Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 5/2/2021 στις 1:34 ΜΜ, Firefighter1 είπε

Μετά από πολύ καιρό, καλημέρα και από μένα. Όπως λένε και σε κάποια βιντεάκια, in the meanwhile 😆😅... είχα το χρόνο να φτιάξω αυτό...⬇️

Με ειδική παραγγελία διακόπτες power on και reset( και όχι μόνο..), και ΠΟΛΥ μέτρημα. Κάτι ξέραν οι παλιοί. Δέκα μέτρα, μία κόψε. 👍

Μάλλον είναι και προφανές ποιο παιχνίδι παίζουμε στο σπίτι, ε; Έχω κι ένα βιντεάκι αλλά λόγω όγκου δεν μπορώ να το μοιραστώ μαζί σας.Στις παρούσες εικόνες η ρύθμιση του AURA είναι μόνο μπλε χρώμα αλλά με addressable LED ταινίες, το αποτέλεσμα είναι τέλειο!!

IMG_20210116_213407_1.jpg

IMG_20210116_213304_9.jpg

IMG_20210116_213333_0.jpg

Απλά δεν έχω λόγια,ακόμα ψάχνω το σαγόνι μου στο πάτωμα που έπεσε........μπράβο σου που έφτιαξες αυτό το αριστούργημα 🤩🤩

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαγή σε MSI RTX 3080 VENTUS, από ASUS RTX 2080 DUAL, και προσθήκη ledoταινίας.

Το κινητό δεν είναι της προκοπής (Galaxy A20), και δε φαίνεται και πολύ καλά...

147291851_770383453560200_2086136605102051937_n.jpg

149677678_485483462441136_5988342606431741798_n.jpg

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/2/2021 στις 11:41 ΠΜ, obijuan1983 είπε

Νέο build 

Ryzen 5800X 

B550 Τomahawk

HyperX 3600 RGB 

LianLi PC-011 

 

IMG_20210211_113916.jpg

IMG_20210211_113935.jpg

IMG_20210210_223017.jpg

Ωραίος, πιστεύω γνωρίζεις ότι τρέχει απο SB σε Χ4 η GPU, αλλά το αναφέρω όπως και να έχει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Ωραίος, πιστεύω γνωρίζεις ότι τρέχει απο SB σε Χ4 η GPU, αλλά το αναφέρω όπως και να έχει.

Nαι το έχω υπόψη, αλλά δεν με ενοχλεί σε αυτά που κάνω για την ώρα!

Δεν έχει ουσιαστική διαφορά στην RX570

Επεξ/σία από obijuan1983
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ετοιμο λοιπον (τουλαχιστον, λειτουργικο)το  build μου
1. ryzen 5 5600x
2. B550 aorus elite v2
3. 16gb 3200hz crucial 
4. 1tb 860 evo

Η καρτα εμεινε απο το παλιο build, rx 480 8gb

Spoiler

spacer.png

spacer.png

 

Επομενα βηματα:

1. Rgb fans
2. sleeved cables
3. Νεα gpu οταν ηρεμήσουν οι τιμες

Επεξ/σία από hliastsek
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/2/2021 στις 9:12 ΜΜ, Coscas είπε

Ευτυχώς, έχω ενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις που αφορούν το nick μου και το είδα! (σ' ευχαριστώ chrisde!)

Τι έκανε το άτομο; Μπράβο του! Μπράβο Firefighter1!

Το καλύτερο case μακράν που έχω δεί και καλά του λέτε να το προμοτάρει

Θα πούλαγε τρελλά

Καλό θα ήταν, να το δείξει και στην Ubisoft

Η πλάκα είναι ότι έχω σπουδάσει σκηνογράφος και είχα μακέττες με διάφορα θέματα (συνηθως από υλικό balsa)

Μου θύμισε τις  μακέττες μου (έφτιαχνα και έχω saloon-αυτό θα ήταν καλή ιδέα γιά το RDR2, το Αρχαιολογικό Μουσείο,  κλπ)

Από τι υλικό είναι;

Και πάλι συγχαρητήρια Firefighter1 και έδωσες μιά καλαίσθητη πινελιά στα cases  

Ανέβασε το βιντεάκι στο ΥΤ και πες μας το nick σου εκεί να το δούμε

Θα μου κάνει μεγάλη χαρά

 

Στις 10/2/2021 στις 6:27 ΜΜ, Drake27 είπε

Απλά δεν έχω λόγια,ακόμα ψάχνω το σαγόνι μου στο πάτωμα που έπεσε........μπράβο σου που έφτιαξες αυτό το αριστούργημα 🤩🤩

Παιδιά, τώρα είδα τα μηνύματα σας. Τρεχάματα... 🚒

Ευχαριστώ Coscas, με λένε Γιάννη, και συγχωρέστε με αλλά έχω εγκαταλείψει τα εγκόσμια των σοσιαλ κάτι χρόνια...με κούρασαν. Θα κάνω μια προσπάθεια να το βάλω κάπως στο ΥΤ αν τα καταφέρω, και θα ήταν χαρά μου να το μοιράσετε εσείς όποιοι ενδιαφέρεστε και όπως νομίζετε. 🙏

Το υλικό είναι ακρυλικό. Ο φίλος Αντώνης μου τα έκοψε μόνο και μου έδωσε την κλίση στη στέγη. Τα υπόλοιπα , όλα χειροποίητα. Μετρήσεις , κοψίματα θυρών, τρυπήματα κουμπιών, ανεμιστήρων,  όλα στο χέρι. Μου πήρε 8 μήνες βέβαια αλλά νταξει....Παρθενώνας είναι, ο άλλος έκανε 15 χρόνια να τον τελειώσει...😆

Αγαπητέ Drake, για χωρίς σαγόνι, είπες πάρα πολλά φίλε μου και σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!  Χαίρομαι πάρα πολύ ειλικρινά που σας άρεσε τόσο ώστε να πείτε τόσο καλά λόγια. Όλοι σας εδώ!

Το κανάλι μου, όπως θα δείτε, θα έχει....μόνο αυτό το βίντεο...💥🤓😂

Για να διευκρινίσω κάτι, λόγω συνωνυμίας για να ξεχωρίζουμε με έναν άλλο χρήστη, μετά την κάτω παύλα το nick μου έχει κενό.  Yannis_ Nik.

Όχι οτι το είχα δει όταν το έγραφα...😅 απλά αναζήτησα το κανάλι μου χωρίς κενό και είδα άλλον...😂

Να είστε καλά παιδιά, και προτάσεις, δεκτές..!!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, Firefighter1 said:

 

Παιδιά, τώρα είδα τα μηνύματα σας. Τρεχάματα... 🚒

Ευχαριστώ Coscas, με λένε Γιάννη, και συγχωρέστε με αλλά έχω εγκαταλείψει τα εγκόσμια των σοσιαλ κάτι χρόνια...με κούρασαν. Θα κάνω μια προσπάθεια να το βάλω κάπως στο ΥΤ αν τα καταφέρω, και θα ήταν χαρά μου να το μοιράσετε εσείς όποιοι ενδιαφέρεστε και όπως νομίζετε. 🙏

Το υλικό είναι ακρυλικό. Ο φίλος Αντώνης μου τα έκοψε μόνο και μου έδωσε την κλίση στη στέγη. Τα υπόλοιπα , όλα χειροποίητα. Μετρήσεις , κοψίματα θυρών, τρυπήματα κουμπιών, ανεμιστήρων,  όλα στο χέρι. Μου πήρε 8 μήνες βέβαια αλλά νταξει....Παρθενώνας είναι, ο άλλος έκανε 15 χρόνια να τον τελειώσει...😆

Αγαπητέ Drake, για χωρίς σαγόνι, είπες πάρα πολλά φίλε μου και σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!  Χαίρομαι πάρα πολύ ειλικρινά που σας άρεσε τόσο ώστε να πείτε τόσο καλά λόγια. Όλοι σας εδώ!

Το κανάλι μου, όπως θα δείτε, θα έχει....μόνο αυτό το βίντεο...💥🤓😂

Για να διευκρινίσω κάτι, λόγω συνωνυμίας για να ξεχωρίζουμε με έναν άλλο χρήστη, μετά την κάτω παύλα το nick μου έχει κενό.  Yannis_ Nik.

Όχι οτι το είχα δει όταν το έγραφα...😅 απλά αναζήτησα το κανάλι μου χωρίς κενό και είδα άλλον...😂

Να είστε καλά παιδιά, και προτάσεις, δεκτές..!!

Εμείς ευχαριστούμε! 

Και ακόμα σε ευχαριστούμε που το ανέβασες στο ΥΤ

Βάλθηκες να μας ανατριχιάσεις με τις εικόνες σου και την επιβλητική Μουσική!

Και επειδή, δεν το ανέβασες και εδώ στο insomnia, θα μου επιτρέψεις να το κάνω link εγώ

Αν και ο δημιουργός (εσύ δλδ) θα έπρεπε. Ισως να μην ήξερες τον τρόπο ε; Απλό copy paste του url του βιντεο είναι

Το ανεβάζω και αν θέλεις μου λες να το σβήσω αν το ανεβάσεις εσύ 

Και πάλι 1000 ευχαριστώ!

TUFasParthenon

 

Υ.Γ. Το μόνο μου παράπονο είναι (που λέει ο λόγος), που δεν έβαλες και λίγο Odyssey να φαίνεται στο βίντεο (όπως φαινόταν σε κάποια φωτό σου) για να γίνει ο τέλειος συνδυασμός! Να' σαι καλά! 

Επεξ/σία από Coscas
  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευκαιρια να ανεβασω και εγω τα build που εχω,το δικο μου και της γυναικας μου.

Build 1 (Δικο μου)

Ryzen 3600

B450 Msi tomahawk max

16GB ram Hyper X 3200Mhz

Asus Vega 56

Case Cougar Puritas

Build2 (Γυναικας)

Ryzen 2600

B450 Gigabyte Aorus M

16GB ram Corsair Vengeance LPX 3200Mhz

Msi RX 570

Case Sharkoon Flow RGB

 

IMG_1925.JPEG

IMG_1929.JPEG

IMG_1930.JPEG

Χωρίς τίτλο.jpg

IMG_1927.jpeg

IMG_1931.jpeg

  • Like 20
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/2/2021 στις 9:19 ΜΜ, Coscas είπε

Εμείς ευχαριστούμε! 

Και ακόμα σε ευχαριστούμε που το ανέβασες στο ΥΤ

Βάλθηκες να μας ανατριχιάσεις με τις εικόνες σου και την επιβλητική Μουσική!

Και επειδή, δεν το ανέβασες και εδώ στο insomnia, θα μου επιτρέψεις να το κάνω link εγώ

Αν και ο δημιουργός (εσύ δλδ) θα έπρεπε. Ισως να μην ήξερες τον τρόπο ε; Απλό copy paste του url του βιντεο είναι

Το ανεβάζω και αν θέλεις μου λες να το σβήσω αν το ανεβάσεις εσύ 

Και πάλι 1000 ευχαριστώ!

TUFasParthenon

 

Υ.Γ. Το μόνο μου παράπονο είναι (που λέει ο λόγος), που δεν έβαλες και λίγο Odyssey να φαίνεται στο βίντεο (όπως φαινόταν σε κάποια φωτό σου) για να γίνει ο τέλειος συνδυασμός! Να' σαι καλά! 

Όχι φίλε μου, όντως δεν ήξερα πως! 😅😅

Δεν θα πω τίποτα πάρα ευχαριστώ για τη χαρά που μου δίνεις να μοιράζεσαι το βιντεάκι μου όπου θέλεις καθώς και όποιος άλλος θα ήθελε.

Κι επειδή άκουσα τη συμβουλή σου και έστειλα στη Ubisoft, ανεβάζω μετα τις οδηγίες σου και ενα λινκ εδω με πολυ Odyssey!!

 

 

Καλησπέρα σε όλους , και μετά τις ευγενικές υποδείξεις του @Coscas σας παραθέτω εδώ ένα λινκ με πολύ Παρθενώνα και πιο πολύ...Assassin's Creed Odyssey...!!

Περιττό να σας πω ε;.......το κελάηδημα που ακούγεται στο βίντεο-απόσπασμα μετά το 03:00 είναι το δικό μας καναρίνι το οποίο έχουμε ονομάσει.....Ίκαρο....🎶🎶🎶😁🐦🐦🐦🎼🎼🎼🎤🔊📣🤣

 

Επεξ/σία από Firefighter1
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...