Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 2


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απ'ότι διαβάζω στα Steam topics, στην σελίδα αγοράς του DS 2 έχουν αφαιρεθεί κάποια screenshots που έδειχναν τα advanced lighting effects και γραφικά που δεν υπάρχουν στην έκδοση για τις κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ωχ, άρχισαν τα "προεόρτια" , αυτή η μούγκα της from δεν μ'αρέσει καθόλου, αν στα τουμπανόπισα δεν έχει γραφικά ανάλογα της reveal έχει να πέσει μπινελίκι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

http://uk.ign.com/videos/2014/04/08/dark-souls-2-pc-commentary

 

μεγαλη διαφορα απο τις κονσολες, αλλα παλι δεν νομιζω οτι ειναι το παιχνιδι που εδειχναν στα τρειλερ, για οποιους ενδιαφερονται...

 

δλδ τα textures φαινονται πολυ καλα, αλλα ο φωτισμος δεν ειναι αυτος των τρειλερ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ανάλυση αλλάζει,  φωτισμός για την χωματερή, σκιές επιπέδου world of warcraft, textures εδάφους χαλκομανίες, χρώματα ξεπλυμένα με οξυζενέ, tesselation με το σταγονόμετρο, καρμπόν ds1 η φάση, το βγάζουν και 1 μήνα μετά το ps μπας και το στρώσουν αλλά δεν, άλλο ένα χαζοπορτ από τα κονσολάκια του 2006, οκτώ χρόνια και 5-6 γενιές καρτών μετά και να βλέπουμε στα πισιά μας αυτήν την εμετίλα..

 

αυτή είναι η "ειδική" έκδοση για pc που διαφημίζατε? η ps3 σε λίγο υψηλότερη ανάλυση?

 

που είναι  η "εξελιγμένη " μηχανή γραφικών ρε μ@#^%ες της from? χάθηκε στο δάσος?

 

αν δεν την παλεύατε για γραφικά reveal level στην τελική έκδοση,  γιατί συνεχίζατε να δείχνετε την reveal και το χειρότερο, σε playable version υποτίθεται για ps3, στα διάφορα shows μέχρι λίγο πριν την κυκλοφορία?

 

Το πρώτο ήταν port - ξεπέτα του μηνός, γι'αυτό εδώ τι δικαιολογία έχετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δε μπορώ να πιστέψω οτι έβαλαν τόσες επιλογές στα γραφικά.Ήμουν 100% σίγουρος οτι θα έχουν τις ίδιες με το 1 (άντε και καμια αλλαγή της ανάλυσης).Καλή κίνηση απο τη From.

 

Τα γραφικά δεν είναι κάτι τρελό (πόσο χάλια είναι πια η console version?) αλλά είναι αρκετά ατμοσφαιρικά και αυτό είναι που ψάχνω σε dark souls παιχνίδι.Ελπίζω μόνο τα fps να μην είναι κλειδωμένα στα 30.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως όπως το φοβόμουν με την τόση μούγκα της from τα γραφικά δεν έχουν σχέση με το demo που έδειχνε, ειδικά ο φωτισμός είναι πολύ χειρότερος. Προσωπικά είμαι απογοητευμένος και δεν θα ασχοληθώ αν και λάτρεψα τα άλλα ds, όχι μόνο λόγω των γραφικών αλλά κυρίως γιατί έπεσε τρελό δούλεμα εδώ και 1 χρόνο και δεν θέλω να επιβραβεύσω τέτοιες τακτικές με τον μόνο τρόπο που μετρά, την τσέπη μου. Ολα τα δίκια του κόσμου να έχει η from, τα έχασε με το να επιμένει να προμοτάρει για κάπου 1 χρόνο κάτι που δεν εδωσε στον κόσμο. Ελπίζω πάντως next time, μετά το κράξιμο που έφαγε με τις κονσόλες, να το σκεφτεί διπλά πριν επιχειρήσει πάλι τέτοια κόλπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μμ ναι, τι λέγαμε, και φυσικά η pc ver έφαγε όπως προέβλεψα ένα μεγαλοπρεπέστατο downgrade από την tgs/ign reveal ver. για να μην ξεχωρίζει από τα ps/xb. Σρυ αλλά ούτε αόμματος είμαι, ούτε αρρωστάκι να λιβανίζω κάποιον που φτύνει κατάμουτρα αυτούς που τον ταίζουν με τα πενηντάευρα τους και αυτοί νομίζουν ότι βρέχει. 

 

Πάντως τρελός χαβαλές με τα 15χρονα στο steam, δεν τολμά να πει κάποιος ότι δεν του αρέσουν τα γραφικά και δεν γουστάρει το δούλεμα που έκανε η namco/from και χυμάνε να τον ξεσκίσουν..

 

λολ, εμφανίζει τα xbox buttons ακόμη και αν παίζεις με keyb/mouse, κατά τα άλλα αναπτύσανε από την αρχή ξεχωριστή έκδοση για pc, ρε όξω γορίλες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για όσους έχασαν επεισόδια

 

αυτό σου διαφήμιζαν: http://www.youtube.com/watch?v=YOmWf4oSav8

 

αυτό παίρνεις στο Xbox 360:            https://www.youtube.com/watch?v=hVqUmE3sUZ8

 

πασπαλισμένο με 1080p

 

Και σε 8 bit να το έβγαζαν τελικά και με γραφικά Sega Mastersystem πάλι θα έκανα αυτό:

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O καθένας με τα μέτρα και τα σταθμά του.

 

Ότι έπεσε τρελό false advertising μέχρι τη τελευταία στιγμή, αυτό είναι αδιαμφισβήτητο γεγονός και οφείλουμε να μήν τα επιβραβεύουμε αυτά, ούτε να κλείνουμε τα μάτια μας.

 

Αφού το παιχνίδι δεν είναι χάλια ώς έχει, τότε αυτές τις εικόνες να μας έδειχναν εξ αρχής. Εφόσον έδειχναν εικόνες μή αντιπροσωπευτικές του τελικού παιχνιδιού, αυτό δείχνει ότι οι ίδιοι δεν έχουν εμπιστοσύνη στη ποιότητα του παιχνιδιού τους, τουλάχιστον στο θέμα των γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαν το θέμα είναι ότι κανένας από όσους ξέρω που περίμεναν πως και πως το παιχνίδι ενδιαφέρθηκαν καθόλου με το τι advertisment έκανε η From. Ούτε ΚΑΝ μπήκα στον κόπο να δω το παιχνίδι πριν γίνει το launch στις κονσόλες, το μόνο που με ένοιαζε ήταν ότι θα βγει και σε PC τίποτε άλλο. Ένας console only τίτλος, τόσο καλός που τελικά μας έκαναν την "χάρη" να το κάνουν port.

 

Όσο για το τρομερό ζήτημα των lighting effects, δεν είναι downscale κατ'εμέ. Θες να παίξεις μες τα μαύρα σκοτάδια; Ρίξε το brightness του παιχνιδιού και είσαι ok. Δεν είναι horror το παιχνίδι για να μην βλέπεις τον θεό σου έλεος. Στην τελική, ήταν μια version μη-ολοκληρωμένη, και όπως τα πάντα μέχρι το launch αλλάζουν πράγματα μετά από beta testing.

 

Προσωπικά καραγουστάρω που τελικά δεν το έκαναν λες και παίζεις Outlast γιατί 1ον) μισώ τα σκοτεινά παιχνίδια, 2ον) στην Ελλάδα, με τόσο ήλιο και αντηλιά στις οθόνες θα πρέπει να έχεις κλειστά παντζούρια για να παίξεις μέρα.

 

Το μόνο που μπορώ να πω, άντε ναι μαλακία έκαναν, είναι τα textures που τα έκαναν λίγο downgrade, αλλά guess what, και στο Skyrim που όλοι το έχουν για παιχνιδάρα, τα textures ήταν υπο του μηδέν, πιο low res από 480 ανάλυση. SO WHAT? PC GAME MEANS MODS. Όλοι λέμε ότι αυτό είναι ένα από τα μεγαλύτερα καλά του pc gaming και μπορούμε οι ίδιοι οι gamers να φτιάχνουμε και να κάνουμε καλύτερα τα παιχνίδια μας και το έχουμε σημαία.

 

Και τι έγινε που δεν είναι Next gen? Για previous gen consoles βγήκε στην τελική, τι περιμένατε; Εγώ βλέπω στο βίντεο που έδειξα, μηδενικά fps loss, freezes κλπ, ένα παιχνίδι ακόμα πιο όμορφο από το προηγούμενο που περιμένω πως και πως να το παίξω και που όπως είχα ξαναπει, και με τα εντελώς ίδια γραφικά του DS1 να ήταν εμένα μου έφτανε.

 

Το παιχνίδι έχει μια χαρά γραφικά που ένας θεός ξέρει πως θα είναι μετά αφού βάλουμε mods και απ'όσο έχω δει, υπέροχο.

 

Όποιον gamer το πρώτο πράγμα που τον νοιάζει είναι τα γραφικά, δεν του κάνει αυτό το game.

 

Είπαμε, ζούμε την εποχή του super hype ή του super hate στα games. Ο καθένας διαλέγει στρατόπεδο ή απλά δεν ασχολείται. Προτιμώ να μην ασχολούμαι στην προκειμένη περίπτωση γιατί στην ουσία χάρη μας κάνει η From και το βγάζει για PC και πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι που το κάνει.

 

Θα δεχτώ επιχειρήματα ότι έχει κάνει βλακεία όπως του ότι έχει bonefire teleport από την αρχή του παιχνιδιού και όχι όπως στο DS1 μετά από πολύ gameplay (Lordvessel), αλλά ποταπά πράγματα όπως "βάλανε λιγότερα τουβλάκια στην κάσα αυτής πόρτας" με βρίσκουν παγερά αδιάφορο (το είδα σε ένα από τα βιντεο με συγκρίσεις pre-release/release versions, έλεος δλδ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...