Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Βρε παιδια αυτα τα λαστιχακια που βαζουμε στους ανεμιστηρες αντι για βιδες για να μην συντονιζουν πως τα λεμε που θα τα βρω;

Πόσα θες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dalain είπε

Πόσα θες;

Εκανα παραγγελια απο το link ποιο πανω ειχα 4 απο Noctua θελω ακομα 8 για να βαλω και στους τρεις ανεμιστηρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα AIO μου εσπασε τα νευρα η τοποθετηση μενει να παρω 2070 Super 2080

Αυτο που δεν καταλαβα ειναι που παει το καλωδιο στην φωτογραφια το εβαλα στο CPU_OPT μηπως πρεπει αν το βαλω στο AIO_PUMP

 

IMG_20200323_000549.jpg

Χωρίς τίτλο.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Πηρα AIO μου εσπασε τα νευρα η τοποθετηση μενει να παρω 2070 Super 2080

Αυτο που δεν καταλαβα ειναι που παει το καλωδιο στην φωτογραφια το εβαλα στο CPU_OPT μηπως πρεπει αν το βαλω στο AIO_PUMP

IMG_20200323_000549.jpg

Χωρίς τίτλο.png

Βασικά σε όποια header θές. Απλά βεβαιώσου απο το BIOS σε τι mode παίζει το header,γιατί στην C7H έχει PWM/AUTO/DC.

Απο τα συμφραζόμενα καταλαβαίνω οτι η αντλία θα δουλεύει πάντα στο 100%

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Tenshi είπε

Βασικά σε όποια header θές. Απλά βεβαιώσου απο το BIOS σε τι mode παίζει το header,γιατί στην C7H έχει PWM/AUTO/DC.

Απο τα συμφραζόμενα καταλαβαίνω οτι η αντλία θα δουλεύει πάντα στο 100%

Εμενα εχει αυτο θα επιλεξω DC και θα το βαλω Full Speed ???

Χωρίς τίτλο.png

Του αλλαξα θεση το εβαλα AIO_PUMP

Αυτο το 100% για την αντλια δεν μου αρεσε και μενα δηλαδη αν την βαλω 80 90 % θα παθει κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Εμενα εχει αυτο θα επιλεξω DC και θα το βαλω Full Speed ???

Χωρίς τίτλο.png

Του αλλαξα θεση το εβαλα AIO_PUMP

Αυτο το 100% για την αντλια δεν μου αρεσε και μενα δηλαδη αν την βαλω 80 90 % θα παθει κατι;

Λογικά το Auto δέν εμφανίζεται σάν επιλογή στο ΕΖ mode (F7).Όπως και να έχει,επιλέγεις DC+Full speed.

Για το δεύτερο κομμάτι που ρωτάς,πραγματικά δέν μπορώ να απαντήσω.Μπορεί να πέφτει σημαντικά η απόδοση της αντλίας κάτω απο τα 12V,μπορεί και όχι.Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί η Cougar λέει "βάλ'το στο 100% και άστο εκεί". Γενικότερα δέν είναι καλός οιωνός,κυρίως απο άποψη θορύβου,άλλα μπορεί και να κάνω λάθος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Λογικά το Auto δέν εμφανίζεται σάν επιλογή στο ΕΖ mode (F7).Όπως και να έχει,επιλέγεις DC+Full speed.

Για το δεύτερο κομμάτι που ρωτάς,πραγματικά δέν μπορώ να απαντήσω.Μπορεί να πέφτει σημαντικά η απόδοση της αντλίας κάτω απο τα 12V,μπορεί και όχι.Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί η Cougar λέει "βάλ'το στο 100% και άστο εκεί". Γενικότερα δέν είναι καλός οιωνός,κυρίως απο άποψη θορύβου,άλλα μπορεί και να κάνω λάθος

Κοιτα OC δεν θα κανω στο 3700Χ απλα πηρα υδροψυξη γιατι το Lian LIn PC-o11 Dynamic δεν μπορει αν παρει καλη ψυκτρα.

Θα δοκιμασω (οταν παρω καρτα) να την βαλω ποιο χαμηλα να δω πως τα παει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Κοιτα OC δεν θα κανω στο 3700Χ απλα πηρα υδροψυξη γιατι το Lian LIn PC-o11 Dynamic δεν μπορει αν παρει καλη ψυκτρα.

Θα δοκιμασω (οταν παρω καρτα) να την βαλω ποιο χαμηλα να δω πως τα παει.

αν δειτε στα specifications  του κουτιου ..... θα λεει μεχρι ποσο μεγεθος ψηκτρα μπορει να χωρεσει το συγκεκριμενο κουτι ......και στην τελικη παρτε ενα μετρο και μετρήστε και δειτε αν παρω την  ταδε ψηκτρα θα χωραει στο κουτι .... και αν εχω μετρησει και βλεπω οτι χωραει τοτε προχωράω !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, life is music είπε

αν δειτε στα specifications  του κουτιου ..... θα λεει μεχρι ποσο μεγεθος ψηκτρα μπορει να χωρεσει το συγκεκριμενο κουτι ......και στην τελικη παρτε ενα μετρο και μετρήστε και δειτε αν παρω την  ταδε ψηκτρα θα χωραει στο κουτι .... και αν εχω μετρησει και βλεπω οτι χωραει τοτε προχωράω !!!!!

Πλεον πηρα υδροψυξη, παιρνει μεχρι 155 αλλα δεν βρηκα κατι να μου αρεσει συν οτι αυτο το κουτι δεν ειναι για ψυκτρα αν του βαλεις ψυκτρα χανει την ομορφια του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

Πλεον πηρα υδροψυξη, παιρνει μεχρι 155 αλλα δεν βρηκα κατι να μου αρεσει συν οτι αυτο το κουτι δεν ειναι για ψυκτρα αν του βαλεις ψυκτρα χανει την ομορφια του.

παντως h cryorig h7 χωραει ανετα στο κουτι σας που εχει ύψος 145mm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nick0lis είπε

Καλημέρα Λευτέρη, πόσο θόρυβο έχεις ;

Καμια φορα γκαζωνει η υδροψυξη αλλα οταν δεν κανω κατι πχ απλα κατεβαζω το βραδυ κοιμαμαι διπλα ανετα (τον εχω στην κρεβατοκαμαρα με τρια παιδια που χωρος για υπολογιστη.)

Τωρα που απλα γραφω στο ιντερνετ ειναι αθορυβο και να σκεφτεις οι τρεις ανεμιστηρες στο πλαι ειναι συνδεμενοι με olex οχι στην μητρικη περιμενω ενα καλωδιο απο Κινα για να τους βαλω σωστα.

Θα κανω αργοτερα κανενα τεστ τωρα κοιμαμαι ορθιος στις 4 επεσα για υπνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Καμια φορα γκαζωνει η υδροψυξη αλλα οταν δεν κανω κατι πχ απλα κατεβαζω το βραδυ κοιμαμαι διπλα ανετα (τον εχω στην κρεβατοκαμαρα με τρια παιδια που χωρος για υπολογιστη.)

Τωρα που απλα γραφω στο ιντερνετ ειναι αθορυβο και να σκεφτεις οι τρεις ανεμιστηρες στο πλαι ειναι συνδεμενοι με olex οχι στην μητρικη περιμενω ενα καλωδιο απο Κινα για να τους βαλω σωστα.

Θα κανω αργοτερα κανενα τεστ τωρα κοιμαμαι ορθιος στις 4 επεσα για υπνο. 

Καλημέρα. Μπορείς να μου πεις ποιο καλώδιο παρήγγειλες που συνδέει το molex σε header;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...