Προς το περιεχόμενο

Τι τους πιάνει...


firewalker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

(ΜΗ ΜΕ ΛΕΣ WAIFUUUUUUUUUUUU!!!!!!!)

 

Και ξαναλέω, δεν μιλάω για τους νόμους που βάζει κάθε πολιτεία για την οπλοκατοχή ΑΛΛΑ για το γεγονός ότι πρέπει να γίνουν πιο προστατευμένα τα ίδια τα σχολεία. Δεν μπορεί να μπαίνει όποιος γουστάρει. Τέλος. (Εννοείται το ίδιο θα πρέπει να ισχύει και στα δικά μας σχολεία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ΜΗ ΜΕ ΛΕΣ WAIFUUUUUUUUUUUU!!!!!!!)

 

Και ξαναλέω, δεν μιλάω για τους νόμους που βάζει κάθε πολιτεία για την οπλοκατοχή ΑΛΛΑ για το γεγονός ότι πρέπει να γίνουν πιο προστατευμένα τα ίδια τα σχολεία. Δεν μπορεί να μπαίνει όποιος γουστάρει. Τέλος. (Εννοείται το ίδιο θα πρέπει να ισχύει και στα δικά μας σχολεία).

 

Δλδ τα όπλα να μείνουν ως έχουν απλά σε κάθε σχολείο να βάλουν κανένα robocop με ανιχνευτές μετάλλων και η ζωή συνεχίζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συγκεκριμένος τύπος πχ λέει δε μιλούσε σε κανέναν, δεν είχε παρέες, δεν δεν δεν.

 

Ένα από τα side effects που βλέπω προσωπικά είναι κάποιες "δηλώσεις" που διάβασα....

 

Ότι δεν μιλούσε σε κανένα, δεν είχε παρέες ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ σελίδα στο facebook.... αυτά τον κάνανε "περίεργο".

 

 

Φυσικά και δεν εξισώνεται η απώλεια του παιδιού σου με κάτι τέτοιο (ίσως και με τίποτα άλλο)... όμως, και επειδή η ζωή ΕΙΝΑΙ σκληρή, όταν μείνουν οι ζωντανοί με τους ζωντανούς προβλέπω τέτοια κριτήρια να είναι πολύ πιο βάναυσα από τους σκοτωμούς στο far ουέστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οικογενεια του ,λεει οτι επασχε απο μια μορφη αυτισμου..

 

Λάθος... είχε ένα σύνδρομο που είναι στο ΦΑΣΜΑ του αυτισμού. Δεν έπασχε από μορφή αυτισμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ τα όπλα να μείνουν ως έχουν απλά σε κάθε σχολείο να βάλουν κανένα robocop με ανιχνευτές μετάλλων και η ζωή συνεχίζεται.

 

Αν είναι να κάτσω να σου αναλύσω εδώ την άποψή μου για την οπλοκατοχή θα βγούμε off-topic :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συγκεκριμένος είχε κάποιου είδους αυτισμό ή τέλος πάντων προβλήματα συμπεριφοράς και η μητέρα του είχε αγοράσει όπλα και τα είχε στο σπίτι;

 

Σίγουρα στην νομοθεσία δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι, ενώ τόσα παρόμοια συμβάντα έχουν συμβεί εκεί, το μόνο που θα αρχίσουν να λένε πάλι θα είναι για τίποτα τσιπάκια για την ενίσχυση της ασφάλειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ τα όπλα να μείνουν ως έχουν απλά σε κάθε σχολείο να βάλουν κανένα robocop με ανιχνευτές μετάλλων και η ζωή συνεχίζεται.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Pr9UjGY8X6M

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο κτηνώδης απόψη απ το ότι μπορείς ελέυθερα να πυροβολήσεις κάποιον που μπήκε στο σπίτι σου για να σε κλέψει δεν υπάρχει. Αν μη τι άλλο δείχνει "άνθρωπο" που δεν μπορεί να ιεραρχήσει σωστά 2 αγαθά μεταξύ τους: την ιδιοκτησία και την ζωή...

 

Ευτυχώς στην Ελλάδα και την Ευρώπη, υπάρχουν ακόμα ψήγματα νομικου πολιτισμού σε αντίθεση με το Αμέρικα...

 

 

Εισαι εντελως λαθος! Η ζωη ΣΟΥ εχει πολυ μικροτερη αξια σπο την ιδιοκτησια ΜΟΥ... Ποσο μαλλον οταν μπεις και σπιτι μου? πραγματικα χωρις καθολου τυψεις και παιδακι 10 χρονων να εμπαινε σπιτι μου με πονηρο σκοπο θα το πυροβολουσα με το που περναγε την πορτα αν κατειχα οπλο. Και θα ημουν και περιφανος μετα! Οι καλοι λογαριασμοι κανουν τους καλους φιλου λενε και ειναι αφτονοητο οτι για να ειμαστε καλοι φιλοι δεν μπαινεις σπιτι μου απροσκλητος. 1 "ασφαλες" μερος εχει ο καθενας μας στον κοσμο αν μας το παρουν κ αυτο γαμησε τα,

 

 

 

Τώρα φαίνεται η ζημιά που έχει γίνει στη νεολαία από τις αμερικάνικες ταινίες και τα πρότυπά τους. Πραγματικά λυπηρό νέοι άνθρωποι να σκέφτονται έτσι. Χιλιάδες χρόνια πολιτισμού απλά πέρασαν και δεν άγγιξαν μερικούς.

 

Αναλογα τι εννοεις πολιτισμος... Πολιτισμος =/= ανθρωπισμος. Πολιτισμενη ηταν και η σπαρτη που εφαρμοζοντας ευγονικη πεταγε τα παιδια της στον καιαδα... (κ ο χιτλερ το ιδιο εκανε). Πολιτισμενη ηταν κ η αρχαια αθηνα που εβαζε τους δουλους των οποιων η ζωη ειχε μηδαμινη αξια να δουλεβουν, κ εστελνε τους ντοπιους πολιτες της στον πολεμο. Πολιτισμενοι ηταν κ οι αγγλοι που πηγαν στην ασια και αρχισαν τις γενοκτονιες με το που πατησαν το ποδι τους. Αλλο πολιτισμος αλλο ανθρωπισμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο κτηνώδης απόψη απ το ότι μπορείς ελέυθερα να πυροβολήσεις κάποιον που μπήκε στο σπίτι σου για να σε κλέψει δεν υπάρχει. Αν μη τι άλλο δείχνει "άνθρωπο" που δεν μπορεί να ιεραρχήσει σωστά 2 αγαθά μεταξύ τους: την ιδιοκτησία και την ζωή...

 

Ευτυχώς στην Ελλάδα και την Ευρώπη, υπάρχουν ακόμα ψήγματα νομικου πολιτισμού σε αντίθεση με το Αμέρικα...

 

Φιλε μου μην καθεσαι και ασκεις κριτικη και χαρακτηριζεις με ασχημο τροπο,υποτιμοντας τους συμφορουμιτες με τετοιο τροπο λες και ολοι εμεις που θα πυροβολουσαμε καποιον που εμπαινε στο σπιτι μας για να κλεψει ειμαστε καθυστερημενοι και δεν μπορουμε να ιεραρχισουμε την ιδιοκτησια και την ζωη.Και ξερεις γιατι?Γιατι ο τυπος που θα μπει το βραδυ σπιτι σου για να σε κλεψει δεν ξερεις μεχρι που θα φτασει.

 

Εχεις την ψευδαισθηση/αγνοια οτι ο καθε αλητης που θα επιχειρησει να μπει σπιτι σου ειναι το καλο παιδι που απεκλινε απο τον ισιο δρομο? Οτι αμα τον πιασεις μες στο σπιτι σου,θα πιασετε την συζητηση,θα του φτιαξεις και ενα καφεδακι και θα συζητησετε ποσο λαθος ειναι αυτο που κανει,υστερα θα ανταλαξετε μια ζεστη χειραψια και θα φυγει?

 

Δεν ειναι ακριβως ετσι,η πλειονοτητα αυτων των ανθρωπων δεν θα δισταζαν να σε πλακωσουν στο ξυλο,εσενα,την γυναικα ή το παιδι σου για να σε κλεψουν.Και γιατι οχι να σκοτωσουν.Μου φαινεται πως δεν πολυγνωριζεις τι καλοπαιδα υπαρχουν εκει εξω.

 

Οποτε η λανθασμενη συγκριση εκ μερους σου μεταξυ ιδιοκτησιας και ζωης γινεται συγκριση μεταξυ ζωης (του κλεφτη) και ζωης( της γυναικας μου).Και δεν χρειαζεται να στο ιεραρχισω αυτο...

 

Ας προσεχουμε λιγο τι γραφουμε σε δημοσιο φορουμ και μην τα g@m@με ολα στον βωμο της αγαπης/αλληλεγγυης/πολιτισμου και αλλων χαριτωμενων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που θα σκότωναν για την ιδιοκτησία τους σε κάνει να απορείς με το τι και πόση ιδιοκτησία θα πρέπει να έχουν ορισμένα όντα στον πλανήτη αυτό. Και λέω όντα γιατί για ανθρώπους, όπως αυτούς που έχω στο δικό μου χωριό, δεν πρόκειται.

 

Επίσης, σε κάνει να απορείς για το πόσο μακριά είναι ο μεσαίωνας after all....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που θα σκότωναν για την ιδιοκτησία τους σε κάνει να απορείς με το τι και πόση ιδιοκτησία θα πρέπει να έχουν ορισμένα όντα στον πλανήτη αυτό. Και λέω όντα γιατί για ανθρώπους, όπως αυτούς που έχω στο δικό μου χωριό, δεν πρόκειται.

 

Επίσης, σε κάνει να απορείς για το πόσο μακριά είναι ο μεσαίωνας after all....

 

Δεν διαφωνει κανεις μαζι σου. Δεν θα σκοτωνα ποτε για να μην μου κλεψουν την τηλεοραση(οπως φανταζομαι σχεδον ολοι εδω μεσα).Θα το εκανα ομως για να προστατεψω την υγεια την δικια μου και της οικογενειας μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι δεν μιλούσε σε κανένα, δεν είχε παρέες ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ σελίδα στο facebook.... αυτά τον κάνανε "περίεργο".

 

 

Στη σύγχρονη εποχή άνθρωπος που δεν έχει σελίδα στο facebook είναι μελλοντικός serial killer. Περίμενα επίσης να μας πουν και εδώ ότι του άρεσε ο Χίτλερ, ο Στάλιν και τα video games.Tις ίδιες λαλακίες συνέχεια και συνέχεια....

 

Τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά... Μιλάμε για ένα ψυχικά διαταραγμένο χαρακτήρα, εκεί βρίσκονται τα αίτια και το πρόβλημα, εξάλλου δεν δικαιολογείται βάση λογικής η αποτρόπαια πράξη του.

Έπασχε κιόλας από μια σπάνια μορφή αυτισμού η οποία μπορεί να επιδρούσε επιπλέον αρνητικά στην όποια ψυχολογία του... Μανούριασε , πήρε τα όπλα που είχε η μάνα του ως συλλέκτρια και σκότωσε άδικα τόσες αθώες ψυχούλες.

 

Τι το σκαλίζετε ρε παιδιά με οπλοχρησίες, καπιταλισμούς, αρχαία Σπάρτη και δε συμμαζεύεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...