Προς το περιεχόμενο

Origin - πλατφόρμα διανομής παιχνιδιών της ΕΑ


pasxa_axsap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το fifa και το bf3 και θελω να τα βαλω απο τον 250αρη που ειναι εγκατεστημενα στον 750αρη αλλα χωρις να τα ξανακατεβασω. Παιρνω απλα τον φακελο απο τον 250 και τον πεταω στον 750 και παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Αν ειναι νεα εγκατασταση ο δισκος κατεβαζεις και εγκαθιστας την Origin

- Επειτα πας στον φακελλο \Program Files (x86)\Origin Games στον παλιο δισκο και κανεις copy και paste ολα τα περιεχομενα του στο αντιστοιχο φακελο στο νεο δισκο.

 

Τελος ανοιγεις την Origin πας στο my games και δινεις download.Αυτο θα γινει πολυ γρηγορα (λογικο αφου τα αρχεια ειναι ηδη κατεβασμενα) και θα συμπλρωσει τυχον updates.Μολις το "download" ολοκληρωθει εισαι ετοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δουλεψε κανενα τελικα. Ουτε το fifa ουτε το bf3. Ενω ειχαν εγκατασταθει μια χαρα και ελεγχο για επιδιορθωση που παταγα δεν εβγαζε λαθος σε κανενα παιχνιδι, τα ανοιγα και μετα απο λιγο εβγαζαν error. Τελικα τα ξανα κατεβαζω να τελειωνουμε...

 

Τοσο δυσκολο θα ηταν για το γ@μοΟrigin να εχει ενα backup για τα παιχνιδια του οπως εχει το steam...

 

30 giga τωρα θα κατεβασω παλι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bf3 ελεγε οτι πρεπει να τερματιστει (την ωρα που φορτωνε για να μπει σε πιστα online) και το fifa πριν σου βγαλει την πρωτη επιλογη για να πατησεις start και να μπεις στο menu, εμενε εκει απειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω... εχω κατεβασει ολο και ολο μια φορα το BF3.Την 1η φορα λογω format το ξαναπερασα απο εξωτερικο δισκο στον H/Y μου και εκανα τα βηματα που σου ειπα - παρεπιπτοντως μου εχουν υποδειχθει απο rep της Origin σαν unofficial λυση.

 

Την 2η φορα το ιδιο ακριβως στον Η/Υ του αδερφου μου (αλλο origin acc), παλι τα ιδια βηματα και παλι οκ.

 

Αν τωρα κατεβαζεις ισως να ειναι αργα, αλλα στη θεση σου θα δοκιμαζα αλλη μια το "repair Installation".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To εκανα το repair αλλα τζιφος. Ακριβως τα βηματα που ειπες εκανα, ειχα κρατησει τους φακελους του fifa και bf3. Μετα εκανα απεγκατασταση το origin και τα παιχνιδια (με revo uninstaller) και στη συνεχεια επανεκκινηση. Υστερα ξανα εγκατεστησα το origin και επελεγα που να γινεται η εγκατασταση των παιχνιδιων. Μετα εβαλα το bf3 να κατεβαινει και οταν ειχε παει στο 3-4% το σταματησα και εκλεισα ολο το origin. Αντικατεστησα τον νεο φακελο με τον παλιο και ξανα ανοιξα το origin. Πατησα ληψη στο bf3 και μου εκανε αμεσως εγκατασταση (σαν να ειχε κατεβει δηλαδη) και μετα απο λίγο τελειωσε. Βεβαια το παραξενο ηταν οτι μετα πηγε να μου κατεβασει τα expansions, ενω εγω τα ειχα ολα κατεβασμενα πριν.

 

Ιδια διαδικασια ακολουθησα και στο fifa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβα καλα τα ειχες σε ενα δισκο και μετα πηγες σε μεγαλυτερο? Γιατι χρειαστηκε απεγκατασταση?

 

To αφησες να "κατεβασει" και τα expansions? Ειναι φυσιολογικο και πιθανον κανει καποια update.Αστο να ολοκληρωσει τα παντα και μετα τρεξτο.

 

EDIT: ενα σημαδι οτι ολα πηγαν καλα ειναι πως οταν τελειωσει η "εγκατασταση" θα σου φτιαξει εικονιδια στην επιφανεια εργασιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τα ειχα σε εναν μικρο και τα εβαλα σε μεγαλυτερο και πιο γρηγορο. Και οι 2 δισκοι αυτοι δουλευουν στον υπολογιστη. Δεν σταματησα δηλαδη την χρηση του πιο μικρου.

 

Δεν θυμαμαι αν μου εβγαλε στην επιφανεια εργασιας εικονιδια (αν και νομιζω για το fifa εβγαλε για το αλλο δεν προσεξα, αλλα δεν το λεω με σιγουρια).

 

Οχι, expansions δεν αφησα να κατεβουν.....και βασικα τωρα που το σκεφτομαι υπαρχει η εξης πιθανοτητα.  :eek:

 

Εγω δεν αφησα τα expansions αλλα ισως να εμπαινα σε πιστα καποιου expansion και να εβγαζε το error, γιατι στο battlelog μου εκανε αναζητηση για ολα και τα ειχε ολα τικαρισμενα. Χαχαχα....Τραγικο αν συνεβει αυτο...

 

Το fifa ομως απο την αλλη, γιατι να μην παιξει...ουτε expansions εχει, ουτε τιποτα, εκανα και σε εκεινο 2 φορες επιδιορθωση εγκαταστασης και εβγαλε οτι δεν υπηρξε κανενα προβλημα και εκανε και την ενημερωση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Πήγα να ζητήσω βοήθεια αλλά το κείμενο το ξαναγράφω. Λοιπόν στον ένα φορητό στη δουλειά με win7 παίζω κανονικά από το Origin το battlefield4free. Έχω ήδη προφίλ στο παιχνίδι αλλά στον άλλον φορητό με win8 στο σπίτι δεν μπορώ να παίξω. Μπαίνω στο προφίλ είναι ενεργοποιημένο το addon σε protected mode o I.E.10 που είναι ο προκαθορισμένος πλοηγός αλλά μου ζητάει για τον browser extension ότι δεν έχω δικαιώματα διαχειριστή για το λειτουργήσω. Νομίζω ότι κάτι πρέπει να γίνει γιατί δεν κάνω δουλειά έτσι παρότι στα win8 είμαι διαχειριστής. Περιμένω φιλαράκια βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...