Προς το περιεχόμενο

Origin - πλατφόρμα διανομής παιχνιδιών της ΕΑ


pasxa_axsap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά τι είναι το 6-code digit verification code generated by your app authenticator που μου ζητάει το origin όταν πάω να συνδεθώ; Εχω να μπω καιρό στο origin και δε θυμάμαι να έχω βάλει κάπου κάποιον έξτρα κωδικό. Ούτε στο κινητό μου έχει έρθει κάποιος κωδικός. Προσπάθησα με support ticket αλλα δε μπορώ γιατί κι εκεί ζητά τον κωδικό. 

 

Ουφ! Τέλος καλό όλα καλά, τελικά κατάφερα και μίλησα με το support της ΕΑ, με βοήθησαν και το φτιάξαμε. Υπήρχε κάποια δυσλειτουργία του συστήματος τους ( από ότι μου είπε )και ουσιαστικά είχα κλειδωθει εκτός λογαριασμού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου εκλεισαν origin

 

Πολλες καλησπερες σε ολους...ρε παλικαρια λυστε μου μια απορια μην τους παρει και τους σηκωσει, υπαρχει περιπτωση να μου εσβησαν τον λογαριασμο στο origin απο μονοι τους?Ενταξει δεν λεω ειχα κατι μηνες να μπω αλλα ρε *** ..... τους ειχα 3-4 πληρωμενα παιχνιδια εκει μεσα....καπως μου ηρθε χθες να μπω να παιξω fifa 15 παω να ανοιξω το origin κανει το update και δεν μου δεχετε τα στοιχεια...να κανω λαθος αποκλειεται γτ τα τσεκαρα στο μπλοκακι που τα ειχα σημειωμενα.

Παταω εκει που λεει ξεχασατε τον κωδικο σας βαζω το mail μου για να επικοινωνησουν και ενω λεει οτι μεσα σε πολυ λιγα λεπτα θα μου ερθει mail δεν ερχετε τπτ ουτε στο spam ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μου το βουτηξαν δυσκολο το βλεπω κανεις δεν ηξερε τους κωδικους μου, επισης ουτε φιλους ειχα εκει (βασικα ουτε καν ξερω αν μπορεις να εχεις φιλους οπως  πχ στο steam).

 

Οσων αφορα οτι το origin αργει τι εννοεις?πχ στο να μου στειλει το mail?Εκανα 2 φορες προσπαθεια, μιας προχθες το απογεματακι που το καταλαβα και μια σημερα λιγο πριν ποσταρω και ακομα τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μου το βουτηξαν δυσκολο το βλεπω κανεις δεν ηξερε τους κωδικους μου, επισης ουτε φιλους ειχα εκει (βασικα ουτε καν ξερω αν μπορεις να εχεις φιλους οπως  πχ στο steam).

 

Οσων αφορα οτι το origin αργει τι εννοεις?πχ στο να μου στειλει το mail?Εκανα 2 φορες προσπαθεια, μιας προχθες το απογεματακι που το καταλαβα και μια σημερα λιγο πριν ποσταρω και ακομα τπτ.

αργεί με την εννοια έχει περάσει και 20 λεπτο περιμένοντας email για αλλαγή κωδικού.

Εσένα έχει αργήσει υπερβολικά πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Έχετε θέμα να μπείτε στο origin;; 

 

Εμένα δε μπαίνει ούτε η εφαρμογή (πρωί και μεσημέρι έπαιζα) αλλά ούτε και το site. Βασικά στο site μπαίνει αλλά όταν πατάω login για να βάλω τα στοιχεία μου φορτώνει άπειρα.

 

Είπα σε φίλο μου να μπει στο δικό του και έμπαινε κανονικά και από το site και από την εφαρμογή. Του έδωσα κωδικό και εμαιλ μου για να μπει από το σπίτι του και μπήκε κανονικά. Του είπα να μου αλλάξει και έναν κωδικό μπας και, άλλαξαμε αλλά πάλι τίποτα.

 

Κανείς κάτι παρόμοιο;;


Εdit:

 

Στο ea.com συνδέομαι κανονικά πχ με τα στοιχεία μου.


Edit2:

 

Τώρα μου συνδέθηκε στο origin.. τί και πώς δεν ξέρω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Μετά το τελευταίο update που έκανε το origin μου φαίνονται όλα όταν το ανοίγω πολύ μεγάλα και μερικές επιλογές είναι κρυμμένες και δεν φαίνονται. Στην επιλογή ανάλυσης (μιας και έχω το pc συνδεδεμένο στην τηλεόραση) έχω επιλέξει τα κείμενα και εικονίδια να είναι μεγαλύτερα (150%) λόγω της απόστασης. Άμα αυτό το βάλω 100% τότε είναι όλα οκ στο origin, αλλά δεν γίνεται να μείνω έτσι... πριν το update δεν είχε κανένα θέμα (γενικά δεν υπάρχει πρόβλημα από αυτό το 150% σε steam, uplay και γενικότερα.. μόνο στο origin μετά την αναβάθμιση). Μπορώ να κάνω κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια και εδώ. Έβαλα το zoom του origin στα 75% και έστρωσε λίγο.Αλλα και πάλι είναι απαράδεκτο μετά το update.

 

Μόλις έκανε update και έφτιαξε και το θέμα με το μέγεθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...