Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sorry που σας αλλάζω θέμα, αλλα έχω φάει μεγάλο hype με αυτό που έχει το Obsidian 900D με τα κάτω fans. Ήθελα να βρώ κάτι που να μου επιτρέψει να κάνω κάτι αντίστοιχο στο Enthoo Pro αλλά δεν βρίσκω. Mod στο υπάρχων καπάκι του τροφοδοτικού δεν θέλω να κάνω για να μην το χαλάσω και γι αυτό ψάχνω μήπως υπάρχει κάποιο extra part.

 

900d_sidea_5.png

 

P.s. Θεϊκό case το άτιμο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry που σας αλλάζω θέμα, αλλα έχω φάει μεγάλο hype με αυτό που έχει το Obsidian 900D με τα κάτω fans. Ήθελα να βρώ κάτι που να μου επιτρέψει να κάνω κάτι αντίστοιχο στο Enthoo Pro αλλά δεν βρίσκω. Mod στο υπάρχων καπάκι του τροφοδοτικού δεν θέλω να κάνω για να μην το χαλάσω και γι αυτό ψάχνω μήπως υπάρχει κάποιο extra part.

 

900d_sidea_5.png

 

P.s. Θεϊκό case το άτιμο....

Δεν πάιζει προφανός σε Enthoo Pro Να γίνει.Εκτός και αν ανοίξεις άλλες βάσεις για την μητρική,θυσιάσεις πάνω ανεμηστήρες κόψεις μπροστά τη λαμαρίνα....δεν αξίζει απλά ακόμα και να είναι εφικτό.

Απο την άλλη το 900D για να δείξει όμορφο πρέπει να είναι γεμάτο(custom loop οπωσδήποτε για μένα & 2-3 way sli όπως αυτό της εικόνας.) αλλιώς μοιάζει πολύ άδειο.

 

 

78557_3b39de153f7fc0f5620d27225f30d7d4_f

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση βρε παιδιά; Έτσι όπως είναι η λούπα στο 900D από πάνω.... Για να αδειάσει προφανώς και θα υπάρχει κάποιο "βρυσάκι" στο πίσω μέρος του κουτιού. Αλλά μετά πως ξαναγεμίζει το ρεζερβουάρ; Ρωτάω γιατί μεταξύ αυτού και του ψυγείου ο χώρος φαίνεται ελαχιστότατος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να κάνω μια ερώτηση βρε παιδιά; Έτσι όπως είναι η λούπα στο 900D από πάνω.... Για να αδειάσει προφανώς και θα υπάρχει κάποιο "βρυσάκι" στο πίσω μέρος του κουτιού. Αλλά μετά πως ξαναγεμίζει το ρεζερβουάρ; Ρωτάω γιατί μεταξύ αυτού και του ψυγείου ο χώρος φαίνεται ελαχιστότατος.

Βγαζεις τους ανεμηστηρες(απο οτι βλεπω δεν χρειαζεται ντε και καλα να ξεβιδωσεις ανεμηστηρα) , ξεβιδωνεις το καπακι απο το ρεζερβουαρ αι με ενα κομματι σωληνα το γεμιζεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές φωτό από το δεύτερο build που μόλις τελείωσε!

 

post-262702-0-25486200-1463342593_thumb.jpg

 

post-262702-0-58766200-1463342600_thumb.jpg

 

post-262702-0-82305500-1463342606_thumb.jpg

 

 

specs

 

g4400, h110 trooper d3, 16gb vengeance ddr3l 1600, 750 ti gainward golden sample,

aerocool 500, super flower 450, 1tb wd blue, corsair 240 force le, lg 24mp58vq, 

sharkoon nightwriter, cougar 550m

 

 

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω ειμαι λίγο αναποφάσιστος :P αλλα κατέληξα τελικά να παραγείλω το Phanteks Enthoo Pro M Acrylic Window , αν δεν κάνω λάθος έρχεται με εναν ανεμιστήρα πίσω και ένας μπροστά οποτε θα ήθελα να μου προτείνετε αλλους 4 ανεμιστήρες για πάνω και έναν ακόμα για μπροστά για να τα πάρω ολα σετάκι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω ειμαι λίγο αναποφάσιστος :P αλλα κατέληξα τελικά να παραγείλω το Phanteks Enthoo Pro M Acrylic Window , αν δεν κάνω λάθος έρχεται με εναν ανεμιστήρα πίσω και ένας μπροστά οποτε θα ήθελα να μου προτείνετε αλλους 3 ανεμιστήρες για πάνω και έναν ακόμα για μπροστά για να τα πάρω ολα σετάκι

Εγω σου προτεινω αυτα:http://www.skroutz.gr/s/8199534/NZXT-FZ-120mm-LED-White.html

 

σε 140mm αυτα:http://www.skroutz.gr/s/8217184/NZXT-FZ-140mm-LED-White.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ξέρω ειμαι λίγο αναποφάσιστος :P αλλα κατέληξα τελικά να παραγείλω το Phanteks Enthoo Pro M Acrylic Window , αν δεν κάνω λάθος έρχεται με εναν ανεμιστήρα πίσω και ένας μπροστά οποτε θα ήθελα να μου προτείνετε αλλους 3 ανεμιστήρες για πάνω και έναν ακόμα για μπροστά για να τα πάρω ολα σετάκι

 

Άν βάλεις την υπογραφή σου μέσα κοίτα για τους corsair με κόκκινο ring που σου προτάθηκαν στο άλλο τόπικ.

Εξυπακούεται θα βγάλεις τους stock που μπορείς να τους βάλεις στο άλλο case.

Με δύο ανεμιστήρες θα έρθει που νομίζω είναι αυτοί https://www.skroutz.gr/s/6677071/Phanteks-PH-F120SP-Black-White.html

 

Ζωγραφιά θα είναι https://pcpartpicker.com/b/T94CmG

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω ειμαι λίγο αναποφάσιστος :P αλλα κατέληξα τελικά να παραγείλω το Phanteks Enthoo Pro M Acrylic Window , αν δεν κάνω λάθος έρχεται με εναν ανεμιστήρα πίσω και ένας μπροστά οποτε θα ήθελα να μου προτείνετε αλλους 4 ανεμιστήρες για πάνω και έναν ακόμα για μπροστά για να τα πάρω ολα σετάκι

μια χαρα ειναι το κουτακι αλλα περιμενε με τους ανεμιστηρες γιατι ισως σε μπερδεψα και εγω..αν και το διορθωσα ισως να μην το ειδες...

η βαζεις 2 14ριδες η βαζεις 3 12αριδες ...το ιδιο ισχυει και μπροστα και πανω... αν αφαιρεσεις παντα το ντραιβ μιλαμε....

εγω θα προτεινα να παρεις 3 α14ιδες και να βαλεις ενα μπροστα και 2 πανω και εισαι κομπλε...και εχεις και το ντραιβ να βαλεις οτι θες...

που προτινω και για αλλη μια φορα να βαλεις ενα κοντρολερ :P

 

αν εχεις σκοπο να βγαλεις αυτους του κουτιου για να βαλεις με λεντ ...τοτε συνολο θες  5 14αριδες ...αν αφαιρεσεις το ντραιβ και του κουτιου τα φαν τοτε θες 6 12αριδες και 1 14αρι για πισω......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρείγειλα τελικά το κουτάκι και απο ανεμιστήρες πήρα τους ίδιους της phanteks που εχει μεσα στο κουτί μονο που πήρα 3 x 140αριδες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άν βάλεις την υπογραφή σου μέσα κοίτα για τους corsair με κόκκινο ring που σου προτάθηκαν στο άλλο τόπικ.

Εξυπακούεται θα βγάλεις τους stock που μπορείς να τους βάλεις στο άλλο case.

Με δύο ανεμιστήρες θα έρθει που νομίζω είναι αυτοί https://www.skroutz.gr/s/6677071/Phanteks-PH-F120SP-Black-White.html

 

Ζωγραφιά θα είναι https://pcpartpicker.com/b/T94CmG

Δίκιο έχεις.Spank καλύτερα να προτιμήσεις τους corsair θα δείχνει πολύ καλό.

Ποιο μοντελο fanακια είναι αυτά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίκιο έχεις.Spank καλύτερα να προτιμήσεις τους corsair θα δείχνει πολύ καλό.

Ποιο μοντελο fanακια είναι αυτό??

 

Αυτό εδώ http://www.e-shop.gr/phanteks-ph-f140sp-bk-140mm-fan-black-white-p-PER.811191

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ.Αλλα εννωουσα τα corsair,ποιο μοντελο είναι αυτό στο λινκ που παραθέτει ο radiohead.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δίκιο έχεις.Spank καλύτερα να προτιμήσεις τους corsair θα δείχνει πολύ καλό.

Ποιο μοντελο fanακια είναι αυτά??

Γράφει αριστερά στη σελίδα προς τα κάτω,όλα τα parts που χρησιμοποιήθηκαν.

 

Λιγότερα έξοδα, άντε μεγειές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρείγειλα τελικά το κουτάκι και απο ανεμιστήρες πήρα τους ίδιους της phanteks που εχει μεσα στο κουτί μονο που πήρα 3 x 140αριδες

μια χαρα..κομπλε εισαι ..ειναι καλοι ανεμιστηρες...φαντασου εγω ειμαι ακομα μονο με τους 2 του κουτιου και παλι μια χαρα ειναι...εχω παραγγειλει και αλλους φυσικα για το καλοκαιρι αλλα τεσπα...

και οταν ειχα τους δισκους και μπροστα τον ενα ανεμιστηρα απο 42 βαθμους που ηταν χωρις ...με τον ανεμιστηρα μπροστα τους κολλημενοι στους 30βαθμους... με 600 στροφες ....

τον μπροστα που εχει να τον κατεβασεις τερμα κατω γιατι ειναι ενδιαμεσα εγκατεστημενος...

να παει ακριβως μπροστα απο τους δισκους...

 

α και μπρακετς μη ξεχασεις να παρεις....μεσα εχει 2 για δισκους η ssd και 1 για ssd ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...