Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ξέρεις αν πάρω σπρέι και βάψω τις ψύκτρες αν πάει περίπατο η εγγύηση.?

Δεν το γνωρίζω αλλά δεν θα το τολμούσα. πάρε κάποιες φθηνές ddr4 και αν βγουν άσπρες τις τσιμπας και πουλάς τις παλιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι με αυτη τη μητρικη κιολας , ετσι; :P Εκτος και αν εχεις καποια αλλη ασπρη :)

Δεν έχω ακόμα.Απλά θέλω να πάω σε νέο socket και μου αρέσουν τα σπρόμαυρα builds.Αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα έδινα τόσα χρήματα για motherboard.

Αυτή και με μισή καρδιά να δώσω τα 170 που ζητάνε...:/

31343_asus%20z170-a%20review%20-%20overv

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην λυπάσαι τα χρήματα για μια μητρική. Τροφοδοτικό και μητρική τα θεωρώ το Α και το Ω για ένα καλό σύστημα. Θέλεις να δώσεις κανά 50άρι να αγοράσεις καμιά βαλούτα και μετά να τρέχεις? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει εδώ και κάτι μέρες κάποια πράγματα για custom υδρόψυξη μεταχειρισμένα,μου ήρθαν σήμερα και σωλήνες,υγρά και κάτι ψιλά που είχα παραγγείλει απο eworld και είπα να κάτσω να τα βάλω.Στο σύστημα μπήκε ένα μόλις ψυγείο 120χ45mm ενώ αν βάλω αργότερα και την κάρτα στο loop θα προσθέσω και ένα διπλό ακόμα.Οι σωλήνες είναι 19/13 και η αλήθεια είναι οτι με δυσκόλεψαν για να τις στρώσω..To block είναι ek,το ψυγείο magicool η αντλία swiftech d5 με top ek,το ρεζερβουαρ phobya balancer 150 και τα ρακορ monsoon.To ψυγείο έχει πάνω του έναν μόλις ανεμιστήρα phobya 1500rpm.Να πώ οτι λόγο ενός και μάλιστα μικρού ψυγείου περίμενα χειρότερες επιδόσεις απο την noctua nh-d15 που είχα πάνω πρίν.Το αποτέλεσμα ομως είναι καλύτερες θερμοκρασίες έως και 5 βαθμούς.Παρακάτω βάζω φωτογραφίες πρίν και μετά καθώς και ένα screenshot απο δεκάλεπτο stressάρισμα με aida 64 στα 4,8ghz με vcore 1.4v.

20160108_172432_zpsyih9cb89.jpg20160108_122445_zpscqrskhqb.jpgCapture8_zpsje5rxmpg.png

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην στρεσσάρεις με 1.4v haswell, θα τον πάρεις στο χέρι. Για benches είναι οκ το 1.4v, αλλά για stress είναι παλούκι για το τσιπ, όσο καλές θερμοκρασίες και να έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα δεκάλεπτο έκανα για να στρεσάρω την ψύξη περισσότερο.Ηθελα να δώ αν ανοίγει η διαφορά με την noctua.

δεν φέρνεις και το φαν του ψυγείου από την μέσα μεριά να διώχνει έξω που ειναι πιο νορμάλ τοποθέτηση μπας και κατέβεις κανενα βαθμό ακομα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιότερα που είχα τον 4770κ(όπως εσύ)μου είχε περάσει πολλές φορές απο το μυαλό γιατί το όριο στο oc το έδιναν οι θερμοκρασίες.Μιλάμε οτι με 1,3 vcore έπιανε με το ζόρι 4,3ghz και βάραγε 90+ θερμοκρασίες.Αργότερα πήρα 4790κ ο οποίος ανέβαινε ακόμα και στα 5+ghz με την d15 οπότε το όριο δεν ήταν πια οι θερμοκρασίες αλλά το απαγορευτικό vcore που χρειαζόταν για να ανέβει και άλλο.Μετά πούλησα τον 4790κ και πήγα σε 4690κ ο οποίος δεν είναι τόσο καλό κομμάτι(στα 4,8 μουλαρώνει όσο vcore και να δώσω)οπότε δεν θέλω να ρισκάρω την εγγύηση αφού έτσι και αλλιώς δεν νομίζω να ανέβει άλλο ούτε delided..


δεν φέρνεις και το φαν του ψυγείου από την μέσα μεριά να διώχνει έξω που ειναι πιο νορμάλ τοποθέτηση μπας και κατέβεις κανενα βαθμό ακομα 

 

Οσο αστείο και να ακούγεται δεν είχα βιδάκια για να το βάλω έτσι.Και επειδή οι σωλήνες είναι δύσκαμπτοι μάλλον είναι πιο εύκολο να βάλω άλλο ένα σε push-pull..

 

και ακομα θα σου προτεινα να βαλεις εναν 120αρι στο cage για να φυσαει κατευθειαν στην καρτα  

Αν κοιτάξεις την φωτό μπροστά απο τo cage περνάνε σωλήνες και δεν μπαίνει ανεμιστήρας.Και ευτυχώς η 970 είναι δροσερή οπότε μάλλον δεν χρειάζεται..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά άσπρες ddr4 που θα βρώ.? eshop/skroutz δεν έχει.Oι μόνες που βρήκα είναι κάτι geil whatever που είναι τεράστιες και έχουν και μπλέ πάνω.

 

Τρομερός συνδυασμός  ο παρακάτω. Το κακό είναι ότι οι μνήμες δεν έχουν βγει ακόμη σε DDR4...

 

post-127874-0-88847700-1452272538_thumb.jpg

 

post-127874-0-38473100-1452272550_thumb.jpg

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα έδωσες τον 4790??Whyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :shock: :cry: :fear: :wacko: :unsure:


Τρομερός συνδυασμός  ο παρακάτω. Το κακό είναι ότι οι μνήμες δεν έχουν βγει ακόμη σε DDR4...

attachicon.gifo2tqiRjtxWUkcZ4y_setting_fff_1_90_end_1000.png.jpg

 

attachicon.gifproduct-core-5.jpg

 

Eσύ τώρα βαλτός είσαι έτσι δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά.Ποιός σε έβαλε μολόγαααααααααααααααααα ο ultra εεεεεε????

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα έδωσες τον 4790??Whyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :shock: :cry: :fear: :wacko: :unsure:

Eσύ τώρα βαλτός είσαι έτσι δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά.Ποιός σε έβαλε μολόγαααααααααααααααααα ο ultra εεεεεε????

 

Χαχαχαχαχαχα. Αν και δεν μου αρέσουν καθόλου τα ασπρόμαυρα build, είναι το μόνο για το οποίο θα άλλαζα γνώμη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...