Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καινούργιο update με αλλαγή ρεζερβουάρ και είσοδο νερού από πάνω αλλα το θέμα είναι πως μου δημιουργεί φυσαλίδες

 

DSC00414_zpsbzwuzmyi.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινούργιο update με αλλαγή ρεζερβουάρ και είσοδο νερού από πάνω αλλα το θέμα είναι πως μου δημιουργεί φυσαλίδες

Θα σου την σπάσω αλλά μάρεσε/πήγαινε καλύτερα με το κίτρινο υγρό. Τώρα με τους σωλήνες φαίνεται λαδί. :P

Γιατί δεν βάζεις καναν κίτρινο πίσω, με τον F12 χαλάει το χρώμα λιγάκι  :ph34r:

 

 

Με την 2η 290 τι έγινε τελικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάφανους σωλήνες και κίτρινο υγρό??Με την δεύτερη περιμένω ακόμη πάμε για 4 εβδομάδα αναμονής και έχει ο θεός.Τον f12 θα τον αλλάξω σύντομα και θα τον βάλω πίσω.


Δυστυχώς ενώ τους πήρα κίτρινους και φαίνονται κίτρινοι στο φλας φαίνονται πράσινοι.Φαντάζομαι αν βάλω και λεντοταινία μέσα πράσινοι θα φαίνονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς ενώ τους πήρα κίτρινους και φαίνονται κίτρινοι στο φλας φαίνονται πράσινοι.Φαντάζομαι αν βάλω και λεντοταινία μέσα πράσινοι θα φαίνονται

Ε πάω πάσο. Στο μάτι και πως τους βλέπεις εσύ έχει σημασία, όχι στις φωτό!

 

Ζηλέυω το κουτί όμως που μοιάζει με ντουλάπα :ph34r: . Πάντα λέω "το επόμενο κουτί μου θα χωράει και άνθρωπο" κάθε φορά που ανοίγω τον δικό μου για να αλλάξω κάτι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βγάλω φώτο είναι πάντως κίτρινοι.Εμένα μου αρέσει να πω την αλήθεια έτσι αλλα να δω τι θα κάνω με τις φυσαλίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμένα μου αρέσει πάρα πολύ ο πάνω σωλήνας στο ρεζερβουάρ.Φαντάζομαι πάντος πως είναι λίγο ταλεπωρία παραπάνω σε γέμησμα.Θα συμφωνήσω με το λαδί χρώμα που λεει ο Sheogorath.που πήγε το κίτρινο.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινούργιο update με αλλαγή ρεζερβουάρ και είσοδο νερού από πάνω αλλα το θέμα είναι πως μου δημιουργεί φυσαλίδες

 

Υπομονή 2-3 μέρες.Χτές το δικό μου ήταν γεμάτο,σήμερα είναι σχεδόν καθαρό.Θα παρατηρήσεις επίσης οτι θα πέσει ένα κλίκ η στάθμη,οπότε θα πρέπει να συμπληρώσεις αναλόγως.

Αν οι φυσαλίδες επιμένουν,ρίξε μια-δύο σταγόνες υγρό πιάτων στο res και στο διήμερο θα έχει καθαρίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 εργάσιμες η αναμονή για την κάρτα.Ελπίζω τουλάχιστον να είμναι τυχερός και να μου έρθει 390 :-D :-D :-D :devil: :devil:


Το νερό μπαίνει από την πάνω μεριά του ρεζερβουάρ και γίνονται φυσαλίδες.Μήπως θέλει καμμιά σωλήνα μέσα στο ρεζερβουάρ και στην πάνω τρύπα??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 εργάσιμες η αναμονή για την κάρτα.Ελπίζω τουλάχιστον να είμναι τυχερός και να μου έρθει 390 :-D :-D :-D :devil: :devil:

Το νερό μπαίνει από την πάνω μεριά του ρεζερβουάρ και γίνονται φυσαλίδες.Μήπως θέλει καμμιά σωλήνα μέσα στο ρεζερβουάρ και στην πάνω τρύπα??

 

Σωστά,μου διέφυγε αυτό.Ναί,η σωλήνα παίζει ρόλο antisplash γιατι η έξοδος βρίσκεται βυθισμένη κάτω απο την επιφάνεια του ψυκτικού.Δέν νομίζω οτι αυτά που βγάζει η EK κάνουν για σένα.

578980_433173833403320_1515756160_n_2.jp

Μπορείς να δοκιμάσεις πατέντα,να βάλεις ένα περισσευούμενο fitting απο την μέσα μεριά για να παίζει τον ρόλο του anti-slpash.Θα πρέπει όμως να υπάρχει αρκετό σπείρωμα στο καπάκι (για να βιδώσει και το fitting απο την έξω μεριά)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστα ρε γαμώτο την έστειλε το μαγαζί που την πήρα και ακόμα περιμένω.Σε email που έστειλα στην εταιρία μου είπαν να την πάω από το κατάστημα που την πήρα.

 

Σκέφτομαι αν χωράει από μέσα να βάλω σωλήνα θα το δοκιμάσω ίσως πετύχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα από 4-5 μηνες χωρις Gaming Pc δεν αντεξα και ετσι φτιαχνω ξανα καινουριο build...Αυτην την φορα με μαυρο-ασπρο setup Βεβαια πιο οικονομικο από το προηγουμενο..!! Ελπιζω να σας αρεσει..Εννοείται πως δεν εχει τελειωσει ακομα...Ψαχνω ασπρη/ασπρομαυρη καρτα και μαλλον θα αλλαξωκαι κουτι μιας και αυτό δεν εχει καθολου χωρους για cable management!!

post-259174-0-06523600-1448126357_thumb.jpg

post-259174-0-65406300-1448126390_thumb.jpg

post-259174-0-05161600-1448126776_thumb.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα από 4-5 μηνες χωρις Gaming Pc δεν αντεξα και ετσι φτιαχνω ξανα καινουριο build...Αυτην την φορα με μαυρο-ασπρο setup Βεβαια πιο οικονομικο από το προηγουμενο..!! Ελπιζω να σας αρεσει..Εννοείται πως δεν εχει τελειωσει ακομα...Ψαχνω ασπρη/ασπρομαυρη καρτα και μαλλον θα αλλαξωκαι κουτι μιας και αυτό δεν εχει καθολου χωρους για cable management!!

Ωραίο, αλλά με ένα ωραίο κουτάκι όπως είπες και εσύ θα ανέβει επίπεδο. Κάρτες υπάρχουν μερικές, αλλά ανάλογα και το budget. Στα γρήγορα μου έρχετε στο μυαλό η Galax HOF 970 που είναι και κάποια post πιο πάνω, καθώς και μια υλοποίηση της MSI στην R9 380.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο, αλλά με ένα ωραίο κουτάκι όπως είπες και εσύ θα ανέβει επίπεδο. Κάρτες υπάρχουν μερικές, αλλά ανάλογα και το budget. Στα γρήγορα μου έρχετε στο μυαλό η Galax HOF 970 που είναι και κάποια post πιο πάνω, καθώς και μια υλοποίηση της MSI στην R9 380.

 

Ειμαι αναμεσα στην R9 380 και την GTX960... 4GB και οι δυο.. Θα πηγαινα σε 970 αλλα είναι λιγακι off budget!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...