν έχεις τόσο υψηλή θερμοκρασία δωματίου (φούρνος) όπως εγώ. Δηλ με 1.21ν στα 4ghz πώς γίνεται να πιάνεις αυτές τις θερμοκρασίες? Είσαι σίγουρος? Έχεις τοποθετήσει καλά την ψύκτρα? Η evo πραγματικά είναι καλή :) αλλά με το μαλακό..Γιατί με 29 βαθμούς δωματίου ζορίζεται πολύ γρήγορα σε 1.3v+.

Λοιπόν πρόσεξε να δεις.

 

 

post-199458-0-11494500-1404569297_thumb.png

 

 

 

Με 3 λεπτά prime.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 140 Power δειχνει ποσο καλη πραγματικα ειναι σε stress test.

 

3 minute prime test δεν ειναι τιποτα, ανεβαζει παραπανω αν το αφησεις 8 ωρες.

yes, yes αυτό είναι το πρόβλημα. Σκέψου με 8 ώρες πόσο θα έπιανε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 140 Power δειχνει ποσο καλη πραγματικα ειναι σε stress test.

 

3 minute prime test δεν ειναι τιποτα, ανεβαζει παραπανω αν το αφησεις 8 ωρες.

 

8 ωρες δε λεει κατι και να το αφησει..ισα ισα τσαμπα θα κουρασει τον επεξεργαστη.:)

 

10 λεπτα ειναι αρκετα ομως για να ζεσταθουν θα μεταλλα οποτε μετα υπολογιζεις ~5 βαθμους παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειναι ακριβως 4 βιδες πισω

ειναι οι βιδες που εχει πανω στο backplate?ποια μεθοδος χρησιμοποιησες?την απλωσες επανω στο core η εβαλες μια ποσοτητα σαν μπιλια και εβαλες επανω την ψυχτρα να την απλωσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν πρόσεξε να δεις.

 

 

 

Με 3 λεπτά prime.

Ντάξει καλά είσαι. Απλά άστο για κανα 15λεπτο για να δεις που φτάνει ;) Λογικά μέχρι τους 45 θα είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...