Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είπα και εγώ σίγα σιγά να το καθαρίσω λιγάκι το κουτάκι αλλά με βλέπω και για αλλαγή σωλήνων soon και υγρών μια ανανέωση για το καλοκαίρι...μαλλόν και με μια 1080 επίσης!!

post-231785-0-88489300-1463824226_thumb.jpg

post-231785-0-67241300-1463824239_thumb.jpg

  • Like 23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη δουλεια μεσα στο κουτι,ολα ομορφα(και ακριβα βεβαια :D).Το monitor ομως τραγικο για τετοιο συστημα :(

Εισαι Λαθος Φιλε το μονιτορ ειναι απιστευτο Απο τα καλυτερα 4Κ που εχω δει

 

Δεν θα την περάσεις και αυτή block ? Πολύ καλή δουλειά ! Well done !

Ετσι ελεγα αλλα τωρα με τις 1080 ακομα δε ξερω τι θα γινει

 

Βλεπω τοσα ακριβα SLI (βλεπε 980ti κλπ) με το stock SLI bridge... Ημαρτον, χαλαει ολη η εικονα.

εχουν διαφορετικο PCB δε μπορω να βαλω κατι αλλο σε sli bridge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα τετοιο δεν εχεις 

rudolf1983  ,

veldi1973

?  bridge1.jpg     δεν σου λεω τα ποιο ακριβα BEFORE_zpsogf3frbo.jpg     αλλα αυτο σε καθε μητρικη καλη υπαρχη    http://www.evga.com/articles/00919/EVGA-Pro-SLI-Bridges-V2/           http://www.amazon.com/EVGA-Bridge-2-Way-Long-100-2W-0023-LR/dp/B00X5X3LQY 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα και εγώ σίγα σιγά να το καθαρίσω λιγάκι το κουτάκι αλλά με βλέπω και για αλλαγή σωλήνων soon και υγρών μια ανανέωση για το καλοκαίρι...μαλλόν και με μια 1080 επίσης!!

Ποσο γαματη δουλεια εχεις κανει!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12800205_962209007160988_813034757154541

 

 

αργοτερα θα βγαλω και αλλη για να δειξω την υδροψυξη

Για εμενα βαλε το κουτι επανω(θα δειχνει και πιο ωραια ετσι)το γραφειο πιο ειναι παρεπιπτοντως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμενα βαλε το κουτι επανω(θα δειχνει και πιο ωραια ετσι)το γραφειο πιο ειναι παρεπιπτοντως?

δεν θυμαμαι,απο το ικεα το ειχα παρει πριν 1χρονο περιπου

αν το εβαζα επανω....

θα δυσκολευομαι να απλωνω τα χερια μου΄Π

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Merchant, μ' αρέσεις πολύ φίλε!

Να σε ρωτήσω μιας και έχουμε το ίδιο κουτί.

1)Τι midplate είναι αυτό;Απ' ότι καταλαβαίνω οι hdds έχουν φύγει έτσι;Έχεις κάνει mod για να μπούνε στον άλλο θάλαμο;

2)Σε κάθε γομάρι ψυγείο έχεις μία σειρά ανεμιστήρων αν καταλαβαίνω σωστά;

3)Το reservoir με τι τρόπο το έχεις στερεώσει πίσω;

Αυτά τα ολίγα από περιέργεια! ^_^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Merchant, μ' αρέσεις πολύ φίλε!

Να σε ρωτήσω μιας και έχουμε το ίδιο κουτί.

1)Τι midplate είναι αυτό;Απ' ότι καταλαβαίνω οι hdds έχουν φύγει έτσι;Έχεις κάνει mod για να μπούνε στον άλλο θάλαμο;

2)Σε κάθε γομάρι ψυγείο έχεις μία σειρά ανεμιστήρων αν καταλαβαίνω σωστά;

3)Το reservoir με τι τρόπο το έχεις στερεώσει πίσω;

Αυτά τα ολίγα από περιέργεια! ^_^

1) midplate πατεντα δική μου γιατι βαριεμαι να τρεχω σε μαστορες, απο κόντρα πλακέ αυτά τα λεπτά που βάζουν σε συρταριέρες στην πλάτη..κάτω στους δίσκους και στην πλάτη εκεί που είναι το res, και μετά ντύσιμο με αυτοκόλλητο και κομπλέ.. οι δίσκοι είναι βιδωμένοι κάθετα απο την πίσω μεριά (πάνω από το τροφοδοτικό) 4x δίσκοι, mod δεν χρειάζεται τπτ..

2) τα ψυγεία 60αρια και τα 2 από μια σειρά fans ναι, τα μπροστινά είναι βιδωμενα από την έξω μεριά (κουμπώνει κανονικά η πρόσοψη)

3)Το res για να μπει εκεί έκανα 2 τρύπες εκεί που τις ήθελα στο κουτί για να περάσουν οι σωλήνες μέσα, έτσι μου ήρθε και η ιδέα και για κόντρα πλακέ και εκεί για να μην φαίνιονται οι τρύπες..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) midplate πατεντα δική μου γιατι βαριεμαι να τρεχω σε μαστορες, απο κόντρα πλακέ αυτά τα λεπτά που βάζουν σε συρταριέρες στην πλάτη..κάτω στους δίσκους και στην πλάτη εκεί που είναι το res, και μετά ντύσιμο με αυτοκόλλητο και κομπλέ.. οι δίσκοι είναι βιδωμένοι κάθετα απο την πίσω μεριά (πάνω από το τροφοδοτικό) 4x δίσκοι, mod δεν χρειάζεται τπτ..

2) τα ψυγεία 60αρια και τα 2 από μια σειρά fans ναι, τα μπροστινά είναι βιδωμενα από την έξω μεριά (κουμπώνει κανονικά η πρόσοψη)

3)Το res για να μπει εκεί έκανα 2 τρύπες εκεί που τις ήθελα στο κουτί για να περάσουν οι σωλήνες μέσα, έτσι μου ήρθε και η ιδέα και για κόντρα πλακέ και εκεί για να μην φαίνιονται οι τρύπες..

Τρομερή δουλειά έχεις κάνει.Τυχαία το είδα και γω νά ναι καλά ο Bigi44444 που το ανέφερε γιατί δεν το είχα δει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είπα και εγώ σίγα σιγά να το καθαρίσω λιγάκι το κουτάκι αλλά με βλέπω και για αλλαγή σωλήνων soon και υγρών μια ανανέωση για το καλοκαίρι...μαλλόν και με μια 1080 επίσης!!

 

Πραγματικά αψεγάδιαστο. Όλα είναι ζυγιασμένα, χωρίς να υπάρχουν 'παραφωνίες' στις παράλληλες γραμμές,

η παλέτα των χρωμάτων απλά 10/10 χωρίς να ξεφεύγει ούτε τόνος και με εύκαμπτους σωλήνες, όπου υπάρχει

μια δυσκολία οι καμπύλες να είναι εύκολες στο μάτι.

 

+.. από μένα

Επεξ/σία από Whitefanged
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά αψεγάδιαστο. Όλα είναι ζυγιασμένα, χωρίς να υπάρχουν 'παραφωνίες' στις παράλληλες γραμμές,

η παλέτα των χρωμάτων απλά 10/10 χωρίς να ξεφεύγει ούτε τόνος και με εύκαμπτους σωλήνες όπου υπάρχει

μια δυσκολία οι καμπύλες να είναι εύκολες στο μάτι.

 

+.. από μένα

Ζορίστηκα πόλυ για να το πετύχω έτσι με πολλές αλλαγές και σκέψεις ( και κανά 2 λίτρα υγρό πετάχτηκε από τις αλλαγές)

με έβγαλε και από το πρόγραμμα η classified πολύ γομάρι και πλάτος και αναγκαστηκά έβγαλα στην απ'έξω το reservoir.. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζορίστηκα πόλυ για να το πετύχω έτσι με πολλές αλλαγές και σκέψεις ( και κανά 2 λίτρα υγρό πετάχτηκε από τις αλλαγές)

με έβγαλε και από το πρόγραμμα η classified πολύ γομάρι και πλάτος και αναγκαστηκά έβγαλα στην απ'έξω το reservoir.. :-)

Ομως το αποτελεσμα ηταν παρα πολυ καλο ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...