Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω εναν ανεμιστηρα be quiet 9mm pwm καινουριο στο κουτι να τον βαλω πισω απο την μητρικη εκει πισω απο τον επεξεργαστη που εχει θεση το κουτι μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως να το βαλω να ριχνει αερα στην μητρικη η να τον βγαζει εξω απο το κουτι;


Ακυρο τζαμπα χαρηκα παιρνει ποιο μικρο απο 92mm στην θεση αυτη.

 

Και ειπα να βρηκα που θα βαλω τον silent wings 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

XIwx1pyπως μπορω να ανεβαζω φωτογαφιαIWwfAVH

http://tinypic.com/

εγώ χρησιμοποιούσα το παραπάνω Link. για φώτο σε forums έχει συγκεκριμένο command (copy paste)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω σε πιστωτικο μπας και παρω την αλλη που ειναι σε κοκκινο χρωμα γιατι αυτο το πορτοκαλι ειναι σιχαμα.

 

 

Κατα την ταπεινή μου άποψη το κόκκινο είναι συνηθισμένο, το πορτοκαλί το έκανε πραγματικά μοναδικό το κουτί σου!

 

Φυσικά εσύ θα το κοιτάς περισσότερη ώρα και περι ορέξεως :)

 

Just my 2 cents :)

XIwx1pyπως μπορω να ανεβαζω φωτογαφιαIWwfAVH

Εχεις τους δυο ανεμιστήρες να "πολεμούν" ο ένας τον άλλο.

 

Κατα μήκος (90ο) δεν χωρούσε να την βάλεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι η πρωτη φορα που φτιαχνω υπολογιστη μονος μου και τα εβαλα ετσι που ελεγαν η οδηγιεςoudx870gz

Επεξ/σία από γιαννης ροδος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η πρωτη φορα που φτιαχνω υπολογιστη μονος μου και τα εβαλα ετσι που ελεγαν η οδηγιες

Δεν είναι έτσι στις οδηγίες λογικά, κάπου τα έμπλεξες.

 

Προσπάθησε να το κάνεις έτσι.

DSC_0053.jpg

 

Φαίνονταν πριν οι φωτό σου, πλέον όχι, τι άλλαξες?

 

Εγώ τις ανεβάω στο postimage.org και απο εκεί το εικονίδιο το πράσινο για εικόνα, paste το Direct Link και την ποστάρω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προσπαθησω να το φτιαξω κιαλο δεν αλλαξα κατι στην φωτο και μια αλλη ερωτηση τα καλωδια πως μπορω να τα φτιαξω και το τροφοδιτικο πειραζει που το εβαλα ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίχτου και ένα delid και αναμονή φίλε Μπάμπη.Το μόνιτορ καλό?(άσχετο)

 

Delid δεν το σκέφτομαι από την ώρα που έχει εγγύηση.Ούτως η άλλως με stress test aida64 & realbench έχω ανεκτές θερμοκρασίες ακόμα και στα 4.8ghz/1.37vcore (εξαίρεση αποτελούν prime95 & intelburntest που ειλικρινά σε ότι κάνω δεν πιάνει τους βαθμούς που πιάνει στα δύο τελευταία stress test που ανέφερα).Σε gaming στα 4,6ghz που βρίσκομαι είμαι στους 45-47 βαθμούς average.Από δύναμη ικανοποιημένος είμαι σε ότι κάνω απλά να δω και τους καινούργιους amd τι έχουν να προσφέρουν για να δω που θα πάω σε επόμενη αναβάθμιση (μιας και το μικρόβιο υπάρχει).Όσο για το μόνιτορ απλά τα σπάει στα games που έχω παίξει μέχρι στιγμής.Ζωηρά χρώματα / απόκριση /αληθοφάνεια και γενικά σαν perfomance / price απλά είναι perfect deal για μένα (και σίγουρα ένα ευχαριστώ πάντα στους ανθρώπους που μου το πρότειναν).

Μαλλον η μητρικη μου τα εφτυσε και θα παρω πιστωτικο 240 ευρω απο το Πλαισιο.

 

Ποια να παρω;

 

Ειχα την Gigabyte soc force

 

Εφόσον είναι μόνο από Πλαίσιο μόνο, την Gt δαγκωτό και από μένα!!!

 

http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi/motherboard-mitrikes/Gigabyte-MB-Z97X-Gaming-GT-1150-Z97X-DD.htm

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκατσα χτές και ασχολήθηκα λίγο με το φωτισμό μέσα στο κουτί μου γιατί με το ψιλοφιμέ plexiglass που έχει το c70 δεν φαινόταν σχεδόν τίποτα μέσα.Δεν έψαξα να βρώ κάτι έτοιμο,είπα να φτιάξω κάτι μόνος μου.Πήρα λοιπόν απο ένα μαγαζί με ηλεκτρολογικά 1 μέτρο απλή ledοταινία,βρήκα και ένα απλό διακοπτάκι 2 θέσεων(on-off) και με κόστος λιγότερο και απο ένα καφέ έτοιμο το pc.Εκανα και μια ψιλομόντα στο κουτί για να μπεί εξωτερικά το διακοπτάκι για να μπορώ να ανοιγοκλείνω το φωτισμό χωρίς να ανοίγω το κουτί.Βάζω και φωτό πως είναι το κουτί με και χωρίς το φωτισμό και στην πρόσοψη πως έβαλα το διακοπτάκι.

20160109_185709_zpsfklnowg6.jpg20160110_100859_zpsxwsigl6d.jpg20160110_100953_zpslyi1bbei.jpg20160109_185826_zpsk3lndsmn.jpg

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκατσα χτές και ασχολήθηκα λίγο με το φωτισμό μέσα στο κουτί μου γιατί με το ψιλοφιμέ plexiglass που έχει το c70 δεν φαινόταν σχεδόν τίποτα μέσα.Δεν έψαξα να βρώ κάτι έτοιμο,είπα να φτιάξω κάτι μόνος μου.Πήρα λοιπόν απο ένα μαγαζί με ηλεκτρολογικά 1 μέτρο απλή ledοταινία,βρήκα και ένα απλό διακοπτάκι 2 θέσεων(on-off) και με κόστος λιγότερο και απο ένα καφέ έτοιμο το pc.Εκανα και μια ψιλομόντα στο κουτί για να μπεί εξωτερικά το διακοπτάκι για να μπορώ να ανοιγοκλείνω το φωτισμό χωρίς να ανοίγω το κουτί.Βάζω και φωτό πως είναι το κουτί με και χωρίς το φωτισμό και στην πρόσοψη πως έβαλα το διακοπτάκι.

20160109_185709_zpsfklnowg6.jpg20160110_100859_zpsxwsigl6d.jpg20160110_100953_zpslyi1bbei.jpg20160109_185826_zpsk3lndsmn.jpg

 

'Ομορφο φίλε μπράβο. Το plexi νομίζω πρέπει να είναι η επόμενη κίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...