Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, sarpan είπε

Το Phanteks ειναι μια πολυ καλη επιλογη. Δοκιμασμενα κουτια απο εμενα ειναι το Be Quiet 500DX, Fractal Design Meshify C και Lian Li O11 το οποιο θεωρω πως ειναι απο τα καλυτερα κουτια, με την τιμη του αυτη τη στιγμη στα 140€ περιπου. Το "κακο" ειναι οτι δεν εχει fans πανω, αλλα με ενα σετακι 5 Arctic P12 στα 25€ εισαι κομπλε. Σε καθε περιπτωση σημαντικο ειναι να δεις αν το κουτι μπορει να χωρεσει την καρτα γραφικων σου. Αυτα στα του κουτιου. Απο κει και περα, τσεκαρε οτι εχει κουμπωσει σωστα το μπλοκ στον επεξεργαστη, αλλαξε και παστα και δες αν εχεις διαφορες. Μια λυση ακομα ειναι να πας και σε μεγαλυτερη υδροψυξη. Παντως για θεμα airflow και γω θα το αλλαζα το Coolermaster.

Πάστες κλπ έχω αλλάξει αλλά δεν είδα φως.

Για να καταλάβεις παίζω εδώ και κανα 3ωρο με το καπάκι το μπροστά ανοιχτό, δεν έχει ξεπεράσει τους 71 βαθμούς ο cpu και η gpu τους 66.

Έχεις να μου προτείνεις και κάτι σε RGB;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, billeiros είπε

Να μαι κι εγω

IMG_20201121_162434.jpg

που τη βρήκες τη founders ρε θηρίο;;

51 λεπτά πριν, ultraex2003 είπε

532099245_PB210078(2).JPG.100835edfff124859b36e4aa54b7c9c3.JPG

518629795_PB210070(2).JPG.e7264d37c9f4e663ee15d00279241c02.JPG

PB200055.JPG.a3d2e0d3fa2208b2c58d8cbcdd7f22dc.JPG

Για ρίξε τη σοφία σου, το κινητό πως το έκανες panel ενδείξεων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Snoo2 είπε

Πάστες κλπ έχω αλλάξει αλλά δεν είδα φως.

Για να καταλάβεις παίζω εδώ και κανα 3ωρο με το καπάκι το μπροστά ανοιχτό, δεν έχει ξεπεράσει τους 71 βαθμούς ο cpu και η gpu τους 66.

Έχεις να μου προτείνεις και κάτι σε RGB;

https://www.skroutz.gr/s/20851415/Corsair-iCUE-465X-RGB-Black.html

Κατι τετοιο ισως? Ειναι μια καλη επιλογη. Αν και παλι θεωρω το Lian Li ανωτερο, με την προυποθεση ομως οτι πρεπει να αγορασεις δικα σου fans

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω πολλά pc με υδροψυξη θέλω να κάνω μια ερώτηση εδώ γιατί εδώ ειστε όλοι μαζεμένοι, αυτό θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί χωρίς ρεζερβουάρ; Να γίνει αυτό το ρεζερβουάρ δηλαδή ώστε να γλιτώσετε χώρο στο πισι σας και να τα κάνει κάπως πιο «ανοιχτά» στο μαύρο 

http://www.phanteks.com/PH-D140.html

αν η ερώτηση μου προσβάλει κάποιον εδώ μέσα ευχαρίστως να τη διαγράψω αμέσως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Dekavle είπε

Επειδή βλέπω πολλά pc με υδροψυξη θέλω να κάνω μια ερώτηση εδώ γιατί εδώ ειστε όλοι μαζεμένοι, αυτό θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί χωρίς ρεζερβουάρ; Να γίνει αυτό το ρεζερβουάρ δηλαδή ώστε να γλιτώσετε χώρο στο πισι σας και να τα κάνει κάπως πιο «ανοιχτά» στο μαύρο 

http://www.phanteks.com/PH-D140.html

αν η ερώτηση μου προσβάλει κάποιον εδώ μέσα ευχαρίστως να τη διαγράψω αμέσως 

Ναί θα μπορούσε,ογκομετρικά όμως είναι τόσο μικρό που θα σε ταλαιπωρούσε τόσο στην πλήρωση όσο και στο bleeding αέρα απο το σύστημα.Αν θές να κινηθείς έτσι για τον όποιο λόγο,τουλάχιστον κάνε λίγο πιο εύκολη την ζωή σου επιλέγοντας ψυγεία με 4 ports.Γεμίζεις τα ψυγεία όσο μπορείς,τα σφραγίζεις και αποτελειώνεις την πλήρωση απο το distroplate.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, billeiros είπε

Να μαι κι εγω

IMG_20201121_162434.jpg

Τα ανεμιστήρια ποια είναι? Επίσης η καρτα τι περιθώρια έχει από το side panel? Εχω ακούσει διάφορα για τις 3090, με το ζόρι θα χωρέσει στο o11 dynamic μου. 

 

Η founders είναι όμορφη αλλά φαίνεται πιο ωραία στην 3070,η 90αρα είναι τρελή γκουμουτσα 😋

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...