Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικές/Κλασσικές Οδοντόβουρτσες. Γνώμες.


cris41

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις κλασσικες τις χρησιμοποιουν κυριως οι ναμαγαπαδες/μαρεσειναμηλεωπολλαδες ενω τις ηλεκτρικες τις χρησιμοποιουν πιο ροκ μπαντες.

 

Ελπιζω να βοηθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

Διαθέτω μια απλή ηλεκτρική οδοντόβουρτσα της OralB, την advance power που δουλεύει με 2 απλές ΑΑ μπαταρίες (http://www.skroutz.gr/s/366625/Oral-B-Advance-Power.html).

Είμαι πολύ ικανοποιημένος από την απόδοση της μέχρι τώρα.

Εδώ όμως έρχεται ένα μικρό θεματάκι.

Χρησιμοποιώ τις μπαταρίες Duracell Industrial (http://www.e-shop.gr/mpataria-duracell-industrial-aa-10pack-p-ANA.DRC0045) όπου χρειάζομαι αλλαγή των μπαταριών σε λιγότερο από μήνα. Παρατήρησα ότι 2 τέτοιες μπαταρίες μου βγάζουν περίπου 20 ημέρες με 2-3 βούρτσισματα την ημέρα. Νομίζω είναι καλά γενικά αλλά σκέφτομαι μήπως αξίζει να αγοράσω τις Eneloop Pro μαζί με τον φορτιστή στα 35€ (http://www.skroutz.gr/s/10162072/Panasonic-Eneloop-Pro-BQ-CC55-4x-AA-2500mAh.html)

Η παραπάνω σκέψη μου ενισχύεται από το γεγονός ότι έχουμε ακόμη ίδια οδοντόβουρτσα σπίτι, της κοπέλας μου, Όποτε αυτομάτως όλα τα παραπάνω κόστη υπολογίζονται δίπλα.

Τι λέτε, αξίζει ή όχι;

Οι vitality κρατανε 2-3 χρονια μεχρι να τα παιξει η μπαταρια τους τελειως. Οταν τα παιξει θελουν κολιτηρι και ανοιγμα απο youtube. Ή την πετας. Τωρα για τις pro δεν ξερω δεν ειχα ποτε. Ξεκινανε απο 27 ευρω.

Χτύπα αλύπητα

 

Αυτό ισχύει σε όλες τις μελέτες της ιατρικής. Ωστόσο μια μετα ανάλυση έχει καλή αξιοπιστία και συνήθως συνολικά μεγάλο στατιστικό δείγμα από ειδικό πληθυσμό.

Αν όντως ισχύει η προσφορά είναι παααρα πολύ καλή! Βέβαια είναι μια σειρά μέτρια αλλά κάνει μια χαρά τη δουλειά της για αρχή. Μετά όταν κάποιος ξεκινήσει με ηλεκτρική οδοντόβουρτσα και την χρησιμοποιει μόνιμα, θα θελήσει να πάει σε επαγγελματική σειρά που ξεκινά από την pro 1000 και μετά.

Αν γνωρίζει κάποιος ας επιβεβαιώσει για την προσφορά.

25 ευρω εχει η ΟRAL B pro 600(trizone) στον Σκλαβενιτη σε προςφορα. Αν πας αυριο γιατι ειναι κυριακη σημερα. Τρελη προσφορα δεν ειναι τα μεταφορικα του skroutz κερδιζεις.

Υπαρχει κανα κουπονι στις επιθυμιες;

 

Για τα 15 παλιοτερα, δεν παιρνω και ορκο.

 

Oσο για την ερωτηση, ψηφιζω ηλεκτρικες.αν πας δεν ξαναγυρνας,εκτος αν αγορασεις καμια βλακεια τυπου colgate ή jumbo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πάρε ένα σετ επαναφορτιζόμενες με φορτιστή USB από ΙΚΕΑ. Τις eneloop θα τις χαραμίσεις εκεί

 

Πήρα τις eneloop, όλα καλά μέχρι στιγμής.

 

προσοχη αδερφε, αν κουβαλησε και την οδοντοβουρτσα της στο σπιτι σου, ειναι ασχημα τα πραγματα!

 

Ποιος ανέφερε ότι αυτή κουβάλησε την οδοντόβουρτσα στο σπίτι μου και όχι το ανάποδο?  :X  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...