Προς το περιεχόμενο

Τι τους πιάνει...


firewalker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εισαι εντελως λαθος! Η ζωη ΣΟΥ εχει πολυ μικροτερη αξια σπο την ιδιοκτησια ΜΟΥ... Ποσο μαλλον οταν μπεις και σπιτι μου? πραγματικα χωρις καθολου τυψεις και παιδακι 10 χρονων να εμπαινε σπιτι μου με πονηρο σκοπο θα το πυροβολουσα με το που περναγε την πορτα αν κατειχα οπλο. Και θα ημουν και περιφανος μετα! Οι καλοι λογαριασμοι κανουν τους καλους φιλου λενε και ειναι αφτονοητο οτι για να ειμαστε καλοι φιλοι δεν μπαινεις σπιτι μου απροσκλητος. 1 "ασφαλες" μερος εχει ο καθενας μας στον κοσμο αν μας το παρουν κ αυτο γαμησε τα,

 

Παιδιά, κομμένα τα κάλαντα φέτος.

 

Κατά τα άλλα αδερφέ, με έβαλες σε δίλημμα. Σε φαντάζομαι 10 χρονών κι εμένα με ένα όπλο στο χέρι και τη γνώση του τι θα γίνεις, και διχάζομαι.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Μην ακούω παπαριές τσάρλτον ήστον και λοιπών γραφικών, προφανώς τα όπλα σκοτώνουν. Και τα αυτοκίνητα σκοτώνουν και τα χέρια σκοτώνουν και τα κατσαβίδια σκοτώνουν και τα κονσερβοκούτια και τα πιάνο σε ουρανοξύστες και η χλωρίνη και οι σταλακτίτες πάγου. Τα πάντα σκοτώνουν με λίγη καλή θέληση, ακόμα και η γαϊδουρινή επιμονή στο βλακώδες.

 

http://www.youtube.com/watch?v=9VDvgL58h_Y

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα απο ολες τις συζητησεις παντως ειναι πολυ λυπηρο για ολα τα θυματα αλλα ειδικα για αυτα τα παιδακια 6-7 χρονων να βγαινει ιατροδικαστης 35 χρονια στην υπηρεσια και να λεει οτι ειναι το χειροτερο εγκλημα που εχει δει στην ζωη του ειναι τραγικο.....R.I.P...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι εντελως λαθος! Η ζωη ΣΟΥ εχει πολυ μικροτερη αξια σπο την ιδιοκτησια ΜΟΥ...[..]

 

Να μας πεις που κυκλοφορείς πεζός, την επόμενη φορά να μη διαλέξουμε την λακκούβα για να σε αποφύγουμε, χαλάνε οι αναρτήσεις.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονος οτι δεν θελουμε να παρει ο καθε παλαβος ενα οπλο και να πυροβολαει οποιον περναει εξω απο το σπιτι του γιατι τον περασε για διαρρηκτη δεν σημαινει οτι δεν συμπθουμε τα θυματα.. αλλο το ενα , αλλο το αλλο . Στην Αμερικη εχουν σκοτωσει ετσι παιδακι που πηγε σε σπιτι για τα καλαντα.Και νομιζω οτι υπερβαλλετε . Νομιζω οτι διωκετε μεν αλλα ολοι ξερουμε οτι αν ειναι σε αμυνα αυτος που σκοτωσε θα τον αθωωσουν . Αρα ;Εσεις τι θελετε δλδ να μην διωκετε καθολου;Δλδ οποιος γειτονας βρεθηκε εξω απο την αυλη σου μεσα στο σκοταδι γιατι μπορει να ψαχνει το σκυλο του , τον σκοτωνεις και καθαρισες..

 

Ειναι απλό, όποιος μπαίνει στο σπίτι σου δεν γνωρίζεις με τι σκοπό μπαίνει. Σίγουρα δεν μπαίνει για να τα πείτε και ανταλλάξετε απόψεις σχετικά με το απογευματινό τσαι.

 

Προχθές το βράδυ μπήκαν στον γείτονα μου, 75 χρονών, και απλά τον σκότωσαν για να τον ληστέψουν. Τους τελευταίους 3 μήνες έχουν ανοίξει 2 σπίτια στην πολυκατοικία μου με πόρτες ασφαλείας κλπ, ενώ σε μένα έχουν αποπειραθεί να μου κλέψουν το αυτοκίνητο 4 φορές απο τις αρχές του χρόνου και έχουν δημιουργήσει ουκ ολίγες ζημιές. Και αναφέρομαι απλά σε γεγονότα τα οποία γίνονται σε απόσταση 20 μέτρων απο το σπίτι μου και όχι σε γνωστούς - φίλους όπου δεν θα έφτανε μια εβδομάδα ώστε να τα γράψω.

 

ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ? να έρθουν να με πηδήξουν ενώ κοιμάμαι και να ασπαστώ πως η φιλοσοφία της ζωής είναι αγάπη και συμπόνια? Αφού ειναι στατιστικά αποδεδειγμένο πως απο μέρα σε μέρα θα έρθει η σειρά μου... Όπως τυχαία πήγαν στου γύρω μου, έτσι τυχαία έρχεται και η σειρά μου.

 

Είναι απλό. θα κάνω ΤΟ ΠΑΝ να αποτρέψω κακοπροαίρετα υποκείμενα απο το να δρουν εις βάρος μου και αν τελικά δεν τα καταφέρω , θα πάω στον άλλο κόσμο με ψηλά το το κεφάλι. Δυστυχώς έτσι μας κατάντησαν. Ο καθένας να παίρνει τον νόμο στα χέρια του. Είμαι απλά έτοιμος. Όλοι αυτοί πατάνε στο ότι δεν είμαστε υποψιασμένοι και ζούμε την ήρεμη ζωή μας. - όπως όντος θα έπρεπε να κάνει ένας φυσιολογικός άνθρωπος σε μια φυσιολογική κοινωνία.

 

Και ελάτε έπειτα να μου πείτε πως είναι παράλογη και απάνθρωπη η χρήση όπλων στο στενό όριο της οικίας ενός ανθρώπου.... Στον τάφο του όμως δεν ειναι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα και η μανα αυτου δεν πρεπει να ηταν και πολυ καλα ..μαλλον καποιο γονιδιακο βαρυ επαιζε..προετοιμαζε λεει τα παιδια στην σκοποβολη απο μικρα γιατι λεει θα ερχοταν το τελος του κοσμου..Α ρε τι κουβαλαει ο κοσμος..

 

http://www.tovima.gr/world/article/?aid=489138

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βυζιά,καπιταλισμός,random serial killers,Καιάδας,διαρρήκτες,κουκουλοφόροι,όλα σε ένα τόπικ που έχει θέμα τον άδικο χαμό 27 ανθρώπων μεταξύ άλλων μικρών παιδιών.

 

Δηλαδή ΤΙ δεν καταλαβαίνεις,νεοέλληνα.

Είμαι 7 χρονών.

Σηκώνομαι το πρωί και η μητέρα μου με πάει σχολείο,μου δίνει κατά πάσα πιθανότητα ένα φιλί στο μάγουλο και ίσως μου υπενθυμίσει να φάω το ψωμάκι που μου έβαλε για μαζί.Δεν ξέρω πολλά,ρωτάω την δασκάλα τα πάντα,μου αρέσει η γεωγραφία δεν μου αρέσουν τα μαθηματικά.Περιμένω να σχολάσω,ίσως κάποιος συμμαθητής μου να έχει γενέθλια και ίσως να με έχει καλέσει.

Ανοίγει η πόρτα,κάτι με πετυχαίνει,δεν ξέρω τι ακριβώς είναι ο θάνατος.Οι γονείς μου που να είναι τώρα;

 

Κλάψτε.Οσοι δεν θέλετε να ακούσετε δακρύβρεχτες ιστορίες guess what,η αλήθεια αυτή είναι.

 

Παραδόξως κάποιοι νομίζουν ότι η συζήτηση για κάποιο γεγονός-το οποιοδήποτε γεγονός-αναιρεί την ανυσηχία για άλλα περιστατικά.

Ναι ρε,επειδή ράγισε η καρδιά μου με αυτήν την είδηση δεν σημαίνει ότι δεν με ενδοιαφέρουν άλλο τα ...παιδάκια στην Αφρική.Με ραγίζει το ίδιο.Με ραγίζουν τα παιδομαζώματα στο Μπουρούντι,τα θύματα στην Παλαιστήνη,στο Αφγανιστάν,τα παιδάκια που τρώνε με την μεζούρα επειδή οι γονείς έμειναν άνεργοι,κάπου κάποτε στο Ελλάδα,στην Ισπανία,στην Ιταλία,δεν ξέρω γω που στο διάλο.

Αυτό το "δεν σας είδα να κλαίτε για το ένα,για το άλλο" είναι τόσο κλισέ όσο οι άσπρες κάλτσες Γερμανών τουριστών.Get over it,είστε κουραστικοί.

 

Δικαίωμα του καθενός να αναρωτηθεί "γιατί" και να σοκαριστεί.

 

Πόσα χρόνια υπάρχει το δικαίωμα για οπλοκατοχή στις ΗΠΑ ; από το 1700 και κάτι ; δεν θυμάμαι.Εσείς δηλαδή τι νομίζετε,θα λυθεί το πρόβλημα με το να έχει κάθε σχολείο 50 ψυχολόγους ; Το πρόβλημα είναι πολύ βαθύτερο και τα αίτια δεν θα λυθούν σε 2-5 χρόνια.Τι να κάνουμε,στις ΗΠΑ η υποκουλτούρα γεννά ψεύτικες ζωές και στην Ελλάδα η κρίση γεννά νεοναζί και φασίστες. :-)

 

 

 

Εισαι εντελως λαθος! Η ζωη ΣΟΥ εχει πολυ μικροτερη αξια σπο την ιδιοκτησια ΜΟΥ... Ποσο μαλλον οταν μπεις και σπιτι μου? πραγματικα χωρις καθολου τυψεις και παιδακι 10 χρονων να εμπαινε σπιτι μου με πονηρο σκοπο θα το πυροβολουσα με το που περναγε την πορτα αν κατειχα οπλο. Και θα ημουν και περιφανος μετα! Οι καλοι λογαριασμοι κανουν τους καλους φιλου λενε και ειναι αφτονοητο οτι για να ειμαστε καλοι φιλοι δεν μπαινεις σπιτι μου απροσκλητος. 1 "ασφαλες" μερος εχει ο καθενας μας στον κοσμο αν μας το παρουν κ αυτο γαμησε τα,

 

 

 

 

 

καλησπέρα,

 

http://www.xo.gr/search/?what=%CF%88%CF%85%CF%87%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%BF%CE%B9&catFlt=3708

 

στην λίστα έχει διάφορους ψυχολόγους,βασικά επειδή δεν ξέρω από πια περιοχή είσαι έβαλα όλα τα αποτελέσματα.

 

Στην σελίδα του υπουργείου υγείας κάτω κάτω έχει διάφορα λινκς για ψυχολογική υποστίρηξη-ενημέρωση.Πρέπει να τσεκάρεις τα τηλέφωνα όμως γιατί με δαύτους ποτέ δεν ξέρεις.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι 7 χρονών.

Σηκώνομαι το πρωί και η μητέρα μου με πάει σχολείο,μου δίνει κατά πάσα πιθανότητα ένα φιλί στο μάγουλο και ίσως μου υπενθυμίσει να φάω το ψωμάκι που μου έβαλε για μαζί.Δεν ξέρω πολλά,ρωτάω την δασκάλα τα πάντα,μου αρέσει η γεωγραφία δεν μου αρέσουν τα μαθηματικά.Περιμένω να σχολάσω,ίσως κάποιος συμμαθητής μου να έχει γενέθλια και ίσως να με έχει καλέσει.

Ανοίγει η πόρτα,κάτι με πετυχαίνει,δεν ξέρω τι ακριβώς είναι ο θάνατος.Οι γονείς μου που να είναι τώρα;

 

Κλάψτε.Οσοι δεν θέλετε να ακούσετε δακρύβρεχτες ιστορίες guess what,η αλήθεια αυτή είναι.

 

Παραδόξως κάποιοι νομίζουν ότι η συζήτηση για κάποιο γεγονός-το οποιοδήποτε γεγονός-αναιρεί την ανυσηχία για άλλα περιστατικά.

Ναι ρε,επειδή ράγισε η καρδιά μου με αυτήν την είδηση δεν σημαίνει ότι δεν με ενδοιαφέρουν άλλο τα ...παιδάκια στην Αφρική.Με ραγίζει το ίδιο.Με ραγίζουν τα παιδομαζώματα στο Μπουρούντι,τα θύματα στην Παλαιστήνη,στο Αφγανιστάν,τα παιδάκια που τρώνε με την μεζούρα επειδή οι γονείς έμειναν άνεργοι,κάπου κάποτε στο Ελλάδα,στην Ισπανία,στην Ιταλία,δεν ξέρω γω που στο διάλο.

Αυτό το "δεν σας είδα να κλαίτε για το ένα,για το άλλο" είναι τόσο κλισέ όσο οι άσπρες κάλτσες Γερμανών τουριστών.Get over it,είστε κουραστικοί.

 

Δικαίωμα του καθενός να αναρωτηθεί "γιατί" και να σοκαριστεί.

 

 

Θεά!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω αυτα που λες ειναι εξυπνα ειπωμενα αντιλαμβανομαι μια αρνητικη προκαταληψη. Δεν νομιζω οτι φταινε τα παιδακια επειδη ετυχε να γεννηθουν στην Αμερικη , οπου υπαρχει ενα ισχυρο λομπι που στηριζει την οπλοκατοχη για λογους οικονομικους σαφως. Και βεβαια επειδη υπαρχει πολυς κοσμος που την εχει δει καουμποης..τα παιδακια σε τι φταινε;και στην τελικη τα κακως κειμενα δεν ειναι για να τα βλεπιυμε και να λεμε . Ε και ;Ετσι ειναι . Συν Αθηνα και χειρα κινει ... σωστα;Υπαρχουν πολλα προβληματα στον κοσμο και επισης στον επομενο τυφωνα στην Αμερικη επισης μπορει να πεθανουν παιδια. Αυτο τι σημαινει; Να αφησουμε καθε παλαβο να πυροβολαει ελευθερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βυζιά,καπιταλισμός,random serial killers,Καιάδας,διαρρήκτες,κουκουλοφόροι,όλα σε ένα τόπικ που έχει θέμα τον άδικο χαμό 27 ανθρώπων μεταξύ άλλων μικρών παιδιών.

 

Δηλαδή ΤΙ δεν καταλαβαίνεις,νεοέλληνα.

Είμαι 7 χρονών.

Σηκώνομαι το πρωί και η μητέρα μου με πάει σχολείο,μου δίνει κατά πάσα πιθανότητα ένα φιλί στο μάγουλο και ίσως μου υπενθυμίσει να φάω το ψωμάκι που μου έβαλε για μαζί.Δεν ξέρω πολλά,ρωτάω την δασκάλα τα πάντα,μου αρέσει η γεωγραφία δεν μου αρέσουν τα μαθηματικά.Περιμένω να σχολάσω,ίσως κάποιος συμμαθητής μου να έχει γενέθλια και ίσως να με έχει καλέσει.

Ανοίγει η πόρτα,κάτι με πετυχαίνει,δεν ξέρω τι ακριβώς είναι ο θάνατος.Οι γονείς μου που να είναι τώρα;

 

Κλάψτε.Οσοι δεν θέλετε να ακούσετε δακρύβρεχτες ιστορίες guess what,η αλήθεια αυτή είναι.

 

Παραδόξως κάποιοι νομίζουν ότι η συζήτηση για κάποιο γεγονός-το οποιοδήποτε γεγονός-αναιρεί την ανυσηχία για άλλα περιστατικά.

Ναι ρε,επειδή ράγισε η καρδιά μου με αυτήν την είδηση δεν σημαίνει ότι δεν με ενδοιαφέρουν άλλο τα ...παιδάκια στην Αφρική.Με ραγίζει το ίδιο.Με ραγίζουν τα παιδομαζώματα στο Μπουρούντι,τα θύματα στην Παλαιστήνη,στο Αφγανιστάν,τα παιδάκια που τρώνε με την μεζούρα επειδή οι γονείς έμειναν άνεργοι,κάπου κάποτε στο Ελλάδα,στην Ισπανία,στην Ιταλία,δεν ξέρω γω που στο διάλο.

Αυτό το "δεν σας είδα να κλαίτε για το ένα,για το άλλο" είναι τόσο κλισέ όσο οι άσπρες κάλτσες Γερμανών τουριστών.Get over it,είστε κουραστικοί.

 

Δικαίωμα του καθενός να αναρωτηθεί "γιατί" και να σοκαριστεί.

 

Πόσα χρόνια υπάρχει το δικαίωμα για οπλοκατοχή στις ΗΠΑ ; από το 1700 και κάτι ; δεν θυμάμαι.Εσείς δηλαδή τι νομίζετε,θα λυθεί το πρόβλημα με το να έχει κάθε σχολείο 50 ψυχολόγους ; Το πρόβλημα είναι πολύ βαθύτερο και τα αίτια δεν θα λυθούν σε 2-5 χρόνια.Τι να κάνουμε,στις ΗΠΑ η υποκουλτούρα γεννά ψεύτικες ζωές και στην Ελλάδα η κρίση γεννά νεοναζί και φασίστες. smilie.png

 

 

 

 

 

καλησπέρα,

 

http://www.xo.gr/search/?what=%CF%88%CF%85%CF%87%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%BF%CE%B9&catFlt=3708

 

στην λίστα έχει διάφορους ψυχολόγους,βασικά επειδή δεν ξέρω από πια περιοχή είσαι έβαλα όλα τα αποτελέσματα.

 

Στην σελίδα του υπουργείου υγείας κάτω κάτω έχει διάφορα λινκς για ψυχολογική υποστίρηξη-ενημέρωση.Πρέπει να τσεκάρεις τα τηλέφωνα όμως γιατί με δαύτους ποτέ δεν ξέρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάση τα γραπτά τους εδώ μέσα, μερικοί δικαιολογούν και αυτό:

 

http://www.gazzetta.gr/koinonia/article/353970-entekaxronos-pige-sxoleio-me-oplo%E2%80%8F

 

Για να ξέρουμε τι λέμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...