Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπεζ του εμετού ftw...

το έχω καημό αυτό, έχει τόσο κορυφαία φανς, θέλω να αγωράσω για το σύστημα μου και με αποτρέπει αυτό το παλιο χρώμα!

πραγματικά χαλάει το υπόλοιπο rig,τα έχω ταιριάξει όλα όσο αφορά τα χρώματα με σωστό φωτισμό και οι noctua είναι το εντελώς ξεκάρφωτο/άκυρο επάνω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχω καημό αυτό, έχει τόσο κορυφαία φανς, θέλω να αγωράσω για το σύστημα μου και με αποτρέπει αυτό το παλιο χρώμα!

πραγματικά χαλάει το υπόλοιπο rig,τα έχω ταιριάξει όλα όσο αφορά τα χρώματα με σωστό φωτισμό και οι noctua είναι το εντελώς ξεκάρφωτο/άκυρο επάνω :P

Link.png Site: Noctua Introduces Two New Fan Product Lines and Accessory Kits

 

όχι πολλά πράγματα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ανεμιστήρας είναι πιο μεγάλος από την ψύκτρα 'η μου φαίνεται;

οχι ακριβως. Ετσι ειναι σχεδιασμενος, να βγαινει δηλ λιγο πιο πανω απο τις 2 μεριες για να ψυχει καταλληλα. Στο πλατος ειναι ακριβως ισα, εκει που ακουμπανε τα  vibration pads, ωστε να εφαπτονται στην ψυκτρα και να μην υπαρχουν κραδασμοι. 

Φοβερά τα fan της noctua, αλλά είναι τέρμα αντιαισθητικά.  :P

Μα καλα, ειμαι ο μονος που μου αρεσει το χρωμα τους? Δεν λεω, ειναι παραξενο σαν vomit tan και brown poop :P αλλα ειναι συμβολο prestige στο hardware και αποτελει σφραγιδα και ενδειξη ποιοτητας και κατοχης ανεμιστηρων απο μια κορυφαια εταιρια ;)

το έχω καημό αυτό, έχει τόσο κορυφαία φανς, θέλω να αγωράσω για το σύστημα μου και με αποτρέπει αυτό το παλιο χρώμα!

πραγματικά χαλάει το υπόλοιπο rig,τα έχω ταιριάξει όλα όσο αφορά τα χρώματα με σωστό φωτισμό και οι noctua είναι το εντελώς ξεκάρφωτο/άκυρο επάνω :P

Πρεπει να δεις την καινουργια σειρα industrial με 120 και 140 ανεμιστηρες. Τους εχει φερει ολους το e-shop.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να δεις την καινουργια σειρα industrial με 120 και 140 ανεμιστηρες. Τους εχει φερει ολους το e-shop.

 

Δέν στέκεσαι δίπλα στους industrial όμως όταν βαράνε 2~3Κ rpm.Για server ή κάποιο rig που ο θόρυβος δέν είναι μείζονος σημασίας,είναι ταμάμ.

 

Btw καλοί οι Redux,άλλα μία γενιά πίσω (άν όχι δύο),αφού μιλάμε για επανέκδοση.

Αρκετές ελλείψεις και στο line-up,προφανώς για να μήν βγάλουν τα μάτια τους και χαντακώσουν την ήδη υπάρχουσα σειρά.

Επίσης δέν υπάρχει κάποιος αμιγώς static pressure optimized ανεμιστήρας στην σειρά Redux,οπότε αμφιβάλλω κατα πόσο χρήσιμοι θα ήταν πέρα απο ανεμιστήρες κουτιού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν στέκεσαι δίπλα στους industrial όμως όταν βαράνε 2~3Κ rpm.Για server ή κάποιο rig που ο θόρυβος δέν είναι μείζονος σημασίας,είναι ταμάμ.

 

Btw καλοί οι Redux,άλλα μία γενιά πίσω (άν όχι δύο),αφού μιλάμε για επανέκδοση.

Αρκετές ελλείψεις και στο line-up,προφανώς για να μήν βγάλουν τα μάτια τους και χαντακώσουν την ήδη υπάρχουσα σειρά.

Επίσης δέν υπάρχει κάποιος αμιγώς static pressure optimized ανεμιστήρας στην σειρά Redux,οπότε αμφιβάλλω κατα πόσο χρήσιμοι θα ήταν πέρα απο ανεμιστήρες κουτιού.

 

Όπως τα λες είναι. Για τους industrial αν δεν ενοχλείται κάποιος από τον θόρυβο (λίγο δύσκολο αλλά υπάρχουν και οι μανιακοί με το performance :P), τότε είναι λουκούμι. Eκτός και αν κάποιος τους ελέγχει με fan controller που δεν συμφέρει όμως για ψύκτρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπεσαν 3-4 βαθμούς οι θερμοκρασίες σε full load με αυτήν την ψύκτρα στους πυρήνες :D. Με 29-30 βαθμούς θερμοκρασία δωματίου είμαι στους 52 max σε πυρήνες :) (με λίγο prime stress testing για δοκιμή). 

 

Edit: πριν είχα την evo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω η καινουργια μου GPU asus r9 290 directcu ii oc

 

http://tinypic.com/view.php?pic=sm52tk&s=8#.U7aT0Pl_vNk

και αλλη μια εδω γιατι ηταν πανω απο 2 mb

καλοριζικη φιλε μου και καλοδουλευτη να ειναι!!μια πληροφορια.τα default profile fans της καρτας ειναι για κλαματα.κανε ενα custom fan profile με το asus tweak η το msi afterburner διοτι θα δεις κατι θερμοκρασιες 80+ με το fan να φτανει μονο στο 46%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φιλε εχεις δικιο αλλα σημερα εκανα ενα remove τς παλιας παστας και εβαλα τν HeGrease Extreme της Phobya και ειδα με 2 run unige heaven μαχ 76 και οντως 46% ΜΟΝΟ το fan -.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...