Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Γτ δεν κανει το πιο απλο? Δοκιμαζεις και βλεπεις ,καθε κουτι και καθε hw ειναι διαφορετικο και εχει διαφορετικες απαιτησεις. 

Δοκιμασε διαφορετικο airflow και δες τι ειναι καλυτερο για το συστημα σου

Ισχυει!! Αυτο ειναι οτι καλυτερο μπορει να κανει να δει στην δικη του περιπτωση τι ειναι καλυτερο

Εντομεταξυ αν βαλεις τους πανω ανεμιστηρες να βαζουν αερα ευνοει την cpu αλλα οχι την gpu 

Αν βαλει τους πανω ανεμιστηρες να ΒΓΑΖΟΥΝ ευνοει την καρτα και οχι thn gpu

Αρα πρακτικα δεν υπαρχει καλυτερο και χειροτεο αλλα το τι θελεις να κανεις. γιατι δυστιχως δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα σε αυτη τη ζωη 

Επεξ/σία από mandragoraSCR
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@akoinonitos και @mandragoraSCR έχετε δίκιο.

Θα κάνω δοκιμές. Έτσι και αλλιώς είναι εύκολο στα fan της LIAN LI στο AIO να τα αλλάξεις φορά χωρίς να μπερδεύεσαι και με τα καλώδια.

Πάντως κάποια στιγμή θα δοκιμάσω να κάνω και push/pull.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, polyvios είπε

@akoinonitos και @mandragoraSCR έχετε δίκιο.

Θα κάνω δοκιμές. Έτσι και αλλιώς είναι εύκολο στα fan της LIAN LI στο AIO να τα αλλάξεις φορά χωρίς να μπερδεύεσαι και με τα καλώδια.

Πάντως κάποια στιγμή θα δοκιμάσω να κάνω και push/pull.

το push pull στις aio εχει μονο ουσια αν θες να τρεχουν οι ανεμιστηρες σε χαμηλοτερες στροφες ,δλδ για την ησυχια πιο πολυ οχι τοσο για την αποδοση, απλα σε push pull κοιτας να ειναι ολα τα fans ιδια 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ίσως και κάποιος άλλος να θέλει να πάρει το Xigmatek aqua m που πήρα να πω ότι τροφοδοτικό σαν το EVGA G2 750 δεν χωράει για λίγο 3-4 πόντους γιατί κάνει μια γωνιά τα κουτί και πως είναι μόνο για 120 ανεμιστήρες είναι λάθος άνω και κάτω χωράει και 140αρηδες.

IMG_20231208_233219.jpg

IMG_20231208_233146.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

update σε ek nucleus c360 dark

20231214_195811.png.1bdca99f4225e7298cd2477fdd8b0a09.png

20231214_195751copy.png.a566813cab22b7ea7f4c5ba42a465faa.png

Μα πες, δεν είχε και γαμώ τα unboxing experience; Και πολύ ποιοτική. Μόνο το daisy chain των ανεμιστήρων δεν μου άρεσε αν και έβαλα P28 από την αρχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Grisos είπε

Μα πες, δεν είχε και γαμώ τα unboxing experience; Και πολύ ποιοτική. Μόνο το daisy chain των ανεμιστήρων δεν μου άρεσε αν και έβαλα P28 από την αρχή.

ναι φιλε ,πολυ καλη η συσκευασια τους ,τα φανς δεν με χαλανε μιας και εχω τα ιδια σε ολο το κουτι ,για 17 ευρω που εχει το ενα ειναι πολυ καλη η ποιοτητα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, akoinonitos είπε

update σε ek nucleus c360 dark

20231214_195811.png.1bdca99f4225e7298cd2477fdd8b0a09.png

20231214_195751copy.png.a566813cab22b7ea7f4c5ba42a465faa.png

πολύ καλή υδροψυξη και το total dark χρώμα που έχει ακόμη καλύτερο..

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BeQuiet dark base 700. Kαλη ποιοτητα κατασκευης, αρκετα βιδακια λαστοιχακια, σκρατς κτλ, αρκετες δυνατοτητες rpg, απο διακριτικα μεχρι λουνα παρκ. Βολικοτατα, αφαιρουμενα σασι, μονταρεις εκτος κουτιου μητρικες, ανεμιστηρες κτλ και συρταρωτα τα ασφαλιζεις στην θεση τους.

Εκεινο που μου εκανε εντυπωση και απορω σε ποιους απευθυνεται ειναι οι πολλες θεσεις για δισκους, 7 για hdd, 17για sata ssd.

PC1 (Small).jpg

PC2 (Small).jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Chris2756 είπε

αρκετες δυνατοτητες rpg

σε MMO και εχει κατι? εννοειται αστειευομαι 

16 ώρες πριν, ICE-T είπε

Τελικά το συγκεκριμένο κουτί δεν παίζεται, μακράν καλύτερο από ότι έχω δοκιμάσει και δεν έχω δοκιμάσει και λίγα.

πηρα το AIR MINI επιτελους!! οταν ερθει και το vertical gpu bracket θα το στησω και θα ποσταρω

+φωνεις οτι ειναι αν οχι τα καλυτερα κουτια τα Ο11, ενα απο τα καλυτερα????

εχει κανει φοβερη δουλεια ο Der8auer

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, ICE-T είπε

Τελικά το συγκεκριμένο κουτί δεν παίζεται, μακράν καλύτερο από ότι έχω δοκιμάσει και δεν έχω δοκιμάσει και λίγα.

IMG_20231221_170706.jpg

IMG_20231221_170813.jpg

με γειες ρε

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

με γειες ρε

Ευχαριστώ πολύ, τελικά από θέμα temps που είχα μία ανησυχία, παίζει να έχω και καλύτερες θερμοκρασίες +-2 βαθμούς σε GPU/CPU,RAM,NVME με πολύ καλύτερη ακουστική σε σχέση με το Lancool 3 ,δεν ξέρω τι μαγικά έκαναν, αν έβαζα και ακριβά φανακια ίσως να είχα ακόμη καλύτερα αποτελέσματα.

1 ώρα πριν, mandragoraSCR είπε

σε MMO και εχει κατι? εννοειται αστειευομαι 

πηρα το AIR MINI επιτελους!! οταν ερθει και το vertical gpu bracket θα το στησω και θα ποσταρω

+φωνεις οτι ειναι αν οχι τα καλυτερα κουτια τα Ο11, ενα απο τα καλυτερα????

εχει κανει φοβερη δουλεια ο Der8auer

Μεγιες φίλε μου, είναι φοβερό κουτί,το είχα και σε άσπρο και σε μαύρο,το μαύρο μου άρεσε πολύ περισσότερο στο φινίρισμα,δεν ξέρω σε τι χρώμα το πήρες βέβαια, είναι καθαρά θέμα γούστου.

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, ICE-T είπε

Μεγιες φίλε μου, είναι φοβερό κουτί,το είχα και σε άσπρο και σε μαύρο,το μαύρο μου άρεσε πολύ περισσότερο στο φινίρισμα,δεν ξέρω σε τι χρώμα το πήρες βέβαια, είναι καθαρά θέμα γούστου.

πιο καλες θερμοκρασιες απο το lancool 3? αυτο δεν το περιμενα. παντος απο ομορφια ειναι σε αλλο λεβελ. Και ετσι οπως το εχεις στησει εσυ τοταλ μπλακ ειναι παρα πολυ ωραιο

thx man! μαυρο το πηρα. ισχυει οτι εχει ωραιο φινιρισμα. ματ σατινε και βγαζει μια πριμιουμιλα. και σκεφτομαι και γω για τοταλ μπλακ ολα μεσα και zeroRGB 

αποτι βλεπω εχουν βγαλει και μια εκδοση air mini με τζαμι μπροστα αντι για σιτα. ξερεις αν μπορει να μπει στο δικο μου?

δλδ να βγει η σιτα και να μπει το τζαμι. οχι οτι θα το κανω ποτε, καθαρα και μονο απο περιεργεια ρωταω

Επεξ/σία από mandragoraSCR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...