Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο τροφοδοτικό έχω θέμα, το πλαινό το κόβω με σιδηροπρίονο, δεν μαμιέται :P

 

H silent knight που έχω τώρα 115 (L) x 140 (W) x 110 (H)mm

Η 212evo 116 x 51 x 159 mm (4.6 x 2.0 x 6.3 in)

 

Τώρα που τα βλέπω δίπλα δίπλα, ναι 1mm είναι :P

 

νόμιζα οτι ανησυχείς για το ύψος,δεν θα έχεις κανενα θέμα   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ξανανεβάσω λοιπόν και το δικό μου... :P Αστειεύομαι :) μπας και χαλαρώσουμε.Aλλά θα ανεβάσω μια εικόνα.Σκεφτόμουν για ασπρόμαυρη μητρική για να ταιριάζει με το σύνολο αλλά και είμαι στενά οικονομικά και δεν θέλω να δώσω χρήματα σε ένα σχετικά παλιό socket.Η πιο φτηνή που έβρισκα ήτα η Z97 krait msi στα 130...Η δική μου μητρική στο πίσω μέρος φαινόντουσαν όλα τα hubs και μου την έδηναν στα νεύρα.Oπότε έκλεψα κάτι ιδέες απο Dinosfan σε ένα πόστ του(για να δείτε πως απο μερικά πόστ του πέρνουμε ιδέες) anyway πήρα χοντρό πλαστικό έκοψα-έρανα κόλησα μερικά αυτοκόλητα(που θα αλλάξουν όταν εκτυπώσω άλλα) έβαλα και λευκή μονοτική ταινία στις ψύκτρες.....Ε και βγήκε οκ για μένα σε σχέση με πριν.Γνώμες

s340_G.jpg

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νόμιζα οτι ανησυχείς για το ύψος,δεν θα έχεις κανενα θέμα   

Ασχετο, τουρμπίζει μέχρι 4.8 μόνο του.

 

Δεν έχει επιλογή στο bios, που έχω βρει δλδ. Χάθηκα στην DFI.

turbo.png

 

Η πρώτη 775 που το κάνει είναι. Και στο cpuz αλλά είναι στιγμιαίο, δεν το πρόλαβα με prntscreen.

 

Καμια ιδέα πως και γιατί. Δεν βρήκα κάτι στο νετ. Το bios είναι δικό μου με κομμάτια από gigabyte κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε να ανεβασω τον πρωτο μου υπολογιστη

 

imac.jpg

 

PS ειναι η πρωτη φορα π το ανεβαζω εδω στο  Thread συντομα θα βαφτει πρασινο και θα βαλω λεντακια οποτε στην επομενη σελιδα θα το ξαναδειτε

 

Ωραίος ο iMac σου, εγώ δεν θα τον πείραζα λόγω του ότι είναι Vintage...

 

Off Topic...

 

Ο πρώτος μας οικογενειακός υπολογιστής (1992) ήταν ένας 386DX@40MHz με 4MB Ram, 80MB HDD και 14" CRT SVGA. DOS, Norton Commander και Win 3.1...

 

iMac είχα το 2008. Ήταν ο πλαστικός 24άρης με Intel Core2. Δυστυχώς πριν 2 χρόνια παρέδωσε η Logic Board...

 

On Topic...

 

To προηγούμενό μου Build. To μόνο που έμεινε είναι ο 4770Κ και τα 16GB Ram που διπλασιάστηκαν στο τωρινό Build...

 

2rc5ria.jpg

 

2z4y0xg.jpg

 

csqva.jpg

 

28gqqmc.jpg

 

2hcnpzo.jpg

 

se7rbn.jpg

 

2ni8q2r.jpg

 

2086t87.jpg

 

By the way, το Mozart είναι για δώσιμο στα 50€ να φεύγει, διότι πιάνει πλέον χώρο... :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bios είναι δικό μου με κομμάτια από gigabyte κτλ...

μόνο εσύ ξέρεις :-)

 

έχεις κάπως μεγαλη διάφορα στις θερμοκρασίες στους πυρήνες αν βάλεις την evo και δεν στρώσουν την έχει ακούσει το cpu στερεοφωνικά   :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο το κανες και φανταζομαι με ελαχιστο κοστος...γτ αντι για μονωτικη ταινεια να μην βαλεις λευκο αυτοκολητο να ντυσεις το μπλε κομματι δλδ δες εδω

 

 

IMAG0979.jpg

 

20150612_144528.jpg

 

IMAG0989.jpg20150612_145207.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο εσύ ξέρεις :-)

 

έχεις κάπως μεγαλη διάφορα στις θερμοκρασίες στους πυρήνες αν βάλεις την evo και δεν στρώσουν την έχει ακούσει το cpu στερεοφωνικά   :-D

Μην λες τέτοια...

 

Αν και λογο ψύκτρας είναι λογικά, με άλλην δεν το έκανε, μαξ 2-3 βαθμούς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαπα τι έγινε σήμερα!

 

Απ'οτι βλέπω όμως ηρέμησαν τα πνεύματα...Ενταξει που και που καλό να είναι να υπάρχουν και εντάσεις!

 

@Sheogorath,χωρίς να προσβαλω το κόπο σου και την αγάπη σου για το κουτί που έχεις,αλλά πιστεύω πως χρειάζεσαι ένα καινούριο!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαπα τι έγινε σήμερα!

 

Απ'οτι βλέπω όμως ηρέμησαν τα πνεύματα...Ενταξει που και που καλό να είναι να υπάρχουν και εντάσεις!

 

@Sheogorath,χωρίς να προσβαλω το κόπο σου και την αγάπη σου για το κουτί που έχεις,αλλά πιστεύω πως χρειάζεσαι ένα καινούριο!

 

χαχα ναι μ θυμιζει τις σχεσεις που θελει και λιγο ενταση να μην μας φαει η καθημερινοτητα :P ισως ηταν λιγο κρυο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο το κανες και φανταζομαι με ελαχιστο κοστος...γτ αντι για μονωτικη ταινεια να μην βαλεις λευκο αυτοκολητο να ντυσεις το μπλε κομματι δλδ δες εδω

 

 

ναι απο αυτό είχα δει το αυτοκόλητα.Αλλά δεν έχω αυτοκόλητα.Θα εκτυπώσω κάτι,βασικά το S340 μόνο.Αν βρώ σε κάνα jumbo αυτοκόλητα πάντος θα πάρω.Αν και έχει κάτσει καλά η ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαπα τι έγινε σήμερα!

 

Απ'οτι βλέπω όμως ηρέμησαν τα πνεύματα...Ενταξει που και που καλό να είναι να υπάρχουν και εντάσεις!

 

@Sheogorath,χωρίς να προσβαλω το κόπο σου και την αγάπη σου για το κουτί που έχεις,αλλά πιστεύω πως χρειάζεσαι ένα καινούριο!

Το ξέρω, αν δεν στρώσει με το όλα έξω για την 212evo, θα ρωτήσω γνώμες.

 

Κανά καλό σε άσπρο μάυρο?

πχ αυτό https://www.skroutz.gr/s/361702/Corsair-Carbide-500R.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω, αν δεν στρώσει με το όλα έξω για την 212evo, θα ρωτήσω γνώμες.

 

Κανά καλό σε άσπρο μάυρο?

πχ αυτό https://www.skroutz.gr/s/361702/Corsair-Carbide-500R.html

Kουτί χωρίς τζαμάκι πλαινό :( όχι απο μένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι απο αυτό είχα δει το αυτοκόλητα.Αλλά δεν έχω αυτοκόλητα.Θα εκτυπώσω κάτι,βασικά το S340 μόνο.Αν βρώ σε κάνα jumbo αυτοκόλητα πάντος θα πάρω.Αν και έχει κάτσει καλά η ταινία.

 

αν εισαι Αθηνα ελα να το κανουμε παρεα η αν μπορεις ν μ δωσεις διαστασεις υψος πλατος να στο φτιαξω και να στα φερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...